Makijaż dla spuszczonych oczu: cechy, wzory, pomysły

Makijaż dla spuszczonych oczu

Każdy z nas ma swoje własne cechy wyglądu. Dobrze, gdy są piękne i nie wymagają korekty. Ale często wszystko jest zupełnie inne i aby uzyskać harmonijne odbicie w lustrze, trzeba dużo wysiłku. Kiedy zewnętrzne kąciki oczu są opuszczone, spojrzenie wydaje się zmęczone, matowe i zmęczone. Na szczęście tę sytuację można naprawić, korzystając z pomocy kosmetyków dekoracyjnych.

Udogodnienia

Makijaż dla obniżonych kącików oczu ma swoje własne cechy. Cienie do tego celu najlepiej stosować w spokojnych, dyskretnych odcieniach, które najlepiej pasują do Twojego koloru. Ale przed ich nałożeniem konieczne jest potraktowanie powiek bazą pod cieniem. Zapewni trwałość i długowieczność makijażu.

Ważnym punktem w makijażu oczu z obniżonymi kącikami zewnętrznymi jest eyeliner. Jest to jej główna rola naprawcza. Co więcej, eyeliner nie musi być tradycyjnie czarny, jeśli nie pasuje do Twojego koloru. Rzeczywiście, w tym przypadku będzie się zbytnio wyróżniał na tle ogólnym, a makijaż, jak wiadomo, powinien być jak najbardziej niewidoczny.

Dlatego, w zależności od koloru, możesz użyć szarego lub brązowego eyelinera. Będą wyglądać naturalnie i nie będą powodować dokładnie odwrotnego efektu.

Techniki

Sytuację opuszczenia zewnętrznych granic powiek można skorygować różnymi technikami.

Do wykonania różnego rodzaju makijażu potrzebne będą: baza, która przetwarza powiekę przed nałożeniem cieni. Wydłuża czas pozostawania kosmetyków na twarzy. Następnie potrzebujesz zestawu pędzli. Płaski pędzelek jest bardzo wygodny w aplikacji kosmetyków. Bardziej miękki i puszysty może być używany do cieniowania, aby uzyskać płynne, miękkie przejścia. I oczywiście tusz do rzęs.

Oczywiście ulubiony i tak popularny przez wszystkich makijaż „Smoky eyes” pomoże unieść zewnętrzne kąciki oczu., a także poprawić sytuację, jeśli oczy znajdują się blisko grzbietu nosa. Warto jednak zauważyć, że ta technika nie tylko pomoże skorygować niektóre cechy w strukturze twarzy, ale także nada wyglądowi bardziej atrakcyjny i wyrazisty wygląd.

 1. Pierwszym krokiem w makijażu oczu jest nałożenie bazy pod cienie, która pozwoli im pozostać w odpowiednim miejscu przez dość długi czas.
 2. Na ruchomą i nieruchomą część powieki należy nałożyć najjaśniejszy wybrany przez siebie odcień cieni, który jest dla Ciebie idealny kolorystycznie.
 3. Następnie musisz skierować oczy w taki sposób, aby linia zaczynała się mniej więcej od połowy wieku, jej kontynuacja musi być narysowana ze wzrostem, który zapewniłby potrzebną linię oka. Linia powinna kończyć się pod kątem około czterdziestu pięciu stopni. Jeśli robisz eyeliner ołówkiem, następnym krokiem powinno być jego cieniowanie. Jeśli eyeliner, musisz go wybrać w taki sposób, aby maksymalnie pasował do odcienia najciemniejszych cieni, które wybrałeś.
 4. Ciemnoszare cienie należy nakładać na całą powierzchnię dolnej powieki, powtarzając kreskę eyelinera oraz na zewnętrzny kącik powieki nieruchomej. Tak więc warstwa nałożona ciemnymi cieniami powinna wyglądać jak skrzydła lub płatki.
READ
7 głównych zasad makijażu dla osób po 40

Inną opcją krok po kroku, która pozwala ukryć osobliwość struktury oczu z obniżonymi kącikami zewnętrznymi, jest makijaż techniką „ptak”.

 1. Zaczynając od środka ruchomej powieki, narysuj kreskę w kierunku zewnętrznego kącika oka i unieś ją na końcu. Musisz zrobić to tak gładko, jak to możliwe. Rysując taką kreskę, uzyskaj kształt oczu, które będą miały kształt migdałów. To ona jest uważana za najbardziej poprawną i idealną.
 2. Od środka granicy górnej i dolnej powieki do zewnętrznego kącika oka również utwórz gładką kreskę i połącz ją z już narysowaną. Następnie należy nałożyć cień najciemniejszego odcienia i rozprowadzić od nosa.
 3. Resztę powiek należy uzupełnić dowolnym jasnym, neutralnym odcieniem lub kolorem, według własnego uznania.

Tworząc linie, łączysz je nie pod kątem, ale łukiem lub falą, ten rodzaj makijażu nazywa się „falą”.

Klasyczna wersja makijażu pomoże również skorygować sytuację z obniżonym zewnętrznym kącikiem oczu. Uważa się, że ta opcja makijażu jest odpowiednia dla absolutnie każdego.

 1. Nie zapomnij o podstawie pod cieniami;
 2. Na ruchomej powiece konieczne jest nałożenie głównego koloru;
 3. Na wewnętrznej stronie ruchomej powieki oraz w części znajdującej się pod brwią należy nałożyć jaśniejszy odcień;
 4. Ciemniejszy odcień należy nałożyć na jedną trzecią ruchomej powieki w kierunku zewnętrznego kącika oka. Ponadto, zbliżając się do zewnętrznego rogu, cień powinien przejść w stan zaciemnienia.
 5. Na każdym etapie nakładania cieni konieczne jest wykonanie dokładnego cieniowania.

Błędy:

 1. Korzystanie z perłowych lub błyszczących cieni skupi się tylko na obszarach wymagających korekty.
 2. Nie ma potrzeby zaznaczania linii oczu wzdłuż linii rzęs. W ten sposób wada zostanie tylko podkreślona.
 3. Eksperci radzą malować tylko końcówki rzęs, znajduje się w zewnętrznych kącikach oka.
 4. nie można nakładać cieni na zewnętrzny kącik powieki, bo to tylko pogorszy sprawę.

Wskazówki dotyczące wyboru

Cienie nadające się do użycia nie powinny zawierać zanieczyszczeń i wtrąceń. Ich konsystencja powinna być jednorodna. Jeśli płyn oddziela się w płynnych cieniach, mogły zostać dla nich naruszone warunki przechowywania.

Data ważności tego kosmetyku powinna być taka, abyś miał czas na jego użycie. Suche cienie są dwojakiego rodzaju – zwarte i kruszące się. Wykonaj test wytrzymałości.

READ
Jesienny makijaż: 15 pięknych pomysłów na nieskazitelny wygląd

Warto zaznaczyć, że cienie z masy perłowej utrzymują się dłużej ze względu na swoją konsystencję.

Jeśli wykonujesz makijaż dzienny, wybierz odpowiednie dla siebie odcienie miękkich, dyskretnych matowych odcieni. Odcienie matowe można stosować również w złożonym makijażu, łącząc je z innymi, bardziej intensywnymi odcieniami.

Błyskotliwe cienie są nakładane w celu podkreślenia niektórych części powieki i nigdy nie są nakładane na całą ich powierzchnię. Nie należy używać tej wersji kosmetyków do tworzenia makijażu związanego z wiekiem, ponieważ to tylko pogorszy sytuację.

Wykonując makijaż wieczorowy lub uroczysty możesz wybierać nasycone odcienie, tworzyć akcenty z połyskującymi odcieniami cieni. Ale w naszym przypadku nie można ich nakładać na zewnętrzny kącik oka, aby nie skupiać się na wadach.

Wieczorny makijaż dla spuszczonych oczu „Ptak” – w następnym filmie.

Opuszczone kąciki oczu: korekta makijażem

Każda osoba ma swoje własne cechy wyglądu, ale twarz nie jest wyjątkiem. Wiele płci pięknej bardzo często boryka się z problemem opuszczonych kącików oczu i smutnego spojrzenia, nie wiedząc, jaki makijaż wybrać. Aby wizualnie poprawić opuszczone rogi za pomocą makijażu, należy wziąć pod uwagę wiele niuansów i wybrać odpowiednie produkty kosmetyczne. W tym artykule bardziej szczegółowo omówimy, jak poprawić problematyczne kąciki oczu, unikając najczęstszych błędów.

Udogodnienia

Każdy makijaż ma swoje własne cechy i niuanse, które należy wziąć pod uwagę przed wprowadzeniem go w życie. Mówiąc bezpośrednio o oczach z obniżonymi kącikami, przede wszystkim warto zauważyć, że dla nich nie należy wybierać bardzo jasnego i kontrastowego makijażu. Pierwszą rzeczą, na którą eksperci radzą zwrócić uwagę, są nagie i dyskretne cienie. Mogą być zarówno wytrawne, jak i kremowe. Spójność nie ma tak naprawdę znaczenia. Miękki odcień cieni należy wybrać na podstawie własnego typu koloru.

Aby oczy wyróżniały się na tle ogólnym, równie ważne jest zwrócenie szczególnej uwagi na idealny odcień twarzy. Zdecydowanie warto nałożyć na oczy specjalną bazę, która jeszcze bardziej przedłuży trwałość cieni i pozwoli jak najdokładniej je rozprowadzić.

Trwały makijaż to klucz do sukcesu, ale można go osiągnąć tylko dzięki wysokiej jakości produktom i oczywiście profesjonalnym bazom pod cienie.

Równie ważną częścią makijażu oczu z obniżonymi kącikami jest kontur w ciemnym kolorze. Klasyczne lub jakiekolwiek inne strzały w żaden sposób nie zepsują takiego makijażu. Aby ożywić gładkie strzały, możesz użyć nie tylko eyelinera, ale także płynnej wkładki, a nawet zwykłego ołówka. Wybierz odcień powinien być oparty na kolorze oczu. Szczególnie istotnymi kolorami eyelinera na zawsze są oczywiście czarne i brązowe. Szczególnej uwagi wymagają opcje kolorystyczne, takie jak niebieski i zielony, ponieważ nie są one odpowiednie dla wszystkich.

READ
Wybór świetnych opcji makijażu dla szaro-zielonych oczu

Jak malować?

Jeśli granice powiek są bardzo opuszczone, sytuację tę można skorygować za pomocą różnych technik. Wystarczy odrobina cierpliwości i spełnią się marzenia o makijażu.

Aby stworzyć idealny makijaż, koniecznie kup:

 • wysokiej jakości baza pod cienie (najlepiej wybrać opcje od profesjonalnych marek, na przykład Smashbox lub NYX);
 • cienie, kredka lub eyeliner, migotanie (jeśli zamierzasz zrobić makijaż wieczorowy, bardzo przydatne będą iskierki);
 • tusz do rzęs;

 • biały ołówek (może być potrzebny, jeśli chcesz wizualnie otworzyć oczy i uczynić je bardziej wyrazistymi);
 • zestaw szczotek (naturalne pędzle są bardzo poszukiwane, ale dla osób, które mają zbyt wrażliwą i skłonną do alergii skórę, najlepiej użyć sztucznych opcji).

Płaski pędzel to prawdziwy ratunek. Z jego pomocą bardzo wygodnie nałożysz niezbędny produkt na powieki, natomiast puszyste, wykonasz lekkie cieniowanie, płynne przejścia, a nawet makijaż w stylu smoky eyes.

Następnie zalecamy zwrócenie uwagi na następującą lekcję mistrzowską krok po kroku, za pomocą którego nawet w domu możesz unieść zewnętrzne kąciki oczu i stworzyć profesjonalne smoky eyes.

 • W pierwszym etapie warto przygotować twarz i przeprowadzić wszystkie zabiegi oczyszczające. Następnie należy nałożyć wybraną bazę na powieki: utrzyma je jak najdłużej.
 • Na obu częściach powieki należy nałożyć jasny lub nude odcień cieni.
 • Następnym krokiem jest podszycie oczu. Jednak, aby je korzystnie podkreślić, warto narysować linię nie od początku oka, ale mniej więcej od połowy wieku. Zakończ linię pod kątem 45 stopni. Wskazane jest tworzenie eyelinera ołówkiem, ponieważ najlepiej cieniować go pędzelkiem.
 • Tworząc szary lub srebrny smoky, należy dobrać odpowiednie chłodne kolory cieni. Musisz nałożyć je na całą dolną powiekę, jakby kopiując górną linię cieniowanego eyelinera.

Ten prosty makijaż jest idealny dla właścicieli z nisko osadzonymi oczami, które znajdują się blisko grzbietu nosa. Makijaż wykonany techniką smoky eyes nie tylko doskonale koryguje wiele niedoskonałości, ale także uatrakcyjnia twarz.

Makijaż zwany „falą” jest szczególnie popularny wśród dziewcząt.

Może być również stosowany do korygowania opadających kącików oczu.

 • Pierwszym krokiem jest nałożenie bazy pod cienie.
 • Na ruchomej części powieki należy rozprowadzić wybrany odcień cieni.
 • Jaśniejsze, kremowe, mleczne lub białe cienie należy nakładać na miejsca pod brwiami oraz na ruchomą część powieki.
 • Jeśli powieka jest podzielona na około trzy części, to na tę zewnętrzną należy rozprowadzić ciemny odcień cieni, który stworzy ogólny kontrast w tym makijażu.
 • Bardzo ważny jest moment zacienienia. Podczas nakładania tej lub innej warstwy cieni należy wykonać gładkie cieniowanie granic i kolorów podstawowych.
 • W razie potrzeby ten makijaż można uzupełnić wdzięcznymi strzałami i oczywiście należy dokładnie pomalować rzęsy tuszem do rzęs.
READ
Jak prawidłowo nakładać eyeliner

Ponieważ nie wszyscy mistrzowie i artyści, niestety, nie zawsze jest możliwe prawidłowe wykonanie oczu za pierwszym razem. W takim przypadku nie powinieneś rozpaczać – po prostu obejrzyj kilka samouczków wideo i szczegółowo przeczytaj lekcje mistrzowskie od profesjonalnych wizażystów.

Typowe błędy

Uzyskanie idealnego makijażu oczu nie zawsze jest łatwe.

Pomimo tego, że niektóre błędy mogą wydawać się banalne, najczęściej popełniają je ich dziewczyny.

 • Jeśli nie jesteś pewna, czy bardzo ciemne i perłowe cienie Ci odpowiadają, najlepiej zastąp je mniej jasnymi. Dyskretny makijaż rzadko psuje wizerunek.
 • Jeśli nacisk kładziony jest na oczy, najlepiej nie podkreślać ust i oczywiście na odwrót.
 • Opuszczone kąciki oczu nie zawsze lubią obfitą ilość blasku, który rozsypuje się nie tylko na wszystkie oczy, ale także na twarz. Jeśli makijaż nie jest przeznaczony na specjalną i jasną uroczystość, najlepiej nie eksperymentować z brokatem. Cienie z efektem migotania w tym przypadku mogą tylko podkreślić wady.

 • Bardzo ważne jest, aby eyeliner tworzył wyłącznie wzdłuż linii rzęs. Jeśli są luki, makijaż będzie wyglądał na niekompletny.
 • Rzęs na zewnętrznych kącikach nie należy zamalowywać całkowicie – najlepiej zamalować same końcówki. Dolnych rzęs nie należy malować zbyt jasno, nie tworząc efektu marionetki.
 • Nie zaleca się nakładania cieni na zewnętrzne kąciki powiek: może to tylko pogorszyć sytuację przy obniżonych kącikach oczu.

Mimo wystarczającej ilości błędów bardzo ważne jest, aby pamiętać, że makijaż powinien być harmonijny i dyskretny. Z biegiem czasu możesz znaleźć swój własny styl i wypełnić dłoń, najważniejsze przy tym jest praca z wysokiej jakości kosmetykami i pędzlami.

Porady wizażysty

Opuszczone rogi bardzo często przypominają smutne oczy, ale żeby nie wydawało się, że dziewczyna jest smutna, wielu ekspertów zaleca położenie szczególnego nacisku na eyeliner lub bujne rzęsy.

 • Specjalne korekty można wykonać za pomocą dobrze dobranych cieni jasnych odcieni. Dozwolone są warianty z lekkim połyskiem, ale nie z nadmierną ilością połysku.
 • Jeśli nie wiesz, czy masz spuszczone oczy, spróbuj prostego eksperymentu. Stań obok lustra, mentalnie narysuj prostą linię przez grzbiet nosa. Jeśli rogi pojawiają się poniżej tej linii, oczy są naprawdę opuszczone.
 • Bardzo prostym i skutecznym sposobem nakładania cieni jest mokra, z którą najłatwiej jest zblendować cienie.
 • Strzałki z jednej strony mogą korzystnie podkreślać oczy, a z drugiej mogą je lekko obciążać. Aby nie pomylić się, powinieneś spróbować wykonać jak najcieńsze i najciemniejsze strzały. Jeśli wydaje się, że w ogóle nie podkreślają piękna oczu, strzałki można nieco powiększyć.
READ
Więcej połysku! Robienie świecącego makijażu

Najbardziej uderzającym przykładem spuszczonych oczu jest piękno wszechczasów, Marilyn Monroe. Ale czy ktoś uważa, że ​​jej makijaż był nieatrakcyjny i zdradził jej oczy? Tutaj wszystko jest całkiem proste. Jasne lub białe cienie i klasyczne strzały to zawsze idealne rozwiązanie.

Możesz otworzyć oczy i sprawić, że spojrzenie będzie bardziej otwarte za pomocą tuszu do rzęs z puszystą szczoteczką. Nie zapominaj również, że oczy bezpośrednio uzupełniają brwi. Dlatego ich kształt i kolor muszą być idealne. Bez większych załamań i załamań, które mogą tylko pogorszyć całą sytuację przy późniejszym makijażu.

Jeśli wiele prób wykonania idealnego makijażu zawiodło, nie denerwuj się, ponieważ zawsze możesz zwrócić się o pomoc do profesjonalnego wizażysty, który z pewnością będzie w stanie pomóc w wykonaniu upragnionego makijażu oczu.

Piękne przykłady

Dziś opuszczonych kącików oczu nie można uznać za problem globalny, ponieważ w Internecie można znaleźć milion opcji pięknego makijażu dla takich oczu.

Nie zawsze trzeba podkreślać piękno oczu wyłącznie za pomocą kombinacji dowolnych cieni. Doskonałym rozwiązaniem może być zastosowanie sztucznych rzęs w kształcie wachlarza. Doskonale rozświetlają kąciki oczu, czyniąc je jaśniejszymi i bardziej wyrazistymi.

Nie mniej udaną i piękną opcją są brązowe zadymione oczy. Nie należy jednak ograniczać się wyłącznie do odcieni brązu, czekolady i kawy. Szczególną uwagę należy zwrócić na opcję z lekkim połyskiem. Wysokiej jakości cieniowanie należy wykonać nie tylko na górnej powiece, ale także poniżej. Wewnętrzną powiekę można narysować czarnym wodoodpornym ołówkiem, ale jeśli oczy nie są bardzo duże i wąskie, najlepiej odrzucić tę technikę.

Ciemne oczy z obniżonymi kącikami doskonale podkreślą naturalne odcienie cieni, a także odcienie fioletu, błękitu i szarości. Ich kombinacje są szczególnie dobre. Makijaż wygląda nie mniej delikatnie przy użyciu białych i różowych cieni, które można uzupełnić klasycznymi strzałkami.

Jak zrobić makijaż oczu z obniżonym zewnętrznym kącikiem, zobacz poniższy film.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: