Kawalerka: cechy układu

Układ, umeblowanie, styl – podpowiadamy, jak zaprojektować pracownię w zależności od kształtu mieszkania, powierzchni i liczby mieszkańców. Inspirują nas również realne projekty.

Jak zaplanować projekt mieszkania typu studio: przydatne wskazówki, układy i przykłady projektów (105 zdjęć)

Projekt: Denis Tarasenko. Zdjęcie: Michaił Czekałow. Stylistka: Olesya Tarasenko

Dla niektórych studio jest pierwszym samodzielnym mieszkaniem. Ktoś kupuje małe mieszkania dla starszych rodziców lub je wynajmuje. W każdym razie na małym materiale musisz umieścić wszystko, czego potrzebujesz i zrekompensować brak odizolowanych pomieszczeń. W tym artykule dowiesz się, jak samodzielnie wykonać projekt mieszkania typu studio i przeanalizować rzeczywiste układy.

Wszystko o projektowaniu studia

Funkcje mieszkaniowe

Co to jest mieszkanie typu studio, wszyscy od dawna wiedzą. Jest to mieszkanie z jednym wspólnym pokojem, najczęściej o niewielkiej powierzchni: do 30-40 metrów kwadratowych, rzadziej więcej. Standardowe kształty to prostokąt lub kwadrat, a „piórnik” prawie zawsze będzie miał jedno okienko na najdalszym końcu.

W rezultacie każdy właściciel studia boryka się z następującymi problemami:

  • Konieczne jest podzielenie wspólnej przestrzeni na kilka stref funkcjonalnych.
  • Aby to zrobić, rozważ przegrody, aby nie zaśmiecać pokoju.
  • Zorganizuj wystarczającą ilość miejsca do przechowywania na ograniczonym materiale.
  • Rozwiąż kwestię prywatności, izolacji akustycznej i zapachów.

Zadania te rozwiązuje właściwe zagospodarowanie przestrzenne i odpowiednie umeblowanie.

4 wspaniałe przykłady 25 mkw. m

Jak zaaranżować meble w pracowni

Aranżacja mebli w pracowni uzależniona jest od ich kształtu, ilości osób oraz wysokości sufitów. Dlaczego to ostatnie jest ważne? Przy odrobinie szczęścia mały obszar i brak prywatności można zrekompensować drugim poziomem.

Kształt mieszkania

Deweloperzy najczęściej oferują prostokątny typ mieszkań.

Wtedy wszystko zależy od okolicy i szczęścia: może to być klasyczny prostokąt lub bardzo długi wąski „samochód”. W każdym razie zasada umeblowania jest taka sama: strefy funkcjonalne są tworzone sekwencyjnie, głównym zadaniem w tym przypadku nie jest blokowanie światła z okna.

Ponieważ kuchnia jest związana z komunikacją, zawsze jest na pierwszym miejscu, zaraz po łazience. W zależności od okolicy i stylu życia właścicieli można wybrać kompaktowy zestaw narożny, ułożyć go liniowo lub równolegle. Na 30-40 kwadratach można znaleźć miejsce na małą wyspę, ale częściej zastępuje ją blat barowy, który jest używany natychmiast jako narzędzie do podziału na strefy i jako alternatywa dla stołu jadalnego.

READ
20 sprytnych sposobów na dekorację nad toaletą

Możesz spać na rozkładanej sofie lub na łóżku. W pierwszym przypadku cała pozostała przestrzeń jest przeznaczona na sypialnię-salon, w drugim łóżko przesuwa się do okna, do najdalszego i najbardziej odosobnionego rogu. Lepiej oddzielić go od reszty pomieszczenia lekką przegrodą lub przynajmniej zasłoną.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: