Materiały potrzebne do pracy czarodzieja na stałe

Zestaw startowy do makijażu permanentnego

Dzisiejsza branża kosmetyczna rozwija się w ogromnym tempie, więc zawody w tej dziedzinie są bardzo poszukiwane. Dotyczy to szczególnie artystów makijażu permanentnego. Po ukończeniu kursów taki specjalista również będzie musiał zainwestować w zestaw, którego komponenty są dość drogie. Zobaczmy, co powinien zawierać klasyczny zestaw do makijażu permanentnego.

Funkcje i wybór maszyn

Maszynka do tatuażu to najważniejszy element codziennej pracy mistrza. Nie można zaoszczędzić na takiej jednostce, ponieważ wynik pracy zależy bezpośrednio od jakości urządzenia. Eksperci zalecają wybór samochodów wyprodukowanych w Europie, zwłaszcza niemieckich. Ich cena może sięgać nawet 2000 dolarów, ale ta inwestycja w pełni zwróci się z czasem. Jeśli mówimy o typach samochodów, to zazwyczaj są dwa z nich.

Indukcja

Tego typu maszyny działają za pomocą elementów elektromagnetycznych, które mogą przyciągać i odpychać stalowe strajki. Podczas procesu słychać dużo hałasu, ale to właśnie te modele mogą wytatuować duży obszar. Rysują wyraźnie, pięknie, szybko, trochę ranią skórę. Jednocześnie jest wiele wad. Modele są ciężkie, a jeśli będziesz długo pracować, Twoja ręka się zmęczy. Ponadto roztwory indukcyjne nie tatuują zbyt dobrze małych obszarów, co jest bardzo ważne przy wstrzykiwaniu pigmentu.

Obrotowy

Te opcje urządzenia będą kosztować więcej niż indukcja. Wewnątrz konstrukcji ukryty jest silnik, dzięki któremu realizowana jest praca całego urządzenia. Modele obrotowe są prawie bezgłośne i prawie nie wyczuwalne w dłoni ze względu na niewielką wagę.

Wskazówka: jeśli właśnie ukończyłeś kursy i nie znasz jeszcze cech różnych typów maszyn, zacznij pracę na znanej jednostce, tej, która była używana podczas szkolenia. To pozwoli ci szybko wypełnić swoją rękę. W razie potrzeby zawsze możesz zmienić urządzenie.

Modele chińskie nie są zalecane. Tak, mają bardzo niską i przyjemną cenę, ale taka maszyna raczej nie wytrzyma dłużej niż rok. I może też pęknąć, gdy w ogóle się tego nie spodziewasz, na przykład podczas zabiegu.

Opis i przeznaczenie pigmentów

Podobnie jak sama maszyna, pigment do niej musi być wysokiej jakości. Zalecane są rozwiązania z Europy i Ameryki. Tanie pigmenty mogą wywołać reakcję, odrzucenie, a po pewnym czasie diametralnie zmienić kolor.

READ
Co to znaczy bezskutecznie wykonać tatuaż na brwi i jak uniknąć konsekwencji

Jeśli planujesz tatuować dowolny obszar, powinieneś na początku zakupić około 6 pigmentów. Dwie trafią do ust, dwie do powiek i jeszcze dwie do brwi. Jeśli chcesz zrobić jedną rzecz, możesz wziąć więcej materiałów eksploatacyjnych. Jeśli nie jesteś zbyt pewny swoich umiejętności, możesz wziąć sondy, wystarczą one na kilka zabiegów. Po upewnieniu się o jakości zawsze możesz kupić dużą butelkę.

Kilka lat temu mistrzowie szeroko stosowali pigmenty organiczne. Teraz jest to nieistotne ze względu na dużą ilość reakcji alergicznych i długi okres rehabilitacji. Większość salonów używa barwników syntetycznych. Dają jasny, soczysty i trwały ton.

Wybierając produkty, koniecznie sprawdź, czy kompozycja nie zawiera jodu, bromu i chloru. Tekstura produktu powinna być gęsta.

Różnorodne barwniki do powiek, ust i brwi kupisz w sklepach internetowych, salonach kosmetycznych. Najlepsze recenzje zarówno mistrzów, jak i klientów otrzymały następujące fundusze.

 • Kontur Profesjonalny. Są to doskonałe barwniki nieorganiczne, charakteryzujące się zwiększoną trwałością. Producent produkuje produkty tylko do brwi, a w jego linii jest 5 godnych odcieni. Pojemność butelki to 10 ml.

 • Pigment SUP Phibrows. Austriackie produkty idealne do tatuowania włosów. Jest tu również 5 odcieni. Barwnik nie powoduje reakcji alergicznych, nie zmienia koloru, wyświetla się niezależnie.

 • Pigmenty Hanami. Niemieckie barwniki, które powstały przy użyciu innowacyjnych technologii. Podczas ich stosowania skóra szybko się goi, kompozycja zawiera składniki przeciwzapalne.

 • Kosmokolory. Izraelskie pigmenty odporne na działanie promieni słonecznych. Dopasowują się do koloru klientki, posiadają glicerynową bazę, która zapobiega rozprzestrzenianiu się.

Co jeszcze jest potrzebne?

Oczywiście zestaw startowy do makijażu permanentnego to coś więcej niż tylko maszyna i pigmenty. Dodatkowo będziesz musiał zakupić następujące komponenty.

 • Igły do ​​tatuażu. Ważne jest, aby używać tylko przedmiotów jednorazowego użytku. Najlepiej kupić 10 egzemplarzy. Sześć z nich będzie jednobolcowych, nadają się do każdej strefy. Cztery okażą się trójzębne, służą do cieniowania. Każda igła musi mieć nasadkę ochronną.
 • Materiały eksploatacyjne do szkiców. Przed nałożeniem makijażu permanentnego mistrz musi narysować szkic i omówić go z klientem. Do rysowania potrzebne będą długopisy żelowe, marker, wzór, ołówki. Wybierz potrzebne elementy.
 • Znieczulający. Jest to obowiązkowy element zestawu startowego, ponieważ zabieg wiąże się z bólem. Oszczędności są tu nieodpowiednie, bo nawet jeden niezadowolony klient jest w stanie zrobić antyreklamę. Środki znieczulające dzielą się na pierwotne i wtórne. Pierwsze nakłada się na świeżą skórę przed zabiegiem i zaczyna działać po kwadransie. Drugie nakładane są podczas sesji i potrzebują tylko pół minuty na rozpoczęcie pracy.
 • Antyseptyczne. Ten przedmiot jest potrzebny do dezynfekcji. Najlepszą opcją stosowaną w większości salonów jest nadal chlorheksydyna.
READ
7 kształtów brwi, które odmłodzą i pasują do każdego typu twarzy

Co jeszcze powinien kupić mistrz:

 • końcówki do maszyny;
 • waciki i waciki;
 • Chusteczki, zarówno mokre, jak i suche;
 • organizer do wygodnego rozmieszczenia wszystkich przedmiotów;
 • woda micelarna;
 • patyczki higieniczne;
 • środki ochrony dla klienta: czapka, fartuch jednorazowy, prześcieradło;
 • maska ​​ochronna na twarz samego specjalisty, a także rękawiczki;
 • pojemnik, do którego zostaną wrzucone zużyte igły.

Są to podstawowe przedmioty, których początkujący specjalista będzie potrzebował i powinien być pod ręką. Wszystko inne można kupić później, gdy mistrz osiągnie stabilny poziom dochodów.

Technologia makijażu permanentnego nie stoi w miejscu. Teraz możesz nie tylko nadać wyrazu twarzy, ale także skorygować niedoskonałości i asymetrię brwi, ust i powiek. I oczywiście taka procedura pomaga „walczyć” ze śladami wieku. Mistrzowie ostrzegają początkujących przed ciernistą ścieżką w zdobywaniu umiejętności makijażu permanentnego.

Tatuaż jest trudny

Jeśli przez chwilę wydawało Ci się, że maszynka do tatuażu z łatwością czyni cuda, to tak nie jest. Nie da się nauczyć idealnej techniki bez specjalnych kursów szkoleniowych. W przeciwnym razie napotkasz szereg poważnych problemów, od kolorowania po trudne ustawienia sprzętu.

Wszyscy chętni do rozpoczęcia nauki powinni pamiętać, że prawdziwy tatuator musi być również dobrym psychologiem. Musisz zobaczyć „prawdziwą” twarz klienta, czyli zrozumieć, jaka osoba do ciebie przyszła.

Mistrz początkujący powinien znać podstawową zasadę – skupianie się tylko na jednej. Na przykład mogą to być tylko oczy, podczas gdy usta są niewidoczne. Lub tylko usta, co oznacza, że ​​oczy wyglądają dyskretnie. Aby stać się dobrym mistrzem, naucz się „czytać” twarz. Zwróć uwagę na styl osoby jako całości, tempo jej życia, wiek, rodzaj i kolor skóry, kształt twarzy, charakter jego rysów i tak dalej. Będzie wiele niuansów, przygotuj się.

Zestaw dla początkującego tatuatora

W wyborze narzędzi dla początkującego ważną rolę odegrają kursy lub szkoła, w której się szkolił. Jest to całkiem naturalne, ponieważ początkującemu trudno jest samodzielnie zdecydować, jaki sprzęt kupić i jak go ustawić. Powstaje cała seria problemów. Brak doświadczenia i umiejętności uniemożliwia wyczucie głębokości wnikania igły w skórę. Co ostatecznie może prowadzić do niezamierzonych obrażeń u klienta, aż do blizny na tkance. Nieznajomość cech każdej igły innego modułu, brak możliwości jednoznacznego określenia głębokości zanurzenia pigmentu w skórze.

READ
Modelowanie brwi: 5 sposobów na radykalną zmianę wyglądu

Oczywiście wszystko to jest możliwe przy dobrym i nowoczesnym sprzęcie. Rynek daje Ci nieskończony wybór, ale nie powinieneś polegać wyłącznie na cenie urządzenia. Wiele pracy zależy od twojego doświadczenia. Lepiej zwrócić uwagę na koszt „materiałów eksploatacyjnych” i możliwość ich szybkiego nabycia. Jeśli przy zakupie nie ma problemów z instrumentami, użyjesz 2 lub 3 igieł na sesję z lekkim sercem.

Maszyny do makijażu permanentnego mają dwa główne systemy

 • Modułowy. Jego zaletą jest prostota i bezpieczeństwo – nie da się wstrzyknąć.
 • Igła do dyszy. Przy takim systemie praca jest dość udana, ale urządzenie jest trudne w montażu, istnieje ryzyko nakłucia.

Niezależnie od wybranej opcji, zwróć uwagę na wibracje, hałas, wagę i grubość uchwytu. Należy wyczuć urządzenie całą dłonią, poczuć jego „zachowanie” poprzez wibracje i dźwięki.

Właściwy dobór sprzętu

Dobrą opcją dla początkującego jest maszyna Bella Dragon. Znany ze swojej dokładności, stabilności i niezawodności. Wielofunkcyjny do pracy – oczy, brwi, usta, a nawet małe tatuaże z powodzeniem wykonasz. Teraz urządzenie poprawiło konstrukcję mechanizmu transmisji i zwiększyło moc silnika. Sama maszyna jest lekka i ma niewielkie wibracje. W tym modelu można używać igieł kombinowanych, dzięki czemu ich wymiana zajmuje minimum czasu.

Kiedy zostaniesz profesjonalistą w swojej dziedzinie, lepiej kupić Cheyenne hawk spirit black. Taka maszyna pozwoli Ci pracować bez zatrzymywania się przez długi czas. Bardzo ergonomiczny kształt, praca z nim przebiega łatwo i bez hałasu, minimalne wibracje. Ponadto większość użytkowników zauważa „płynne działanie” urządzenia. Stworzono dla niego specjalny kartridż, który można szybko napełnić atramentem, poświęcając na to niewielką ilość czasu. Producenci obiecują, że po wygojeniu nie będzie efektu utraty koloru. Narzędzie ma dużą prędkość, ale bez wysiłku można regulować zasięg igły.

Jedną z najlepszych maszyn zarówno do tatuażu, jak i makijażu permanentnego jest DragonFly EvilX2. W przeciwieństwie do „Cheyenne hawk spirit black” (jego waga to 110 g), ta maszyna waży tylko 80 gramów. Tworząc go, wzięto pod uwagę życzenia mistrzów tatuażu i makijażu permanentnego, szczególny nacisk położono na materiał wykonania. Do “DragonFly X2 Evil” użyto komponentów najwyższej jakości. Szwedzka firma zaoferowała następujące cechy: cicha praca, minimalna waga urządzenia, ledwo wyczuwalne wibracje, brak gumek, złącza RCA i clip-cord. Wiele uwagi poświęcono bezpieczeństwu. Teraz igła zatrzymuje się w górnej części skoku, gdy przestaje działać, a ruchome części nie dotykają bariery ochronnej.

READ
6 prostych kroków do nieskazitelnych brwi: od teraz możesz zapomnieć o salonach kosmetycznych

Biomaster P1 jest uważany za innowację na rynku nowoczesnych maszynek do tatuażu. Jego cechą charakterystyczną jest inteligentne, cyfrowe sterowanie, które kontroluje stałość poziomu prędkości nawet przy zwiększonym obciążeniu. Możesz wybrać rodzaj pracy, a sama maszyna określi tryb.

Istnieją igły modułowe różnych typów i rozmiarów. Będziesz mógł regulować głębokość nakłucia i prędkość igły w trybie ręcznym. Urządzenie ma dwa sposoby na jego włączenie: na ekranie jednostki sterującej oraz za pomocą pedału.

Każdy początkujący musi mieć: maszyna do makijażu permanentnego, 5-6 pigmentów (do tatuowania brwi, ust, powiek), minimum 10 igieł o różnych kształtach do zabiegów. Nie możesz też obejść się bez markerów, linijek do tatuażu do rysowania kształtów, ołówków, dywaników, szablonów, rękawiczek i innych materiałów eksploatacyjnych.

5 błędów początkującego tatuażysty

Wszyscy popełniamy błędy. Różnica polega tylko na konsekwencjach. Na co najpierw zwrócić uwagę, kiedy zaczynasz pracę.

Błąd nr 1 – wybór złej szkoły

Posiadanie właściwego początkowego pomysłu na to, co będziesz robił, odegra fundamentalną rolę w tym, jakim mistrzem zostaniesz. Nauczyciel tatuażu musi odpowiednio wyrobić sobie świadome podejście do sprawy. „Zła” szkoła doprowadzi do katastrofalnych błędów.

Błąd numer 2 – niedbałe podejście do tworzenia szkicu

Rysowanie form przyszłego makijażu nie jest łatwym zadaniem. Musisz nauczyć się poczucia proporcji, wizji artystycznej, miary. Trzeba będzie umieć „zobaczyć” twarz jako całość i znać standardowe proporcje. Często fatalny błąd jest spowodowany albo zwątpieniem mistrza, albo powierzchownym podejściem do znaczenia pracy szkicowej.

Błąd numer 3 – zły odcień

Błąd w kolorze prowadzi do częstych poprawek lub usuwania pigmentów ze skóry. Znajomość teorii i zachowania kolorów bardzo ci pomoże. Pamiętaj, że „trafienie w kolor” zależy nie tylko od wiedzy akademickiej, ale także od twojego osobistego instynktu i uważności. Stosunek pigmentu i rodzaju skóry odgrywa ważną rolę.

Błąd nr 4 – problemy sanitarne

Miejsce pracy jest nie tylko wskaźnikiem twojego statusu jako mistrza, ale także twojej odpowiedzialności. Chociaż sprzętu jest niewiele, czasami nawet jednorazowe igły mogą być zanieczyszczone. Twoim obowiązkiem jest absolutne bezpieczeństwo procedury. Przestrzegaj zasad utrzymania biura, wyposażenia i własnego wyglądu.

READ
Wszystko o włosowej metodzie makijażu permanentnego brwi

Błąd nr 5 – niedostateczną uwagę przywiązuje się do przeciwwskazań

Nie wszyscy specjaliści od makijażu permanentnego mają wykształcenie medyczne. Oznacza to, że ich odpowiedzialność tylko się podwaja.

Błędy śmiertelne popełniane są przede wszystkim w gromadzeniu wywiadu. Należy zapytać o przeciwwskazania do zabiegu. Zanim zostaniesz przyjęty do robota, dobrze zrozumiesz właściwości struktury skóry, proces gojenia, odpowiedź immunologiczną na zastosowany pigment itp. Wszystko powyższe to tylko minimum tego, co należy traktować poważnie .

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: