Manicure: dlaczego ważne jest, aby udać się do profesjonalisty

Jak ocenić manicure: mówią profesjonaliści

Skąd wiesz, czy masz dobry manicure? Czy powinienem dać mistrzowi drugą szansę, jeśli za pierwszym razem byłaś trochę zraniona? A w ogóle, kim on jest – idealnym mistrzem?

Sytuacja: przyszedłeś na manicure w nieznanym miejscu. Czy można z góry wiedzieć, czy sprawią, że będziesz tu piękna, czy nie? Na co zwrócić uwagę? Co uważa się za poważny błąd, a co za nieszczęśliwy wypadek? Poprosiliśmy ekspertów, którym w pełni ufamy – Olga Generalowa (mistrz i właściciel salonu GoGo Nails) oraz Ekaterina Kirillina (mistrz i współzałożyciel salonu Beauty Insider & KA2).

Jak powinny wyglądać narzędzia i miejsce pracy?

Katarzyna: Dobry rzemieślnik musi mieć dobre narzędzia. Cięcie – dobrze naostrzone. Czy ci się to podoba, czy nie, możesz zrozumieć, jak długo mistrz przechodzi przez jedno (pozornie bezproblemowe) miejsce z przecinakami do drutu. A następnego dnia zadziory na pewno tam wyjdą. Frezy (aplikacje na urządzeniu) nie powinny być stare i „łyse”, które były używane tak długo, że powłoka się starła. W przeciwnym razie wystąpią otarcia skóry i ponownie zadziory są nieuniknione.

Wygląda jak bardzo stary zardzewiały nóż. Mamy nadzieję, że nie zobaczysz tego nigdzie indziej.

Jest prosty sposób, aby dowiedzieć się, czy kapitan wyjął nowy akt ze sprawy. Zwykle na końcu pilnika, który spadł z przenośnika fabrycznego, pozostają ostre cząstki ścierne, które mogą spowodować obrażenia. Na wszelki wypadek, aby je usunąć, trzeba przejść po tych samych końcach z buffem. Dobry mistrz na pewno to zrobi.

Olga: Oczywiście materiały eksploatacyjne (pilniki do paznokci, ręczniki) powinny być jednorazowe. Jeśli widzisz niezrozumiałe szkło, w którym utknęły wyraźnie pliki wielokrotnego użytku, jest to zły znak.

Noże i narzędzia tnące muszą być w workach Kraft, uprzednio zdezynfekowane w specjalnym roztworze i poddane starzeniu w suchej szafce grzewczej (w przypadku krajarek dopuszczalne jest również przechowywanie w specjalnych pudełkach).

Opakowanie rzemieślnicze, które było w suchym upale, łatwo odróżnić od tego, którego tam nie było: zmienia się na nim kolor wskaźnika. Na przykład od szarego do brązowego.

Nowe worki kraft i worki gotowane na sucho

Jeśli mistrz ma tylko jedną bazę i top do polerowania żelowego, czy powinno to być niepokojące?

Katarzyna: Niekoniecznie. Podstawa i blat mogą być uniwersalne. Mistrz pracuje nad tym, czego jest pewien. Ale dobry profesjonalista ciągle się uczy, eksperymentuje, wymyśla coś nowego. Dlatego lepiej, jeśli jest ich kilka.

Olga: Różne paznokcie często wymagają różnych baz pod lakier hybrydowy. Np. do twardych paznokci – można użyć płynnej bazy, do zniszczonych i łamliwych – grubej, gumowej. Są marki, które mają do wyboru trzy lub więcej rodzajów baz – na przykład gęste, średnie i płynne. To samo z topem. Istnieją specjalne dla ciemnych lakierów żelowych – nie dają niebieskiego odcienia, który jest nieodłączny w większości blatów bez lepkiej warstwy, ale są blaty do niektórych rodzajów konstrukcji – tłoczenia lub suwaki.

READ
Szary manicure: 40 uniwersalnych pomysłów na 2023 rok

Nowy mistrz oferuje mi nie taki manicure, do jakiego jestem przyzwyczajony. Na przykład chce produkować sprzęt. I przyszedłem po tartak. Zgodzić się?

Olga: Wymaganie określonego rodzaju manicure, jeśli nie masz pewności, czy pasuje do Ciebie w 100%, jest błędem. Nie mówisz lekarzowi, jak cię leczyć, prawda? Inna sprawa, że ​​mistrz musi rozsądnie wytłumaczyć, dlaczego w twoim przypadku jest lepiej w taki, a nie inny sposób. Na przykład, jeśli masz nadpotliwość, mokre dłonie, to sprzęt i techniki piłowania nie są odpowiednie. Preferowany jest tutaj manicure cięty.

Jeśli boli podczas przetwarzania, czy oznacza to, że mistrz jest całkowicie bezużyteczny?

Olga: Podczas zabiegu manicure nie powinno boleć. Jednak nawet superprofesjonalista potrafi ciąć, wszystko się dzieje. Zdarza się, że klientka nie przychodzi z całą skórą, z zadziorami. Ale przez półtorej godziny nie zaszkodzi. Jeśli masz nieprzyjemne doznania – podczas usuwania materiału, samego manicure lub podczas suszenia lakieru żelowego w lampie, poinformuj o tym mistrza. Wszelki dyskomfort można wyeliminować.

Katarzyna: Manicure może i powinien być przyjemnym doświadczeniem. Jeśli masz wrażliwe ręce, lepiej wcześniej ostrzec mistrza, wtedy będzie pracował bardziej miękko.

Podczas pracy urządzenie czasami się nagrzewa. Konieczne jest poinformowanie o tym mistrza, wtedy albo zmniejszy prędkość obrotową noża, albo weźmie bardziej miękką dyszę. Ale jeśli nie odpowie na twoje prośby, to zły dzwonek. Naskórek zmieni kolor na czerwony, spali się po nałożeniu odtłuszczacza, a następnego dnia przetarte miejsca pokryją się skórką. Taka sobie historia.

Salon obiecuje, że zrobią manicure z lakierem hybrydowym „w mniej niż godzinę”. Jest okej?

Katarzyna: Nie. Gwarantowanie tego na ślepo, nie widząc klienta, to wulgaryzmy lub hacking. Tylko pielęgnacja paznokci, bez lakierowania, może zająć godzinę. I zdarza się, że klientka ma tak zadbany naskórek, że praca z nim zajmuje pół godziny. Wiele zależy od długości paznokci i pożądanego kształtu. Jeśli chcesz zmienić kształt z kwadratu na owal, połóż kolejne 20 minut.

Tak, czasami gwiazdy zbiegają się: doskonały naskórek, kształt, równa płytka, której nie trzeba wyrównywać, powłoka bez wzoru. Można to zrobić za godzinę. W innych przypadkach – półtora lub dwa. Chyba, że ​​wszystko musi być wysokiej jakości.

Czy niebezpiecznie jest wybrać super tani manicure?

Olga: Cena kosztu obejmuje materiały eksploatacyjne i wyposażenie, czynsz i wynagrodzenie mistrza. W centrum miasta, ze względu na wysoki czynsz, manicure nie może być tani. Jeśli znalazłeś, powinieneś się nad tym zastanowić – być może zaoszczędzili pieniądze na wszystkim innym.

Co najmniej 40% ceny usługi to wynagrodzenie mistrza. Dalsza prosta matematyka: powiedzmy, że manicure w salonie kosztuje 1000 rubli, mistrz otrzymuje z niego 400 rubli, aby zarobić 30 tysięcy rubli miesięcznie z harmonogramem 2/2, musisz wykonać 5 manicure dziennie. Chcesz 45 tys. Więc robisz 7, skracając czas dla każdego. W rezultacie jakość spada.

READ
Manicure dla pewnych siebie kobiet: 32 świetne opcje

Poza tym dobry mistrz inwestuje w siebie – bierze udział w szkoleniach, kupuje i ostrzy narzędzia. To wszystko za twoją pensję.

Katarzyna: Tanio zrobione w salonach pracujących na strumieniu. Skupiają się na tym, że będziesz często przychodzić. Jeśli lubisz chodzić do salonu raz w tygodniu i masz na to czas, czemu nie? Za tydzień naskórek zwykle nie ma czasu na wyrośnięcie, a mistrz ma niewiele pracy – aby poprawić kształt i lakier. Okazuje się tanio, szybko, jakość jest całkiem do przyjęcia. Najważniejsze jest, aby narzędzia były sterylne, a pilniki jednorazowe.

Ale moim zdaniem lepiej robić manicure co 3-4 tygodnie przez 2 godziny niż co tydzień przez godzinę.

Jak ocenić zasięg?

Katarzyna: Żel do polerowania powinien leżeć płasko. Na końcach – jednolita grubość (mała). Otwór przy naskórku jest wybarwiony pięknym łukiem, dzięki czemu podczas odrastania nie ma smug ani nierównej krawędzi. Jeśli odcień lakieru jest jasny (lub ciemny), nie wolno malować całej płytki z boków: w ten sposób paznokcie wyglądają na dłuższe i „smuklejsze”. Jeśli wolisz pełne pokrycie, daj nam znać.

Jeśli powłoka zostanie nałożona prawidłowo, możesz chodzić z nią przez 3-5 tygodni.

Mistrz mówi, że wybrany przeze mnie kolor jest złożony. Czy to normalne, czy on jest palantem?

Olga: Kolory są naprawdę „proste” i „złożone”. Jest wiele skomplikowanych – pastelowych, musztardowych, jasnozielonych, żółtych. Mogą się rozebrać, leżeć w miejscach, źle wysychać. Musisz umieć z nimi pracować. I mistrzowi łatwiej jest wykluczyć z palety kapryśne kolory, aby nie usprawiedliwiać ich zachowania.

Katarzyna: Zdarzają się trudne kolory. Ale mistrzowie mają swoje własne sekrety, jak sobie z nimi radzić. Na przykład umieść w 2-5 warstwach lub zrób podłoże o podobnym kolorze.

Dlaczego nie ma nawet blasku?

Katarzyna: Jeśli płytka paznokcia ma równy i regularny kształt, bez nagłych „wzniesień” i zniekształceń, to przy przestrzeganiu technologii uzyskuje się równomierny blask. Jeśli jest nierówny, mistrz powinien zaoferować wykonanie wyrównania.

Jaka powinna być grubość powłoki?

Katarzyna: Na grubość lakieru ma bezpośredni wpływ jakość płytki paznokcia. Jeśli paznokieć jest gęsty, gruba warstwa żelu nie jest potrzebna. Jeśli jest miękka, rozrzedzona, to bez gęstej warstwy powłoka szybko się odklei lub spowoduje pęknięcia w rogach.

Ważna jest również długość. Krótkie paznokcie nie wymagają grubości. Ale im dłuższy paznokieć, tym grubsza musi być warstwa żelu, w przeciwnym razie wszystko się zepsuje. Aby wyglądał pięknie, mistrz musi rozłożyć żel nie w ciągłej płaskiej warstwie, ale wykonać gładkie wygięcie. Spójrz na paznokieć z boku: jego naturalny najwyższy punkt znajduje się pośrodku. Oznacza to, że warstwa żelu powinna być cieńsza po bokach i na końcówce.

READ
30 genialnych błyszczących pomysłów na manicure na 2023

Olga: Jeśli zastosujesz się do tej techniki, każda powłoka koloru powinna być tak cienka, jak to możliwe. Ale są lakiery, które wymagają trzech warstw, a mistrz stara się je rozłożyć na dwie, aby zaoszczędzić czas. Naturalnie bierze na pędzel dużo materiału, żel układa się nierównomiernie, rozprowadza. Okazuje się, że powłoka jest gruba, a odblaski nierówne. Generalnie grubość jest również osobistym wyborem klienta, ktoś lubi grubszy, ktoś – cieńszy.

Czy lakier hybrydowy trzeba nakładać pod skórki?

Olga: Idealnie żel jest wbijany pod wałek skórek i wydaje się, że paznokcie odrastają już zmalowane. Ale nie zawsze jest to możliwe. Na przykład naskórek jest cienki lub przestrzeń pod nim nie jest wystarczająco głęboka, lub paznokieć jest cienki, lub istnieje ryzyko uszkodzenia przy głębokim pokryciu – wtedy niestety to nie zadziała.

Paznokcie urosły i widać, że lakier w pobliżu naskórka jest nierówny. Kto jest winny?

Olga: Trzy opcje. Po pierwsze, mistrz źle przetworzył naskórek i coś pod nim pozostało. Po drugie – płytka jest słabo odtłuszczona, wtedy tak żel nie przylega do paznokcia i się rozprowadza. Trzecia to niewłaściwa pozycja ręki w lampie lub złej jakości lampa. Żel nie ma czasu na chwytanie i rozprowadza się.

Mistrz mówi, że miękki kwadrat nie jest moim kształtem paznokci. Co to znaczy?

Katarzyna: Kształt „nie twój” polega na tym, że gwóźdź nieustannie łamie się w miejscu, w którym styka się z wolną krawędzią. Wszystko inne to smak. Najczęściej kwadrat i miękki kwadrat. Najlepszy kształt jest anatomicznie poprawny, gdy wolny brzeg dopasowuje się do kształtu naskórka.

Czasami jednak, aby uzyskać modny „migdałowy” lub „szpilkowy” kształt, mistrz nacina boki paznokcia. To źle, bo wtedy paznokcie zaczynają się tam łamać, w obciętym miejscu wyrasta nowy paznokieć, co powoduje nierówności.

Czy zauważę, że mistrz uszkadza płytkę paznokcia podczas manicure?

Katarzyna: Od razu najprawdopodobniej nie. Będzie to zauważalne po 1-2 tygodniach, kiedy płytka zacznie odrastać i stanie się nierówna.

Jak mistrz powinien usuwać lakier hybrydowy?

Olga: Jeśli planujesz nosić żel dalej, usuwa się go urządzeniem lub płynem – wybór klienta i mistrza (wolę urządzenie). W takim przypadku powłoka jest usuwana do warstwy podstawowej, bez wpływu na paznokieć.

Jeśli chcesz całkowicie usunąć żel do polerowania i zrobić sobie przerwę, mistrz musi usunąć żel w 2 etapach – najpierw nożem (do podstawy), a następnie – samą podstawę – specjalnym zmywaczem. Jeśli strzela aparatem do wszystkiego „poniżej zera”, to źle i źle. Urządzenie nie jest do tego przeznaczone, nawet najbardziej doświadczony mistrz może nim uszkodzić gwóźdź.

Katarzyna: Jeśli zamierzasz po prostu wynurzyć się i nadal używać lakieru hybrydowego, a baza dobrze się trzyma, zostaw ją. A nawet jeśli nie, nadal można pozostawić wyspy podstawy: pokryte na przykład przezroczystym lakierem i będą niewidoczne, a gdy paznokieć odrośnie, odpadną. Najważniejsze, aby nie przecinać samego gwoździa za pomocą noża.

READ
Manicure miętowy: 35 niesamowicie delikatnych pomysłów

Nie jestem zadowolona ze swojego manicure. Czy powinienem dać artyście drugą szansę?

Olga: Drugą szansę można dać, jeśli ręka mistrza raz odskoczyła lub po odcięciu istniejącego zadzioru zaczęła płynąć krew: tak się dzieje, czynnik ludzki.

Również po „pierwszej randce” żel może nie zachowywać się najlepiej. Zdarza się, że wybór techniki manicure i nałożenie lakieru hybrydowego może zająć trochę więcej czasu. Ale jeśli mistrz cię nie słucha, zabieg powoduje dyskomfort lub powłoka nie utrzymuje się po drugiej i kolejnych wizytach, warto się zastanowić. Prawdziwy profesjonalista zazwyczaj potrafi od razu ocenić sytuację i zrobić wszystko w 100% sprawnie.

Ogólnie rzecz biorąc, kiedy dobry mistrz po raz pierwszy wykonuje manicure, stara się pracować ostrożniej niż zwykle, aby zobaczyć, jak zachowuje się skóra. Przedstawia również rekomendacje i wyjaśnia swoje działania. Może ci się wydawać, że „nie dokończył”, ale po prostu bał się „przeciąć”. Pamiętaj o tym. Jeśli się spotkacie, stanie się śmielszy.

Katarzyna: Jeśli mistrz na początku zapytał cię, jaki rodzaj manicure wykonałeś i kiedy, był uważny w procesie i zmienił technikę po twoich komentarzach, przemawia to na korzyść drugiej szansy.

Jest jeszcze jedna opcja: mistrz ciężko pracuje, ale manicure jest noszony przez długi czas i wygląda pięknie. Wtedy warto przedyskutować, że działa łagodniej i spróbować ponownie.

Musisz wstać i wyjść, jeśli mistrz pracuje szorstko, tnie trzy palce, ale uparcie nie zmienia techniki. Lub jeśli istnieje podejrzenie, że pilnik nie jest jednorazowy, a narzędzie nie jest wysterylizowane. Wtedy lepiej nie dawać drugiej szansy.

Nie rozpoznajesz szelaku, dżetów, a nawet powłoki nude, dlatego masz pewność, że nie masz nic do roboty na wizycie u manikiurzystki. Postanowiliśmy sprawdzić, czy to prawda. Okazało się, że lista zabiegów, na które warto „zapisać się na paznokcie”.

4 powody, aby zarezerwować manicure

Będziemy udostępniać artykuły, informować o nowościach i udzielać rabatu do jednego ze sklepów z towarami dla siebie, rodziny i domu. Pozostaje tylko subskrybować!

1. Rozwiąż problemy zdrowotne

Jest taki specjalista – podolog, który zajmuje się problemami stóp i dłoni. Problemy to odciski, brodawki, wrastające paznokcie, a także różnego rodzaju uszkodzenia płytki paznokcia. Poradzisz sobie z nimi za pomocą manicure medycznego.

Często mam do czynienia z oparzeniami termicznymi i chemicznymi płytki paznokcia. Niestety, ten problem pojawia się przy nieprofesjonalnym stosowaniu lakierów żelowych. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele agresywnych i tanich produktów. Stopniowo ich efekt kumuluje się, a reakcja alergiczna może wystąpić nawet kilka lat po regularnym stosowaniu.

Ponadto mistrz kontynuuje, problemy mogą pojawić się z powodu błędów w technice: jeśli specjalista nie weźmie pod uwagę cech strukturalnych paznokci, na grzbietach skóry wokół nich pojawiają się małe rany. Wreszcie lampa do suszenia powłoki może również zaszkodzić. Wśród najbardziej cierpliwych klientów jest szczególnie wiele „ofiar”, wyjaśnia Anastasia.

READ
Pedicure z kamifubiki: 20 stylowych pomysłów

Najczęstsze problemy ze stopami, z którymi ludzie zgłaszają się do mnie, to wrastające paznokcie u stóp oraz onycholiza, czyli oddzielenie paznokcia od łożyska paznokcia. Zwykle wiąże się to z noszeniem niewłaściwych butów.

Manicure medyczny może również wykonać mistrz estetyki. To prawda, że ​​ważne jest, aby zrozumieć, że nie wyeliminuje to przyczyny, a jedynie pomoże przetworzyć i złagodzić konsekwencje. W skrajnych przypadkach zgłoszą pojawiający się problem i zaproponują umówienie wizyty u lekarza specjalisty. Anastasia Bułachowa radzi również, aby nie tracić czujności i samodzielnie monitorować stan paznokci.

Wszystkim moim klientom zazwyczaj daję zadanie. Jeśli stale nosisz żel do polerowania i widzisz swoje paznokcie tylko w trakcie korekty, dokładnie je obejrzyj. Nic nie powinno ci przeszkadzać. Zwróć uwagę na linię uśmiechu. Powinna być przejrzysta i równa, bez wad, zagłębień i „kieszeni”. Jeśli występują zmiany w kolorze, w strukturze płytki paznokcia, widać zgrubienie pod paznokciem, odczuwasz dyskomfort po manicure – to wszystko jest powodem, aby pominąć zabieg i skontaktować się z podiatrą.

2. Dbaj o skórę dłoni

Podczas peelingu i masażu twarzy i ciała skóra dłoni pozostaje niezasłużenie zapomniana. Ale potrzebuje także pielęgnacji w spa: to jej dłonie często zdradzają jej wiek. Co więcej, lepiej zacząć nawilżać i pielęgnować je wcześniej, zanim pojawią się pierwsze oznaki starzenia.

Na początek możesz pozbyć się martwych komórek skóry za pomocą peelingu. Następnie wykonaj relaksujący masaż odżywczym kremem i uzupełniającymi serum: w ten sposób nasycimy skórę niezbędnymi substancjami. Lepiej zakończyć sesję terapią parafinową. Parafina wspomaga regenerację i gojenie małych pęknięć, a także dobrze zatrzymuje wilgoć w skórze.

3. Zadbaj o higienę

Ważnym zadaniem manicure jest higiena. Brud i wilgoć mogą łatwo gromadzić się na opuszkach palców, a to jest doskonałe środowisko dla wszelkiego rodzaju patogenów i bakterii. Stamtąd mogą dostać się do żołądka i wywołać różne choroby. Dlatego nie ma znaczenia, czy lubisz kwaśny lakier do pomarańczy, czy w ogóle nie tolerujesz lakieru. W każdym razie procedura pielęgnacji paznokci obejmuje czyszczenie: mistrz przetworzy lub odetnie paznokcie i usunie martwy naskórek.

4. Zachowaj styl i wizerunek

W niektórych przypadkach nawet tak drobiazg jak zadbane dłonie jest bardzo ważny w pracy. Niechlujne paznokcie i szorstka, sucha skóra mogą zrujnować każdy wygląd, nawet najdroższy i przemyślany.

Zadbane dłonie z manicure dla niektórych zawodów są tym samym obowiązkowym wymogiem, co na przykład strój biznesowy. Dotyczy to aktorów, polityków, kierowników sprzedaży, nauczycieli, a także osób pracujących w sektorze usług, takich jak kelnerzy, barmani, masażyści.

Ale tutaj ważne jest, aby wybrać odpowiednią opcję na tę okazję. Dla artysty najważniejszy jest jasny obraz i szok, dzięki czemu do ozdabiania paznokci można używać dżetów, kamieni i jasnych kolorów. Dla lekarzy najważniejsza jest czystość.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: