Korekta brwi w domu

Każda kobieta stara się stworzyć atrakcyjny i niezapomniany wizerunek. O wiele trzeba dbać, więc niewiele czasu zostaje do salonu kosmetycznego, gdzie cena usług jest często zbyt wysoka. Niektóre zabiegi w ogóle tego nie wymagają, a wśród nich jest korekcja brwi w domu. Przy pewnych umiejętnościach i doświadczeniu, technice wyrywania brwi, nadawania im zgrabnego kształtu, koloryzacji – kobieta jest w stanie opanować to wszystko samodzielnie. Instrukcje krok po kroku ze zdjęciami i filmami pomogą opanować przydatną procedurę.

Jak dobrać kształt brwi do typu twarzy

Aby uzyskać idealny kształt, musisz zacząć od podstaw. Jeśli planujesz zrobić korektę brwi w domu, zacznij od określenia typu twarzy, a następnie dobierz odpowiedni kształt brwi. Zagięcie, grubość, szerokość i długość brwi może wizualnie zrównoważyć proporcje, na przykład nadać okrągłą twarz, a szeroki owal twarzy nieco wydłużony. Określ, do jakiego typu należy twoja twarz, a dopiero potem przystąp do korekty:

Dziewczyna wybiera kształt brwi

 1. Lekkie zagięcie pomaga nieco wydłużyć okrągłą twarz. Brwi należy wymodelować tak, aby ich zewnętrzna krawędź była cieńsza i lekko spiczasta niż wewnętrzna, która zaczyna się od nasady nosa. Próbując wizualnie wydłużyć okrągły owal twarzy, wybierz odpowiednie miejsce na przerwę: w stosunku do całej długości brwi ten punkt znajduje się w odległości dwóch trzecich, jeśli cofniesz się od wewnętrznej krawędzi brwi brew.
 2. Trójkątna twarz to typ, w którym powinieneś wybrać prosty kształt. Dopuszczalne jest lekkie zaokrąglenie wzoru, ale nie ma potrzeby ekscesów. Jeśli za bardzo się zginasz i zaokrąglasz, proporcje zostaną naruszone, więc musisz wyciągnąć włosy w linii prostej, a na ostatnim etapie tylko nieznacznie poprawić zewnętrzną krawędź brwi.
 3. Aby wydłużona twarz była bardziej kobieca, wizualnie nadając zaokrąglone rysy, pomagają proste brwi. Nie należy robić załamań, zaokrąglać na końcu, a także robić brwi nitką lub pozostawiać je szerokie.
 4. Kwadratowa twarz to typ, który wymaga kształtu brwi z załamaniem. Aby wizualnie osiągnąć idealny wynik, linię należy podnieść mniej więcej na środku. Zbyt ostre, sprawiające, że brwi wyglądają jak „domki”, nie powinny być.

Jakie narzędzia będą potrzebne

Zanim zaczniesz kształtować brwi w domu, będziesz musiała zadbać o narzędzia. Nie ma prawie żadnych gotowych zestawów, które można łatwo kupić w sklepie detalicznym, takim jak Letual, lub z katalogu, na przykład w Oriflame. Koszt wszystkich niezbędnych materiałów pozostanie w rozsądnych granicach, a wiele z nich jest już w domu. Produkty możesz wykorzystać w przyszłości do pielęgnacji skóry lub gdy będziesz potrzebować wykonać modny makijaż.

Aby kreska była idealna, trzeba mieć pod ręką pęsetę, pędzelek, waciki, środek na bazie alkoholu i krem. Wystarczy jedna pęseta – tym samym narzędziem można wyrywać włoski lub zmieniać kontur, ale najlepiej mieć dwie: ze ściętymi płaskimi końcówkami i z ostrymi. Procedurę korekty linii brwi należy rozpocząć po zdezynfekowaniu instrumentu.

READ
Poradnik kształtowania brwi! Teraz to właśnie robię

Technika korekcji brwi

Jak zrobić piękne brwi

Tradycyjnie cały zabieg składa się z trzech etapów: przygotowawczego, procesu usuwania nadmiaru włosków i kształtowania brwi oraz wykończenia. Bardziej szczegółowo każdy etap, abyś mógł ciąć, stylizować, samodzielnie dokonywać korekty w domu, jest opisany w instrukcji krok po kroku ze zdjęciem. Te szczegółowe zalecenia pomogą Ci rozpocząć procedurę natychmiast po przeczytaniu:

 1. Na początkowym etapie za pomocą cienkiego długiego przedmiotu (patyk, ołówek) określ długość brwi. Aby to zrobić, musisz umieścić jedną krawędź przedmiotu na skrzydle nozdrzy, a drugą – najpierw oprzyj się o wewnętrzną krawędź brwi (punkt początkowy), a następnie ukośnie skieruj go do zewnętrznego kącika oka (punkt końcowy). Jeśli twój typ twarzy pasuje do brwi z zagięciem, znalezienie tego punktu w ten sposób jest również łatwe. Narysuj linię od skrzydła nosa przez źrenicę: pożądanym punktem jest miejsce kontaktu z brwią.
 2. Przed korektą zdezynfekuj skórę, nałóż krem ​​zmiękczający, a dla osób szczególnie wrażliwych należy nałożyć lód na kilka minut.
 3. Do korekty brwi w domu lepiej zdecydować się na pęsetę lub nitki, ponieważ usunięcie nadmiaru nitek woskiem wymaga pewnych umiejętności. Orientalna metoda z pomocą nici również będzie wymagała wprawy, ale ta metoda prawie nie podrażnia skóry i usuwa martwe komórki, a jej nauka jest znacznie łatwiejsza i szybsza. Klasyczna metoda korekcji polega na użyciu pęsety. To, co najbardziej Ci odpowiada, zależy od Ciebie.
 4. Ostatnim etapem zabiegu jest dezynfekcja. Traktuj skórę tonikiem lub balsamem alkoholowym, a następnie nasmaruj kremem łagodzącym.

Korekta kształtu brwi pęsetą

Jak skubać pęsetą

Zatrzymaj się w czasie, by go nie zepsuć – to złota zasada, której należy przestrzegać podczas korygowania brwi pęsetą. Wyrywanie włosów po włosach będzie musiało być wykonywane ostrożnie, aby nie zranić skóry, nie zakłócić wzrostu i nadać brwiom idealny kształt. Korekta pęsetą jest uważana za klasyczną procedurę. Nauka korzystania z tego narzędzia dla dobra urody jest znacznie łatwiejsza niż inne sposoby usuwania nadmiaru włosów.

Aby wyskubać brwi pęsetą, postępuj zgodnie z zasadami:

 1. Przetrzyj skórę środkiem dezynfekującym.
 2. Przeczesz włosy szczoteczką zgodnie z kierunkiem wzrostu, weź pęsetę w dłoń, a drugą lekko naciągnij skórę.
 3. Włosy należy chwycić u nasady, a następnie ostro wyciągnąć. Wyrywaj włosy pojedynczo, staraj się robić przerwy, oceniając osiągnięty wynik i nie daj się zbytnio ponieść procesowi. Jeśli wyciągniesz dodatkowe, makijaż za pomocą tuszu do rzęs lub ołówka lub tatuażu poprawi sytuację, dopóki włosy nie odrosną. Przyda się również transparentny żel, który dostępny jest w kolekcjach czołowych producentów kosmetyków dekoracyjnych, na przykład Pupa.
 4. Po zakończeniu zabiegu ponownie przetrzyj skórę preparatem na bazie alkoholu, nałóż krem ​​łagodzący lub nałóż lód na kilka minut.
READ
Ustalenie kształtu brwi według owalu twarzy

Piękne kształtowanie brwi za pomocą pęsety wymaga trochę praktyki. Opanowanie umiejętności będzie szybsze, jeśli zobaczysz procedurę wykonaną przez doświadczonego mistrza online. Poniższy film pomaga dokładnie rozważyć każdy etap zabiegu i ruchy dłoni, co odróżnia taki trening od oglądania zdjęć brwi po manipulacji.

Załączone uwagi pomogą uniknąć wad i typowych błędów, które prowadzą do złego wyboru formy i sposobu ekspozycji. Bezpłatna lekcja mistrzowska na YouTube w formacie wideo to Twoja szansa na szybką i niezależną naukę, jak prawidłowo wyrywać brwi pęsetą. Obejrzyj uważnie film i naucz się przydatnej umiejętności chodzenia do salonu tylko na depilację lub tatuaż.

Modelowanie brwi nitką

Prawidłowa linia brwi to sekret atrakcyjnej mimiki twarzy kobiet i mężczyzn. Jeśli przedstawicielki silniejszej płci niewiele myślą o metodach modelowania, woląc za dużo golić lub obcinać włosy, to panie martwią się o znalezienie skutecznego środka. Różne metody pomagają osiągnąć pożądany rezultat, a modelowanie nici jest również stosowane w domu. Aby kontur był równy, a depilacja prosta, postępuj zgodnie z poniższymi zaleceniami:

Korekta kształtu brwi za pomocą nitki

 1. Przygotuj nić (bawełnę), płatki kosmetyczne, pojemnik gorącej wody, krem ​​zmiękczający, lód.
 2. Skórę górnej powieki i powyżej linii brwi należy posmarować kremem, pozostawić na trzy do pięciu minut do całkowitego wchłonięcia.
 3. Zanurz wacik w gorącej wodzie, a następnie przyłóż do miejsca depilacji, przytrzymując przez kilka minut.
 4. Następnie rozwiń nić o pożądanej długości, zawiąż końce, a następnie kilkakrotnie przekręć powstały pierścień na środku, aby uzyskać dwie pętle. Do każdej trzeba włożyć palec wskazujący i kciuk, dzięki czemu będzie można zwiększyć lub zmniejszyć rozmiar pętli. Chwyć włosy częścią, która skurczy się w małą pętlę, przesuwając od wewnętrznej krawędzi oka (grzbiet nosa) do zewnętrznego kącika.
 5. Na ostatnim etapie, gdy możliwe jest usunięcie wszystkich nadmiarowych włosów, skórę należy potraktować kostkami lodu, a następnie nałożyć krem ​​łagodzący.

Złożona technika gwintowania lub modelowania za pomocą nici wyda się tym, którzy nie widzieli tego filmu. Jest to powszechna technika walki z nadmiernym owłosieniem twarzy we wschodnich i południowo-wschodnich krajach, stosowana od wielu stuleci. Dziś też możesz to opanować. Na poniższym filmie zobaczysz wizualną demonstrację całej procedury, w której najtrudniejszym krokiem jest skręcenie nici.

Prawidłowe złożenie „narzędzia” – nici – jest nie mniej ważne niż prawidłowe wykonywanie ruchów wzdłuż linii brwi. Aby pojawiła się zręczność, najłatwiej jest zobaczyć przynajmniej raz, jak robi to mistrz. Po zabiegu skóra stanie się gładka, ponieważ nić usunie nie tylko nadmiar włosków, ale również kłaczki. Znacznie łatwiej będzie nakładać korektor, cienie, makijaż po zabiegu na skórę i usunięciu nadmiaru włosków.

Jak dbać o brwi po korekcie

Delikatna skóra tego obszaru twarzy wymaga pielęgnacji po depilacji. Każdy ostatni krok wymaga nałożenia kremu zmiękczającego, ale co dalej? Wiele kobiet wie, jak wyrywać brwi nitką, ale niewiele dalej dba o nie po korekcie. Jak zapuścić włoski, aby brwi były grubsze? Użyj laminacji, która łączy w sobie odżywianie, wzmocnienie i koloryzację. Opieka często obejmuje również:

 • kompresy z wacikami nasączonymi ciepłym olejem;
 • maski z figami gotowanymi w mleku;
 • codzienne czesanie pędzlem;
 • smarowanie w nocy olejem rycynowym.
READ
Jak wyhodować długie rzęsy w zaledwie tydzień w domu

Samouczek wideo: jak prawidłowo kształtować brwi

Piękne brwi powinny mieć idealny kształt, ale jak osiągnąć taki efekt nie korzystając z usług salonu? Ani maszynka do golenia, ani cięcie nożyczkami, ani recenzja cudownego leku, który natychmiast usuwa włoski, nie sprawią, że twoje brwi będą idealne. Będziesz musiał nauczyć się wyrywać je pęsetą lub modelować z nitką. Przyda się również w pielęgnacji domowej.

Ktoś jest poważnie zainteresowany tym, jak wykonuje się tatuaż, ale nie powinieneś myśleć tylko o takich kardynalnych metodach. Jakie są inne możliwości korekty, usunięcia nadmiaru włosków i nadania owalu twarzy wykończonego wyglądu, jeśli trzeba nadać owalny, łukowaty kontur lub pomalować je w domu? Dowiedz się więcej na ten temat z poniższych filmów.

Kształtowanie brwi

Korekta szablonem i woskiem

Farbowanie brwi w domu

Znalazłeś błąd w tekście? Wybierz, naciśnij Ctrl + Enter, a my to naprawimy!

wyrywanie pęsetą

Kobiety muszą dbać o wizerunek zewnętrzny, stosując różne kosmetyki. Korekta brwi w domu to żmudna praca, która wymaga staranności i ostrożności. Niewłaściwe działania doprowadzą do utraty atrakcyjności.

Czego potrzebujesz do modelowania brwi w domu

Piękne zadbane brwi zmieniają rysy twarzy, przyciągają uwagę. Możesz je odpowiednio ułożyć z pomocą usług salonu. Nie zawsze jest możliwość i czas wolny na odwiedzenie takich placówek. Możesz skorzystać z samodzielnej korekty kształtu w domu.

Przed usunięciem włosów w okolicy brwi konieczne jest przygotowanie narzędzi i narzędzi. Istnieje możliwość zakupu gotowego zestawu lub pojedynczych elementów do korekty. Powinieneś wcześniej pomyśleć, jak zostanie przeprowadzona depilacja, przygotować miejsce pracy.

narzędzia do pielęgnacji brwi pracować pęsetą skubanie przed lustrem
zadbana brew

Aby stworzyć gładką linię pod ręką, musisz mieć lusterko, pęsetę, szczoteczkę do brwi, płatki kosmetyczne, środek antyseptyczny, nawilżający. Możesz wyrywać włosy jedną pęsetą. Dla lepszej korekcji pożądane jest posiadanie dwóch: z ostrymi i ściętymi płaskimi końcówkami. Przed użyciem instrumenty należy zdezynfekować środkiem dezynfekującym na bazie alkoholu. Przestrzeganie kilku wskazówek pomoże uprościć procedurę w domu:

 • korektę należy przeprowadzić w jasnym świetle;
 • pracuj z brwiami jeden po drugim. Aby uniknąć błędów przy założeniu gołych łysin, konieczne jest dokonanie uzgodnienia, oceniające wygląd obu łuków;
 • jeśli zdarzyły się kłopoty, wyciągnięto niewłaściwe włosy – będzie można poprawić sytuację za pomocą kosmetyków dekoracyjnych (tusz do rzęs, ołówek), wykonując kilka pociągnięć;
 • nie marnuj brwi – wykonaj terminową korektę w domu.

Instrukcje krok po kroku dotyczące korekcji brwi w domu

Jeśli po raz pierwszy musisz wykonać korektę, stworzyć kształt brwi, lepiej skontaktować się z profesjonalistą. Mistrz stworzy idealną opcję, podkreślając kontur twarzy. W salonie możesz wybrać rodzaj zabiegu, kolor i utrwalić efekt. W domu wygodniej jest utrzymać już zadany kształt, niż zaczynać wszystko od nowa.

READ
9 rażących błędów, które każdy popełnia podczas korygowania brwi! Nie rób tego w ten sposób!

Dziewczyny, które nie mają problemów z kształtem, a korekta nie jest pierwsza, mogą samodzielnie pozbyć się sklejających się włosów w domu. Aby prawidłowo wyregulować brwi, będziesz musiał postępować zgodnie z instrukcjami i przejść przez etapy projektowania:

Wybór i narysowanie kształtu brwi

Korekta komfortowych warunków domowych zaczyna się od określenia odpowiedniego kształtu brwi w zależności od typu twarzy. Prawidłowe kreski, przerwa w łuku, gęstość, długość i szerokość linii brwi nadadzą makijażowi harmonii. Za pomocą prostych sztuczek możesz zmienić rysy twarzy:

 • Będzie można rozciągnąć okrągłą twarz z brwiami z wysokim wygięciem. Prawidłowy punkt przerwania to środek łuku, a zewnętrzna krawędź jest cienka i spiczasta;
 • trójkątna twarz po korekcie, którą można wykonać w domu, zostanie przekształcona za pomocą miękkich zaokrąglonych łuków, szerokich wewnątrz, cienkich końcówek w zewnętrznych rogach;
 • posiadacze kwadratowej twarzy muszą wykonać brwi proste z lekkim zagięciem pośrodku, szerokie u nasady z gładkim zwężeniem ku końcowi;
 • Owalną twarz można zmodyfikować, modelując brwi średniej szerokości z naturalną krzywizną.

Po wybraniu kształtu możesz zacząć rysować i dalej poprawiać dom.

Aby określić prawidłową długość, zgiąć, potrzebujesz kija lub ołówka. Przymocuj jedną krawędź do skrzydła nozdrza, drugą pionowo do wnętrza łuku (to jest punkt wyjścia).

Koniec łuku do korekty wyznacza się sztyftem skierowanym ukośnie do zewnętrznej części łuku brwiowego. Zaznacz punkt zgięcia – konieczne jest narysowanie pionowej linii od nosa przez źrenicę. W miejscu kontaktu musisz wykonać zakręt.

znaczniki do korekty zabieg korekty brwi
czesanie brwi

Usuwanie nadmiaru włosów

Decydując się na kształt, dokonują korekty brwi. W kosmetologii mogą zaoferować kilka opcji usuwania niechcianej roślinności, które są używane w domu:

 1. Korekcja nici to azjatycki sposób na pozbycie się włosków odstających od ogólnego kształtu. Delikatnie współgra ze skórą, nie powoduje podrażnień. Schemat wyrywania brwi nitką: chwyć włos u nasady, szybko go wyciągnij. W warunkach domowych technikę stosuje się po krótkim kursie przygotowawczym. Jakość pracy zależy od doświadczenia i umiejętności. Dla początkujących lepiej jest zastosować bardziej klasyczne skubanie.
 2. Korekta woskiem (woskowanie) to salonowa procedura usuwania włosów poprzez ostre odrywanie paska. Wygodny sposób na pozbycie się całej roślinności naraz poza zamierzoną formą. Efekt utrzymuje się do trzech tygodni. W domu dopuszczalne jest stosowanie tej techniki, jeśli masz doświadczenie. Ryzyko pozostawienia bez brwi jest znacznie większe dla początkujących, lepiej nie eksperymentować.
 3. Korekta pęsetą to popularna technika usuwania nadmiaru włosów. Jest łatwy w użyciu, nie ma przeciwwskazań, nawet początkujący może opanować technikę. Krok po kroku, postępując zgodnie z instrukcjami, możesz wykonać korektę brwi w domu. Główną zasadą podczas pracy z pęsetą jest nie przesadzać, wyrywać jeden włos na raz. Pomoże to złagodzić efekt na skórze, zapewni prawidłowy wzrost włosów. Przed rozpoczęciem pracy pęsetą – potraktuj obszar środkiem antyseptycznym, przeczesz szczotką. Pociągając skórę wolną ręką, chwyć włosy u nasady i gwałtownie wyciągnij. Nie daj się ponieść emocjom, okresowo oceniaj wykonaną pracę, porównując oba łuki.
READ
3 najczęstsze błędy w kształtowaniu brwi, które popełniasz tak często

Po korekcie w domu przyda się pielęgnacja brwi. Zaczerwienienia, obrzęki można usunąć przykładając kostkę lodu, a następnie posmarować kremem łagodzącym. Stymulatory wzrostu, różne oleje pomogą przywrócić i wzmocnić cienkie włosy.

Koloryzacja brwi

W domu, po korekcie, możesz malować, aby nadać makijażowi jasne nuty. Kolorystyka pomaga zmienić wygląd dzięki bogatym odcieniom. Dzięki koloryzacji brwi będą wyglądały na zadbane, nawet bez użycia kosmetyków dekoracyjnych. To znacznie ułatwia codzienne poranne zebrania. W zależności od pożądanego rezultatu stosuje się profesjonalne farby, hennę.

Czas trwania efektu zależy od indywidualnych cech organizmu. Średnio efekt utrzymuje się około miesiąca.

Henna i farba to dwa różne produkty. Farbę do brwi stosuje się w razie potrzeby w celu skorygowania, przekształcenia zdrowych włosów. Zestaw zawiera bazę koloryzującą oraz środek utleniający. Kompozycja może zawierać przydatne składniki odżywcze, a paleta ma szeroką gamę odcieni, czego nie można powiedzieć o hennie. Malowanie może odbywać się w salonie jak iw domu. Na półkach w sklepie można znaleźć marki z oszczędnymi hipoalergicznymi formułami, które pielęgnują brwi. Farba po korekcie wzmocni naturalny odcień.

Henna to naturalny barwnik w proszku, który łatwo rozcieńcza się wodą. Nadaje się dla posiadaczy wrażliwej skóry, leczy, przyspiesza wzrost włosów, nie powoduje alergii. Paleta odcieni nie jest tak jasna jak w przypadku produktów profesjonalnych. Pozwala skorygować kolor, farbować włosy w domu, zachować wynik nawet do miesiąca. Henna pomaga stworzyć wyraźny kontur brwi poprzez koloryzację skóry. Wynik utrzymuje się do dwóch tygodni.

Obie procedury są łatwe do wykonania i zajmą nie więcej niż pół godziny wolnego czasu. Wybór środków zależy od pożądanego efektu, kondycji włosów.

Naprawianie efektu końcowego

W domu koloryzację i korektę kształtu można utrwalić specjalnymi produktami na bazie wosku. Mogą to być kredki, żele lub pudry, które utrwalają pigment na włosach i tworzą stylizację. Konsystencja tworzy naturalny makijaż brwi, dodając odcieniom gęstości i nasycenia. Za pomocą narzędzi do mocowania można symulować kształt, korygować wynik po zerwaniu. Wygładź lub wzmocnij załamanie, skoryguj grubość linii wzrostu, ułóż niesforne, twarde włoski.

Jest całkiem możliwe, aby dokonać korekty i doprowadzić wynik do perfekcji w domu. Oto kilka prostych wskazówek, których należy przestrzegać, aby zapobiec zniszczeniu brwi.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: