Makijaż permanentny: wszystko, co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Makijaż permanentny to bardzo popularny i dobrze znany zabieg. Napisanie o niej czegoś nowego wydaje się dość trudne. Jednak technologia nie stoi w miejscu, a modne trendy kosmetyczne dyktują nowe kanony piękna i generalnie w sprawach związanych z estetyką zawsze jest wiele niuansów. Specjalnie dla TvoyBro.com szefowa studia Makijażu Permanentnego Natalia Mikheenko odpowiada na najważniejsze, nieoczekiwane i zabawne pytania dotyczące makijażu permanentnego

Dzień dobry Natalio! Zanim zacznę pytać Cię o makijaż permanentny, wyjaśnijmy czym różni się makijaż permanentny od tatuażu?

Przede wszystkim różnica polega na kolorystyce używanej przez mistrzów. Pigmenty do makijażu permanentnego przeznaczone są specjalnie do twarzy – są hipoalergiczne i maksymalnie oczyszczone, aby w żaden sposób nie szkodzić zdrowiu klientki. Dlatego są znacznie droższe niż tusze do tatuażu. Drugi punkt to sprzęt. Maszyny do makijażu permanentnego są bardziej miękkie, delikatniejsze, z cienkimi igłami, które nie uszkadzają skóry. Maszynki do tatuażu sztywne z grubymi igłami nie są przeznaczone do pracy na twarzy. A trzecia – najważniejsza – to głębokość wprowadzenia pigmentu. Podczas makijażu permanentnego pigment jest delikatnie rozpylany igłą i nakładany powierzchownie, dzięki czemu kolory są delikatne i lekko rozmyte. A tatuażyści wprowadzają pigment głęboko do skóry właściwej – skóra na tym poziomie nie jest aktualizowana, a pigment pozostaje jasny przez znacznie dłużej.

Na co przede wszystkim zwrócić uwagę, przychodząc do studia makijażu permanentnego?

Jeszcze zanim przyjdziesz do specjalisty, koniecznie musisz zapoznać się z jego pracą. Każdy mistrz ma swój własny charakter pisma. Na przykład, jeśli klientki chcą jasnych, jasnych brwi, to nie są dla mnie – nie robię takich permanentnych, nie potrzebuję antyreklamy.
Nie powinieneś zgadzać się na procedurę w mieszkaniu. Pomimo tego, że tatuaż dotyczy obecnie usług domowych, a nie zabiegów medycznych, a mistrzowie nie muszą mieć wykształcenia medycznego, to trzeba zrozumieć, że podczas zabiegu stosowane są środki znieczulające i dochodzi do bezpośredniego kontaktu ze skórą, więc niektóre aspekty praca jest bardzo ważna, zwłaszcza sterylność. Szafka musi być kwarcowa i czysta, mistrz musi pracować w kombinezonie medycznym lub specjalnym mundurze oraz używać maski i rękawic. Materiały eksploatacyjne należy otwierać przed klientem – tylko wtedy możesz być spokojny o swoje bezpieczeństwo i zdrowie. I oczywiście ważne jest, aby zwracać uwagę na jakość pracy mistrza i jego doświadczenie – przy makijażu permanentnym praktyka jest bardzo ważna, ponieważ w tym zawodzie jest wiele subtelności, a wiedza przychodzi tylko z doświadczeniem.

Mistrzyni makijażu permanentnego Natalia Mikheenko

Mistrzyni makijażu permanentnego Natalia Mikheenko

Makijaż permanentny autorstwa Natalii MikheenkoZdjęcie: 1

Makijaż permanentny autorstwa Natalii Mikheenko

READ
Pędzle do makijażu: najbardziej kompletna lista rodzajów i ich przeznaczenia

Makijaż permanentny autorstwa Natalii MikheenkoZdjęcie: 2

Makijaż permanentny autorstwa Natalii Mikheenko

Makijaż permanentny autorstwa Natalii MikheenkoZdjęcie: 3

Makijaż permanentny autorstwa Natalii Mikheenko

Makijaż permanentny autorstwa Natalii MikheenkoZdjęcie: 4

Makijaż permanentny autorstwa Natalii Mikheenko

Czy są jakieś szczególne cechy maszyn do makijażu permanentnego, czy wszystkie są takie same?

Jestem strasznym przeciwnikiem samochodów chińskich i amerykańskich, chociaż guru-mistrzowie potrafią tworzyć arcydzieła tymi samochodami. W swojej pracy używam wyłącznie profesjonalnego sprzętu niemieckiego i włoskiego. Maszyny tych producentów są bardziej miękkie i nie powodują powstawania obrzęków, siniaków i innych dolegliwości.

Obrzęki, siniaki… A jakie inne konsekwencje może nieść po zabiegu makijażu permanentnego? A które z nich są normą, a które sygnałem alarmowym?

Najczęstszymi skutkami ubocznymi są obrzęk i siniaki. Mogą wystąpić nawet wtedy, gdy zabieg został wykonany z wysoką jakością i na profesjonalnym sprzęcie – najczęściej dlatego, że klientka ma bardzo cienką skórę np. na powiekach. Ale tutaj przejawia się profesjonalizm mistrza – aby ocenić stan skóry klienta, ostrzec go o konsekwencjach i ewentualnie odrzucić procedurę. Wyraźna sieć naczyniowa na powiekach jest przeciwwskazaniem do wykonania makijażu permanentnego, ponieważ istnieje ryzyko nie tylko obrzęku i siniaków, ale również duże prawdopodobieństwo wycieku pigmentu wzdłuż naczynia.
Po zabiegu na powiekach „standardowym” następstwem jest lekki obrzęk, który znika po maksymalnie 3 dniach. Jeśli obrzęk utrzymuje się dłużej niż ten okres, należy skonsultować się z lekarzem. Jeśli chodzi o makijaż permanentny ust, po nim nie powinno być obrzęków. Oczywiście wszystko zależy od tego, jak iz czym działa mistrz, ale kiedy widzę w Internecie zdjęcia spuchniętych ust „natychmiast po zabiegu”, jestem zakłopotany – to mi się nie przytrafia. Prawidłowo dobrane znieczulenie, dokładność w pracy i cienka igła pomagają tego uniknąć. Ponadto często u dziewcząt podatnych na pojawienie się opryszczki na ustach zabieg prowokuje jej pojawienie się. Aby tego uniknąć, zalecam wypicie serii odpowiednich leków. A po ciężkiej pracy grubymi igłami u osób podatnych na powstawanie blizn keloidowych, w miejscu makijażu permanentnego może pozostać blizna.

Powiedz mi, jakie błędy innych mistrzów musiałeś poprawić?

Bardzo częstym problemem, z którym przychodzą do mnie dziewczyny, jest różnica między kolorem konturu ust a głównym cieniowaniem. Taka różnica pojawia się, gdy mistrz, który nie czuje skóry, ciężko pracuje i bardzo głęboko przenosi pigment wzdłuż konturu, a im głębiej wprowadza się pigment, tym zimniejszy staje się jego odcień. Ponadto były rzeczy niedopuszczalne. Ta kategoria obejmuje makijaż permanentny, wykonany w taki sposób, że strzałka na dolnej i górnej powiece łączy się w zewnętrznym kąciku oka. W tej strefie absolutnie niemożliwe jest wykonywanie jakichkolwiek manipulacji – istnieje gruczoł odpowiedzialny za mycie powieki. A w tym obszarze istnieje ogromne ryzyko wycieku pigmentu, nawet jeśli wszystko jest zrobione z wysoką jakością.

READ
Spróbuj ponownie! Oryginalna technika wytłoczonego makijażu oczu

Kontynuujmy rozmowę o błędach – jak uzyskać brwi o wyraźnych różowych lub pomarańczowych odcieniach, na które często cierpią dziewczyny?

Istnieją pigmenty, które z czasem zmieniają kolor. Najczęściej odcienie pomarańczowe lub różowe pojawiają się po użyciu farb od tanich chińskich lub amerykańskich producentów. W przypadku pigmentów niemieckich i włoskich również tak się dzieje, ale znacznie rzadziej. Do pewnego stopnia proces zmiany koloru pigmentu jest związany z cechami skóry, ale jest to bardzo złożona zależność i bardzo trudno jest przewidzieć indywidualną reakcję. Aby uniknąć takich nieprzyjemnych konsekwencji, pracuję tylko z jasnobrązowymi odcieniami o różnej intensywności, w których brązowy pigment jest zminimalizowany lub w ogóle go nie ma, bo to on najczęściej się przeobraża i pozostawia różowy ślad. Oczywiście poradzisz sobie z różowym odcieniem – pokryj go ciemniejszym pigmentem lub usuń laserem, ale to dodatkowy koszt dla klienta.

Makijaż permanentny autorstwa Natalii MikheenkoZdjęcie: 1

Makijaż permanentny autorstwa Natalii Mikheenko

Makijaż permanentny autorstwa Natalii MikheenkoZdjęcie: 2

Makijaż permanentny autorstwa Natalii Mikheenko

Makijaż permanentny autorstwa Natalii MikheenkoZdjęcie: 3

Makijaż permanentny autorstwa Natalii Mikheenko

Makijaż permanentny autorstwa Natalii MikheenkoZdjęcie: 4

Makijaż permanentny autorstwa Natalii Mikheenko

Jakie technologie istnieją dzisiaj w tatuowaniu brwi?

Jakiś czas temu dużo mówiło się o technologii włosów, ale ja tego nie praktykuję. Wyjaśnię dlaczego. Po pierwsze, włosy są widoczne. Oczywiście mogą się „zgubić” w dobrych brwiach, ale jeśli twoje własne brwi są płynne, to narysowane włosy są uderzające. Dodatkowo pigment nie zawsze zalega równomiernie, co oznacza, że ​​jest szansa, że ​​te włoski będą wyglądały jak kropkowane linie, a korekcję takich brwi jest bardzo trudno. Oprócz włosów istnieje również technologia „mikrobladowania” – przy użyciu specjalnego „długopisu” z dużą liczbą igieł, włosy są wyciągane ręcznie. Ta technologia jest również nazywana „brwiami 6D”, a w tym przypadku włosy są często rysowane przy użyciu pigmentów o różnych odcieniach: jeden jest ciemny, drugi trochę jaśniejszy, a między nimi beżowy pigment, którego nie można usunąć nawet za pomocą laser. Rzadko widuję piękne prace w tej technice i pozostaję zwolenniczką tradycyjnego „cieniowania”, kiedy na brwiach tworzy się lekki półcień. Ta technika daje stabilny, piękny efekt i z biegiem czasu nie przedstawia nieprzyjemnych niespodzianek.

Wspomniałaś o beżowym zabarwieniu, które jest bardzo trudne do usunięcia. Opowiedz nam o tej funkcji?

Pigmenty beżowe nazywane są „skórkami” lub kamuflażami. Mistrzowie lubią ich używać, aby „zatuszować” swoje błędy: na przykład wyszły poza kontur ust i zatkały je beżowym pigmentem. Z czasem nabiera żółtawego odcienia, a ponieważ tego pigmentu nie da się usunąć nawet laserem, klient przez całe życie skazany jest na chodzenie z żółtą plamką. Ponadto, jeśli ciemniejsza farba została pokryta beżowym pigmentem, to po chwili nadal zaczyna przebijać się przez beżową bazę, a obraz okazuje się bardzo nieestetyczny. Generalnie kategorycznie nie polecam zgadzania się na użycie beżowego pigmentu – lepiej usunąć nieudany permanentny laser. Nie bój się tego zabiegu – jest praktycznie bezbolesny, a jeśli makijaż permanentny był powierzchowny, to wystarczy jedna sesja. Ale właściciele niebieskich, „markerowych” brwi będą oczywiście potrzebować więcej procedur korekcji laserowej.

READ
12 gwiazd, które mają swój sekret perfekcyjnego makijażu

Jak długo po zabiegu makijażu permanentnego powinnam ocenić efekt?

Skórki po makijażu permanentnym opadają po około 5-7 dniach, potem skóra regeneruje się przez trzy tygodnie, a pigment jest nasycony kolorem, czyli efekt można w pełni ocenić po miesiącu. Zwykle natychmiast po zabiegu rysunek wygląda znacznie jaśniej niż planowany wynik, ponieważ w okresie gojenia ciało wypycha część farby, w wyniku czego w skórze pozostaje tylko 40-50% nałożonego pigmentu .

Makijaż permanentny autorstwa Natalii MikheenkoZdjęcie: 1

Makijaż permanentny autorstwa Natalii Mikheenko

Makijaż permanentny autorstwa Natalii MikheenkoZdjęcie: 2

Makijaż permanentny autorstwa Natalii Mikheenko

Makijaż permanentny autorstwa Natalii MikheenkoZdjęcie: 3

Makijaż permanentny autorstwa Natalii Mikheenko

Makijaż permanentny autorstwa Natalii MikheenkoZdjęcie: 4

Makijaż permanentny autorstwa Natalii Mikheenko

Makijaż permanentny autorstwa Natalii MikheenkoZdjęcie: 5

Makijaż permanentny autorstwa Natalii Mikheenko

Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny?

Jest to pytanie indywidualne i zależy od tego, jak szybko aktualizowana jest skóra klienta. Średnio, biorąc pod uwagę, że obecnie najważniejszy jest najbardziej naturalny, czyli lekki i płytki makijaż permanentny, mówimy o okresie półtora roku. Jeśli początkowo trwały był jaśniejszy, to klient zwykle przychodzi na odnowienie tatuażu za półtora do dwóch lat.

Czy makijaż permanentny jest drogi?

Klient zawsze chce, żeby był tani, ale musi zrozumieć, że na cenę zabiegu składa się przede wszystkim koszt materiałów eksploatacyjnych, a wysokiej jakości pigmenty i profesjonalne maszyny są drogie. Dlatego, jeśli zaproponowano Ci zabieg w niskiej cenie, zastanów się, co i jak w takim przypadku wprowadzą Cię pod skórę! W naszym salonie średni poziom cen w mieście, a to tłumaczy się właśnie tym, że pracujemy na wysokiej klasy urządzeniach i używamy wysokiej jakości pigmentów, a nie zamierzamy przerzucać się na tańsze materiały i sprzęt.

Co daje klientce makijaż permanentny?

Makijaż permanentny dodaje przede wszystkim blasku obrazowi. I oczywiście ułatwia życie – teraz nie możesz codziennie spędzać dużo czasu na makijażu. Ponadto trwały pozwala zaoszczędzić pieniądze, ponieważ dobre kosmetyki dekoracyjne są drogie, a przy tatuażu praktycznie nie są wymagane. I wreszcie makijaż permanentny pozwala ujednolicić twarz, ponieważ podczas zabiegu można skorygować asymetrię i inne drobne niedoskonałości wyglądu.

Jaki rodzaj tatuażu, jako profesjonalista, uważasz za „akrobację”?

Najdelikatniejsze, jednolite cieniowanie uważam za szczyt umiejętności. Dziś wreszcie dziewczyny dochodzą do wniosku, że makijaż permanentny powinien być jak najbardziej naturalny. Kiedyś klientki prosiły o wszystko jasne, dobrze podkreślone, ale teraz chcą przezroczystego cieniowania na powiekach, ust w naturalnym odcieniu – w ogóle delikatnego efektu. Dlatego dla mnie „akrobacja” jest wtedy, gdy jest tatuaż, ale nikt o tym nie wie.

READ
Błędy kosmetyczne: 10 najbardziej irytujących problemów z makijażem

Tego makijażu nie trzeba zmywać na noc. Aplikuj ponownie wcześnie rano. Makijaż permanentny utrzymuje się od kilku miesięcy do kilku lat. Porozmawiajmy o tej procedurze bardziej szczegółowo.

Co to jest makijaż permanentny? Można powiedzieć, że jest to tatuaż makijażowy: podczas specjalnego zabiegu kosmetycznego „wkłada się” pigment w górne warstwy skóry – w efekcie na twarzy powstaje nieusuwalny makijaż. Z biegiem czasu – w miarę odnawiania się skóry – zblednie, ale stanie się to bardzo powoli: w niektórych przypadkach efekt utrzymuje się do pięciu lub sześciu lat. To zarówno duży plus (oszczędność czasu na porannym makijażu), jak i niewątpliwy minus makijażu permanentnego: nieudanego rezultatu nie da się zmyć płynem micelarnym, ale udany może się znudzić, modę na to można przejść . Dlatego przed zabiegiem będziesz musiał dokładnie rozważyć zalety i wady.

Wszystkie rodzaje makijażu permanentnego są różne. Na przykład strzałki do tatuażu są uważane za bardziej praktyczne rozwiązanie niż „trwałe brwi”. Co oferują kosmetolodzy?

1. Tatuaż ust

Malowane usta o dobrze zarysowanym konturze każdego dnia – taki efekt uzyskuje się po wysokiej jakości tatuażu. Ale zrobić to, ponieważ pozwala po raz kolejny nie malować ust szminką nie powinno być.

Zabieg ten przeznaczony jest raczej dla tych, którzy potrzebują skorygować kształt ust, nadać im większą objętość lub wyrazistość rozmytym konturowi. Jednym słowem tatuowanie pozwala korygować naturalne niedoskonałości.

Jak to się stało? Za pomocą aparatu z igłą mistrz wstrzykuje barwnik w skórę na głębokość od 0,3 do 0,5 mm. W zależności od potrzeb można wypracować tylko kontur lub wypełnić kolorem całą powierzchnię ust. Taki tatuaż trwa od czterech do sześciu lat.

Ale w każdym razie istnieje ryzyko: pigment inaczej manifestuje się na skórze, dlatego nawet bardzo doświadczeni rzemieślnicy nie są w stanie przewidzieć wyniku w stu procentach. A nieudana procedura może spowodować rozprowadzenie pigmentu na różnych częściach ust i spowodować wiele innych problemów. A ich wyeliminowanie nie jest łatwe. Dlatego makijaż permanentny ust zalecany jest tylko w celu zwalczania defektów.

2. Tatuaż brwi

Przyciemniane brwi o zgrabnym, pięknym kształcie dwadzieścia cztery godziny na dobę, siedem dni w tygodniu – tak powinno być idealnie po tym zabiegu.

READ
Najgorętsze pomysły na makijaż: 12 przesłoniętych stylizacji

W rzeczywistości wszystko okazuje się nie do końca takie: aparat, za pomocą którego wykonuje się tatuaż, pozostawia ciągłe linie, które tworzą brwi, jakby narysowane markerem. Ten wynik utrzymuje się od dwóch do trzech lat.

W większości przypadków wygląda to nienaturalnie, a nawet wulgarnie – zwłaszcza, że ​​zbyt często mistrzowie wybierają dla klientów ciemny pigment do tatuażu, który nie pasuje do ich koloru włosów. Stąd taka liczba blondynek z czarnymi brwiami jest przykładem nieudanej podróży do mistrza.

Uwaga: o wiele bardziej praktycznym rozwiązaniem dla tych, którzy nie chcą codziennie rano rysować brwi ołówkiem, jest microblading.

3. Kredka do oczu

Strzałki do tatuażu w większości przypadków są skuteczne. W 15-20 minut (tyle trwa zabieg przy pracy z oczami) można uzyskać strzały, eyeliner lub wypełnienie przestrzeni między rzęsami. Ten ostatni, nawiasem mówiąc, zapewni najbardziej naturalny efekt – oczy będą wyglądały na lekko przyciemnione, a rzęsy staną się wizualnie grubsze.

Jeśli wybierasz strzały do ​​narysowania, zalecamy bardzo cienkie i powinny znajdować się jak najbliżej linii rzęs. To stanie się opcją na każdy dzień. A do makijażu wieczorowego „permanentną strzałę” można zrobić grubszą, dłuższą i jaśniejszą. Nawiasem mówiąc, stałe strzały utrzymują się na powiekach nawet do dziesięciu lat.

4. Korektor

Mało kto wie, że przy pomocy makijażu permanentnego można stworzyć efekt korektora nałożonego na skórę. Dotyczy to szczególnie tych, którzy mają dość codziennego maskowania cieni pod oczami, najpierw podkładem, potem korektorem, a potem pudrem.

W salonie mistrz wybiera barwnik, który lekko rozjaśni skórę pod oczami, a tym samym usunie „niebieski”. Minus: siniaki pozostaną na skórze przez około tydzień po zabiegu tatuażu (i zauważalne, jak po walce). Ale wtedy znajdziesz świeży i wesoły wygląd na długi czas bez cienia cieni.

Bądź bardzo ostrożny z tą procedurą. Skóra pod oczami jest niezwykle wrażliwa, dlatego do wyboru mistrza podchodź z całą powagą.

Chcesz wykonać zabieg makijażu permanentnego? Koniecznie podziel się w komentarzach!

Podobał Ci się artykuł? Subskrybuj kanał, aby być na bieżąco z najciekawszymi materiałami

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: