Kate Middleton stała się ozdobą królewskiego przyjęcia

Otrzymuj jeden z najczęściej czytanych artykułów na e-mail raz dziennie. Dołącz do nas na Facebooku i VKontakte.

10 lat temu Kate Middleton została żoną księcia Williama, drugiego w kolejce do brytyjskiego tronu. Z biegiem lat stała się ulubienicą całego narodu, tchnąwszy nowe życie w konserwatywny styl rządzącej monarchii. Prędzej czy później książę William wstąpi na tron, więc bardzo interesujące jest wiedzieć, jak zmieni się życie jego żony, gdy on zostanie królem, a ona królową.

Koronacja

Kate Middleton w tiarze

Stając się żoną księcia Williama, bezpośredniego następcy tronu Wielkiej Brytanii, Kate Middleton wiedziała, że ​​gdy tylko zostanie królem, ona również zostanie koronowana. Ona, w przeciwieństwie do zmarłego męża królowej Elżbiety II, księcia Filipa, zostanie tak uhonorowana zgodnie z obecnymi protokołami.

Faktem jest, że istnieje długa tradycja, zgodnie z którą królowa małżonka jest koronowana razem z królem. To prawda, że ​​Kate Middleton będzie miała prostszą ceremonię niż książę William. Po zdobyciu nowego statusu Kate i William będą mieli tę samą rangę społeczną. Nazywają ją „Królową”, odnosząc się do niej jako „Wasza Królewska Wysokość”.

Nazwa I tytuł

Kate Middleton i książę William w dniu ślubu, 2011.

Żona księcia Williama zawsze nazywana jest po prostu Kate Middleton lub księżną Cambridge. Zgodnie z protokołem tylko ci członkowie rodziny królewskiej, którzy się w nim urodzili, mogą dodać imię do tytułu. Z tego powodu córka Kate i Williama nazywa się Księżniczka Charlotte, a ten stan rzeczy nie zmieni się nawet po jej ślubie. Żywym przykładem są już zamężne księżniczki Beatrice i Eugenie, które po ślubie nie straciły swojego statusu.

Ale Kate będzie miała możliwość umieszczenia jej imienia wraz z tytułem. Kiedy nastąpi koronacja, a jej mąż zostanie głową monarchii, zostanie nazwana Królową Katarzyną.

Klejnoty

Księżna Cambridge.

Klejnoty koronne to obowiązkowy atrybut, bez którego trudno wyobrazić sobie życie przedstawiciela rodziny królewskiej, a tym bardziej królowej. Rodzina królewska ma do nich dostęp, ale tylko panujący monarcha może się nimi w pełni rozprawić. Kate Middleton często pojawia się publicznie w biżuterii, którą pozwala jej nosić Elżbieta II. Ale kiedy księżna zostanie koronowana, nie będzie już potrzebowała niczyjej zgody na noszenie kolczyków czy naszyjnika.

READ
Moje piękno”: Galkin opublikował zdjęcie Pugaczowej w minispódniczce

Precz z dygnięciem

Kate Middleton dyga.

Członkowie rodziny królewskiej, ze względu na swój status, są zobowiązani do przestrzegania protokołu, który określa podstawy zachowania w miejscach publicznych i wiele ważnych niuansów. Ale co należy zrobić, gdy pospólstwo spotyka się z kimś z rodziny królewskiej, nigdzie nie jest wyraźnie napisane. Istnieje jednak wieloletnia tradycja: mężczyźni pochylają głowy, a kobiety dygną. Ponieważ Kate ma niższą pozycję w porównaniu z królową, księciem Karolem, jego żoną Camillą i księżniczkami urodzonymi w rodzinie, dyguje, gdy się z nimi spotyka.

Kiedy Kate Middleton otrzyma tytuł królowej, nikt oprócz Williama nie będzie miał wyższego statusu niż ona, więc nie będzie potrzeby dygnięcia.

Obowiązki

Kate Middleton i książę William z dziećmi.

Wraz z nadejściem dzieci Kate Middleton i księcia Williama prasa wielokrotnie dyskutowała o tym, że księżna nie jest chętna do aktywnego udziału w różnych wydarzeniach społecznych i towarzyskich. Tłumaczono to tym, że rzekomo ważniejsze było dla księżnej spędzanie czasu z dziećmi. Ale ten dekret nie trwał tak długo, ponieważ w ostatnich latach księżna Cambridge coraz bardziej angażuje się w życie publiczne, odbywając wiele spotkań i mając wiele obowiązków. Tak, a wyjście z rodziny księcia Harry’ego i Meghan Markle, a także odejście księcia Filipa, dodały do ​​jej harmonogramu.

Kiedy William zostanie królem, zmartwienia Kate tylko się powiększą. Faktem jest, że w brytyjskiej konstytucji nie ma określonych obowiązków małżonka, ale istnieją tradycje, których zwyczajowo nie narusza się. W rzeczywistości księżna zostanie pierwszą damą. Według ekspertów idealnie nadaje się do roli królowej małżonki, ponieważ zawsze będzie obok męża, towarzysząc mu i podążając za nim.
CZYTAJ TAKŻE: Kto otrzyma biżuterię Elżbiety II po jej śmierci

Zachowanie i myślenie

Kate Middleton. / Zdjęcie: instagram.com/kensingtonroyal

Rządząca dynastia zawsze zachowuje się w określony sposób. Monarchia jest dla wielu Brytyjczyków bastionem stabilności, więc logiczne jest, że od członków rodziny królewskiej oczekuje się przestrzegania pewnych zasad. Członkowie rodziny królewskiej nie powinni narzekać ani się tłumaczyć.

Królowa jest przykładem tego, jak powinien zachowywać się przedstawiciel rodziny królewskiej. Cokolwiek się dzieje, powstrzymuje się od komentowania plotek, publicznego wyrażania swojego stanowiska na różne tematy, nie odpowiada na kierowaną do niej krytykę i oskarżenia, nie narzeka, że ​​trudno jej wywiązać się z dotychczasowych obowiązków.

READ
Valeria pojawiła się w jasnym rockowym obrazie

Kate świetnie sobie z tym radzi. Przez wiele lat zachowuje się jak najbardziej powściągliwie, nic nie zdradza jej złego stosunku do czegokolwiek, jeśli w ogóle. Nie komentuje niczego i nie angażuje się w obalanie. Ale kiedy zostanie koronowana, zasady staną się jeszcze surowsze. Jej głównym mottem będą słowa „nigdy nie narzekaj, nigdy nie tłumacz”. Zostały one wprowadzone w 1936 roku przez Królową Matkę, kiedy jej mąż George zastąpił swojego brata Edwarda VIII, który abdykował.

Przesunąć

Pałac Buckingham.

Brytyjscy monarchowie mieszkają w oficjalnej rezydencji Pałacu Buckingham od 1837 roku. W tej chwili Kate, William i dzieci mieszkają w Pałacu Kensington, ale po koronacji przeniosą się do Pałacu Buckingham. Stanie się dla nich nie tylko domem, ale także administracją. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, jeśli Kate Middleton przeżyje dłużej niż William, książę Jerzy, następny w kolejce do tronu, będzie miał pałac jako swój dom. Gdy ich syn obejmie tron, Kate będzie musiała przenieść się do innej rezydencji.

Wakacyjna gospodyni

Kate Middleton. / Zdjęcie: Reuters

Królowa Wielkiej Brytanii jest zawsze „gospodynią” różnych przyjęć, czy to święta rodzinnego, oficjalnego bankietu czy przyjęcia państwowego. Najprawdopodobniej po koronacji rezydencja brytyjskich monarchów Sandringham przejdzie w ręce Williama i Kate, a oni, podobnie jak Elżbieta II, spędzą w posiadłości różne rodzinne święta i oczywiście święta Bożego Narodzenia.

Rodzina królewska zmierza na nabożeństwo bożonarodzeniowe, 2019. / Zdjęcie: mk-london.co.uk

Boże Narodzenie odgrywa szczególną rolę w rodzinie królewskiej. Co roku Windsorowie organizują tradycyjną świąteczną kolację z klasycznymi smakołykami i wymianą prezentów. W sam świąteczny poranek rodzina udaje się na nabożeństwo, gdzie czekają już na nich szczęśliwi poddani, którzy często zachwycają drobnymi pamiątkami i bukietami. Ponieważ Kate Middleton jest przyszłą królową, ciekawie będzie wiedzieć o 5 talentach i hobby Kate Middleton, o których woli milczeć.

Odkąd Kate Middleton i książę William związali się w 2011 roku, nowa księżna Walii stała się jednym z najpopularniejszych członków rodziny królewskiej. I oczywiście w przyszłości, kiedy książę William wstąpi na tron, będzie miała jeszcze wyższy status, a mianowicie tytuł królowej małżonki Wielkiej Brytanii.

Jak zmieni się życie Kate Middleton, gdy książę William zostanie królem?

Opowiadamy, co zrobi Kate Middleton, gdy jej mąż wstąpi na tron ​​i jak zmieni się jej życie.

Będzie nazywana „Królową Katarzyną”

Kiedy William zostanie królem, Kate w końcu będzie mogła przyjąć tytuł królowej małżonki. Zgodnie ze starożytnymi tradycjami kobiety mogą przyjmować dowolny tytuł, jaki mają ich mężowie. A ponieważ tylko księżniczki z krwi mogą używać swojego imienia po tytule, po raz pierwszy Kate będzie zwracana się tym imieniem po otrzymaniu tytułu królowej.

READ
Tak jak my: Meghan Markle i książę Harry spacerowali po parku w prostych sportowych stylizacjach

Kate i jej rodzina przeprowadzą się do Pałacu Buckingham

Chociaż Kate i William mieszkali w kilku miejscach, odkąd związali węzeł, ich obecnym domem jest Adelaide Cottage w Windsor. Czasami jednak udają się również do swojej prywatnej rezydencji Anmer Hall w Norfolk. Ale kiedy nadejdzie kolej Williama, by zostać królem, rodzina ponownie zmieni adres.

775-pokojowa rezydencja królewska w Londynie jest oficjalną rezydencją brytyjskich monarchów od 1837 roku. Kiedy William zostanie koronowany, para przeniesie się wraz z dziećmi do Pałacu Buckingham, który stanie się ich domem i siedzibą administracyjną.

Kate Middleton prawdopodobnie będzie bardziej nieformalna niż królowa Elżbieta II

„Myślę, że trudno przewidzieć, jaka będzie jej rola, ale wyobrażam sobie, że król Wilhelm V i królowa Katarzyna będą o wiele bardziej nieformalni niż poprzedni monarchowie i ich małżonkowie” – powiedziała ekspertka i felietonistka Marlene Koenig w wywiadzie dla Insidera.

Para była chwalona za modernizację monarchii na przestrzeni lat, na przykład za nieformalne występy w audycjach radiowych, podcastach i programach telewizyjnych. Często zatrzymują się, aby porozmawiać z ludźmi podczas swoich królewskich tras koncertowych, a nawet robią sobie selfie z fanami, co tradycyjnie uważa się za naruszenie królewskiego protokołu.

Będzie miała nieograniczony dostęp do bezcennych klejnotów koronnych.

Podczas swojego panowania królowa Elżbieta pożyczyła Kate część swojej osobistej kolekcji tiar, naszyjników, kolczyków, bransoletek i broszek, przekazywanych z pokolenia na pokolenie na przestrzeni wieków lub po prostu podarowanych Elżbiecie.

Ale kiedy Kate zostanie królową-małżonką, będzie miała nieograniczony dostęp do klejnotów koronnych, które są utrzymywane przez monarchę.

Kate Middleton będzie codziennie budzić się przy dźwiękach dud

Jedną z najbardziej kontrowersyjnych i mało znanych stanowisk w pałacu jest dudziarz władcy, czyli osoba, która ma tylko jeden obowiązek – grać na dudach pod oknem monarchy przez 15 minut. Ponadto musi podróżować z królem i królową, dokądkolwiek się udają.

Będzie dużo bogatsza.

Wspólny majątek Kate i Williama szacowany jest na 50 mln dolarów, ale po wstąpieniu na tron ​​para otrzyma dodatkowe dochody z Księstwa Lancaster, które przynosi 20 mln dolarów z tytułu gruntów, nieruchomości i majątku.

Ponadto prawdopodobnie odziedziczą majątki osobiste poprzedniego monarchy (inne niż pałace królewskie, które są własnością Korony), w tym prywatne majątki Sandringham i Balmoral, a także pieniądze, biżuterię, dzieła sztuki i inne przedmioty osobiste.

READ
TOP 8 znanych polityków, które wpadły w „modny bałagan”

Katherine nie będzie już dygała

Teraz księżna Walii musi dygnąć przed tymi, którzy ją przewyższają, w tym królem Karolem III i królową małżonką Camillą. Ta lista obejmuje również Beatrice i Eugenie, ponieważ są księżniczkami z krwi, urodzonymi w rodzinie królewskiej i przewyższają Kate statusem, jeśli nie towarzyszy jej William.

Nie wiemy na pewno, jak ściśle Katarzyna i księżniczki przestrzegają tej tradycji, ale jesteśmy pewni, że kiedy zostanie królową małżonką i starsi członkowie rodziny królewskiej umrą, przewyższy rangą wszystkich oprócz męża.

Sama przestanie gotować

Podczas gdy Kate lubi spędzać czas w kuchni i gotować dla swojej rodziny, jest mało prawdopodobne, aby kiedykolwiek nosiła fartuch, jeśli zostanie królową małżonką.

Oprócz tego, że królowa Katarzyna jest niesamowicie zajęta swoimi nowymi obowiązkami, może po prostu odebrać telefon i zadzwonić do kuchni, aby zamówić, co chce. Kuchnia Pałacu Buckingham słynie z licznej obsługi i wykwintnych specjałów.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: