Kwadrat z ogoloną świątynią: 11 pomysłów dla tych, którzy chcą radykalnie zmienić swój wizerunek

Kare to jedna z nielicznych fryzur wywodzących się z czasów starożytnych, która do dziś nie straciła na popularności. Klasyczny kształt, równe cięcia, zadbany, schludny wygląd to główne cechy fryzury. Ale nowoczesne trendy wymagają kreatywnych pomysłów, fantazja mistrza nie powinna ograniczać się do przeszłości. Kwadrat z ogoloną skronią to dobry przykład połączenia elegancji i dynamiki, odpowiedni dla aktywnych, kreatywnych dziewczyn.

Opis fryzury

Pierwsza wzmianka o fryzurze wiąże się ze starożytnym Egiptem, specjalnie wyszkoleni niewolnicy wykonywali podobne fryzury, a także tkali. Druga runda popularności placu miała miejsce w czasie I wojny światowej. Pierwotna nazwa została nadana ze względu na rozpoznawalny czworokątny kształt. W XX wieku fryzura nie miała podziału na płeć, mężczyźni i kobiety nosili schludną fryzurę. Początkowo nie był to hołd dla trendów mody, ale stan trudnych wojennych lat, dbałość o wygląd ustąpiła miejsca podstawowej potrzebie przetrwania.

Dziś kwadrat jest jedną z najpopularniejszych fryzur wśród płci pięknej dla średniej długości. Wizualnie tworzy efekt opadających pasm dzięki równomiernym cięciom. Jednocześnie jest praktyczna i dynamiczna, co odpowiada potrzebom aktywnego trybu życia.

W wersji klasycznej model wykonany jest z hukiem, a jego brak jest również dozwolony. Ogolony tył głowy dobrze komponuje się z wieloma formami – stopniowanymi, ukośnymi, asymetrycznymi. Długość cięć może sięgać linii ramion lub poziomu podbródka, możliwe różnice zależą od kształtu twarzy, indywidualnych cech wyglądu. Wykonywany jest na prostych i kręconych lokach. Jedyną przeszkodą mogą być pasemka pozbawione gęstości, przez wygolone elementy traci się część objętości.

Dla kogo jest fryzura?

To nie jest uniwersalna fryzura, wybierają ją celowe, aktywne, kreatywne dziewczyny. Nieograniczone klasycznymi kanonami piękna, gotowe zaszokować społeczeństwo swoim wyglądem. Z reguły kwadrat, uzupełniony ogoloną świątynią, świetnie wygląda z jasną tęczową kolorystyką, oryginalnym makijażem. Po ozdobieniu fryzury tatuażem i piercingiem łatwo jest nadać obrazowi indywidualność.

Kto pasuje:

 • młode i ambitne dziewczyny, pewne swojej nieodpartości, wybierane są również przez dojrzałe kobiety, asymetria, wygolone elementy podkreślają wolność od stereotypów;
 • strzyżenie trudno nazwać uniwersalnym, odpowiednim do wszystkich stylów, odpowiednim głównie dla osób kreatywnych, a także bezpośrednio dla stylistów, fryzjerów, twórców branży kosmetycznej, umiejętność eksperymentowania i jasnego wyglądu przyciąga wiele młodych kobiet;
 • wykonywany na cienkich, prostych, kręconych włosach, z grzywką lub bez, asymetrycznym przedziałkiem lub wydłużeniem do twarzy;
 • odpowiedni dla regularnych, romboidalnych lub lekko wydłużonych owali, dla twarzy pulchnych i kwadratowych, ogolona skronia skupia się na pulchnych policzkach lub mocnych kościach policzkowych;
 • otwarta linia szyi, ramion, wygląda luksusowo na szczupłych młodych damach, dla dziewczyn z formami lepiej wybrać klasyczny bob, który ma duże możliwości korekcji.

Przeciwwskazane jest wykonywanie rzadkich cienkich loków, stylizacja wymaga objętości w okolicy czubka głowy, tyłu głowy. Ponadto nie jest to najlepszy model dla pełnych dziewczyn, fryzura wizualnie sprawia, że ​​sylwetka jest bardziej masywna, ciężka.

Faza przygotowawcza

Sprawdzenie, czy fryzura jest odpowiednia, jest dość proste. Aby obiektywnie ocenić obrazy w lustrze, konieczne jest wbicie pasm w skroń do tyłu głowy. Ogromną zaletą modelki z przyciętym elementem jest możliwość ukrycia go w przypadku niepowodzenia. Cena w salonie uzależniona jest od złożoności realizacji, włączenia usług dodatkowych. Kreatywną fryzurę często łączy się z tonowaniem kolorów, kolorowaniem w pastelowych odcieniach. Również mistrz może wykonać rysunek lub oryginalne obramowanie, podkreślając poszczególne dane zewnętrzne. Koszt waha się od 2500 do 6000 rubli.

Możesz samodzielnie wyciąć poszczególne strefy, pod warunkiem, że karetka została już wykonana. Tworzenie podstawowego kształtu lub golenie tyłu głowy najlepiej pozostawić profesjonalistom.

Narzędzia:

 • klasyczne nożyczki do prostych cięć;
 • nożyczki do przerzedzania do kształtowania, objętości;
 • maszyna lub trymer do golenia skroni, karku, krawędzi szyi;
 • grzebień z cienką rączką do strefowania obszarów głowy;
 • klipsy mocujące;
 • spryskiwacz do nawilżania pasemek podczas strzyżenia.

Udane opcje strzyżenia dla różnych długości

Klasyczny kwadrat z przedłużeniem sięga do poziomu ramion. Strzyżenie oznacza odchylenie w kierunku twarzy, możliwe jest również wykonywanie równych cięć bez obserwowania kąta. Świetnie wygląda na ciężkich, prostych, równych, grubych, lekko kręconych lokach. To właśnie ta opcja pozwala nie ograniczać możliwości stylizacji. Luźno ułożone pasma z końcówkami w środku nadają obrazowi delikatnej elegancji. Aby uzyskać awangardową, skandaliczną fryzurę, wystarczy zaczesać włosy na bok lub wykonać wolumetryczne tkanie na środku. Odpowiedni dla posiadaczy regularnych, wydłużonych, trójkątnych owali. Uzupełnia go prosty, gruby huk, fryzura jest możliwa bez huku z przedziałkiem bocznym lub środkowym. Mistrzowie zalecają wybór złożonych technik barwienia, używając 3-5 tonów, aby zwiększyć objętość karetki. Istotne staną się przejścia gradientowe, ale zamiast naturalnego blondu lepiej jest użyć oryginalnych odcieni lawendy, fuksji, turkusu.

READ
Top 17 krótkich fryzur dla starszych kobiet

Kare na nodze z ogoloną skronią odpowiedni dla smukłych dziewcząt, kształt owalu jest w kształcie rombu lub regularny. Pasma od czubka głowy do twarzy są cięte pod kątem, otwierając szyję i ramiona. Ogolona świątynia stanie się prawdziwym płótnem, możliwe jest tworzenie skomplikowanych elementów za pomocą trymera. Dobrze wygląda z asymetryczną grzywką na grubych, prostych i kręconych lokach. W przypadku rzadkich i porowatych pasm warto wybrać inne opcje. Zaleca się uzupełnienie kreatywnej formy nowoczesną kolorystyką. Doświadczony mistrz pomoże Ci wybrać optymalny odcień, aby fryzura harmonijnie podkreślała dane zewnętrzne, nie odstając od ogólnej koncepcji obrazu.

Asymetryczny bob z ogoloną skronią odpowiedni dla dziewczynek o wyrazistych rysach twarzy. Najlepiej wygląda na prostych lub lekko kręconych lokach. Aby nadać pożądaną teksturę i objętość, możesz wykonać szczotkowanie podstawowe i dużą trwałą. Fryzjerzy zalecają kontrastujące kombinacje w kolorystyce, do podziału na strefy i korekcji twarzy. Pomimo możliwości wykonywania różnych rodzajów grzywki, model jest odpowiedni tylko dla młodych kobiet o prawidłowym owalnym kształcie, można również podkreślić trójkątny kształt, spiczasty podbródek.

Kare z ogolonymi świątyniami i różnymi rodzajami grzywki:

 • gładkie, grube są używane do wydłużonych owali, prosta pozioma linia nacięć pozwala wizualnie zmniejszyć czoło;

 • stopniowana, wielowarstwowa dodaje objętości, koryguje wydłużony owal, nadaje formie miękkości, kobiecości;

 • tylko właściciele schludnego, proporcjonalnego czoła i nieskazitelnych rysów twarzy mogą sobie pozwolić na bob bez grzywki, zwłaszcza centralne rozstanie i gładkie błyszczące loki skupiają się na zewnętrznych niedoskonałościach.

Technologia strzyżenia

Tworzenie elementów golonych wymaga spotkania z doświadczonym wykwalifikowanym rzemieślnikiem. Jak zrobić rozstanie, do jakiego poziomu zostawić whisky, jakie obramowanie lepiej wybrać, wie tylko utalentowany fryzjer. Wybierz optymalny kształt i długość, aby podkreślić poszczególne cechy.

Schemat wykonania:

 1. Podziel włosy na dwa przedziałki, centralne od czoła do szyi i poziome – od skroni do skroni.
 2. Będę walczył o podkreślenie obszarów do golenia, skręcanie pasm wiązkami, mocowanie za pomocą zacisków.
 3. Rozpocznij wykonanie od tyłu głowy, jeśli jest ogolony, odetnij na granicy strefy potylicznej i korony.
 4. Podziel włosy na wąskie poziome przedziałki, wybierz pasmo na środku, przytnij do wybranej długości.
 5. Traktuj loki w kierunku korony z wydłużeniem 1-2 mm.
 6. Następnie przejdź do obszaru skroniowego, oddziel część włosów do golenia poziomym rozstaniem, przymocuj klipsami. Reszta, dzieląca się na poziome poziomy, przycięta z wydłużeniem do twarzy. Ważne jest, aby okresowo czesać i sprawdzać symetrię pasm.
 7. Po przetworzeniu sekcji za pomocą przerzedzających nożyczek.
 8. Za pomocą maszyny do pisania ogol pasma na skroniach z tyłu głowy. Użyj trymera do przycięcia szyi.

Wideo: ogolona whisky – zalety i wady.

Film ze strzyżeniem Boba dla włosów o różnej długości.

pielęgnacja strzyżenia

Dzięki wydłużonym pasmom możliwości stylizacji są nieograniczone. Pęczki, sploty i ogony wyglądają świetnie. Wystarczy lekkie machnięcie ręką, aby nadać fryzurze stylowy kształt. Będziesz musiał często aktualizować, aby zachować wygolone elementy możliwego wzoru. Zaleca się odwiedzanie mistrza raz na 3-5 tygodni, można wyhodować kwadrat, odcinając tylko ogolone obszary.

Produkty do stylizacji:

 • pianka lub pianka będą potrzebne do stworzenia dużych loków, pasujących również do klasycznego kształtu karetki z końcówkami skierowanymi do wewnątrz;
 • puder i modelina służą do objętości u nasady, przy pomocy produktów do stylizacji powstaje efekt lekkiego zaniedbania;
 • wosk lub żel nakłada się na końce lub pojedyncze pasma, aby uzyskać teksturowane krzywe.

Porównanie z podobnymi fryzurami

Kwadrat z ogoloną świątynią wykonywany jest na średnich i krótkich długościach. Dzięki wydłużonym pasmom w porównaniu z innymi awangardowymi fryzurami wygląda bardziej kobieco i elegancko. Dobrze komponuje się z monochromatyczną kolorystyką w naturalnych odcieniach i złożonymi technikami barwienia. Główna objętość jest równomiernie rozmieszczona w okolicy ciemieniowej, koronowej i potylicznej. Wykonuje się go asymetrycznie, prosto, a także bez grzywki.

READ
70 fajnych fryzur, cięć i kolorów dla cienkich włosów średniej długości

Punkowa fryzura – model o krótkiej długości. Główna objętość jest od czubka głowy do tyłu głowy, skronie są cięte lub całkowicie ogolone. Ułożenie unosi pasma na całej długości, tworząc efekt zaniedbania. W połączeniu z jasnymi kolorami. Odpowiedni tylko dla dziewcząt o nienagannych rysach twarzy, po 40 latach fryzura koncentruje się na zmianach związanych z wiekiem, więc punk jest prerogatywą młodości.

„Anderkat” w wersji żeńskiej, wykonywane również w krótkich odcinkach. Praktyczna fryzura w pielęgnacji, ma wiele opcji wykonania. Whiskey, tył głowy jest cięty lub golony, wydłużone stopniowane pasma pozostają w okolicy ciemieniowej i korony. Wykonuje się go zarówno z grzywką, jak i bez, w połączeniu z różnymi rodzajami barwienia, możliwe jest stworzenie wzoru na ogolonej części. W przeciwieństwie do karetki, bardziej odważnej fryzury, odpowiedniej dla właścicieli androgynicznego wyglądu, styliści zalecają wybranie fryzury dla młodych, zdecydowanych dziewcząt.

Plusy i minusy

Ekstrawagancka fryzura przyciąga uwagę, wygląda luksusowo w jasnych kolorach. Ale zanim zdecydujesz się na drastyczne zmiany, powinieneś rozważyć wszystkie zalety i wady.

Plusy:

 • odpowiada trendom sztuki fryzjerskiej;
 • kreatywna fryzura podkreśla dane zewnętrzne;
 • odpowiednie dla różnych grup wiekowych;
 • ma działanie odmładzające;
 • praktyczna fryzura nie ogranicza się do opcji stylizacji.

Wady:

 • nadaje się tylko dla smukłych młodych pań o owalnym, wydłużonym, trójkątnym owalu w kształcie rombu;
 • fryzura nie pasuje do stylu biznesowego, wygląda harmonijnie tylko na kreatywnych ludziach;
 • wymaga regularnych aktualizacji;
 • jeśli się nie powiedzie, będziesz musiał poczekać, aż loki odrosną.

Która celebrytka ma taką fryzurę

Na takie eksperymenty stać tylko oburzające osoby. Odważny, buntowniczy styl w połączeniu z eleganckim bobem tworzy niezapomnianą stylizację. Zrobiłem fryzurę w tym czasie Rihanna, piosenkarka regularnie zmienia nie tylko kolor, ale także długość, kształt. Warto zauważyć i Kelly Osborne, która w ostatnich latach z niezdarnej nastolatka z nadwagą zmieniła się w szczupłą, zadbaną dziewczynę. Ale chęć zmiany pozostaje jedną z głównych cech, więc kwadrat o różnej długości z ogolonymi skroniami i lawendowymi lokami doskonale podkreśla nastrój piosenkarza.

Rihanna i Miley Cyrus

Miley Cyrus stopniowo przechodził od długich loków do dzisiejszego „Pixie”. Daszek na pszenicznych lokach z przyciętymi elementami podkreślał wyraziste rysy wokalistki.

Kreatywne wariacje karetki podkreślają dane zewnętrzne, tworzą indywidualny obraz. Symbioza klasyki i awangardy przyciąga przedstawicieli zawodów kreatywnych. Eksperymentując z fryzurami, łatwo jest znaleźć dla siebie najlepszy kształt, długość, fakturę pasm.

trendovye-strizhki-s-vybritymi-viskami

Jeszcze nie tak dawno fryzury damskie z takim elementem jak ogolona whisky powodowały tylko skojarzenia z różnymi subkulturami i nic więcej. Obecnie ten rodzaj fryzury przestał być wyzywający i wulgarny, a stał się integralną częścią wizerunku najbardziej odważnych i spektakularnych dziewczyn, które nie bały się eksperymentować z włosami.

Moda na fryzury z ogolonymi skroniami osiągnęła swój szczyt popularności na początku ubiegłego roku, niespodziewanie spadając na głowy stylistów i fryzjerów. Dziewczyny w różnym wieku, korzystając z okazji, szybko zaczęły odwiedzać najlepsze salony, by we włosach urzeczywistnić swoje najśmielsze pragnienia i podkreślić swoją indywidualność.

Powiemy Ci szczegółowo o wszystkich subtelnościach i niuansach tak odważnej fryzury, zapiszemy zalety i wady, a także możliwe warianty takiej fryzury.

Trochę o fryzurach dla kobiet z ogolonymi skroniami

Jak można się domyślić, cechą fryzury jest jedna lub obie ogolone skronie. Ci, którzy chcą pozostawić szeroką gamę możliwych fryzur i stylizacji, wolą ogoloną skroń z jednej strony. Skrócenie długości włosów na skroniach po obu stronach pozwala tylko najbardziej odważnym młodym paniom. Wybierając taką fryzurę, należy pamiętać o głównej zasadzie harmonii – im dłuższa długość głównych pasm, tym dłuższe powinny być włosy w okolicy skroni.

Korzyści ze strzyżenia z ogolonymi skroniami

Dziewczyny, które odważyły ​​się wybrać ten rodzaj modnej i odważnej fryzury, z pewnością wiedzą o wszystkich zaletach nowego wyglądu. Jeśli nadal jesteś na skraju wyboru, zwracamy uwagę na imponującą listę plusów, które z pewnością skłonią Cię do stworzenia fajnego wyglądu:

 • wszechstronność fryzur – ta opcja jest odpowiednia dla wszystkich kobiet, niezależnie od wieku, koloru włosów i ich struktury;
 • niezależnie od Twojego wizerunku i stylu ubioru, fryzura z ogolonymi skroniami stanie się wyjątkowym i jasnym akcentem, podkreślającym Twoją indywidualność;
 • zapewniona jest uwaga wszystkich wokół ciebie, taka fryzura nie może pozostać niezauważona;
 • dobra wiadomość dla dziewcząt niskiego wzrostu – za pomocą takiej fryzury z odpowiednią stylizacją optycznie będziesz wyglądać na nieco wyższą;
 • Idealny dla osób z rzadkimi lub zniszczonymi włosami. W pobliżu ogolonego obszaru pozostaje obszerny mop włosów;
 • możesz utrzymać fryzurę w zadbanym stanie bez odwiedzania salonów i fryzjerów własnymi siłami i polegając tylko na swoich preferencjach i fantazji. Jedyne, czego potrzebujesz, to trymer lub prosta maszynka do strzyżenia włosów.
READ
Kaskada Kare: technologia wykonania, odmiany i różnice

Niestety, jak wszystkie fryzury, istnieją pewne wady, w których warto zrezygnować z wyboru na rzecz ogolonych zauszników, a wśród nich:

 • w tej chwili fryzura jest u szczytu popularności, ale co, jeśli jutro moda się zmieni? Przed tak kardynalną zmianą wizerunku warto dobrze to przemyśleć, rozważyć wszystkie za i przeciw;
 • jeśli nie podoba ci się efekt lub chcesz zmienić wygląd, będziesz musiała zapuścić włosy od podstaw, co zajmie dużo czasu.

W rzeczywistości nie ma tak wielu minusów i jest mało prawdopodobne, aby zmyliły tych, którzy zdecydowali o wszystkim, zanim jeszcze przeczytali listę.

Kto pasuje do fryzury z ogolonymi skroniami?

Najlepszą opcją przy wyborze takiej fryzury są gęste włosy, które będą opadać w loki i odsłaniać twarz. Jeśli twoje włosy są bardzo rzadkie i cienkie, lepiej odrzucić tę opcję, aby wizualnie nie tworzyć fryzury „trzy włosy w 2 rzędach”.

Jeśli jakość włosów pozostawia wiele do życzenia, ale strzyżenie z ogolonymi skroniami to Twoje stare marzenie – eksperymentuj, ale pamiętaj, że po każdym myciu szamponem będziesz musiała zrobić stylizację i używać wysokiej jakości produktów do stylizacji.

Główna część właścicieli fryzur ma piękny kształt głowy i kształt twarzy – koło, trójkąt lub owal. To dla takich pań najbardziej odpowiedni jest odważny obraz. Ponadto nie należy zapominać o kolorze włosów, właścicielom jasnych loków lepiej jest wybrać inną opcję.

Cechy fryzur z ogolonymi świątyniami

 1. Doświadczony mistrz, uzbrojony w specjalne dysze, może stworzyć niepowtarzalną fryzurę o różnych długościach i wzorach w obciętym obszarze. Doświadczone ręce fryzjerów z wieloletnim doświadczeniem mogą nawet tworzyć rysunki i prawdziwe arcydzieła, po prostu wycinając niezbędne elementy lub nawet kolorując je w jasnych kolorach. Fryzura jest odpowiednia dla właścicieli kręconych i prostych włosów, a w obu przypadkach będzie wyglądać jasno i efektownie.
 2. Najpopularniejszą opcją wśród dziewcząt jest odmiana fryzury o krótkiej i średniej długości głównych pasm. W przeciwieństwie do długich loków nie wymagają długiej i skomplikowanej stylizacji, a bez dodatkowych środków doskonale utrzymują swoją objętość i kształt.
 3. Właściciele grzywki mają również szeroki wybór opcji tej fryzury, odpowiednia będzie każda odmiana grzywki – prosta, długa, stopniowana, podarta, ukośna.
 4. Ogolone skronie w połączeniu z długimi lokami są uważane za najbardziej spektakularne i niezwykłe. Niewiele osób podejmuje ryzyko i podejmuje taki krok, ale ci, którzy mają odwagę wyglądać po prostu niesamowicie!).
 5. Wygląd fryzury można zmieniać z dnia na dzień dzięki wielu sposobom stylizacji.
 6. Aby podkreślić i pokazać fryzurę w całej okazałości, zbierz włosy w wysokiego kucyka lub unieś kosmyki na skroniach. Częstą opcją jest tkanie nietypowych warkoczy po bokach.
 7. Dla właścicieli krótkich włosów idealna jest stylizacja z jednej strony, asymetria ogolonych miejsc lub efektowny irokez.
 8. Najkorzystniejsze opcje fryzur o krótkiej długości na skroniach to grunge, pixie, bob, square, pixie.

Szczegóły dotyczące najlepszych fryzur i ich odmian

Asymetryczny: z ogoloną zausznikiem z jednej strony

Ta opcja jest zdecydowanie najpopularniejsza. Osobliwością fryzury jest ogolona świątynia z jednej strony. Może iść zarówno do tyłu głowy, jak i być szeroki lub mieć postać wąskiego paska. Długość i szerokość przyciętego obszaru zależy tylko od twoich pragnień i preferencji.

Idealnymi kandydatkami do tego typu fryzury są atrakcyjne pulchne dziewczyny. Dzięki asymetrii twarz stanie się wizualnie węższa i bardziej proporcjonalna. Możesz rozważyć opcje z fryzurami typu bob, kwadratami i oczywiście długimi włosami.

Symetryczny: z ogolonymi zausznikami po obu stronach

Fryzura z symetrycznie przyciętymi zausznikami po obu stronach będzie pasować właścicielom każdego kształtu twarzy, niezależnie od długości włosów. Główną rolę w harmonijnym obrazie odgrywa prosta zasada – przy lokach o krótkiej i średniej długości strefę czasową można przyciąć pod minimalną dyszą. Przy długich lokach nie należy tego robić, konieczne jest pozostawienie większej długości.

READ
Eleganckie krótkie fryzury dla kobiet po 50

Daj pierwszeństwo tej opcji, przyjrzyj się takiej fryzurze jak bob-car.

Ze spektakularnym projektem ogolonego obszaru (wzory, cyrkonie, tatuaże)

Jeśli eksperyment z ostrzyżoną okolicą skroni cię nie zaskoczył, a asymetria z różnymi długościami pasm przestała imponować, stała się powszechna, zwróć uwagę na kreatywny projekt o krótkiej długości.

Do Twojej dyspozycji są rysunki wykonane na włosach przy użyciu różnych długości i nasadek, zdobienie cyrkoniami i brokatami, a także szeroka gama wzorów i kształtów. Jeszcze bardziej spektakularna ta wersja fryzury będzie wyglądać z wyborem pojedynczych pasm o bardziej nasyconym odcieniu lub jasnych kolorach.

Z ogolonymi skroniami i karkiem

Krótkie włosy w okolicy skroni po obu stronach wyglądają stylowo i imponująco, szczególnie w połączeniu z ogolonym karkiem. Dzięki temu dłuższe pasma pozostaną tylko w górnej części głowy, przy ciemieniu. Fryzura jest uniwersalna i nadaje się zarówno do długich, średnich, jak i krótkich włosów.

Shaved whisky dla posiadaczy loków

Właściciele kręconych włosów powinni zachować ostrożność przy wyborze tego rodzaju fryzury. Lepiej zostawić włosy średniej lub krótkiej długości. Dzięki temu nie będziesz spędzać dużo czasu na układaniu loków i porządkowaniu ich. Jeśli masz gęste włosy o gładkich falach, możesz bezpiecznie usunąć długość nie tylko na skroniach, ale także z tyłu głowy.

Jedynym zastrzeżeniem jest to, że ogolona whisky nie jest zalecana dla dziewcząt z małymi sprężystymi lokami. Taka fryzura będzie trudna do ułożenia.

Irokezi dla najbardziej odważnych

Być może najbardziej odważna opcja dla tych, którzy są w 100% pewni siebie i swojej atrakcyjności. Szeroka strefa ogolonych skroni pozwoli zebrać pozostałe włosy w irokeza (nie mówimy o fryzurach subkultur punków i rockmanów). Doskonałym dodatkiem będą ukośne lub stopniowane grzywki, które sprawią, że obraz będzie jeszcze bardziej odważny.

Jedną z zalet tej odmiany jest łatwa stylizacja z wieloma opcjami, na wykonanie której wystarczy kilka minut. Idealna długość włosów przy tym wyborze jest krótka z wydłużoną, ukośną grzywką.

Właściciele długich i średnich loków lepiej powstrzymać się od takich eksperymentów i spojrzeć na bardziej wszechstronne fryzury.

Grzywka – czy to konieczne?

To, że zdecydowałeś się na tak niezwykłą fryzurę, nie oznacza, że ​​uXNUMXbuXNUMXbpowinnaś zapomnieć o grzywce, aby nie zepsuć wizerunku. Przeciwnie, obecność takiego elementu będzie wyglądać bardziej korzystnie i stylowo. Możesz wybrać długość w zależności od swoich preferencji, a także jej kształt. Najważniejsze, że jest w harmonii z rysami twarzy.

3 najlepsze fryzury na ogolone skronie w 5 minut

 • przede wszystkim warto pamiętać o różnorodności warkoczy, których cienki pasek podkreśli fryzurę, czyniąc ją jeszcze bardziej zauważalną. Warkocz może być dowolny – biegnący ściśle wzdłuż linii końca ogolonej strefy, ukośny, asymetryczny lub cofający się, pod warstwą włosów. Nie zapomnij o wsuwkach do bobby i lekkim lakierze do włosów, który utrzyma Twoje włosy w szyku przez cały dzień.

 • druga opcja polega na leżeniu lub z jednej strony z gładkim grzebieniem do tyłu. Ta opcja wymaga również niewielkiej ilości produktów do stylizacji.

 • jeśli jesteś posiadaczką nie tylko stylowej fryzury, ale także kolczyków do uszu lub tatuażu w okolicy szyi, podkreśl swoje rysy, skupiając się na nich. Wystarczy zapleść dwa warkocze od dołu do góry po obu stronach przyciętych obszarów. Ten obraz jest idealny dla młodych, odważnych dziewczyn.

Ogolona whisky o średniej i krótkiej długości: Trendy 2021

Najlepszym wyborem dla właścicieli średniej i krótkiej długości jest krótka długość włosów w strefie czasowej w połączeniu z fryzurą typu bob lub klasycznym bobem bez grzywki. Jasny akcent powstaje za pomocą asymetrii, którą uzyskuje się dzięki jednej ogolonej skroni.

Pomimo tego, że bob jest uważany za klasyczną, surową fryzurę, dodatkowy projekt i cięcie skroni zamienia go w coś niezwykłego i fantastycznego, co spodoba się dziewczętom i kobietom w każdym wieku.

Inną świetną opcją jest podcięcie fryzury. A jej wariacje znalazły harmonię z podciętymi skroniami, stając się idealnym duetem. W takim przypadku styliści radzą pozbyć się długości nie tylko w strefie skroniowej, ale także w strefie potylicznej. W ten sposób zbliżysz się jak najbardziej do najjaśniejszych i najodważniejszych obrazów. Zatrzymanie się przy tej opcji jest tylko dla tych, którzy nie boją się eksperymentów i wiedzą na pewno, że jest wyjątkową, bystrą osobowością.

READ
15 krótkich fryzur dla kobiet w każdym wieku

trendovye-strizhki-s-vybritymi-viskami31

Główną częścią dziewcząt, które wybierają fryzury z krótkimi włosami na skroniach, są gwiazdy show-biznesu, ludzie publiczni i po prostu stylowe piękności z wyraźnym przejawem charyzmy i cech przywódczych. To właśnie te kategorie ludzi uwielbiają zwracać na siebie uwagę opinii publicznej i świetnie czują się słysząc komplementy i dostrzegając entuzjastyczne spojrzenia przechodniów.

Inną opcją, dla której taki obraz jest idealny, są wideoblogerzy, których twarz nieustannie pojawia się na antenie i gromadzi tłumy po drugiej stronie monitorów. W tym przypadku efektowny i stylowy wygląd to niezbędne elementy, które pozwolą zgromadzić jeszcze większe grono odbiorców.

Przydatne wskazówki od najlepszych stylistów

 • właścicielom kwadratowej i prostokątnej twarzy lepiej jest wyciąć strefę czasową, zachowując jednocześnie całkowitą długość loków. Nie zaleca się golenia tyłu głowy;
 • ci, których twarz wyróżnia szerokie, wydatne kości policzkowe, powinni zwrócić uwagę na ukośne, wydłużone grzywki i średniej długości włosy.

Każda dziewczyna powinna rozumieć proste prawdy. Twojej urody nie określa szczupła talia, pulchne usta, idealna figura, a tym bardziej fryzura z wygolonymi skroniami. Najważniejsze, że czujesz się komfortowo i pewnie. Tylko pod tym warunkiem będziesz zadowolony z siebie i swojego wizerunku, jakikolwiek by on nie był.

Długie włosy z wygoloną strefą skroniową

Jak wspomniano powyżej, ta kombinacja jest najbardziej niezwykła, spektakularna i tworzy szczególny kontrast. Fryzjerzy między sobą nazywają taką fryzurę „transformatorem”, ponieważ wizualnie można stworzyć wygląd dwóch zupełnie różnych fryzur i obrazów. Zebrane lub splecione włosy otwierają sekcje krótkich włosów, eksponując podkreślenie fryzury. Natomiast rozpuszczone włosy lub duże loki całkowicie je ukryją.

Pasma dobierane są według własnego uznania – mogą być proste lub stopniowane. Fani loków, stylizacji i dużych loków powinni preferować kaskadę strzyżenia.

Jedną z głównych zalet przyciętych zauszników przy zachowaniu całkowitej długości jest możliwość szybkiego ukrycia krótkich włosów poprzez zakrycie ich długimi lokami. Skręcone włosy z objętością w koronie wcale nie stworzą delikatnego i uroczego wyglądu, ale odważny i odważny. Podczas stylizacji nie przesadzaj z produktami do stylizacji. W przeciwnym razie fryzura nie będzie wyglądać na zadbaną i nienaturalną, a włosy będą tłuste.

Ogolona whisky – jak to zrobić samemu

Możesz samodzielnie pielęgnować włosy w domu, jeśli masz trymer ze specjalnymi nasadkami. Jeśli po prostu musisz zdjąć długość po raz pierwszy – nie trać czasu i pieniędzy na pójście do dobrego fryzjera, w przeciwnym razie obraz okaże się nie stylowy, ale ukośnie krzywy. W najgorszym przypadku możesz nieumyślnie wpłynąć na całkowitą długość, po czym będziesz musiał uratować wszystkie włosy.

 1. Aby utrwalić piękne loki i zachować ich nienaganny wygląd przez długi czas, pomoże Ci wstępne nałożenie lekkiej pianki utrwalającej “Mus Bouffante» od producenta Kérastase. Po utworzeniu fryzury nie zapomnij o utrwaleniu lakierem o mocnym utrwaleniu ”Nieskończoność Czysta» od L’Oréal Professionnel.
 2. Jeśli loki nie są twoją opcją, a twoje preferencje zbiegają się w przypadku prostych włosów, zwróć szczególną uwagę na stworzenie podstawowej objętości. Zapewni to fryzurze z przyciętymi skroniami wizualny efekt lekkości i objętości. Aby stworzyć objętość, użyj pianki “trzymaj się wysoko 18» przez Redkena. Ma lekką konsystencję, która nie obciąża włosów i bezpiecznie je utrwala.
 3. Aby uzyskać efekt stylizacji, uzbrój się w specjalny wosk lub glinkę.

Teraz wiesz o wszystkich subtelnościach i niuansach kobiecych fryzur z ogolonymi skroniami i tyłem głowy. Wybierając tę ​​opcję i robiąc krok w kierunku odważnego wizerunku i spektakularnego wyglądu, pamiętaj, że nawet fryzura na krótkie włosy wymaga stylizacji suszarką po każdym umyciu włosów i przed każdym wyjściem na spacer lub inną imprezę.

Dla bezbłędności obrazu konieczne jest ciągłe „odświeżanie” i dostosowywanie długości strefy czasowej. Można to zrobić u dowolnego fryzjera lub samodzielnie, za pomocą trymera z dyszami i zręcznymi rękami. Ponadto nie zapomnij zwrócić szczególnej uwagi na pielęgnację włosów, przy takiej fryzurze ilość włosów jest znacznie zmniejszona. Jeśli pozostałe loki są martwe i łamliwe, łatwo zrujnują nie tylko fryzurę, ale cały obraz jako całość.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: