Makijaż permanentny brwi: rodzaje technik i powszechne mity

Forma to gorący temat dla kobiet, którym natura nie obdarzyła pięknymi brwiami. W rezultacie musisz dopasować kształt za pomocą cieni lub ołówka. Ale niektóre kobiety nie mają absolutnie czasu na codzienny makijaż, a jednocześnie chcą mieć piękne brwi. Następnie sięgają po zaawansowaną technikę modelowania brwi, która trwa znacznie dłużej niż jeden dzień – makijaż permanentny brwi.

I choć wiedza na temat tej techniki jest niewielka, wiele kobiet wciąż decyduje się na podobny zabieg, o którym postanowiłyśmy Wam dzisiaj opowiedzieć bardziej szczegółowo.

Rodzaje technik tatuażu

W zależności od tego, jak grube są twoje brwi, istnieje kilka technik, z których możesz skorzystać w salonie. Jeden z nich nazywa się włosy. Oznacza to, że te części brwi, w których jest najmniej włosów, są rysowane za pomocą specjalnych narzędzi. Jednocześnie, jeśli wybierzesz technikę włosów orientalnych, włosy są rysowane w najbardziej naturalny sposób: mają różną długość i kierunek. Podczas gdy europejska technika włosów jest tworzona przez rysowanie konturów włosów w jednym kierunku, co nie wygląda tak naturalnie, jak pierwsza opcja.

Druga technika tatuażu – To Europejczyk, który najczęściej nazywa się cieniowaniem lub strzelaniem. Najlepiej stosować, gdy na brwiach prawie nie ma włosów. Jednocześnie ta opcja projektowania jest bardzo podobna do zwykłego makijażu brwi, który wykonuje się za pomocą ołówka lub cieni, tylko jego trwałość trwa znacznie dłużej.

Wybór barwnika i koloru

Etap doboru barwnika i samego koloru jest bardzo ważny, ponieważ od tego zależy późniejsza jakość Twojego tatuażu. Możesz użyć naturalnych, chemicznych lub naturalno-chemicznych barwników. Jednocześnie jasne jest, że składniki oparte na chemii zapewnią dłuższą trwałość tatuażu, ale jest jedno: możliwość wystąpienia reakcji alergicznych, a także zmiana pierwotnego koloru brwi na bardzo nietypowy czerwony lub nawet niebieski. Dlatego eksperci radzą sięgnąć po naturalne barwniki, które wprawdzie nieco krócej utrzymają się na brwiach, ale jakość obrazu będzie znacznie lepsza.

W takim przypadku lepiej wybrać kolor farby o około dwa tony ciemniejszy niż naturalny odcień brwi, ponieważ kolor i tak z czasem zniknie.

Mity dotyczące tatuażu brwi

Pierwszy mit dotyczące bólu procedury. W rzeczywistości, jeśli twój mistrz zastosuje wysokiej jakości środek znieczulający, prawdopodobnie nie poczujesz bólu, a co najwyżej dyskomfortu.

READ
Trendy w makijażu na 2023 rok: w końcu wzięto pod uwagę opinię mężczyzn

Drugi mit – wypadanie i zaprzestanie wzrostu włosów na brwiach po zabiegu. W rzeczywistości, podobnie jak w pierwszym przypadku, może się to zdarzyć tylko z powodu złej jakości podejścia mistrza do jego pracy. Ponieważ w rzeczywistości pigment koloryzujący używany do kształtowania brwi, w żadnym wypadku nie może dotrzeć do mieszków włosowych, które są odpowiedzialne za wzrost i wypadanie.

Trzeci mit – jest to niezdolność do skorygowania wad tatuażu poprzedniego mistrza. Okazuje się, że jeśli niedoświadczony specjalista nadał Ci niewłaściwy lub brzydki kształt, można to skorygować. Jedynym minusem jest ból zabiegu i późniejsze uwolnienie starego pigmentu na tle ogólnym.

Czy rozważylibyście taką procedurę? Czekamy na Wasze komentarze!

Jeśli podobał Ci się artykuł, zapisz go dla siebie i udostępnij znajomym!

Dołącz do nas na naszych kanałach w Yandex.Zen: Piękno, Twój stylowy dom, Pomysły dla stylowych ludzi, Manicure ★ zdobienia paznokci, Geniusze i outsiderzy, Makijaż i tatuaż

Techniki tatuażu brwi

Wiele kobiet woli tatuować brwi. Pozwala im to na chwilę zapomnieć o kosmetykach dekoracyjnych. Istnieje wiele technik wykonania takiego tatuażu, które znacznie różnią się od siebie. Jaka jest specyfika każdej z technik aplikacji i którą wybrać, powiemy w tym artykule.

Cechy tatuażu na włosy

Kobietom, które naturalnie mają rzadkie i nienormalnie rosnące włoski brwi, zaleca się wykonanie tatuażu włosów. Istotą tej techniki jest to, że mistrz rysuje każdy włos, co ostatecznie tworzy efekt naturalnych brwi.

Ten rodzaj tatuażu dzieli się na dwa podgatunki – europejski i orientalny. Obie te techniki różnią się jedynie sposobem ich rysowania. Europejski polega na rysowaniu tych samych włosów, które są ułożone w tym samym stylu i mają ten sam kierunek. Technika orientalna wyróżnia się wysokim poziomem złożoności i polega na rysowaniu różnorodnych włosów, które można skierować w różnych kierunkach.

Niezależnie od wybranej techniki, przy tatuowaniu włosów igła jest wprowadzana w skórę o 1 milimetr podczas pracy, co pozwala zachować efekt na około rok, pod warunkiem, że obowiązkowa korekta brwi zostanie przeprowadzona za miesiąc. Jest to potrzebne, aby naprawić pojawiające się niedociągnięcia, a także wypełnić te przestrzenie, które z tego czy innego powodu pozostały niepomalowane.

READ
10 typowych błędów w makijażu, które powodują, że wyglądasz starzej

Osobliwością takiego makijażu permanentnego jest to, że po nałożeniu mistrz pracuje na specjalnej maszynie.

Warto wspomnieć o trwałości tak zaprojektowanych brwi. Z reguły zależy to głównie tylko od rodzaju skóry. Tak więc, jeśli skóra jest tłusta, brwi utrzymają się nieco mniej niż na suchej skórze.

Opis technologii cieni

W tej technice, w przeciwieństwie do wszystkich innych, stosowane są bogate i wyraziste pigmenty.. Ta metoda aplikacji obejmuje również kilka innych kategorii. Wśród nich są strzelanie jest obecnie przestarzałą metodą. Praktycznie nie jest używany, ponieważ efekt po wygląda raczej pretensjonalnie i nienaturalnie, dlatego rzadko jest preferowany.

Kategorie te obejmują również cień w sprayu, podczas którego przyciemniane są wszelkie obszary, niezależnie od tego, czy mają włosy, czy nie. Ta metoda aplikacji jest odpowiednia dla kobiet o różnych typach skóry, tłustej, suchej lub mieszanej.

Technika cieni obejmuje również miękkie odmiany cieniowania. Ta metoda polega na wprowadzeniu barwnika między włosy, gdzie występują przerwy. W ten sposób okazuje się, że tworzy efekt gęstych brwi, czyni je bardziej wyrazistymi, wyraźnymi i rozświetlonymi.

Dając pierwszeństwo technice nakładania cieni, należy pamiętać, że: Jeśli Twoja skóra jest wyjątkowo tłusta, efekt nie utrzyma się tak długo, jak w przypadku innych rodzajów skóry. W innych przypadkach, jeśli skóra jest typu suchego lub mieszanego, wynik utrzymuje się dość długo, korektę brwi tą techniką aplikacji przeprowadza się nie częściej niż raz w roku, a wynik wygląda bardzo naturalnie i jasno.

Inne gatunki

Malowanie proszkowe

Ta technika aplikacji polega na wprowadzeniu pigmentu koloryzującego pod naskórek, aby brwi wyglądały tak, jakby były zabarwione specjalnym produktem kosmetycznym. Trudno zrozumieć, że właściciel brwi uciekł się do innych procedur, ponieważ wynik wygląda naturalnie i dość naturalistycznie.

Ten rodzaj makijażu permanentnego różni się tym, że pozwala uzyskać efekt naturalnych brwi. Dodatkowo dzięki tej technice praktycznie nie ma bolesnych wrażeń, co wynika z faktu, że pigment jest zacieniony tylko w powierzchniowych warstwach skóry. Sama procedura przebiega dość szybko, zwłaszcza jeśli pracę wykonuje mistrz z dużym doświadczeniem – poradzi sobie z aplikacją za około godzinę. Dużym plusem dla wielu jest fakt, że efekt malowania proszkowego może trwać około 3 lata. Będzie jednak w stanie przetrwać tak długo tylko pod warunkiem, że właścicielka brwi będzie je co roku odświeżała, czyli przywracała kolor bez korygowania kształtu.

Z minusów można wyróżnić tylko wysoki koszt procedury. Niemniej jednak zapotrzebowanie na nią jest nadal dość duże.

Większość ludzi uważa, że ​​technika proszkowa jest prawie taka sama jak microblading. W rzeczywistości istnieje wiele podobieństw między tymi technikami, ale jest też między nimi wiele różnic. Tak więc przy natryskiwaniu proszkiem włosy są rysowane punktowo miękkim cieniowaniem z cieniami, bez dużej liczby nacięć, co nie uszkadza tak bardzo skóry. Regeneracja skóry po takim zabiegu jest dość szybka, ze względu na to, że pigment jest wstrzykiwany tylko na powierzchnię naskórka. Natomiast przy mikrobladingu proces gojenia trwa nieco dłużej, ponieważ podczas aplikacji na skórze powstaje wiele cienkich nacięć, które symulują prawdziwe włosy, które natychmiast wypełniają się pigmentem.

READ
Makijaż permanentny: 5 odpowiedzi na najbardziej ekscytujące pytania

Pikselowane

Nazwa tej techniki pochodzi od faktu, że przy tej metodzie aplikacji obszar skóry jest malowany za pomocą kropek, które przypominają małe piksele wnikające w skórę. Dzięki tej technice używane jest specjalne urządzenie, które pozwala równomiernie rozpylić farbę tam, gdzie chce mistrz.

Pigment wprowadzany jest pod naskórek w minimalnej ilości, natomiast w górnych warstwach skóry, a nie w dolnych. Z tego powodu kolor brwi dość szybko zanika, dlatego konieczne jest częstsze dokonywanie korekt.

A także warto wziąć pod uwagę, że ta metoda aplikacji nie tworzy efektu naturalnych włosów. W rezultacie brwi wyglądają tak, jakby były lekko przyciemnione specjalnymi środkami dekoracyjnymi – ołówkiem lub cieniami. Ale zmiana wyglądu lub kształtu brwi za pomocą tej techniki nie zadziała, ponieważ przy tej metodzie aplikacji rysowane są małe kropki, to znaczy cały obszar jest zamalowany, a nie pojedyncza roślinność.

akwarela

Ta technika ma swoją nazwę ze względu na swoje cechy. Brwi wykonane w ten sposób wyglądają miękko, z lekkimi i naturalnymi przejściami, co jest typowe dla akwareli. A także w tej technice możliwe jest mieszanie kilku odcieni jednocześnie, aby uzyskać jak najbardziej naturalny efekt.

Ta technika jest stosunkowo nowa, dlatego takiego tatuażu nie da się wykonać w każdym salonie. Ponadto nie każdy specjalista jest w stanie wykonać taki tatuaż, ponieważ wymaga to umiejętności, które trzeba dodatkowo przeszkolić. Mistrz musi być w stanie wybrać i ocenić odcienie kolorów i ich rodzaje, aby stworzyć kolor, który pasuje do konkretnego gościa, aby tworzyć miękkie przejścia.

Ta metoda aplikacji polega na użyciu specjalnej aparatury, która umożliwia nałożenie barwnika na naskórek. W tym przypadku wypełniona jest tylko powierzchnia brwi, jej kontury nie są rysowane. Sam pigment nakłada się tylko na skórę i włosy, nie wnika głęboko pod naskórek.

Jednak kolor nie zaczyna blaknąć tak szybko – przy odpowiedniej pielęgnacji i regularnej korekcie kolor może utrzymywać się około 3 lat, aw niektórych przypadkach nawet dłużej.

mieszany

Metoda obejmuje jednocześnie techniki aplikacji pudru i włosów. W trakcie pracy specjalista rysuje wyraźne linie imitujące prawdziwe włosy, jednocześnie cieniując je jasnym pigmentem, który tworzy naturalne tło. W efekcie brwi wyglądają, jakby były lekko muskane kosmetykami dekoracyjnymi, co generalnie daje efekt naturalistyczny.

READ
15 uwodzicielskich turkusowych pomysłów na makijaż dla tajemniczych kobiet

Ta metoda aplikacji ułatwia maskowanie niektórych zewnętrznych niuansów, takich jak małe blizny lub całkowity brak włosów. Jednocześnie, jeśli praca została wykonana przez doświadczonego mistrza, brwi będą wyglądać organicznie, bez kolidowania z kolorem skóry, włosów lub oczu osoby. Z tego powodu pracę w takiej technice należy powierzyć tylko profesjonalnemu mistrzowi, ponieważ musi on być w stanie nie tylko prawidłowo łączyć odcienie, ale także starannie rysować każde włosy. W przeciwnym razie wynik może nie być najbardziej udany.

Sam permanent wytrzyma dość długo, jeśli oczywiście odpowiednio o niego zadbasz – może wytrzymać co najmniej rok.

Wskazówki dotyczące wyboru

Aby wybrać pomiędzy technikami aplikacji makijażu permanentnego, najlepiej udać się do specjalisty, który dobierze odpowiednią dla Ciebie technikę. Możesz to jednak zrobić sam. Aby to zrobić, musisz dokładnie zapoznać się z funkcjami każdej z technik. Ważne jest również zbadanie budowy brwi, obiektywna ocena ich gęstości, określenie rodzaju skóry – często ten ostatni czynnik w dużej mierze decyduje o tym, jak długo utrzyma się permanentna.

Niezależnie od preferowanej techniki aplikacji, najważniejsze jest, aby wybrać dobrego i doświadczonego mistrza, który będzie w stanie wykonać zabieg sprawnie i bezboleśnie. Zdarza się, że pracę podejmuje zupełnie niedoświadczony specjalista, dlatego klient wcale nie jest zadowolony z efektu. W takim przypadku musisz poszukać innego mistrza, który naprawi wszystkie niedociągnięcia.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: