Mało znane fakty o lotach, o których linie lotnicze Ci nie powiedzą

Latanie jest coraz bardziej powszechnym środkiem transportu, z ponad 2017 milionami lotów komercyjnych w 37 roku. Jednak nawet jeśli często latasz samolotem, mogą być pewne rzeczy, o których nie wiesz. Poniżej znajdziesz 10 niesamowitych faktów na temat podróży lotniczych, które mogą być dla Ciebie nowe lub przynajmniej świeższe niż koce podczas następnego lotu.

10. Mały otwór w dolnej części okna zapewnia bezpieczeństwo!

Kiedy godzinami utkniesz w aluminiowej tubie, obserwowanie chmur za oknem może pomóc Ci oderwać myśli od ciasnych pomieszczeń, złego jedzenia i źle wychowanych towarzyszy podróży, które są nieodłączną częścią twojego „lotniczego doświadczenia”. A kiedy wyjrzysz przez okno, możesz znaleźć coś dziwnego w samym oknie – otwór wielkości szpilki znajdujący się na dole. Ta maleńka dziura nazywana jest „dziurą krwawiącą” lub „dziurą oddechową” i jest stworzona z jakiegoś powodu.

Gdy twój samolot wznosi się na wysokość lotu, ciśnienie powietrza spada. System ciśnieniowy samolotu utrzymuje ciśnienie wewnątrz samolotu znacznie wyższe niż na zewnątrz, zapewniając wystarczającą ilość powietrza w kabinie dla ludzi. Ten spadek ciśnienia obciąża okna samolotu, ale każde okno składa się z trzech szyb, aby zapewnić bezpieczeństwo pasażerom. Najbardziej wewnętrzna warstwa jest przeznaczona głównie do ochrony pasażerów przed dwoma pierwszymi. W środkowej szybie znajduje się mały otwór, aby zapewnić, że zewnętrzna szyba wytrzyma ciśnienie zewnętrzne (i pęknie, jeśli ciśnienie będzie zbyt wysokie). Gdyby coś stało się z szybą zewnętrzną, środkowa szyba byłaby w stanie „przejąć” efekt spadków ciśnienia bez szkody dla pasażerów w kabinie. „Otwór upustowy” służy również do regulowania różnic temperatur między kabiną a powietrzem zewnętrznym, dzięki czemu okna (praktycznie) są wolne od mgły i szronu.

9. Drzwi do łazienki w samolocie można otworzyć od zewnątrz

Toalety w samolotach przeszły znaczną poprawę w stosunku do poprzednich wcieleń, z których niektóre wyrzucały odpady bezpośrednio do powietrza. Jednak większość ludzi nie określi ich jako przyjemnego miejsca i raczej nie będzie starać się spędzać tam więcej czasu niż to konieczne. W ostatnich latach latryny w samolotach stały się jeszcze bardziej ciasne, ponieważ linie lotnicze starają się zmaksymalizować liczbę miejsc na pokładzie, przez co chodzenie do łazienki jest jeszcze bardziej przerażające i klaustrofobiczne dla pasażerów. Ci nieliczni, którzy nie mają dość przebywania w toalecie samolotu, powinni wiedzieć jeden fakt – drzwi można otworzyć z zewnątrz.

Mechanizm używany do tego różni się w zależności od samolotu. Na przykład w niektórych wersjach Airbusa A380 wystarczy podnieść znak „toaleta” i obrócić klamkę, aby odblokować drzwi. Chociaż może się to wydawać świetnym sposobem na zrobienie psikusa przyjacielowi (lub użyteczną okazją do poradzenia sobie z niewłaściwym zachowaniem dziecka), steward Virgin America mówi, że technika ta jest często stosowana w odwrotnej kolejności, na przykład do zamykania pustych drzwi toalety podczas turbulencji, zwracając ponadto uwagę, że Otwarcie zajętej toalety może nastąpić wyłącznie ze względu na bezpieczeństwo pasażerów, w przypadku, gdy pasażer się tam znajduje i nie reaguje na wezwania lub zadziała system kontroli zadymienia.

8. W powietrzu najlepiej unikać gorących napojów.

Chociaż filiżanka kawy lub herbaty może wydawać się idealnym sposobem na obudzenie się po niewygodnym locie, najlepiej powstrzymać się od gorących napojów do czasu przylotu na lotnisko. Nie tylko moczopędne działanie kawy i herbaty zmusi Cię do dodatkowych wizyt w maleńkiej toalecie samolotu, ale woda używana do przygotowania napoju może nie być w pełni zdatna do picia.

READ
10 stylowych fryzur bobowych, które pasują do każdego

Ponieważ badanie przeprowadzone przez amerykańską Agencję Ochrony Środowiska w 2004 r. wykazało, że bakterie z grupy coli zostały wykryte w 15% próbek wody pobranych z ponad 300 samolotów, wprowadzono nowe standardy, aby zapewnić, że linie lotnicze zaopatrują samoloty w zbiorniki wolne od bakterii. Jednak systemy wodne w niektórych samolotach są czyszczone i testowane tylko raz w roku. Dane Agencji z 2012 r. pokazują, że 12% samolotów komercyjnych nadal miało co najmniej jedną pozytywną reakcję na test na bakterie z grupy coli. Bakterie grupy coli nie powodują choroby większości ludzi, ale pokazuje, że systemy wodne w samolotach nie są najczystszym źródłem wody i że bardziej niebezpieczne bakterie, takie jak E. coli, mogą potencjalnie żyć w tym środowisku.

Podczas gdy amerykańscy przewoźnicy podają pasażerom wodę butelkowaną, woda w samolotach jest nadal używana do przygotowywania herbaty, kawy i kakao i zwykle nie jest podgrzewana do temperatury potrzebnej do zabicia wszystkich bakterii. Niebezpieczeństwo jest prawdopodobnie niewielkie, ale wystarczy, aby niektóre stewardessy nie piły kawy i herbaty na pokładzie, a może wystarczy, że wolisz dostać kofeinę z napojów gazowanych lub poczekać, aż znajdziesz się w terminalu na kawę lub herbatę.

7. Jest powód, dla którego toalety lotnicze nadal mają popielniczki, mimo że palenie jest zabronione.

Być może zauważyłeś jedną dziwną cechę w łazience samolotu – popielniczkę na tylnych drzwiach. Jeszcze bardziej żenujące jest to, że często znajduje się tuż pod znakiem, który przypomina, że ​​nie wolno palić. Palenie zostało zakazane na większości lotów krajowych w USA od 1990 r., a od 2000 r. na lotach między USA a zagranicznymi miejscami docelowymi. Ale popielniczki wciąż można znaleźć nawet w zupełnie nowych samolotach – dlaczego?

W Stanach Zjednoczonych w toalecie są popielniczki, ponieważ Federalna Administracja Lotnictwa USA wymaga, aby tam były. Choć początkowo wydaje się to tylko kolejnym bezsensownym prawem, istnieje oczywisty powód, dla którego warto trzymać popielniczki: nie wszyscy przestrzegają zakazu palenia w samolotach. Podczas lotu z Portland do Sacramento kobieta, która twierdziła, że ​​musi palić, aby poradzić sobie ze swoim „niepokojem”, stała się tak niegrzeczna po tym, jak stewardesa zabroniła jej palić w toalecie, że musiała być krępowana przez pasażerów i załogę do czasu odlotu samolotu. wykonane lądowanie awaryjne.

Biorąc pod uwagę, że są osoby, które z pewnością będą próbowały zapalić papierosa, niezależnie od przepisów prawa i ewentualnej grzywny, jaką mogą zostać obciążone, warto zadbać o to, aby papierosy były bezpiecznie gaszone, a nie wrzucane do kosz na śmieci pełen łatwopalnych ręczników papierowych. Prawnie nakazana obecność popielniczek w samolocie sięga tragicznego wypadku samolotu Varig Flight 1973 w 820 roku. Pożar na pokładzie, prawdopodobnie wywołany zapalonym papierosem wrzuconym do kosza w toalecie, zabił większość pasażerów (którzy udusili się dymem). zanim samolot mógł wykonać awaryjne lądowanie, co skłoniło Federalną Administrację Lotnictwa do wymagania, aby wszystkie samoloty komercyjne miały popielniczki.

6 Niektóre samoloty mają małe sypialnie załogi

W przypadku lotów długodystansowych (trwających dłużej niż 10,5 godziny) mogłeś zauważyć, że zmieniający się członkowie załogi. Biorąc pod uwagę, że niektóre loty (na przykład z Los Angeles do Singapuru i z Nowej Zelandii do Kataru) trwają ponad 18 godzin, naturalne jest, że fala wymaga na pokładzie kilku zespołów pilotów i personelu pokładowego, którzy mogą się wzajemnie zastępować.

READ
Wnętrze według znaków zodiaku

Ale gdzie odpoczywa załoga? Podczas gdy każdy z nich ma swoje miejsce w kokpicie, nie zobaczysz tam załogi drzemiącej podczas lotu. Dzieje się tak dlatego, że samoloty, które wykonują te długie loty, są wyposażone w specjalne małe sypialnie dla pilotów i stewardes (zwykle piloci i stewardesy śpią w różnych pokojach ze względu na różne rozkłady jazdy). Te kabiny sypialne znajdują się nad lub pod głównym przedziałem pasażerskim i można się do nich dostać małymi schodami lub, w niektórych przypadkach, przez schron nad głową. Układ tych sypialni różni się w zależności od samolotu i linii lotniczej, ale zwykle mają dwa łóżka pojedyncze, wiszące lampki do czytania i zasłony zapewniające prywatność. Stewardesa KLM zgłasza, że ​​łóżka załogi KLM są wyposażone w specjalny sprzęt, który informuje załogę, kiedy zostanie wezwana w sytuacji awaryjnej.

5. Czasami samolot ląduje z większą liczbą pasażerów niż pierwotnie.

Wszystko to nie jest tak tajemnicze, jak się wydaje. Pasażerkom w ciąży zezwala się na lot do 36. tygodnia ciąży, chociaż niektórzy przewoźnicy będą wymagać zaświadczenia od lekarza lub położnej po 28 tygodniach. Jednak, jak zaświadcza wiele matek, czas nie zawsze jest dokładny. Niektóre dzieci rodzą się wcześniej niż oczekiwano, a czasami te niespodziewane porody przedwczesne zdarzają się na 10 000 metrów.

Kiedy dzieci rodzą się podczas lotów międzynarodowych, określenie narodowości może być dość trudne. Zwykle dziecko otrzymuje obywatelstwo jednego lub obojga rodziców. Niektóre kraje, w tym USA, również przyznają obywatelstwo dziecku urodzonemu w krajowej przestrzeni powietrznej. Ponadto 70 krajów ratyfikowało lub przystąpiło do Konwencji ONZ o ograniczaniu bezpaństwowości, która stanowi, że dziecko urodzone na pokładzie samolotu ma prawo do obywatelstwa kraju, w którym samolot został zarejestrowany, ale tylko wtedy, gdy dziecko to nie będzie to „bezpaństwowiec”. Być może w ramach wdzięczności za pozytywne wieści o przewoźnikach skierowanych do dzieci urodzonych na pokładzie linie lotnicze oferują takim dzieciom (choć nie wszystkie) korzyści, w tym stypendia i bezpłatne loty.

4. Załogom zależy na tym, aby drzwi do samolotu były zamknięte, a samolot jak najszybciej opuścił terminal, nawet jeśli wiedzą, że będą opóźnieni na lotnisku

Wszyscy chcemy, aby samolot wzbił się w powietrze tak szybko, jak to możliwe (no cóż, z wyjątkiem tego gościa, który ciągle tkwi w przejściu, próbując wepchnąć walizkę do schowka), ale piloci i stewardesy nie kierują się tylko pragnieniem wzlecieć w powietrze i wylądować na czas (za co mogą otrzymać premie pieniężne), ale także dlatego, że wiele linii lotniczych nie płaci załodze, dopóki drzwi samolotu nie zostaną zamknięte i hamulec postojowy nie zostanie zwolniony. Załogi lotnicze mogą otrzymać niewielką kwotę za duże opóźnienia, ale będzie znacznie więcej, gdy samolot odleci.

Podczas gdy niektóre linie lotnicze płacą załodze za czas, w którym faktycznie znajdują się w powietrzu, większość płaci, gdy tylko załoga opuści terminal. Podczas gdy większość pilotów i stewardes marzy o całkowitym uniknięciu opóźnień, jeśli tak się stanie, woleliby, aby stało się to na ziemi (gdzie otrzymują pełne wynagrodzenie) niż w terminalu (gdzie otrzymują minimalne wynagrodzenie lub w ogóle). nie otrzymuj).

READ
Sposób, w jaki kobieta nosi torebkę, może wiele o niej powiedzieć.

3. Piloci mają tajne sygnały o niebezpieczeństwie, chociaż czasami je mylą.

Piloci mają sposoby komunikowania się, zarówno werbalnie, jak i niewerbalnie, że ich samolot jest w niebezpieczeństwie. Nie znamy dzisiaj wszystkich sposobów, w jakie piloci sygnalizują problemy na pokładzie zewnętrznym obserwatorom, ale znamy niektóre z tych, które były używane w przeszłości.

W powietrzu, w zależności od charakteru zagrożenia, piloci są szkoleni w umieszczaniu na transponderze (lub „skrzeku” w języku pilotów) kodu odpowiadającego zaistniałej sytuacji w celu zaalarmowania Centrum Kontroli. Squawk 7500 to alarm włamania, 7600 to utrata komunikacji, a 7700 to alarm ogólny. Dodatkowo w przypadku porwania podczas komunikacji z kontrolerami ruchu lotniczego, pilot doda słowo „trip” do numeru statku (np. „United TRIP 319”), jako wskazówkę, że nie może się swobodnie komunikować (prawdopodobnie dlatego, że pilot jest śledzony przez porywaczy). W 2011 roku podczas lotu z Chicago do Frankfurtu pilot United rozlał kawę na sprzęt komunikacyjny, co spowodowało przypadkowy pisk o kodzie 7500. Załoga była w stanie potwierdzić urzędnikom na ziemi, że wystąpił błąd w komunikacji, chociaż samolot został w związku z tym przekierowany do Kanady. Innym sygnałem o niebezpieczeństwie jest powtarzający się lot samolotu po trójkątnej trajektorii, co wskazuje na awarię radarów i niemożność nawiązania kontaktu radiowego.

W przeszłości klapy samolotu były używane do informowania o niebezpieczeństwie już na ziemi. Opuszczenie klap na skrzydłach jeszcze na ziemi lub opuszczenie wszystkich klap po lądowaniu sygnalizowało konieczność zatrzymania samolotu i interwencji zbrojnej. W 1986 roku pilot nieumyślnie wywołał reakcję jednostki SWAT podczas kołowania do startu z klapami opuszczonymi w samolocie.

Chociaż niektóre z tych metod wyszły z użycia po wzmocnieniu drzwi kokpitu, co stało się powszechną praktyką po 11 września, nadal istnieją sytuacje, w których te i inne sygnały o niebezpieczeństwie mogą dostarczyć niezbędnych informacji o sytuacji awaryjnej statku powietrznego osobom znajdującym się na ziemi potrafili prawidłowo zareagować.

2. Pilot i drugi pilot nie mogą jeść tego samego jedzenia

– Ryba czy kurczak? To pytanie może być reliktem przeszłości w przypadku większości lotów krajowych, ale podczas wielu międzynarodowych podróży lotniczych pasażerowie nadal mają wybór. Dla pilota i drugiego pilota wybór jest skomplikowany: mogą jeść tylko różne potrawy. Powód tego jest dość prosty: spożywanie różnych posiłków zmniejsza prawdopodobieństwo, że obaj piloci zostaną obezwładnieni przez zatrucie pokarmowe podczas lotu.

Ta zasada nie jest prawem, ale wiele linii lotniczych przestrzega tej polityki. Pilot China Eastern powiedział, że z reguły pilot zjada dania oferowane do pierwszej klasy, a drugi pilot wybiera coś z klasy biznesowej. Lufthansa potwierdza również „niewypowiedzianą zasadę”, że piloci i drugi piloci powinni unikać spożywania tego samego posiłku przed lotem (z tego samego powodu). Nie każda linia lotnicza ma tę zasadę (chociaż piloci nadal mogą ją stosować rozsądnie), a nawet jeśli piloci unikają używania tego samego, nie jest to 100% gwarancji. W 1982 roku 10 członków załogi (w tym pilot, drugi pilot i inżynier pokładowy) zachorowało podczas lotu z Lizbony do Bostonu. Na szczęście samolot był mniej niż godzinę drogi od celu i mógł bezpiecznie wylądować. Załoga jadła różne potrawy, ale ten sam deser, pudding z tapioki, wywoływał mdłości.

1. Największą szansą na darmowy upgrade lotu jest śmierć podczas lotu

Istnieje wiele rzekomych sztuczek, aby uzyskać darmowe miejsce w pierwszej klasie, ale jeśli nie jesteś zwykłym lotnikiem elitarnym lub nie płacisz za upgrade (gotówka lub mile), twoje szanse na przejście z ekonomicznej do pierwszej klasy są niewielkie. Jest jednak jeden wyjątek, ale nikt z nas nie będzie gotów z niego skorzystać. Jeśli umrzesz w locie, twoje ciało prawdopodobnie zostanie pośmiertnie „awansowane” w klasie lotniczej.

READ
Najsilniejsza pasja między parami zodiaku

Protokół linii lotniczych stwierdza, że ​​na pokładzie umiera bardzo niewiele osób, ponieważ śmierć musi zostać zgłoszona przez lekarza i oficjalnie zarejestrowana. Jednak personel musi przenieść ciało do stosunkowo odosobnionego obszaru, gdy wszyscy na pokładzie zdają sobie sprawę, że pasażer zmarł. Może to być pusty rząd siedzeń, ale trudno je znaleźć na zatłoczonych lotach. W kabinie pierwszej klasy zwykle jest więcej wolnych miejsc i więcej miejsca na pozostawienie tam zmarłych, więc ciała są tam przenoszone i zwykle przykrywane kocem, aby nie zranić innych pasażerów. Czasami wymagało to użycia oszustwa: jedna z stewardess British Airways wspomina, że ​​„lata temu” zmarłych pasażerów „dekorowano” w stylu komedii „Weekend u Berniego”: zaopatrzono w napój, pomalowano cieniem do powiek i wsunięto gazetę w nadziei, że inni pasażerowie uznają, że po prostu śpią.

Singapore Airlines posiadały tak zwaną “body locker” na swoim długodystansowym A340, chociaż kiedy samoloty wyszły z eksploatacji, firma zauważyła, że ​​te przedziały nigdy nie były używane. Jest jedno miejsce, w którym nie skończysz, jeśli zginiesz w samolocie: toaleta. Ponieważ stwardnienie pośmiertne może utrudnić usunięcie zmarłego, stewardesy są zniechęcane do przenoszenia zmarłych pasażerów do toalety.

12. Zdezynfekuj wszystko

Będąc już w samolocie i zapinając pasy, przede wszystkim wyjmij chusteczki lub żel dezynfekujący: najprawdopodobniej samolot nie był dezynfekowany od poprzedniego lotu. Jeśli więc jedzenie leżało na stole bez opakowania – najprawdopodobniej lepiej go nie jeść.

11. W cenie biletu obowiązuje opłata za porównanie cen

11. W cenie biletu obowiązuje opłata za porównanie cen

Jeśli kupujesz bilety przez strony, na których możesz porównać ceny różnych linii lotniczych, najprawdopodobniej nie otrzymasz najlepszych ofert. Za każde skorzystanie przez klienta z porównywarki cen linie lotnicze są zmuszone do uiszczenia opłaty – i uwzględniają ją w cenie biletu. Lepiej kupować bilety bezpośrednio u przewoźnika.

10. Skontaktuj się z linią lotniczą, jeśli lot został odwołany

10. Skontaktuj się z linią lotniczą, jeśli lot został odwołany

Jeśli Twój lot został odwołany z jakiegokolwiek powodu, najlepiej jest podejść lub zadzwonić do linii lotniczej, aby dowiedzieć się, czy możesz dostać się na następny lot. Jest szansa, że ​​sytuacja zostanie rozwiązana szybciej, niż gdybyś tylko czekał na reakcję linii lotniczej. Niektóre linie lotnicze wolą poczekać, aż sam podejdziesz do przedstawiciela i zapytasz go, jak wyjść z sytuacji, nawet jeśli na pokładzie następnego lotu na pewno są miejsca.

9. Kiedy wybrać miejsca?

9. Kiedy wybrać miejsca?

Jeśli wybrałeś wcześniej miejsca w samolocie, ale chciałbyś je zmienić, postaraj się to zrobić około 4 dni przed wylotem. W tym czasie linia lotnicza może dokonać upgrade’u pasażerów, którzy złożyli wniosek o podwyższenie klasy do klasy biznes, tak aby w tym okresie dostępne były dobre miejsca. Wybierz swoje miejsca z wyprzedzeniem, jeśli nie chcesz siedzieć obok wyjścia awaryjnego, chociaż bilety tam mogą być nieco tańsze.

8. W przypadku biletu bezzwrotnego możesz otrzymać zwrot pieniędzy

8. W przypadku biletu bezzwrotnego możesz otrzymać zwrot pieniędzy

Zawsze określaj, jaki rodzaj biletu wybierasz – zwrotny czy bezzwrotny. Zwykle, jeśli linia lotnicza odwoła Twój lot, znajdzie dla Ciebie miejsce na inny lot, ale jeśli masz bilet bezzwrotny, najprawdopodobniej będziesz mógł odebrać pieniądze za odwołany lot. Jednak w tym celu należy skontaktować się z linią lotniczą – dlatego większość pasażerów o tym nie wie!

READ
Tak powinien wyglądać idealny romans dla każdego znaku zodiaku

7. Bilet nie jest gwarancją miejsca w samolocie.

7. Bilet nie jest gwarancją miejsca w samolocie.

Tak, tak, dobrze to przeczytałeś! Tylko dlatego, że zarezerwowałeś bilet, nie oznacza, że ​​zdecydowanie czeka na Ciebie zarezerwowane miejsce: czasami linie lotnicze sprzedają więcej biletów niż jest miejsc w samolocie, na podstawie pasażerów, którzy spóźnili się na lot. Jednak w takich przypadkach większość linii lotniczych jest zobowiązana do zaoferowania ci znacznego odszkodowania, więc starają się tego uniknąć.

6. Kupuj jeden bilet na raz

6. Kupuj jeden bilet na raz

Jeśli podróżujesz w grupie, prawdopodobnie uważasz, że najlepiej kupić bilety za pomocą jednej karty kredytowej w ramach jednej płatności. Rozsądne może być jednak wyszukiwanie biletów pojedynczo – jeśli szukasz czterech biletów, ale tylko trzy z nich są dostępne w najniższej cenie, zaoferujemy Ci zakup wszystkich czterech biletów w wyższej cenie, a nie trzy tanie i jeden drogi. Tak zarabiają linie lotnicze!

5. Natychmiast zgłoś zagubiony bagaż

5. Natychmiast zgłoś zagubiony bagaż

Jeśli stwierdzisz, że Twój bagaż zaginął, zgłoś to jak najszybciej. Nawet jeśli nie masz pewności, czy cały Twój bagaż został sprawdzony, upewnij się, że wiesz, z kim się skontaktować, jeśli go zgubisz. Na poszukiwanie zagubionego bagażu jest termin: jeśli nie dotrzymasz tego czasu, najprawdopodobniej już nigdy nie zobaczysz rzeczy, które są bliskie Twojemu sercu. Być może pracownicy linii lotniczych zabierają nawet niektóre z najcenniejszych przedmiotów dla siebie. Ale to spekulacje, ale fakt, że poszukiwania zagubionego bagażu nie będą prowadzone, jeśli odwołanie się spóźnia, jest prawdą.

4. Uważaj na komunikaty personelu pokładowego

4. Uważaj na komunikaty personelu pokładowego

Ogłoszenie o zapięciu pasów i pozostaniu na miejscach najprawdopodobniej ma związek z normalnymi turbulencjami. Ale w połowie lotu szczególną uwagę należy zwrócić na prośby o usunięcie stolików i zapowiedzi, że światła w kabinie zostaną wyłączone: przytłumione światła w kabinie mogą wynikać z faktu, że oczy pasażerów są pozwoliło przyzwyczaić się do ciemności przed wyjściem awaryjnym, a wezwanie do usunięcia stołów – próba zapobieżenia pandemonium podczas wyjścia awaryjnego.

3. Samoloty mają zwykle mało paliwa.

3. Samoloty mają zwykle mało paliwa.

Paliwo w samolocie jest często bardzo niskie. Oszczędza to liniom lotniczym znaczne kwoty, ale oznacza również, że w przypadku złej pogody lub braku zezwolenia na lądowanie, szanse na awaryjne lądowanie są większe. Pełne zatankowanie samolotu powoduje, że samolot jest cięższy, a lot droższy. Jednak mówienie pasażerom, że samolot ląduje, ponieważ zbiorniki są prawie puste, jest dla nich po prostu okrutne, więc często pilot ogłasza coś w stylu „musimy wykonać awaryjne lądowanie w celu konserwacji samolotu”.

2 pilotów nie może jeść razem

2 pilotów nie może jeść razem

Niektóre linie lotnicze dbają o to, aby piloci lecący tym samym lotem nie jedli razem – między posiłkami musi być co najmniej godzina lub muszą jeść w różnych restauracjach. Tak więc, jeśli jeden pilot zostanie otruty, drugi nadal będzie mógł latać samolotem.

1. Nigdy nie zadowalaj się pierwszym kuponem

1. Nigdy nie zadowalaj się pierwszym kuponem

Jeśli zamiast kwoty pieniężnej zaoferowano Ci voucher na lot lotniczy jako rekompensatę, na przykład za opóźniony lot, nigdy nie akceptuj pierwszej oferty: jej wartość przez pewien czas wzrośnie. Poczekaj do ostatniej chwili: ponieważ lot jest opóźniony, możesz uzyskać większą kwotę odszkodowania.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: