Makijaż oczu na nadchodzące stulecie: 15 nowych pomysłów w 2023 roku, które Cię zaskoczą

logotyp do makijażu

Ciężka opadająca powieka, opadające kąciki – wszystko to zmniejsza rozmiar oczu i, co najbardziej uciążliwe, postarza nas. Specjalna technika makijażu pomoże poradzić sobie z zadaniem przywrócenia świeżego i wyrazistego wyglądu.

makijaż na nadchodzące stulecie

Na początek podkreślmy ogólne zasady makijażu zbliżającej się powieki, których należy przestrzegać niezależnie od techniki, w której zdecydujesz się uzupełnić oczy:

 • Używaj tylko matowych cieni. Brokat tylko podkreśli naturalny kształt powieki. i wszystkie wysiłki pójdą na marne.
 • Makijaż wykonuj patrząc prosto przed siebie i nie unosząc brwi.
 • Zwróć należytą uwagę na kształt brwi: ważne jest, aby ogon brwi nie schodził poniżej linii, w której się zaczyna.
 • Jeśli chcesz, aby brwi były szersze, nie podkreślaj dolnej granicy – sprawi to, że spojrzenie będzie jeszcze cięższe. Dodaj kilka milimetrów na wierzchu i przeczesz włosy tak, aby zachodziły na pomalowany obszar.
 • Pamiętaj, że jasne odcienie wizualnie „wypychają” do przodu obszar, na którym są nałożone, a ciemne „zatapiają” go głębiej. W związku z tym nie nakładaj jasnych cieni na samą zwisającą powiekę. Najjaśniejszy akcent powinien znajdować się w wewnętrznym kąciku oka oraz pod najwyższym punktem brwi.

makijaż na nadchodzące stulecie

Pascal Millet © fotoimedia/imaxtree

Teraz, gdy znasz już kluczowe zasady, czas wybrać odcień cienia, który będzie pasował do Twojego koloru oczu.

Ogólnie rzecz biorąc, wybierając odcień, kieruj się zasadą koła kolorów. Odcienie zbliżone do koloru oczu tworzą efekt zamglenia, który przyczynia się do wizualnego powiększenia oczu. Kontrastujące kolory nadają się do jasnego makijażu wieczorowego i wymagają dokładnego narysowania „nowych” konturów oczu.

 • Jeśli masz brązowe oczy, możesz użyć błękitu, zieleni lub fioletu, aby wzmocnić kolor, brązów i czerni, aby uzyskać efekt zamglenia.
 • Jeśli jesteś posiadaczką szarych oczu: zielone lub fioletowe cienie pomogą podkreślić kolor oczu, a szare lub jasnobrązowe stworzą tajemniczą mgiełkę.

Jeśli masz niebieskie oczy: użyj koralowych lub różowych odcieni, aby poprawić kolor, użyj szarego lub jasnoniebieskiego, aby stworzyć zamglenie.

Jeśli masz zielone oczy: wybierz fioletowe lub bordowe cienie, jeśli chcesz podkreślić jasny kolor oczu, lub cienie khaki, jeśli chcesz stworzyć makijaż w stylu smoky.

READ
10 sztuczek kosmetycznych dla kobiet, które kochają mężczyźni

makijaż na nadchodzące stulecie

makijaż na nadchodzące stulecie

makijaż na nadchodzące stulecie

makijaż na nadchodzące stulecie

makijaż na nadchodzące stulecie

makijaż na nadchodzące stulecie

makijaż na nadchodzące stulecie

makijaż na nadchodzące stulecie

makijaż na nadchodzące stulecie

makijaż na nadchodzące stulecie

makijaż na nadchodzące stulecie

makijaż na nadchodzące stulecie

Aby uzyskać efekt dymu w celu powiększenia oczu 1

W zależności od koloru Twoich oczu na ruchomą powiekę nałóż nie kontrastujący odcień cienia, rozcierając go powyżej naturalnego załamania powieki. Zwróć szczególną uwagę na utworzenie równej granicy koloru, powinna przebiegać równym łukiem od wewnętrznego kącika oka do zewnętrznego. Aby poprawić cieniowanie, użyj beżowych cieni.

Ponownie nałóż ten sam odcień, pozostawiając około 1/3 obszaru przy zewnętrznej krawędzi pierwszej warstwy. W ten sposób kolor stanie się ciemniejszy bliżej linii rzęs.

Aby wzmocnić efekt w trzecim etapie, wybierz cienie ciemniejsze o ton lub dwa i obrysuj nimi linię rzęs.

makijaż na nadchodzące stulecie

Baja East © fotoimedia/imaxtree

Do jasnego makijażu

Narysuj linię szarym lub brązowym ołówkiem od wewnętrznego kącika oka do zewnętrznego, tak jak załamanie powieki przebiegałoby bez wystającej powieki. Używaj dobrze naostrzonych kredek żelowych, które łatwo narysują wyraźną linię i wytrzymają nawet w tak trudnych warunkach.

Zmiksuj linię ołówka. Jako przykład zwróć uwagę na makijaż w stylu Twiggy, jak bardzo oczy są powiększone w tej technice i podkreślona jest ulga. I nie zapomnij o podstawowych zasadach makijażu z nadchodzącym stuleciem – wszystkie czynności wykonywane są z bezpośrednim spojrzeniem.

Narysuj linię od zewnętrznego kącika oka do „nowej” linii załamania w kierunku punktu końcowego brwi. Delikatnie wymieszaj.

Makijaż na zbliżające się powiększenie powieki i oka nie jest trudny do wykonania, a nasze lekcje krok po kroku są tego doskonałym dowodem. To dość powszechna cecha, dlatego w skarbonce sekretów wizażystów znajduje się wiele trików, jak wykonać makijaż korygujący. W tym artykule z przyjemnością podzielimy się nimi z Tobą!

Jak obliczyć zbliżającą się powiekę

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć, jest to, czy potrzebujesz specjalnego makijażu. Jeśli twoja górna powieka wisi nad karuzelą i nachodzi na jej część, możesz stwierdzić, że masz wystającą powiekę. Niektóre dziewczyny nazywają ten efekt „kapturkiem”, ponieważ efekt wizualny jest naprawdę podobny.

Sekrety makijażu

 • Podkład lub baza pod cienie powinny stać się Twoimi wiernymi pomocnikami w tworzeniu trwałego makijażu. Dla dziewcząt z nadchodzącymi powiekami to narzędzie odgrywa podwójną rolę. Faktem jest, że cienie trudno oprzeć się presji własnego stulecia i potrzebują dodatkowego wsparcia w postaci podkładu.
 • Jeśli jesteś miłośniczką smokey eyes, powinnaś wiedzieć, że ciemny odcień cieni należy nakładać nie tylko na poruszające się załamanie, ale także na obszar nad nim. Dzięki tej technice makijaż oka będzie widoczny nie tylko przy opuszczonych powiekach.
 • Wisząca powieka może wizualnie zmniejszyć oczy. Aby skorygować ten stan rzeczy, unikaj wyraźnych konturów i zacieraj granice wzdłuż krawędzi rzęskowej. Weź też pod uwagę pomysły na makijaż z naszego artykułu.
READ
7 kosmetycznych hacków, które sprawią, że Twój makijaż będzie trwalszy

kompetentny makijaż oczu Emmy Stone ze zgrabnymi strzałkami liniowymi i matowymi cieniami

 • W przypadku dziewczynek z małą ruchomą powieką radzimy rysować cienkie strzałki i delikatnie je mieszać. Linie graficzne będą wyglądać śmiesznie.
 • Błyszczące drobinki na nadwieszonym obszarze zawsze tworzą akcent w tym miejscu. Dlatego lepiej jest używać matowych tekstur cieni o neutralnych kolorach.
 • Smoky eyes będzie dla Ciebie jedną z najlepszych technik makijażu. Można go bezpiecznie nakładać zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorem. Jedynym tematem tabu będą cienie z masy perłowej.

Brwi to najważniejszy element perfekcyjnego makijażu. Wykluczony prosty kształt i łukowate brwi. Nie powinny też być zbyt szerokie ani wąskie. Najlepszym rozwiązaniem byłoby miękkie cieniowanie, płynna przerwa i lekko uniesiony czubek brwi.

 • Twórz makijaż z otwartymi oczami. Tak, na początku może to być niezwykłe, ale taka sztuczka gwarantuje, że przejścia cieni będą wyglądać tak, jak zamierzałeś.
 • Bardzo modna w sezonie 2019-2019 technika makijażu Cut Crease jest idealna do korygowania rysów. Dzięki niemu fałd i obszar pod nim są zaciemnione.
 • Wizażystki uwielbiają też podkreślać usta – to stuprocentowy sposób na odwrócenie uwagi od wystających części ust.

Dowiedz się, jak malować rzęsy

Wisząca powieka pokazuje zasady doboru tuszu do rzęs. Najlepszą opcją byłby wodoodporny środek wydłużający. Radzimy nie oszczędzać i wybrać naprawdę wysokiej jakości tusz do rzęs, który nie będzie odciskał się i stworzy rozdzielone, obszerne rzęsy. W nadchodzącym stuleciu jest to bardzo ważne!

Nie daj się ponieść starannemu przyciemnianiu dolnych rzęs, w przeciwnym razie istnieje ryzyko stworzenia ciężkiego, ponurego spojrzenia, które na pewno nie będzie Twoją ozdobą.

Krokiem wstępnym przed nałożeniem tuszu do rzęs zawsze powinno być podkręcenie rzęs za pomocą Kelera. Ta technika nada im zalotnej krzywizny i sprawi, że spojrzenie będzie bardziej wyraziste.

Nie używaj niesamowitych kolorów tuszu do rzęs – to tylko zwróci uwagę na twoje cechy. Konieczne jest zabarwienie rzęs na całej długości, a zwłaszcza podkreślenie końcówek.

Niebieskie oczy

Makijaż dla pięknych niebieskich oczu jest nie do pomyślenia bez palety piaskowych, różowych, złotych i fioletowych cieni do powiek. Oto korzystna dla obu stron opcja łatwego makijażu dziennego, który nie zajmie Ci dużo czasu.

READ
7 trików do stylizacji oczu brązowym eyelinerem

Pomaluj całą powiekę jasnym kolorem matowych cieni. Uzbrojony w ciemny (ale nie czarny!) ołówek, narysuj cienką strzałkę skierowaną w stronę skroni. Musi być wymieszany aplikatorem lub wacikiem.

Pomaluj zewnętrzny kącik oka brązowymi cieniami i nie krępuj się wejść na terytorium zbliżającego się obszaru. Brwi i wewnętrzny kącik oka należy podkreślić jasnym odcieniem. Delikatnie zaznacz dolną powiekę brązowymi cieniami, a błonę śluzową jasnoróżową kredką. Tusz nakładaj tylko na górne rzęsy.

Szare oczy

Dla właścicieli szarych oczu istotne są te same wskazówki, co w przypadku niebieskookich.

brązowe oczy

Brązowe oczy zawsze same w sobie są piękne i wyraziste, a jeśli uzupełnisz je spektakularnym makijażem, to gwarantowany jest oszałamiający wygląd.

Najpopularniejszymi kolorami cieni do powiek są dla Ciebie beże, fiolety, brązy i błękity.

Zapamiętaj tę lekcję makijażu krok po kroku, a pomoże Ci ona, gdy będziesz musiał zmienić się w śmiertelną piękność w ciągu kilku minut.

Ruchomą powiekę, załamanie powieki i obszar nad nią zaznacz głównym jasnobrązowym odcieniem. Zewnętrzny kącik oka powinien być przyciemniony bogatym kolorem. Notatka! Cieniowanie powinno mieć kierunek w stronę końcówki brwi.

Dyskretnie rozświetl centralną część powieki. Podkreśl obszar pod brwią jasnymi cieniami. Wilgotnym aplikatorem ciemnych cieni podkreśl linię rzęs. Ostatnim akcentem będzie warstwa wydłużającego tuszu do rzęs.

Zielone oczy

Dziewczynom o zielonych oczach radzimy mieć w swoim arsenale kosmetycznym cienie śliwkowe, brzoskwiniowe, fioletowe i złote.

Możesz powtórzyć ten makijaż dla zbliżającego się powiększenia powieki i oka krok po kroku, aby uzyskać luksusowy wieczorowy wygląd. A do codziennego makijażu lepiej wybrać mniej kontrastowe odcienie.

Wspólna technika „pętli” jest idealna dla zielonych oczu. Zarysuj kontur oka ołówkiem i narysuj pętlę jak na zdjęciu. Za pomocą ciemnych cieni stwórz dla niej miękki kontur. Pomaluj całą powiekę odcieniami brzoskwiniowego odcienia. Pod brwiami iw wewnętrznym kąciku oka nałóż jasny ton, a na rzęsy wydłużający tusz do rzęs – to jeszcze bardziej otworzy oczy.

Czego nie robić

Błędy w makijażu z nadchodzącym stuleciem są prawie nieuniknione. Dziewczyny rzadko wiedzą, jakie klasyczne techniki makijażu można umieścić na liście surowych tabu. Ale chcemy chronić Cię przed obraźliwymi błędami kosmetycznymi, dlatego opracowaliśmy ranking najczęstszych błędów.

 • Zbyt szerokie strzały wyglądają jak ciemne, niezrozumiałe miejsce. Ale bardzo przydatny będzie piękny makijaż kociego oka z cienkimi, wdzięcznymi liniami.
 • Miękkie cieniowanie to wszystko. Dotyczy to granic cieni, przejść kolorystycznych oraz linii eyelinera lub ołówka. Ale z jakiegoś powodu wiele dziewcząt zaniedbuje ten etap i w rezultacie uzyskuje „efekt podbitych oczu”.
 • Sztuczne rzęsy to główna broń dziewczyny podczas tworzenia niezapomnianego wyglądu. Ale makijaż zostanie beznadziejnie zrujnowany, jeśli krawędź taśmy będzie szeroka i pozbawiona szczelin.
 • Dolna powieka, podkreślona ołówkiem bez cieniowania, to kolejny częsty błąd.
READ
Top 10 tabu makijażu dla kobiet powyżej 30

Rastushevka jest głównym sojusznikiem nadchodzącego stulecia

makijaż wiekowy

Kobiety po 50 roku życia często stają przed problemem zbliżającego się stulecia. Najbardziej przedsiębiorczy z nich znajdują rozwiązanie w kompetentnym makijażu. Pamiętaj o tych prostych zasadach, a nic nie może zakłócić Twojego nieskazitelnego wyglądu.

 • Wybierz średnią grubość brwi i miękkie kontury.
 • Kluczem do idealnego makijażu jest naturalność i naturalność.
 • Konieczne jest podkreślenie górnych rzęs ołówkiem i zmiękczenie tej linii cieniowaniem.
 • Jako podstawę makijażu oczu weź matowe odcienie stonowanych tonów. W przypadku ciemnoskórych pań wizażyści zalecają preferowanie gamy beżowo-brązowej, a kobietom o jasnej karnacji lepiej wybrać odcienie róży herbacianej lub kości słoniowej.
 • Jasne cienie należy nakładać w wewnętrznym kąciku oka.
 • Powyżej załamania powieki radzimy nałożyć cienie nieco ciemniejsze niż główny kolor.
 • Cienka linia białej kredki wzdłuż błony śluzowej dolnej powieki pomaga powiększyć oczy.
 • Ostatnim detalem makijażu wiekowego jest warstwa tuszu do rzęs.

Mamy nadzieję, że nasze zdjęcia krok po kroku nauczyły Was makijażu na zbliżające się powiększenie powieki i oka. Jak widać każdą cechę wyglądu można skorygować i delikatnie ukryć. Nie ma więc przeszkód, by być najpiękniejszą!

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: