Korekta brwi: krótko i wyraźnie o głównych punktach

Piękno to pojęcie subiektywne, ale bez względu na to, jaki aspekt życia podejmujemy, od architektury i sztuki po rozwiązania technologiczne, wszystko wygląda harmonijnie, jeśli zadbamy o każdy element. Staje się to szczególnie widoczne, gdy mówimy o wizerunku pięknych pań, gdzie każdy szczegół ma znaczenie: kolor szminki opowie o nastroju jej właścicielki, a zapach perfum opowie jej temperament i położy ostatni punkt w stworzony obraz. Ale pierwszą rzeczą, z którą panie zaczynają kształtować swój wizerunek, jest twarz, na której brwi są dalekie od ostatniego miejsca.

Oczywiście, jak w każdej innej sprawie, są szczęśliwi posiadacze eleganckich kształtów i odpowiednich rozmiarów. Tym, których natura nagrodziła innymi bogactwami, salony oferują korektę brwi. Taka usługa jest obecnie bardzo pożądana, o czym świadczą chociażby listwy brwiowe rosnące jak grzyby po deszczu. Zanim gdzieś się zapiszesz, zastanówmy się, kto powinien odwiedzić taki salon i co może Ci tam zaoferować.

Kilka słów o samym zabiegu

Korekcja brwi polega na zmianie ich kształtu, długości i szerokości w zależności od typu twarzy. Zadaniem mistrza brwi jest doprowadzenie do symetrii obu brwi oraz podkreślenie wyrazistości i wyjątkowości twarzy klientki.

Jak znaleźć swój formularz?

Jeśli nie masz możliwości odwiedzenia salonu, a we własnej kosmetyczce masz pęsety, oto kilka zaleceń, których powinieneś przestrzegać:

popularne łukowate brwi są idealne dla prawie każdego kształtu twarzy, ale wyrywanie wdzięcznej krzywizny może być trudne dla początkujących;
brwi z domem ozdobią dziewczyny o okrągłej twarzy, ale załamanie w środku musi koniecznie być gładkie, wysokość w tym przypadku nie ma decydującego znaczenia;

kształt z wypukłą końcówką bez zakrzywienia jest idealny dla osób, których twarz jest zbliżona do owalu lub prostokąta;

tak zwane brwi proste, które nie mają przerwy, będą dobrze wyglądać na twarzy o kwadratowym kształcie. Ta opcja będzie w stanie skorygować niuanse wydłużonej twarzy, w innych przypadkach można osiągnąć tylko odcień mroku lub niezadowolenia.

Jakie są sposoby?

Pęseta To najczęstsza opcja, z której korzystały nasze babcie. Główną zaletą jest tutaj dostępność, narzędzie można kupić zarówno w specjalistycznym sklepie, jak iw przejściu w pobliżu metra. Ta metoda jest dość bolesna (szczególnie z przyzwyczajenia) i choć zajmuje trochę czasu, będziesz musiała się do niej odwołać nie później niż za tydzień.

READ
Co to znaczy bezskutecznie wykonać tatuaż na brwi i jak uniknąć konsekwencji

Wosk. W przypadku takiej procedury modelowania brwi lepiej zarejestrować się u mistrza. Istota metody polega na tym, że materiał nakłada się na określony obszar, na wierzch nakłada się niewielką szmatkę i po pewnym czasie usuwa się ją ostrym ruchem. Wszystko mija wystarczająco szybko, poziom zakwasów zależy od indywidualnej wrażliwości. Trudność polega na tym, że jeśli niewłaściwie nałożysz kompozycję, możesz również wyciągnąć pożądaną część brwi. Możliwe uszkodzenie naskórka przy nieumiejętnym użyciu.

Wątek. W inny sposób ta metoda nazywa się wątkowaniem. Ta metoda wymaga umiejętności mistrza i charakteryzuje się kilkoma bolesnymi odczuciami u klienta. Taka korekta trwa średnio około 30 minut, a efekt utrzymuje się przez 3-4 tygodnie, nawet puch można w ten sposób usunąć.

Kilka zaleceń

Podobnie jak grzebień czy szczoteczka do zębów, pęseta to sprawa indywidualna. Niemniej jednak nikt nie anulował dezynfekcji: przetrzyj zarówno sam instrument, jak i obszar, który ma być leczony, specjalnym roztworem.

Warunkiem wstępnym tej procedury jest dobre oświetlenie, lepiej jest preferować światło dzienne;

Jeśli przypadkiem „dałeś się ponieść emocjom” i wyrwałeś nadmiar, obszar problemowy można zawsze zamalować ołówkiem lub cieniami;
Regularność to podstawa wszystkiego: im częściej wyrywasz brwi, tym mniej powoduje to bólu.

Główne pytanie: w domu czy w salonie?

Korekta brwi zrób to sam w domu oczywiście nic nie kosztuje. Cena takiego zabiegu w salonie może się znacznie różnić w zależności od miasta, w którym go wykonujesz: w Krasnodarze i Petersburgu rachunek za zabieg może się znacznie różnić. Kwota zwykle obejmuje prestiż salonu, kwalifikacje mistrza i oczywiście metodę korekty.

Dla tych, którzy dopiero zaczynają eksperymentować z własnym wyglądem, przynajmniej po raz pierwszy warto odwiedzić mistrza brwi, który będzie w stanie zorientować się z typem twarzy i jaki kształt jest dla niego najlepszy, jak właściwie dbać brwi itp.

Pamiętaj, że niewłaściwą sukienkę można zmienić, a brzydki kształt brwi zepsuje nastrój i ogólny wizerunek na co najmniej miesiąc.

Korekcja brwi: co to jest, jak to się robi, rodzaje

Korekcja brwi to podstawowa usługa brwi, która polega na pracy z oryginalnym kształtem w celu poprawy obrazu. Nie zawsze naturalny kształt, odcień brwi jest idealny do wyglądu. Z natury mogą występować pewne niedokładności estetyczne we wzroście włosów, które zniekształcają rysy twarzy:

READ
Technika ombre brwi

główki brwi rosną zbyt blisko siebie, tworząc efekt nienaturalnie wąskiego grzbietu nosa;

łuk, zagięcie kształtu na obu brwiach znajduje się na nierównym poziomie;

dolna linia leży zbyt nisko nad powieką, co potęguje niezadowolony wygląd z nadwagą;

kształt „domu” daje oczom iluzję skargi, cierpienia;

Koncepcja korekty

To, co oznacza korekta brwi, można interpretować jako zmianę ich początkowych danych ze względów estetycznych. W zabiegu stosuje się różne techniki usuwania nadmiaru włosów, kształt budowany jest według punktów anatomicznych. Korekcja brwi

rób zarówno z barwieniem henną lub farbą, jak i bez niej. Usługę można połączyć z laminowaniem, długoterminową stylizacją.

Wady mogą się wyróżniać:

Nieumiejętne posługiwanie się pęsetą prowadziło do nadmiernego wyrywania, a włoski we właściwych miejscach spowalniały wzrost lub praktycznie przestały rosnąć.

Brwi mogą być naturalnie rzadkie, czasami z nierównomiernym wzrostem.

W okolicy łuków brwiowych często pojawiają się blizny, blizny, zwłaszcza z dzieciństwa. Włosy nie rosną na tkance bliznowatej.

W takich przypadkach mówi się o modelowaniu nowej formy. Usługa składa się z tych samych technik, które są zawarte w korekcji brwi, ale polega na barwieniu skóry w miejscach brakujących włosów. Uzyskuje się wyraźne kontury koloru, jednolite wypełnienie, a harmonijne brwi zdobią rysy twarzy.

Jak robi się modelowanie brwi

4 sposoby korekcji brwi całkowicie pokrywają potrzeby i prośby klientów tej usługi. Nadmiar włosów usuwa się pęsetą, pastą cukrową (sukrowanie), woskiem i nicią (technika nawlekania).

Kolejność pracy mistrza zaczyna się od przygotowania obszaru roboczego: czyszczą, odtłuszczają i dezynfekują. Chociaż zabieg nie jest uważany za inwazyjny, włosy są usuwane z korzenia, a mieszek w tym momencie jest otwarty, wrażliwy. Ważne jest, aby infekcja się tam nie dostała.

Następnym krokiem jest narysowanie nowego formularza. Z doświadczeniem przychodzi możliwość zobaczenia go „na oko”, bez konieczności konturowania ołówkiem czy pastą. Ale mistrz nigdy nie zaczyna usuwać dodatkowych włosów, dopóki nie określi granic, aby nie omyłkowo uchwycić nadmiaru. Kształt zbudowany jest na punktach początku, czubka, zgięcia w stosunku do rysów twarzy (oczy, usta, skrzydełka nosa). Punkty należy sprawdzać w poziomie i pionie tak, aby w efekcie brwi były symetryczne.

READ
Jak dopasować kształt brwi do typu twarzy

Dopiero teraz mistrz zaczyna pracować z pęsetą lub innym materiałem do korekty. Po zakończeniu dezynfekuje skórę i wykorzystuje łagodzącą piankę, która łagodzi podrażnienia, zaczerwienienia i obrzęki po zabiegu.

Na delikatnej skórze ślady depilacji mogą być widoczne nawet do 3-4 godzin. W pierwszym dniu zaleca się leczenie chlorheksydyną jako bezalkoholowym środkiem antyseptycznym. Możesz zacząć używać kremów, kosmetyków dekoracyjnych od drugiego dnia.

Narzędzia i produkty do brwi

W zależności od rodzaju korekcji brwi mistrz będzie potrzebował różnych narzędzi.

Pęsety to pierwsze narzędzie do rozpoczęcia pracy w zawodzie. Nigdy nie znika z arsenału brwi, ponieważ jest im wygodnie wyeliminować pojedyncze włoski, które mogą pozostać po zastosowaniu innych technik usuwania.

Nici do obszycia – specjalna naturalna nić wykonana z mieszanki bawełny i jedwabiu. Mistrz opanowuje technikę, uczy się trzymać nić w taki sposób, aby chwycić włosy w węzeł i gładko przesuwać narzędzie robocze po skórze.

Wosk i voskoplav do techniki woskowej, pasta cukrowa – do mieszania. Oba materiały, ze względu na swoją lepkość, wychwytują jednocześnie włoski w całych strefach. Różnica polega na kierunku ruchu i subtelności zasady działania.

Również w procesie korekcji brwi wykorzystywane są narzędzia pomocnicze:

Ołówek do zaznaczania formy. Warto wybrać samoostrzenie;

Linijka do brwi, aby znaleźć właściwe punkty;

Talk dla lepszej przyczepności wosku lub pasty cukrowej;

W razie potrzeby narzędzia i materiały do ​​barwienia;

Kojące i dezynfekujące produkty pielęgnacyjne.

Jak naprawić brwi

Prawidłowa korekta kształtu brwi to umiejętność, która wymaga przeszkolenia w specjalnym ośrodku szkoleniowym. Zawód brwi nie wymaga wieku, płci, żadnych cech osoby – każdy może się nauczyć. Ale ważne jest, aby zrozumieć, że bez podstawowej wiedzy na temat budowy brwi, koloru, włosów i struktury skóry istnieje wysokie ryzyko uszkodzenia.

Poważnie zniszczoną formę można wyhodować w ciągu sześciu miesięcy, regularnie stosując oleje, produkty do pielęgnacji włosów. Korekta jest wykonywana przez mistrza raz na 1-2 miesiące – w tym czasie dodatkowe pojedyncze włosy wyrastają z pożądanego kształtu i stają się zauważalne. Klientka czekając na termin nowej korekty może nałożyć korektor w celu zamaskowania nadmiaru krótkich włosków.

TOP produkty pielęgnacyjne:

READ
3 najczęstsze błędy w kształtowaniu brwi, które popełniasz tak często

Kompleks terapeutyczny TERAPIA BRWI LB – połączenie 11 olejków odpowiednich do poprawy kondycji brwi i rzęs.

Magic Brow Oil BESPECIAL – 10 terapeutycznych składników organicznych.

aktywator wzrostu Henna Expert z olejkami, pantenolem i witaminami.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: