Manicure biznesowy: 30 pomysłów, obok których nie możesz przejść obojętnie

Tworząc obraz do pracy, kobieta musi przestrzegać pewnych ograniczeń. Te oprawki są obecne zarówno w jej garderobie, makijażu i fryzurze, jak i w manicure.

Aby ta ostatnia mieściła się w ramach, a jednocześnie była stylowa i modna, przygotowaliśmy dla Ciebie najciekawsze pomysły na manicure biznesowe, które z pewnością przypadną do gustu kobietom, które wolą widzieć w swoim wizerunku maksymalną naturalność i zwięzłość.

manicure biznesowy_3

Jednocześnie chcemy zauważyć, że tworząc biznes manicure, kobiety nie powinny oddawać się zbyt odważnym eksperymentom z technikami, dekorami lub wzorami w zdobieniu paznokci. Manicure biznesowy powinien emanować elegancją i kobiecością, a można to osiągnąć nawet poprzez zwykłą monochromatyczną powłokę.

manicure biznesowy_8

manicure biznesowy_16

Mówiąc o tym ostatnim, najczęściej używanym w manicure biurowym kolorem jest beż. Jednak zawsze możesz sięgnąć po inne nie mniej delikatne i ciekawe odcienie nude.

manicure biznesowy_4

Jeśli monochromatyczny manicure jest dla Ciebie zbyt nudny, proponujemy przyjrzeć się bliżej technice Feng Shui. W tym przypadku kilka gwoździ jest pomalowanych na jeden kolor, a pozostałe na inny. Głównym warunkiem jest nie stosowanie zbyt jasnych i krzykliwych odcieni lakieru, a także zapewnienie, aby zastosowane kolory były ze sobą połączone.

Świetną opcją manicure, która pomoże uzupełnić Twój biznesowy look, jest kurtka. Możesz odnieść się zarówno do klasycznej marynarki, jak i jej bardziej stylowych i modnych odpowiedników – francuskiego ombre czy geometrycznej marynarki.

manicure biznesowy_1

manicure biznesowy_5

manicure biznesowy_6

Równie kobiecą opcją jest marmurkowy manicure, który idealnie wpasuje się w Twój biurowy look. Co więcej, tutaj możesz zastosować stylowy marmurkowy wzór zarówno do stworzenia zdobienia w całości na wszystkich paznokciach, jak iw formie ciekawego akcentu na jednym lub dwóch. Nie zapominaj, że marmurkowy manicure jest dość wszechstronny i pomoże stworzyć idealny projekt zarówno dla krótkich, jak i długich paznokci. Ponadto marmurkowy manicure jest idealny do każdego tworzonego obrazu.

manicure biznesowy_2

manicure biznesowy_7

manicure biznesowy_15

manicure biznesowy_14

manicure biznesowy_13

manicure biznesowy_12

manicure biznesowy_11

manicure biznesowy_10

manicure biznesowy_9

manicure biznesowy_17

manicure biznesowy_19

manicure biznesowy_20

manicure biznesowy_21

manicure biznesowy_22

manicure biznesowy_23

manicure biznesowy_24

manicure biznesowy_35

manicure biznesowy_34

manicure biznesowy_33

manicure biznesowy_32

manicure biznesowy_31

manicure biznesowy_30

manicure biznesowy_25

Jeśli zdecydujesz się przejść do manicure nago, warto dodać tutaj mały akcent. A tym akcentem może być rysunek lub wystrój.

manicure biznesowy_29

manicure biznesowy_28

manicure biznesowy_27

Najczęściej na manicure biznesowym można zobaczyć popularne cyrkonie, z umiarem, folię, drobny wzór lub ciekawy wzór wykonany za pomocą żelu pajęczynowego.

Kultura wykonywania manicure w salonach, a nie w domu, jest mocno zakorzeniona. Taki biznes nie wymaga dużych inwestycji (kapitał początkowy to tylko 300-400 tysięcy rubli), ale przynosi miesięcznie ze 100 tysięcy zysku netto. W przyszłości możesz zaoferować dodatkowe usługi z zakresu urody i pielęgnacji ciała.

READ
30 modowych pomysłów na delikatny pedicure w pastelowych kolorach

Według ankiet, 42% mistrzów manicure i pedicure ma tygodniowy przepływ klientów od 10 do 30 osób, a 23% ma ponad 30. Około 55% Rosjan robi manicure, 37% nie zapomina o pedicure. Niestabilność gospodarcza w kraju prawie nie ma wpływu na zyski w zakresie pielęgnacji paznokci. Na rynku światowym rośnie również zainteresowanie tym obszarem. Według raportu Grand View Research, Inc., światowy rynek lakierów do paznokci osiągnie do 2024 roku 15,55 miliarda dolarów (9,5% roczny wzrost).

50% usług gabinetów kosmetycznych dotyczy manicure. Wadą tego biznesu jest duża konkurencja. Nisza usług klasy premium jest wypełniona, w 50% tworzy się segment rynku skupiony na klientach o średnich i niskich dochodach. Sieć salonów jest słabo rozwinięta.

Następnie przedstawimy szczegółowy biznesplan salonu paznokci wraz z cenami obowiązującymi w 2019 roku.

Целевая аудитория

Głównymi odbiorcami (95%) są kobiety w wieku od 16 do 50 lat. Zasadniczo pracują i odwiedzają salon od 1 do 4 razy w miesiącu (w zależności od potrzeb i poziomu dochodów). Osobną podgrupą jest ludność niepracująca (matki przebywające na urlopie macierzyńskim, gospodynie domowe, studenci). 5% całej grupy docelowej to mężczyźni.

Aby ułatwić tworzenie zestawu usług i narzędzi do ich promocji, sporządzimy portret klienta. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę:

 • styl życia;
 • poziom płac;
 • preferencje;
 • wymagania;
 • wartości.

Przeprowadź dogłębną analizę i zbierz następujące informacje:

 • Imię i nazwisko, dane kontaktowe;
 • data pierwszej wizyty w salonie;
 • łączna liczba wizyt;
 • optymalny czas na wizytę;
 • opinia klienta na temat jakości usług i salonu jako całości;
 • którzy mistrzowie obsługiwali klienta.

W ten sposób określana jest stała klientela, monitorowany jest stopień jej lojalności wobec salonu, jakość pracy pracowników. Informacje te są nieocenione przy opracowywaniu strategii przyciągania i utrzymywania bazy klientów.

Rodzaje biznesu manicure

Na etapie planowania ważny jest wybór formatu:

 • Pokój do manicure. Pokój przeznaczony do pracy, maksymalnie 2 panów. Zalety – klasyczny format, standardowe usługi, niskie koszty uruchomienia. Wady – mała powierzchnia, trudności z rozbudową.
 • Studio. Salon kosmetyczny z wszelkimi rodzajami manicure i pedicure oraz wykwalifikowanym personelem. Zalety – ceny są powyżej średniej, mistrzowie o szerokim profilu. Wady – duże inwestycje, długi okres zwrotu. Ponadto nie zawsze można zapełnić salon klientami.
READ
Glitter French: 76 magicznych pomysłów na magiczny nastrój

 • Ekspresowy manicure (szpilka do paznokci). Otwarte stojaki w centrach handlowych. Zaletą jest lokalizacja w strefie o dużym natężeniu ruchu. Wady – drogi czynsz, czynnik psychologiczny (wielu klientów nie może się zrelaksować podczas zabiegów kosmetycznych na oczach wszystkich), reputacja instytucji budżetowej (wielu odpycha). Firma nie może zostać rozszerzona.

 • Manicure w domu. Biznes przy minimalnych nakładach inwestycyjnych. Na początkowym etapie nie wymaga nawet rejestracji. Dobra opcja zarówno dla początkującego mistrza, który chce mieć niezależne źródło dochodu, jak i dla doświadczonego z ugruntowaną bazą klientów. Domowe studio ma wiele zalet – niewielkie inwestycje, możliwość nagrywania w dogodnym dla siebie momencie. Wadą jest brak reputacji. Ludzie nie ufają rzemieślnikom domowym – nie wiadomo, jaki jest ich poziom umiejętności.

Zastanów się, czego potrzeba, aby otworzyć studio manicure od podstaw.

dokumenty

Do zarejestrowania firmy nadają się indywidualni przedsiębiorcy i spółki z oo. Zwykle otwierają indywidualnego przedsiębiorcę z uproszczonym systemem podatkowym lub jednym podatkiem od dochodu kalkulacyjnego. Będziesz potrzebować otwartego konta bankowego.

 • Zaświadczenie o rejestracji jednoosobowej działalności gospodarczej lub LLC.
 • Licencja
 • Pozwolenie ze stacji sanitarno-epidemiologicznej.
 • Pozwolenie straży pożarnej.
 • Zaświadczenie o rejestracji w organach podatkowych.
 • Rejestracja w FSS i PFR jako pracodawca. Potrzebny do zatrudniania pracowników do Kodeksu Pracy.

Biznes manicure nie wymaga dużego pakietu dokumentów, ale trzeba być przygotowanym na inspekcje stacji sanitarno-epidemiologicznej, kontrolować badania lekarskie pracowników (oznaczenia w książce medycznej aktualizowane są co 6 miesięcy) i utrzymywać warunki niezbędne do obsługi klienta w salonie.

Jeśli właściciel lokalu nie zawarł umowy na utylizację świetlówek, odpadów stałych, wywóz śmieci, rozwiązanie tych problemów spadnie na twoje barki.

Pokój

Lokalizacja i powierzchnia pomieszczenia zależy od formatu. Lepiej otworzyć salon i gabinet manicure w miejscach o dużym natężeniu ruchu – w centralnej części miasta, w pobliżu przystanków komunikacji miejskiej i skrzyżowań w dzielnicach mieszkaniowych, w centrach handlowych.

Studio stylizacji paznokci musi spełniać wymagania sanitarne:

 • dostępność zaopatrzenia w zimną i ciepłą wodę;
 • powierzchnia jednego miejsca pracy jest nie mniejsza niż 4.5 m²;
 • pomieszczenie gospodarcze;
 • oddzielne pomieszczenia lub obszary do manicure i pedicure;
 • wysokiej jakości system wentylacji;
 • pomieszczenie do czyszczenia i sterylizacji narzędzi (narzędzia i meble są dezynfekowane po każdej wizycie u klienta).

Możesz bardziej szczegółowo zapoznać się z wymaganiami w uchwale z 18.05.2010 N 59 „O zatwierdzeniu SanPiN 2.1.2.2631-10”.

Na 3 stanowiska pracy (2 do manicure i jedno do pedicure) potrzebujesz co najmniej 30 m². Powierzchnia przeznaczona jest na miejsca pracy, pomieszczenia gospodarcze oraz hol, w którym goście będą czekać w kolejce. Nasz biznesplan dotyczący gabinetu manicure zakłada wynajęcie jednopokojowego mieszkania na parterze. Średnia cena wynajmu w Rosji wynosi 25 000 rubli. Na naprawy potrzebne będzie 30 000 rubli.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: