Kompleksy sportowe i zabawowe dla dzieci: jak wybrać właściwy?

Wybierając sposób wyposażenia placu zabaw w pokoju dziecięcym, wielu rodziców decyduje się na zakup kompleksu sportowego. Pozwoli to fidgetowi zająć się zabawami plenerowymi niezbędnymi do jego prawidłowego rozwoju, zwłaszcza w te dni, kiedy z powodu złej pogody nie można biegać na zewnątrz. W dzisiejszym artykule wraz z ekspertami magazynu internetowego HouseChief.ru postaramy się dowiedzieć, na co zwrócić uwagę przy wyborze dziecięcego kompleksu sportowego do mieszkania.

Kompleks sportowy dla dzieci w mieszkaniu

Przeczytaj w artykule

Materiały do ​​produkcji kompleksów sportowych dla dzieci w mieszkaniu

Wybierając domowy kompleks sportowy dla dzieci, szczególną uwagę zwraca się na materiał produkcyjny, który musi być trwały, bezpieczny w użyciu i łatwy w utrzymaniu. Zwykle jest to naturalne drewno lub metal. Tworzywa sztuczne i guma służą jako podkładki zabezpieczające oraz do ochrony elementów kompleksu najbardziej narażonych na mechaniczne obciążenia ścierne.

Dzieci w każdym wieku docenią wiszące sprzęty sportowe

Metalowy kompleks sportowy nie boi się znacznych obciążeń i może wytrzymać nawet ciężar osoby dorosłej. Do produkcji konstrukcji stosuje się stojaki w postaci rur o średnicy 42 mm i grubości ścianki 2 mm. Powłoka lakiernicza zapewnia trwałość produktu i czyni go jasnym, atrakcyjnym estetycznie.

Ważne! Kupując metalowy narożnik sportowy, należy zwrócić uwagę na jakość powłoki – musi być gładka i trwała.

Przenośny kompleks dla małych dzieci

Przenośny kompleks dla małych dzieci

Niektóre modele wyposażone są w gumowane poprzeczki – nie ślizgają się i utrzymują komfortową temperaturę. Jedną z zalet metalowych DSC jest ich zdolność do zachowania estetycznego wyglądu i właściwości użytkowych przez wiele lat.

Konstrukcje metalowe

Do produkcji drewnianych kompleksów sportowych dla dzieci używa się dębu, brzozy, lipy, buku lub sosny ze względu na ich praktyczność, niezawodność i odporność na duże obciążenia. Bezpieczeństwo działania kompleksu zapewnia staranne przetwarzanie drewna i jego pokrycie lakierem ochronnym bez koloru i zapachu.

Drewniany kompleks z mocowaniem do ścianki dystansowej

Drewniany kompleks z mocowaniem do ścianki dystansowej

Jako ciepły, naturalny materiał drewno wygląda estetycznie i ekologicznie. Według ekspertów drewniane kompleksy są mniej traumatyczne.

Konstrukcje drewniane mogą być malowane lub mieć naturalny naturalny odcień

Konstrukcje drewniane mogą być malowane lub mieć naturalny naturalny odcień

Standardowe rozmiary dziecięcych kompleksów sportowych do domu

Wielkość i funkcjonalne wyposażenie kompleksu sportowego dla dzieci w mieszkaniu dobiera się biorąc pod uwagę wiek dziecka, wolną powierzchnię pokoju oraz wysokość pomieszczenia.

READ
Azienka przed i po: 7 najlepszych pomysłów, jakie widziałeś

„DSK ma drugorzędne znaczenie w projektowaniu żłobka, dlatego jego instalacja nie powinna odbywać się kosztem ważnych obszarów funkcjonalnych – nauki i snu”.

Powierzchnia zajmowana przez zespół zależy od liczby jego elementów

Powierzchnia zajmowana przez zespół zależy od liczby jego elementów

Współcześni producenci oferują szeroką gamę modeli, kompleksów „na wzrost”, które można uzupełniać i rozbudowywać, zwiększając ich powierzchnię i funkcjonalność. Ściśle ustalone standardowe rozmiary nie istnieją i możesz kupić mały projekt. Tak więc dziecięcy kompleks sportowy „Early Start” zajmuje powierzchnię 1,05 × 1,29 m, a jego wysokość wynosi tylko 1,05 m.

Różnica w projektach w zależności od sposobu mocowania

Bezpieczne użytkowanie konstrukcji i eliminacja ryzyka zranienia dziecka są bezpośrednio związane ze sposobem mocowania DSC. Istnieje kilka opcji naprawy kompleksu sportowego:

 1. Odstępnik.
 2. Naścienny.
 3. Zamontowane.
 4. Autonomiczny.

Nawet do małego pokoju możesz wybrać kompaktowy symulator funkcjonalny

Nawet do małego pokoju możesz wybrać kompaktowy symulator funkcjonalny

Możliwość rozbudowy montażu

Ten rodzaj mocowania jest jednym z najbardziej niezawodnych, ponieważ sprzęt jest mocowany do podłogi i sufitu za pomocą przekładek. Metoda jest niezwykle prosta, ale należy pamiętać, że konieczne jest okresowe sprawdzanie elementów złącznych i dokręcanie ich w razie potrzeby. Główną zaletą DSC przy tego rodzaju mocowaniu jest to, że nie trzeba wiercić otworów do mocowania ani w podłodze, ani w suficie. Ponadto w razie potrzeby kompleks można łatwo zdemontować i przenieść w inne miejsce lub całkowicie usunąć.

Ważne! Ten sposób mocowania nie nadaje się do pomieszczeń z podwieszanymi płytami gipsowo-kartonowymi lub sufitami napinanymi.

Mocowanie za pomocą przekładek

Mocowanie za pomocą przekładek

Podczas instalowania DSC ważne jest przestrzeganie ścisłej pionowości stojaków. Możesz zwiększyć bezpieczeństwo eksploatacji takiego kompleksu dodatkowo mocując go do ściany. W pakiecie takich produktów zwykle znajdują się drabinki pionowe i poziome, lina, kółka, huśtawka i drążek poziomy.

Ścienny kompleks sportowy dla dzieci

Główną różnicą między zestawem zabaw ściennych dla dzieci w mieszkaniu jest niewielka powierzchnia potrzebna do jego umieszczenia – miejsce na nie znajdzie się w małym pokoju lub w takim, w którym mieszka kilkoro dzieci.

mocowanie ścienne

DSC mocuje się do ściany za pomocą łączników kotwowych. Kształt takiego kompleksu może mieć kształt litery L lub T. Sprzęt może być reprezentowany przez następujący sprzęt sportowy i do gier:

 1. Huśtać się.
 2. Tarzanki.
 3. Pierścienie.
 4. Liny.
 5. Siatki.
READ
Co naprawdę zauważają mężczyźni, kiedy spotykają się po raz pierwszy?

Kompleks z możliwością montażu na ścianie może mieć inną konfigurację

Kompleks z możliwością montażu na ścianie może mieć inną konfigurację

Ważne! Aby zapewnić bezpieczeństwo działania kompleksu, jest on mocowany tylko do ścian nośnych i elementów złącznych zawartych w opakowaniu produktu.

Konstrukcje montowane

Jest to najbardziej budżetowa opcja, ale jest odpowiednia dla dzieci powyżej 5 lat. Zwykle jest to drążek poziomy, mocowany śrubami kotwiącymi do ściany lub ściana szwedzka z elementami zawiasowymi – pierścieniami, huśtawkami, liną. Niski koszt i możliwość skompletowania przydomowego kompleksu sportowego dla całej rodziny sprawiły, że stał się popularny i poszukiwany.

Wielofunkcyjna konstrukcja na zawiasach

Wielofunkcyjna konstrukcja na zawiasach

Odkryty autonomiczny domowy kompleks sportowy dla dzieci

Aby pomieścić autonomiczny kompleks, potrzebnych będzie dużo wolnego miejsca, ponieważ przypomina on kształt piramidy, rozszerzając się w dół, aby zapewnić stabilność konstrukcji na podłodze. Taki kompleks przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym. Można ukończyć:

 1. Górka.
 2. Huśtać się.
 3. Pochyłe drabiny.
 4. Pierścienie.
 5. Krata.
 6. Gra i materiały edukacyjne.

Autonomiczny kompleks można zabrać na zewnątrz

Autonomiczny kompleks można zabrać na zewnątrz

Aby uchronić malucha przed urazami w przypadku upadku, DSC są zawsze wyposażone w matę na całej powierzchni montażowej. Zaletą takiego kompleksu jest to, że można go wynieść na teren przed domem do zabaw na świeżym powietrzu, postawić na płaskim terenie, otwartym tarasie lub trawniku. Film szczegółowo opisuje rodzaje rogów sportowych:

Wyposażanie miasteczka sportowego w dom

Standardowy zestaw wyposażenia DSC obejmuje ściankę szwedzką, drążek poziomy, kółka gimnastyczne i linę. Ale współcześni producenci poszli dalej i zróżnicowali gamę muszli, które w zależności od preferencji dziecka można uzupełnić o standardowy projekt.

Wszechstronność projektu zapewnia duża liczba wymiennych urządzeń sportowych, które można na nim zamocować.

Wszechstronność projektu zapewnia duża liczba wymiennych urządzeń sportowych, które można na nim zamocować.

Ściana szwedzka

Po wybraniu sposobu montażu należy zdecydować się na wyposażenie konstrukcji w sprzęt sportowy. Ściana szwedzka jest podstawą i jest częścią wszystkich kompleksów domów sportowych. Zaleca się, aby odległość między stopniami nie przekraczała 20 cm Dzieci w każdym wieku uwielbiają wspinać się, zdobywać nowe szczyty i pokonywać lęk wysokości. Ponadto górne stopnie ściany szwedzkiej służą do mocowania dodatkowych przystawek.

Fragment szwedzkiego muru

Fragment szwedzkiego muru

Poziome drążki dla dzieci do mieszkania

Kolejnym obowiązkowym atrybutem DSC jest poziomy pasek. Może być stacjonarny lub montowany. Zaletą drugiego jest możliwość regulacji wysokości jego położenia w zależności od wzrostu dziecka. Taki poziomy drążek wyróżnia niska waga, wytrzymałość oraz prosty sposób mocowania do głównej konstrukcji.

READ
Jak stylowo udekorować dom bez pomocy projektanta: 10 wskazówek

Zawiasowy poziomy drążek

Kółka gimnastyczne

Kółka gimnastyczne to bardzo ważny sprzęt sportowy, do którego dziecko przyzwyczajane jest od najmłodszych lat, wzmacniając jego aparat przedsionkowy, tułów i ramiona. Dzieci w każdym wieku są zachwycone możliwością powieszenia i huśtania się na kółkach. Przy doborze pierścionków należy zwrócić uwagę na ich grubość, aby dziecko mogło je wygodnie trzymać – średnica w przekroju nie powinna przekraczać 2 cm.

Kółka gimnastyczne

Inny sprzęt sportowy dla dzieci

Wielofunkcyjne kompleksy sportowe wyposażone są w różnorodne wyposażenie dodatkowe, które należy dobrać odpowiednio do wieku dziecka i jego preferencji. Wygoda polega na tym, że każdy element można wymienić na nowy, jeśli stanie się nieistotny.

Dodatkowe elementy kompleksu sportowego zwiększają jego funkcjonalność

Dodatkowe elementy kompleksu sportowego zwiększają jego funkcjonalność

Poniższa tabela zawiera opisy najpopularniejszych sprzętów sportowych do DSC.

Zasady i cechy wyboru kompleksu sportowego dla dzieci w mieszkaniu

Zasady i cechy wyboru kompleksu sportowego dla dzieci w mieszkaniu

Zasady i cechy wyboru kompleksu sportowego dla dzieci w mieszkaniu

Zasady i cechy wyboru kompleksu sportowego dla dzieci w mieszkaniu

Zasady i cechy wyboru kompleksu sportowego dla dzieci w mieszkaniu

Zasady i cechy wyboru kompleksu sportowego dla dzieci w mieszkaniu

Zasady i cechy wyboru kompleksu sportowego dla dzieci w mieszkaniu

Zasady i cechy wyboru kompleksu sportowego dla dzieci w mieszkaniu

Zasady i cechy wyboru kompleksu sportowego dla dzieci w mieszkaniu

Zasady i cechy wyboru kompleksu sportowego dla dzieci w mieszkaniu

Sprzęt sportowy w postaci poziomej poprzeczki zawieszonej na linkach. Rozwija wszystkie grupy mięśniowe.

Jak wybrać kompleks sportowy dla dzieci do mieszkania

Przy wyborze DSC brane są pod uwagę następujące niuanse:

 1. Zaleca się zakup kompleksu sportowego „na wzrost”, aby można było go przekształcić zgodnie z preferencjami i wzrostem dziecka.
 2. Regały i elementy złączne muszą być niezawodne, zaprojektowane do długotrwałej eksploatacji, dlatego należy preferować produkty metalowe.
 3. Do połączenia elementów składowych konstrukcji należy użyć śrub z łbem stożkowym.
 4. Aby zapobiec zranieniom i skaleczeniom, rury i poprzeczki w miejscach cięcia, a także wystające części elementów złącznych są zamykane zaślepkami.
 5. Nie będzie zbyteczne posiadanie gumowanej powłoki na poprzeczkach, która zapobiegnie zsuwaniu się nóg.
 6. Do DSC musi być dołączona mata bezpieczeństwa.

Charakterystyka domowego kącika sportowego

Charakterystyka domowego kącika sportowego

Podobne artykuły:

W mieszkaniu strefa sportowa dla dzieci. W publikacji zastanowimy się, dlaczego jest to potrzebne, z jakich materiałów jest wykonany, możliwości projektowania, niuanse wykończenia funkcjonalnego narożnika i jak to zrobić samemu.

Który kompleks sportowy dla dzieci kupić w mieszkaniu – przegląd popularnych producentów

Przy tak wielu producentach do wyboru na rynku artykułów sportowych dokonanie właściwego wyboru może wydawać się trudnym zadaniem. Poniższa tabela zawiera informacje o największych producentach.

 • Znaczący rosyjski producent na rynku artykułów sportowych – metalowe drabinki, maty bezpieczeństwa oraz szeroka gama sprzętu sportowego.
 • Produkty tej firmy charakteryzują się: łatwym montażem, ergonomią, jasną kolorystyką.
 • Asortyment wytwarzanych produktów jest dość szeroki i przeznaczony jest dla odbiorców w różnym wieku: konstrukcje metalowe, maty sportowe, komponenty.
 • Z niedociągnięć odnotowuje się dużą wagę DSC.
 • Firma powstała w 1996 roku i wyróżnia się profesjonalnym podejściem do rozwoju własnych produktów, optymalizacją zapewniającą ich niezawodność i funkcjonalność, obliczeniami wytrzymałościowymi.
 • Obejmuje wszystkie grupy wiekowe.
 • Kompleksy z metalową ramą i drewnianymi elementami wykonane są z ekologicznych surowców zgodnie z normami europejskimi.
 • Przeznaczony dla małych dzieci i przedszkolaków.
 • Wielofunkcyjne wzory, które można łączyć z muszlami w miarę dorastania dziecka i jego upodobań.
 • Za pomocą tego kompleksu na niewielkim obszarze można zorganizować wielofunkcyjny symulator sportowy.
 • Projekt charakteryzuje się wysoką jakością, łatwym montażem i jasnymi kontrastowymi kolorami.
 • Produkty te charakteryzują się wysoką przyjaznością dla środowiska i odpornością na zużycie.
 • Bezpieczeństwo podczas eksploatacji takich kompleksów zapewnia ścisła kontrola jakości w procesie ich produkcji.
 • Szeroka gama wzorów o różnym stopniu skomplikowania i sposobach montażu.
 • Wykonany z metalu.
 • Szeroka gama konstrukcji drewnianych i metalowych o różnym stopniu funkcjonalności o atrakcyjnym wyglądzie i wysokiej jakości wykonania.
READ
Azienka przed i po: 7 najlepszych pomysłów, jakie widziałeś

Zasady i cechy wyboru kompleksu sportowego dla dzieci w mieszkaniu

Informacje zwrotne na temat dziecięcego kompleksu sportowego Kampfer Line:

Szczegółowo o recenzji: https://otzovik.com/review_466916.html .

Zasady i cechy wyboru kompleksu sportowego dla dzieci w mieszkaniu

Przegląd dziecięcego kompleksu sportowego Biom DSK-51.02:

Szczegółowo o recenzji: http://otzovik.com/review_3423130.html .

Zasady i cechy wyboru kompleksu sportowego dla dzieci w mieszkaniu

Informacje zwrotne na temat DSC od Leco z mocowaniem dystansowym:

Szczegółowo o recenzji: http://otzovik.com/review_205490.html .

Zasady i cechy wyboru kompleksu sportowego dla dzieci w mieszkaniu

Informacje zwrotne na temat narożnika ściennego DSK “Vesely fidget”:

Szczegółowo o recenzji: https://otzovik.com/review_5870197.html .

Film powie Ci, co należy wziąć pod uwagę przy wyborze kompleksu sportowego dla dzieci:

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: