Limonkowy manicure – HIT tego lata! 35 świetnych pomysłów na jego realizację!

Motyw letnich owoców doskonale współgra z limonkowym manicure. W trendzie sezonu wszystkie odcienie mięty, żółci i zieleni. Przyjrzyjmy się możliwościom oferowanym przez projekt stylistów.

Manicure limonkowy nie jest często widywany na zadbanych rękach fashionistek. Kiedy to widzisz, trudno odwrócić wzrok. Tyle w nim świeżości i kolorów.

Projekt wygląda oryginalnie, gdzie wszystkie paznokcie pokryte są żółtym lub zielonym lakierem, z wyjątkiem palców serdecznych. Przedstawiają niewielką część plasterka limonki, którego soczystość imitują kropelki żelu. Należy pamiętać, że kolory powłoki i wzoru powinny się różnić.

Owoce wyglądają nie mniej oryginalnie i jasno w połączeniu z białym tłem.

Francuski manicure wygląda świeżo i atrakcyjnie w nowy sposób dzięki wizerunkowi jasnej limonki.

Kontrastująca ciemna lub czarna baza nadaje niesamowitego szyku temu owocowemu wzorowi na paznokciach. Limonka dobrze komponuje się z innymi owocami cytrusowymi: pomarańczą, cytryną, grejpfrutem. Ta opcja pasuje do prawie każdego stroju, ma wszystkie letnie nuty.

Na długich paznokciach obraz może być duży, pokrywając całą płytkę paznokcia, można na nim stworzyć martwą naturę z kilku fragmentów egzotycznych owoców. Na krótkich paznokciach wystarczy przedstawić plasterek lub kawałek owocu, umieszczając go na jasnym kontrastowym tle.

Połączenie różnych faktur lakieru (matowego i błyszczącego) to ciekawe rozwiązanie dla stylistek paznokci. Matowy lakier na skórce limonki podkreśli jej porowatość, a połysk miąższu sprawi wrażenie soczystego owocu.

Stylowy manicure szczególnie zdobi wizerunek dziewczyny latem. Zwykłe lakiery czy french manicure nie cieszą już oka. Limonka – symbol obfitości, nie tylko stworzy dla Ciebie stylową kokardkę, ale również przyniesie szczęście we wszystkim.

Która opcja Ci się podobała? Opowiedz nam o tym w komentarzach!

Jeśli podobał Ci się artykuł, zapisz go dla siebie i udostępnij znajomym!

Projekt manicure z limonką

Zgrabny i nowoczesny manicure to nieodłączny element wizerunku każdej dziewczyny. Czasami jednak monochromatyczny lakier do paznokci wydaje się dość nudną i oklepaną opcją. Francuski manicure jest już postrzegany jako zbyt tradycyjny.

Aby dodać obrazowi świeżości i figlarności, często używają nadruku na paznokciach. Doskonałą opcją mogą być obrazy owoców. Coraz częściej na paznokciach dziewcząt i kobiet można zobaczyć wizerunek limonki.

Dlaczego druk wapna jest tak atrakcyjny dla fashionistek i dlaczego tak szybko stał się tak popularny? Porozmawiajmy o tym w naszym artykule.

READ
Letnie trendy w manikiurze 2023: najgorętsze pomysły

Świeżość obrazu

Limonka na paznokciach to dość nietypowy wzór. Jednocześnie wizerunek tego owocu jest w stanie przyciągnąć uwagę i spojrzenia przechodniów swoją oryginalnością, niestandardowością i niepowtarzalnością. Na pewno będziesz hojnie obdarowany komplementami.

Według Feng Shui (doktryna rozwoju kosmosu) wapno symbolizuje obfitość, przynosi szczęście i pieniądze. Być może dlatego ten projekt paznokci zyskał ostatnio szczególną popularność.

Przedstawiając limonkę na paznokciach, możesz sprawić, że manicure będzie nie tylko estetyczny, ale także całkiem funkcjonalnym elementem Twojego wizerunku. Jeśli jesteś daleko od symboliki, nie powinieneś pochopnie odmawiać zastosowania tego obrazu. Może wnieść do Twojego wizerunku świeżość, młodość i psotę.

Szczególnie ten manicure będzie odpowiedni latem na wakacjach – pomalowana limonka na twoich paznokciach uzupełni świeże owoce w sałatkach lub koktajlach.

Metody obrazowania

Istnieje kilka sposobów na zobrazowanie limonki na paznokciach. Rozważ najpopularniejsze i najciekawsze z nich.

 • Wapno można przedstawić jako całość, że tak powiem, „w swojej naturalnej formie”.
 • Możesz narysować obraz owocu w sekcji lub nałożyć obraz małych plasterków cytrusów.
 • Limonkę można łączyć z innymi owocami. Na przykład jego połączenie z pomarańczą lub cytryną wygląda świetnie. Rezultatem jest odświeżający i jasny, cytrusowy wzór.

 • Wizerunek płodu może być wielkoformatowy i zajmować cały paznokieć lub być zgrabnym elementem dekoracyjnym do manicure.
 • Wypróbuj kilka opcji – nakładaj jedną dużą lub kilka małych limonek.
 • Zdjęcie tego owocu można wykorzystać jako próbkę do manicure księżycowego.
 • Jeśli nie chcesz przedstawiać samego owocu, możesz użyć tylko jego kolorystyki. Możesz więc uzyskać dość niezwykły abstrakcyjny wzór paznokci.

 • Bardziej odważne dziewczyny mogą eksperymentować z różnymi teksturami lakieru – aby przedstawić skórkę owoców jako błyszczącą, a miąższ jako matowe wykończenie lub odwrotnie.
 • Owoc cytrusowy może stać się jaskrawym akcentem wzorniczym, jeśli nałożysz go tylko na jeden paznokieć dłoni, a resztę udekorujesz w spokojniejszym i prostym stylu.

 • Owoce przedstawione na Twoich paznokciach możesz uzupełnić eleganckimi błyszczącymi zdobieniami – sztucznymi cyrkoniami lub kryształkami.
 • Jest też opcja dla leniwych. Jeśli nie chcesz zawracać sobie głowy wyraźnym rysowaniem małych linii lub po prostu nie masz pewności co do swoich umiejętności, użyj naklejek z limonką. Podobne elementy ozdobne przeznaczone do stylizacji paznokci można znaleźć w prawie każdym sklepie kosmetycznym.
READ
Manicure z dużymi kryształkami: 15 błyskotliwych pomysłów

Jakiego tła użyć?

Limonka sama w sobie jest raczej jasnym owocem, więc jeśli użyjesz naturalnych kolorów owoców w manicure, to tło powinno być tak proste i podstawowe, jak to tylko możliwe.

Doskonałym rozwiązaniem byłoby więc wybranie przezroczystego, lekko połyskującego w świetle lakieru. Możesz również użyć bieli.

Aby uzyskać bardziej kontrastowy manicure, jako bazę użyj czarnego lakieru do paznokci. Możesz również spróbować pokryć paznokcie odcieniem zieleni, ale musi on koniecznie różnić się od kolorów użytych na obrazie owocu.

Wybierając wzór limonkowy, musisz pomyśleć o zgodności tego wzoru z Twoim stylem ubioru i stylem życia.

Aby zapoznać się z klasą mistrzowską dotyczącą tworzenia projektu paznokci z limonką, zobacz poniższy film.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: