Królowa Letizia wystąpiła w sukience Zary

Człowiek minionego tygodnia, według magazynu EUROMAG, był głównym „Kopciuszkiem” tego roku, który dzień wcześniej otrzymał tytuł królowej Hiszpanii. Letizia Ortiz była prezenterką telewizyjną w Hiszpanii do 2003 roku, aż pewnego dnia poprosiła księcia Filipa o komentarz. Mimo protestów krewnych i oburzenia skrzydła konserwatywnego książę wkrótce ogłosił ślub. Po 11 latach jedna z najbardziej eleganckich kobiet w Europie została królową Hiszpanii.

We współczesnym świecie wyrażenie „poślubić księcia” wymawia się raczej w sensie metaforycznym, ponieważ minęły czasy monarchii i rycerskości, a książąt na świecie nie ma zbyt wielu.

Prowadząca hiszpańską telewizję Letizia Ortiz, będąc dziewczyną o nowoczesnych poglądach, oczywiście nie spodziewała się żadnego księcia i dlatego wiodła spokojne życie, zajmując się dziennikarską rutyną.

Jednak, jak to w prawie każdej bajce bywa, ten właśnie „jeden dzień” nadszedł i Letizia, wypełniając swój zawodowy obowiązek, rozpoczęła dziennikarskie śledztwo w sprawie katastrofy tankowca u wybrzeży Hiszpanii.

Po przyjeździe postanowiła przyjąć uwagi od urzędników. Dowiedziałem się też od nich, że dziedziczna Książę Filip.

Komentowanie przez niego wydarzenia nie było wielkim dziennikarskim osiągnięciem, ponieważ stosunek do monarchii w Hiszpanii od dawna nie był tak pełen czci, a sam książę znał jako osobę bardzo otwartą, która nigdy nie odmawiała zwykłym ludziom komunikować się .

Książę dał dziennikarzowi komentarz na temat zdarzenia i rozeszli się. Ile godzin później książę znalazł Letitię i poprosił o jej numer telefonu.

6 listopada 2003 roku o godzinie 12.30 odbyły się uroczyste zaręczyny księcia Felipe i Letizii Ortiz. Dla wielu krewnych i całej Hiszpanii była to prawdziwa niespodzianka. Książę był jednak nieugięty i według jego matki Królowa Sofia, udowadniając w ten sposób, że jest gotów zostać królem.

Ślub odbył się 22 maja 2004 roku, a 10 lat później królową Hiszpanii została niegdyś wiodąca hiszpańska telewizja Letizia Ortiz.

Dziś wiele magazynów modowych porównuje ją do żony następcy brytyjskiego tronu. książę William, nazywając Letizię najbardziej elegancką kobietą w Europie. Jednak porównanie Kate a Letitię można trzymać tylko w sprawach kobiecości i elegancji, ponieważ poza tym ich ścieżki są bardzo różne.

Letitia, w przeciwieństwie do Kate, nie ma szlacheckich korzeni. Ponadto przeszłość Letizii, która stała się znana opinii publicznej w dużej mierze dzięki dziennikarzom, jest zupełnie inna niż historia Kate.

READ
Roza Syabitova pokazała nagie piersi

Żona brytyjskiego spadkobiercy to dziewczyna, która od dzieciństwa była przygotowywana do życia w wyższych sferach i przyprowadzana na wesele z księciem jako „idealna żona przyszłego króla”. A dzisiaj wielu ekspertów porównuje Kate z matką Williama, księżną Dianą, która była bardzo kochana przez Brytyjczyków i próbowała być bliżej zwykłych ludzi, początkowo wywodzących się z wyższych warstw społeczeństwa.

Jeśli chodzi o Letizię, to opowieść o prostej dziewczynie, która w młodości miała problemy z prawem, zanim poślubiła księcia była mężatką i wyznawała poglądy feministyczne. Jeśli Kate bardzo organicznie pasowała do rodziny królewskiej, to Letizia musiała przejść prawdziwą transformację, aby dorównać tytułowi hiszpańskiej księżniczki.

W efekcie dziś to Letizia jest dla Hiszpanów przykładem silnej kobiety, łączącej żelazną wolę, elegancję i kobiecość. Jednocześnie to ona wielu Hiszpanów uważa za standard opiekuna paleniska.

Warto też odnotować fakt, że dalsze losy Letizii będą poważnie odbiegać od tego, co czeka jej brytyjską odpowiedniczkę. W Wielkiej Brytanii tylko spadkobierca zostaje władcą, a jego żona lub małżonek pozostaje jedynie członkiem rodziny królewskiej, zachowując tytuł księcia lub księżniczki. Jednak w Hiszpanii sytuacja jest inna.

Jeśli w większości krajów żona króla zostaje królową, pozostając formalnie żoną władcy, to w Hiszpanii rozwinęło się to historycznie tak, że królowa ma szczególne uprawnienia i wielkie wpływy wśród ludu.

Według ekspertów była to żona byłego króla Hiszpanii Juan Carlos I pozwolił mu tak długo zasiadać na tronie. Powszechna miłość i szacunek dla królowej Zofii nie pojawiły się ze względu na status. Przez wiele lat była główną patronką nauki, sztuki i kultury Hiszpanów. W wielu miastach jej imieniem nazwano teatry, galerie sztuki, ośrodki artystyczne i naukowe, z których większość jest otwarta pod jej bezpośrednim protektoratem.

Ogromna liczba skandali, w które uwikłał się Juan Carlos, uszła na sucho wyłącznie dzięki lojalności wobec królowej, która nigdy nie wyrażała niezadowolenia ze swojego męża, mimo że w rzeczywistości od wielu lat mieszkali osobno.

To miłość i szacunek dla królowej Sofii sprawiły, że Hiszpanie zaakceptowali wybór jej syna i zakochali się w Letizii, dla której jej teściowa stała się nie tylko przykładem, ale także bezpośrednim nauczycielem i przewodnikiem po świecie Wyższe sfery.

READ
Modne obrazy rosyjskich gwiazd na tydzień

Królowa Zofia nauczyła swoją dziedziczkę ubierania się jak królowa, odpowiedniego zachowania podczas pracy i uroczystych przyjęć, komunikowania się z prasą „po drugiej stronie barykad”, a także najważniejszego – jak odwrócić się od ciemnej plamy na reputacji przyszłego monarchy w główny diament jego korony.

Letizia urodziła się 15 września 1972 roku w rodzinie dziennikarza i pielęgniarki. Uczyła się w szkole publicznej La Gesta 1 w Oviedo, a następnie rodzina przeniosła się do Madrytu. Kiedy miała zaledwie 10 lat, zaczęła brać udział w programie „El Columpio” w radiu Antena 3. W Madrycie Letizia ukończyła liceum Ramiro de Maeztu.

W 1987 roku jej rodzice rozwiedli się, co tylko wzmocniło pragnienie niezależności dziewczyny. Wstąpiła na jeden z najstarszych uniwersytetów na świecie – Uniwersytet Complutense w Madrycie, gdzie uzyskała tytuły licencjata i magistra dziennikarstwa.

Nawet podczas studiów na uniwersytecie Letizia była stażystką w gazecie La Nueva España (1992-1993), w gazecie ABC iw agencji informacyjnej EFE. Po ukończeniu studiów Letizia krótko pracowała dla gazety Siglo XXI w Meksyku. Po powrocie do Hiszpanii kontynuowała karierę w hiszpańskim oddziale ekonomicznego kanału telewizyjnego Bloomberga, a następnie przeniosła się do CNN+.

Praca dziennikarska wymagała zdecydowania i poważnego podejścia do swojej pracy, dlatego Letizia stopniowo, podążając za nowoczesną modą, praktycznie porzuciła sukienki, preferując od nich praktyczne garnitury do spodni.

W 2000 roku Letizia otrzymała nagrodę Larra przyznawaną przez Madrid Press Association. Nagroda ta przyznawana jest młodym dziennikarzom do 30 roku życia za wybitne osiągnięcia zawodowe.

W sierpniu 2003 roku Letizia została gospodarzem codziennego wieczornego programu informacyjnego Telediario w TVE, gdzie od 2000 roku jest dziennikarką telewizyjną.

W wieku 26 lat wyszła za mąż za nauczyciela literatury, Alfonso Pereza. To prawda, że ​​uXNUMXbuXNUMXbmałżeństwo rozpadło się rok po jego zawarciu z nieznanych powodów. Fakt ten stał się jednym z powodów ataków na przyszłą królową po ogłoszeniu jej zaręczyn z księciem, jednak ponieważ pierwsze małżeństwo Letizii nie było kościelne, Kościół katolicki Hiszpanii nie sprzeciwił się jej małżeństwu z księciem Asturii.

Po rozwodzie z Alfonsem Perezem Letizia zaszła w ciążę z jednym ze swoich wielbicieli i według prasy złamała prawo, dokonując aborcji, która wówczas była w Hiszpanii zabroniona.

READ
Julia Roberts przesadziła z odchudzaniem

Pierwsze spotkania, jak się później okazało, prowadzili potajemnie Felipe i Letizia, gdyż książę obawiał się gniewu rodziców. Kilka miesięcy po brzemiennym w skutki spotkaniu Letizia zrezygnowała z telewizji, co od razu wzbudziło podejrzenia jej przyjaciół, ale nie zdążyli „wzbudzić paniki”. Kilka dni później książę oficjalnie ogłosił swoje zaręczyny.

Ślub, który odbył się 22 maja 2004 roku, był transmitowany przez kanały telewizyjne w wielu krajach, a około 1,5 miliarda ludzi na całym świecie obejrzało go w ten sposób. Podczas przemówienia pary do reporterów Letizia przerwała swojemu kochankowi słowami „Pozwól mi mówić”, a to zdanie natychmiast trafiło do wszystkich gazet: poddani korony zdecydowali, że „hiszpański Kopciuszek” dowodził jej przyszłym mężem i pokazywał władczy postać.

Inne media pisały, że „Letizia ma silną wolę – to dobrze dla księżniczki”, a Ortizowi udało się skorygować popularną opinię o sobie.

Po zaręczynach Letizia przeszła operację plastyczną. Według oficjalnej wersji miała wrodzoną skrzywioną przegrodę nosową, ale wielu dziennikarzy oskarżało rodzinę królewską o wywieranie nacisku na Letizię, która rzekomo źle wyglądała na zdjęciach obok księcia.

Na tym ataki na księżniczkę się nie skończyły. 31 października 2005 roku księżniczce i księciu Asturii urodziła się córka Jej Królewskiej Wysokości Infanta Leonor, a 29 kwietnia 2007 roku urodziła się infantka Sofia. Po drugim porodzie księżniczka postanowiła zadbać o formę, co wywołało falę krytyki, a nawet protestów ulicznych.

Faktem jest, że Letizia przeszła na tak ścisłą dietę, że dosłownie w ciągu kilku tygodni bardzo schudła. Została oskarżona o promowanie niezdrowego trybu życia i anoreksji, przypominając, że młodzi Hiszpanie biorą z niej przykład.

Książę znalazł wyjście. Wyjechał z żoną na wakacje, gdzie według doniesień medialnych dosłownie nalegał na normalną dietę dla Letizii, bo chciał mieć więcej dzieci. Po reszcie księżniczka została przekształcona, tak że europejskie media zaczęły rywalizować o publikację jej zdjęć, nazywając Letizię „standardem kobiecości i elegancji”.

Po ślubie „nowoczesny Kopciuszek”, znajdujący się pod ścisłą opieką królowej Sofii, zmienił styl ubierania się, praktycznie porzucając swoje ulubione surowe garnitury do spodni, preferując bardziej kobiece zestawy ze spódnicami i sukienkami.

READ
Stylowa para: Meghan Markle i książę Harry na ślubie Charliego Van Straubenzee i Daisy Jenks

Stopniowo dziennikarze przestali prześladować księżniczkę. Powiadają, że przyczyniła się do tego królowa Zofia, która, jak na królową przystało, nigdy nie wygłaszała publicznie swoich życzeń swoim poddanym, woląc skierowane działanie od publicznych słów.

Wraz z jej zgłoszeniem dziennikarze zaczęli zwracać uwagę nie tylko na wątpliwą przeszłość księżniczki, ale także na teraźniejszość. Królowa zaczęła regularnie wywozić księżniczkę w świat i wysyłać ją zamiast siebie na przyjęcia, wernisaże i inne oficjalne imprezy, osobiście pomagając Letizii w garderobie.

W rezultacie w tym tygodniu Hiszpania otrzymała godnego spadkobiercę królowej Sofii. Od kilku lat Letizia nazywana jest najbardziej elegancką kobietą w Europie, zauważając, że Hiszpania otrzymała nie tylko najbardziej przygotowanego króla do tronu, ale także jedną z najjaśniejszych królowych dzisiejszej Europy.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: