Jest zbawienie! 19 sekretów, które pomogą w najbardziej nieoczekiwanych sytuacjach

Co zrobić, gdy Twój samochód jest śledzony, jak uciec przed krokodylem i uciec przed watahą wilków.

Życie nie jest tak mroczne i niebezpieczne, jak przedstawiają to media i sieci społecznościowe – w rzeczywistości ma w sobie dużo światła, humoru i pozytywnych momentów. Jednak gdy nadchodzi katastrofa, jest ona bezwzględna i lepiej być przygotowanym. Założyciel kanału For You Page, Jack Neal, ze swoimi 6,2 milionami obserwujących na TikTok, podzielił się wieloma interesującymi faktami, które pomogą Ci uratować życie.

Wiedza o tym, co zrobić, jeśli przypadkowo spadniesz z krawędzi platformy metra, to tylko wierzchołek góry lodowej. A mówiąc o górach lodowych, Jack podzielił się nawet kilkoma radami, co zrobić, gdy goni cię niedźwiedź polarny! Jack mówił również o tym, jak dostał się do kategorii edukacyjnej rozrywki, jak zaczął tworzyć filmy faktów o ratowaniu życia, o swojej sławie oraz o tym, jak radzi sobie ze stresem i presją jako pełnoetatowy twórca filmów (te wskazówki będą przydatne dla przedstawicieli każdego zawodu).

„W ciągu ostatniego roku nakręciłem wiele filmów edukacyjnych na mojej stronie TikTok, a w ciągu ostatnich kilku miesięcy zawęziłem moją niszę do tematów horrorów / prawdziwych przestępstw”. Fakty, które mogą uratować ci życie, dobrze pasują do mojej strony ze względu na ich „czerń”. To jedna z ulubionych sekcji moich subskrybentów: niejednokrotnie pisali do mnie, że zawsze zapisują moje filmy na wypadek, gdyby potrzebowali porady na przyszłość ”- powiedział Jack w wywiadzie dla Bored Panda.

1. Pies przewodnik bez właściciela

Jeśli zobaczysz psa przewodnika bez właściciela, który zbliża się do ciebie, idź za nim, i to bardzo szybko, bo możesz uratować komuś życie.

2. Dlaczego mieszkanie pachnie rybą? Może w domu jest pożar

Jeśli twój dom pachnie rybą bez powodu, 9 na 10 razy oznacza to, że gdzieś wybuchł pożar instalacji elektrycznej.

3. Numer alarmowy 112 działa nie tylko w Rosji, ale także w krajach UE, w Islandii, Liechtensteinie, Norwegii, Szwajcarii oraz w krajach WNP

Jeśli jesteś w innym kraju i potrzebujesz pomocy, ale nie znasz numeru alarmowego, wybierz 112. Jest to numer międzynarodowy, który automatycznie połączy Cię z najbliższą infolinią.

Jack zaczął tworzyć filmy TikTok nieco ponad dwa lata temu. Rok później zainteresował się treściami edukacyjnymi i rozrywkowymi. „Długo wahałem się, czy przesłać mój pierwszy film z tego gatunku, ale mój bliski przyjaciel przekonał mnie do kontynuowania w tym samym duchu i była to sensacja! W ciągu zaledwie jednej nocy liczba moich obserwujących wzrosła z 230 540 do XNUMX, a ja zacząłem otrzymywać mnóstwo wiadomości od nowych obserwujących, partnerstw marek i zapytań od różnych firm zarządzających” – powiedział Jack.

READ
Top 11 najbardziej niesamowitych i unikalnych wynalazków

Ale jednocześnie Jack nie zapomina o swoim głównym celu związanym z treściami wideo. „Od najmłodszych lat chciałem zostać pełnoetatowym YouTuberem. Czasami może to być stresujące, ale wiem, że jeśli będę nadal tworzyć na TikTok, moje marzenie stanie się rzeczywistością ”- powiedział Jack, dodając, że to bardzo pomaga mu iść naprzód.

Jack podzielił się też tym, jak radzi sobie ze stresem: „Prawie codziennie chodzę na kilka spacerów i medytuję Wima Hofa”.

4. Iluzja stojącego tornada / tornada

Jeśli wydaje ci się, że tornado/tornado stoi w miejscu, jest to złudzenie. W rzeczywistości zbliża się do ciebie.

5. Co zrobić, jeśli czujesz, że Twój samochód jest śledzony

Jeśli kiedykolwiek poczujesz, że ktoś obserwuje Twój samochód, skręć cztery razy w prawo – skończysz zataczaniem koła. Jeśli „prześladowca” nadal jest za tobą, to twoje podejrzenia były uzasadnione. Nie jedź do domu, po prostu zadzwoń na policję i idź prosto na komisariat.

6. Co zrobić, jeśli zostaniesz zaatakowany?

Jeśli ktoś próbuje cię złapać, spróbuj podrapać napastnika. Więc jego DNA znajdzie się na twoich paznokciach.

Oprócz swojej wielomilionowej widowni TikTok, Jack ma również 303 tys. subskrybentów YouTube i 95 tys. oddanych obserwujących na *******.

Jack nie jest jedynym TikTokerem rozpowszechniającym przydatne informacje na wypadek, gdybyśmy znaleźli się na skraju śmierci. Wielu innych twórców treści na TikTok podąża za tym trendem, publikując filmy z przydatnymi hackami (w końcu wiedza to potęga) i zyskując w zamian dodatkową uwagę Internetu.

7. Był pokryty śniegiem: co robić

Jeśli kiedykolwiek uderzy cię lawina, pluć. Jeśli ślina wróciła, leżysz na plecach i musisz się wykopać. I wzajemnie. Twoja ślina będzie podążać za siłą grawitacji i będziesz musiał kopać w przeciwnym kierunku.

8. Czego nie można zrobić, jeśli w domu/mieszkaniu śmierdzi gazem

Jeśli budzisz się w nocy z zapachu gazu, nie zapalaj światła! Nawet najmniejsza iskra z włącznika światła może wysadzić cały dom.

9. Co zrobić, jeśli przypadkowo zniszczysz ul pszczeli lub gniazdo szerszeni?

Jeśli przypadkowo naruszysz gniazdo ula lub szerszeni, nie wbiegaj do wody. Owady będą czekać, aż wypłyniesz na powierzchnię i dalej cię gryźć. Po prostu biegnij jak najdalej i najszybciej, a owady przestaną cię gonić.

READ
Właściciele domów: niebezpieczne znaki zodiaku

Szanse, że przytrafią ci się straszne rzeczy, są niewielkie. Na przykład według US National Park Service prawdopodobieństwo okaleczenia przez niedźwiedzia wynosi 1 na 2,1 miliona.Oczywiście ta statystyka nie ucieszy tych, którzy już zostali zaatakowani przez drapieżnika.

Jeśli jednak ciągle spędzamy czas na myśleniu o najgorszych scenariuszach, doświadczamy dużego stresu (a to niszczy nasze zdrowie) i ignorujemy to, co zdarza się znacznie częściej, takie jak choroby serca czy nowotwory.

Dlatego najlepiej jest skupić się na tym, co możemy kontrolować: zdrowa i urozmaicona dieta, dużo ćwiczeń i ruchu, dobre spanie, picie wody, prowadzenie aktywnego życia towarzyskiego, pomoc potrzebującym i praca tam, gdzie możemy osiągnąć ich cele.

W końcu lepiej być zaatakowanym przez niedźwiedzia, gdy żyje się pełnią życia i czuje się zdrowym i szczęśliwym, niż uciekać przed nim, będąc w kiepskiej formie i żałując. Chociaż jeśli oglądałeś filmy Jacka lub czytałeś książki o tych drapieżnikach, i tak będziesz wiedział, co robić.

10. Jak odróżnić trujące zwierzęta?

Im jaśniejszy kolor zwierzęcia, tym większe prawdopodobieństwo, że jest trujące.

11. Jak sprawdzić, czy Twój napój jest uspokajający?

Jeśli na jakiejś imprezie twój napój wydawał ci się zbyt słony, lepiej go nie pić. Z reguły środki uspokajające, w szczególności Flunitrazepam, mają taki słony smak.

12. Czerwone oczy na zdjęciach mogą wskazywać na chorobę oczu i nie tylko.

Wszyscy nienawidzą czerwonych oczu na zdjęciach. Ale jeśli twoje źrenice na zdjęciu odbijają biel, może to oznaczać, że coś jest nie tak z twoimi oczami, na przykład zaćma, problemy z siatkówką, a nawet rak oka.

13. Co zrobić, jeśli zostaniesz zaatakowany przez niedźwiedzia polarnego

Jeśli kiedykolwiek goni cię niedźwiedź polarny, rozbierz się całkowicie i rzuć ubranie na ziemię. Niedźwiedzie polarne cierpią na zespół deficytu uwagi, więc dokładnie obejrzą twoje ubranie, zanim znów cię pogonią.

14. Jak udzielić pierwszej pomocy osobie z raną kłutą

Jeśli ktoś zostanie dźgnięty przed tobą, nie wyciągaj noża. Działa jak zatyczka i zapobiega utracie krwi. Uszczypnij obszar wokół rany i wezwij karetkę pogotowia i policję.

15. Fale kwadratowe w oceanie – biegnij/wyjdź!

Jeśli kiedykolwiek zobaczysz fale kwadratowe w oceanie, natychmiast wyjdź. Są to potężne prądy, które mogą wciągnąć cię pod wodę i natychmiast zabić.

READ
5 sposobów na przywrócenie uszkodzonym przedmiotom ich pierwotnego wyglądu

16. Co zrobić, gdy spotkasz pumę

Jeśli kiedykolwiek staniesz twarzą w twarz z kuguarem, nie odwracaj się od niego plecami, ale cofnij się ostrożnie. Koty są drapieżnikami z zasadzek i będą czekać, aż odwrócisz się od nich, zanim cię zaatakują.

17. Jak uciec przed wilkami

Jeśli chodzi o wilki, zaatakują cię tylko wtedy, gdy spróbujesz przed nimi uciec. Aby zmierzyć się z watahą wilków, potrzebujesz trochę więcej wytrzymałości, ale w końcu zostawią cię w spokoju.

18. Uważaj na kręgle

Urządzenie umieszczające kręgle podczas gry w kręgle jest bardzo niebezpieczne. Więc jeśli żartobliwie chcesz sam ustawić szpilki, istnieje szansa, że ​​zostaniesz zmiażdżony na śmierć.

19. Co zrobić w przypadku zatrucia płynem niezamarzającym lub niezamarzającym

Jeśli przypadkowo połkniesz płyn do wycieraczek lub płyn niezamarzający, popij go dużą ilością wódki, aby nie uszkodził nerek. To da ci czas na dotarcie do szpitala.

20. Co zrobić, jeśli w pobliżu spadła linia energetyczna

Jeśli w pobliżu spadła linia energetyczna, nie próbuj odchodzić ani uciekać. Zbierz stopy razem i skocz do przodu, aby opuścić strefę zagrożenia. Ten ruch zapobiegnie przejściu prądu przez jedną nogę i wyjściu drugiej oraz uchroni cię przed porażeniem prądem o wartości kilku tysięcy woltów.

21. Co zrobić, gdy winda spadnie

Leżenie na plecach to najlepszy sposób na przetrwanie wypadku w windzie.

22. Co możesz zrobić, jeśli padniesz ofiarą kradzieży / rabunku / rabunku

Jeśli kiedykolwiek padłeś ofiarą kradzieży i zmuszony jesteś prowadzić samochód, rozbij go przy pierwszej okazji (np. na najbliższym skrzyżowaniu). Są szanse, że rabusie nie będą zapinać pasów, więc prawdopodobnie doznają kontuzji, a ty możesz skorzystać z okazji, aby wysiąść z samochodu i uciec.

23. Znaki, w które możesz uderzyć piorun

Jeśli włosy nagle stają dęba, schyl się i zakryj głowę. Oznacza to, że wkrótce zostaniesz uderzony przez piorun.

24. Jak pokonać nudności

Jeśli poczujesz mdłości, zacznij nucić – nie będziesz chory.

25. Co zrobić, jeśli zostałeś zaatakowany przez aligatora?

Arto Hakola/Getty Images

Jeśli kiedykolwiek znajdziesz aligatora ciągnącego cię pod wodą, włóż palce w jego nozdrza. Zakłóci to potrzebę zwierzęcia do utrzymywania wody z dróg oddechowych i spowoduje natychmiastowe rozluźnienie szczęk.

READ
12 stylowych i użytecznych akcesoriów łazienkowych

26. Co zrobić, jeśli spadniesz na tory metra

Jeśli kiedykolwiek spadniesz z krawędzi peronu metra i wylądujesz na torach, nie marnuj czasu, próbując wspiąć się z powrotem. W takim przypadku na dole znajduje się dedykowana przestrzeń do indeksowania.

27. Dlaczego nie należy pić mleka z brązowych kokosów (szczególnie w upale)

Nie pij mleka z brązowych orzechów kokosowych: zawierają one oleje, które powodują odwodnienie. Napój z zieleniny.

28. Gdy istnieje większe ryzyko dostania się do wypadku z winy nietrzeźwego kierowcy

Większość wypadków śmiertelnych spowodowanych przez pijanych kierowców ma miejsce w soboty między 1:00 a 3:00 w nocy. Jeśli możesz, nie wychodź w tym czasie na ulicę.

29. Dlaczego nie możesz ugasić pragnienia śniegiem

Tak spragniony jak ty, nigdy nie jedz śniegu. Nadmiar zimnego lodu w żołądku może prowadzić do śmierci z powodu hipotermii. W najbardziej ekstremalnym przypadku rozpuść lód, a następnie wypij.

30. Jak uciec przed aligatorem

Czy kiedykolwiek mówiono ci, że jeśli goni cię aligator, powinieneś biec zygzakiem? Cóż, wbrew powszechnemu przekonaniu, aligatory nie są takie głupie i potrafią biec nawet do 56 kilometrów na godzinę. Więc po prostu biegnij prosto i tak szybko, jak potrafisz!

31. Co robić jadąc samochodem, gdy jeleń wybiegł na drogę, a co zrobić, gdy zabraknie łosia

Jeśli jeleń przechodzi przez ulicę, lepiej wciąć się w nią (jakkolwiek okropnie to zabrzmi), niż zboczyć i przewrócić się w rowie. Ale jeśli na środku drogi jest łoś, lepiej skręcić. Wpadnięcie na łosia to jak wpadnięcie na ceglaną ścianę.

32. Telefon alarmowy jest dostępny nawet wtedy, gdy nie ma sieci komórkowej

Zawsze możesz zadzwonić pod numer alarmowy, jeśli jesteś nieczynny. Faktem jest, że w sytuacji awaryjnej połączy się z dowolną pobliską wieżą komórkową.

33. Potrzebujesz baterii do palców, ale są tylko małe palce, co robić

Jeśli kiedykolwiek znajdziesz się w sytuacji, w której masz małe baterie, ale pilnie potrzebujesz baterii palcowych, zgnij folię aluminiową i przyłóż ją do ujemnej strony każdej baterii w punkcie styku.

34. Co zrobić, gdy ktoś siłą wsadzi Cię do bagażnika samochodu?

Jeśli kiedykolwiek znajdziesz się w bagażniku, odłącz przewody świateł hamowania w pokrywie, aby gdy gliniarz zatrzyma samochód, możesz kopnąć drzwi i wyjść.

READ
Wybór idealnego odkurzacza dla idealnej gospodyni domowej

35. Jak uciec z samochodu w biegu

Jeśli kiedykolwiek będziesz musiał uciec z jadącego samochodu, nie wyskakuj, postaw jedną nogę i zrób krok. To znacznie zmniejszy twoją prędkość i zwiększy twoje szanse na przeżycie upadku.

36. Jak zmniejszyć ryzyko w przypadku ewentualnego pożaru

Śpij przy zamkniętych drzwiach – wtedy podczas pożaru ogień prawie nie dotknie twojego pokoju.

37. Jak ustalić, że woda jest przez kogoś zatruta

Jeśli twoja woda pachnie cynamonem, nie pij jej. Ludzie często używają tej przyprawy do maskowania zapachu trucizny.

38. Co zrobić, gdy samochód utknął na torach kolejowych?

Każdy przejazd kolejowy ma swój numer. Jeśli więc Twój samochód utknął na torze kolejowym, zadzwoń po pogotowie, podyktuj ten numer operatorowi, a on powiadomi nadjeżdżające pociągi o zatrzymaniu.

39. Life hack z prezerwatywami

Prezerwatywy są przydatne z wielu powodów. I niestandardowe. Na przykład, jeśli potrzebujesz szybkiego sposobu na przechowywanie płynów, mogą pomieścić do 3,5 litra wody. Są również wodoodporne, więc możesz bezpiecznie przechowywać takie rzeczy, jak zapałki, elektronika i prawie wszystko, co boi się wilgoci.

40. Co zrobić, jeśli podczas snorkelingu zostaniesz zaatakowany przez dużą ośmiornicę?

Jeśli kiedykolwiek nurkujesz, a gigantyczna ośmiornica próbuje cię złapać, nie próbuj jej zrywać. Kluczem do przetrwania jest wyciągnięcie go z jednego z jego punktów “kotwicy”, jak skała lub rura, ponieważ nie będzie mógł cię wyciągnąć bez użycia rekwizytów.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: