Japońska technika odmładzania skóry wokół oczu, która zajmuje tylko 1 minutę

Jeśli chcemy unieść brwi i pozbyć się opadających powiek, to bardzo proste ćwiczenie od japońskiego specjalisty od akupresury.

Jak podnieść opadające powieki: japońska technika na 1 minutę i kolejny sekret!

Szczerze mówiąc dziwię się, że ta technika jeszcze nie chodzi po internecie z prędkością światła! Wydawałoby się to znacznie prostsze: poświęć 1 minutę swojego czasu na rozwiązanie jednego z najbardziej palących problemów z twarzą. Baaaardzo wiele kobiet mi mówiło, że z wiekiem oczy stają się bardziej zapadnięte, a powieki tak zwisają, że nie da się nawet narysować ołówkiem pięknej strzały. Ale w młodości. ech!

Jak nie zamienić się w Wiy, czyli sami podnieśmy powieki!

Dlaczego być smutnym? Nie poddawajmy się! Bo teraz nam się przydadzą!

W rzeczywistości, jeśli początkowo dziewczyna nie miała zbliżającego się stulecia w genetyce, to można sobie poradzić ze zmianami związanymi z wiekiem.

Japońskie ćwiczenie od zbliżających się powiek

Technika ta została opracowana przez japońską specjalistkę od akupresury, Tairę Mizurani. Przepraszam, jeśli źle przepisałem nazwisko, ponieważ nie zna cech transkrypcji w języku japońskim.

Akupresura to akupresura. Jest to jedna z odmian refleksologii. Efekt polega na oddziaływaniu na punkty biologicznie aktywne.

Ćwiczenie – proste do zhańbienia.

Musisz przycisnąć opuszkami palców obszar brwi tuż nad źrenicami. Punkty te są oznaczone białymi kółkami na schemacie z mięśniami:

Jak podnieść opadające powieki: japońska technika na 1 minutę i kolejny sekret!

Konieczne jest naciśnięcie wskazanych punktów, starając się docisnąć nie tylko skórę, ale wszystkie tkanki bezpośrednio do kości. Jednocześnie wyciskane chusteczki należy lekko unieść.

Na tym zdjęciu wyraźnie widać kropki:

Jak podnieść opadające powieki: japońska technika na 1 minutę i kolejny sekret!

Trzymaj chusteczki wciśnięte w tym stanie przez minutę.

Jak podnieść opadające powieki: japońska technika na 1 minutę i kolejny sekret!

Możesz i powinieneś zamknąć oczy.

Ważne niuanse! Dodam samodzielnie, w oparciu o bazę, którą otrzymałam w trakcie studiowania różnych technik odmładzającego automasażu. Po przytrzymaniu tkanek przez pełną minutę na czole mogą pojawić się zmarszczki. W młodym wieku, do 30 lat, zagniecenia te znikną samoistnie po maksymalnie godzinie. Jednak im starsza skóra się starzeje, tym dłużej zajmie powrót do pierwotnego stanu.

Nie potrzebujesz dodatkowych zmarszczek od ćwiczeń? Następnie wykonaj następujące czynności natychmiast po zakończeniu odbioru:

  • Rozluźnij czoło, wykonując lekkie ruchy wibracyjne całą dłonią. Masując czoło, nie pocierać ani nie naciągać skóry.
  • Palcami lub dłonią „wstrząśnij” skórą czoła, tak aby poczuć jej ruch do samych kości czaszki. Szczególną uwagę należy zwrócić na część środkową i bliżej świątyń.
  • Idź w ten sposób po całej powierzchni czoła, aż poczujesz, że jest całkowicie rozluźnione.
  • Zaleca się również mruganie oczami w celu rozładowania napięcia powiek.
READ
15 nowych wynalazków, które mogą zmienić Twoje życie w sekundę

Dlaczego powieka opada?

Co to jest powieka wisząca? Jest to wynikiem złej postawy i skróconej szyi. Czemu?

Młodość twarzy nie zależy przede wszystkim od stanu skóry. Jego wygląd jest tylko konsekwencją bardziej złożonych procesów. Chcąc unieść brwi i pozbyć się zbliżających się powiek, musimy zapoznać się z jedną egzotyczną nazwą – galea aponeurotica. To – hełm ścięgna lub rozcięgno.

Jak podnieść opadające powieki: japońska technika na 1 minutę i kolejny sekret!

Wszystkie największe mięśnie czaszki są wplecione w hełm ścięgna.

Teraz wyobraź sobie, co się stanie, gdy uniesiemy tylko tkanki znajdujące się pod brwiami. Tak, nawet to przyniesie efekt! Ale jeśli hełm ścięgna nadal traci swoją elastyczność przez lata, tkanki na czole wsuną się z powrotem do oczu. Na koniec – i witam ponownie, wiszące powieki!

Co robić?

Pracuj z postawą i szyją, utrzymując w ten sposób napięty kask. Jest też doskonałe ćwiczenie „Kask” Julii Zartaiskiej. W końcu im częściej pociągasz rozcięgno do tyłu i do góry, tym wyżej tkanki twarzy unoszą się i napinają. Wszystko jest ze sobą powiązane.

Jak podnieść opadające powieki: japońska technika na 1 minutę i kolejny sekret!

Teraz jesteś uzbrojony we wszystko, czego potrzebujesz, aby pozbyć się zbliżających się powiek. Dzięki okolicznościom i moim zainteresowaniom znam już wiele przykładów tego, jak kobietom udało się „otworzyć oczy”. To znaczy podnieś powieki. I zazwyczaj ci, którzy nie znają technik przeciwstarzeniowych i maratonów kosmetycznych, nawet nie wierzą, że takie rezultaty można osiągnąć bez operacji plastycznych.

Dla siebie również wykonuję ćwiczenia oczu, ale zwracam większą uwagę na postawę i szyję. Bo im są lepsze, tym szybciej zauważalne są pozytywne zmiany na twarzy. opublikowane przez econet.ru.

PS I pamiętaj, zmieniając zdanie, razem zmieniamy świat! © econet

Ten zasób został stworzony dla dziewcząt i kobiet. Tutaj znajdziesz ciekawe i pouczające artykuły na różne tematy. Każda publikacja zawiera materiały fotograficzne i wideo.

Strona damska „Sweet Me” to portal składający się z tak popularnych działów jak: aktualności, horoskop, wymarzona książka, testy, uroda, zdrowie, miłość i związki, dzieci, jedzenie, moda, robótki ręczne i inne.

Nasz portal dla kobiet wnosi do odwiedzających optymizm i piękno, które są w stanie zadowolić gusta każdej kobiety. Przepisy na potrawy kulinarne sprawią, że mężczyzna nie odpuści i utrzyma dobry, jasny związek.

READ
5 kobiecych manipulacji, które już nie działają na mężczyzn

Magazyn dla kobiet, wydanie internetowe „Sweet Ya” jest codziennie aktualizowany o odpowiednie artykuły na różne tematy. U nas dowiesz się o wielu chorobach i lekarstwach ludowych, które mogą je wyleczyć. Wszelkiego rodzaju przepisy na maseczki, które mogą wspierać młodość przez długi czas.

Japońska technika odmładzania okolic oczu. Zajmuje tylko 1 minutę

Z wiekiem zauważamy, kiedy patrzymy w lustro, że nasze oczy są zmęczone i smutne. Brwi, górne powieki opadają, zewnętrzne kąciki oczu opadają, pojawiają się drobne, a nawet głębokie zmarszczki, które wydają się być spowodowane obrzękiem. Azjatycki masaż shiatsu pomaga odmłodzić i „powrócić na swoje miejsce” okolice oczu, a jego główną różnicą w stosunku do innych jest to, że jego jedynymi ruchami jest uciskanie określonych punktów. Shiatsu wykonują Japonki i być może w tym tkwi sekret ich piękna i młodości?

Jesteśmy w Milayaya.ru zainteresował się systemem, który staje się coraz bardziej popularny, choć oficjalnie uznany za medycynę dopiero w Japonii. Codzienny masaż shiatsu zajmie 1 minutę, należy go wykonywać rano, wieczorem i kiedy czujesz, że oczy są zmęczone.

Czym jest masaż shiatsu

Japońska technika odmładzania okolic oczu. Zajmuje tylko 1 minutę

Nazwa masażu pochodzi od dwóch japońskich słów: „ucisk” i palec, wymyślił go Japończyk Tokujiro Namikoshi na początku XX wieku. Masaż bazował na znajomości anatomii i tajnikach medycyny tybetańskiej, autor stosował go w leczeniu artretyzmu. Podobała mi się prosta i skuteczna metoda i zakorzeniła się, została oficjalnie uznana w Japonii i nadal jest bardzo aktywnie stosowana, w tym w kosmetologii. Ciekawe, że autor metody dożył 95 lat i do końca życia wyglądał znacznie młodziej niż na swój wiek. Powiedział, że masaż opiera się między innymi na instynkcie, kiedy osoba mechanicznie pociera i ogrzewa miejsce, które boli.

Jak to działa? Na ciele i twarzy znajdują się pewne punkty, których nacisk pomaga lepiej krążyć krwi i limfie, a procesy metaboliczne w tkankach przebiegają znacznie szybciej i wydajniej. Rozpoczyna się naturalny proces odnowy organizmu.

W przypadku samodzielnego wykonywania masażu stref nie jest konieczne (może to zrobić tylko specjalista). Naciśnij ze średnią intensywnością, aby poczuć lekki dyskomfort.

Jeśli mówimy o okolicy wokół oczu, to za pomocą masażu:

    mięśnie są wzmocnione; zmarszczki są wygładzone; elastyczność skóry wzrasta dzięki stymulacji przyspieszonej produkcji kolagenu i elastyny; produkcja sebum jest znormalizowana.
READ
10 znaków, które twoje ciało mówi nam, że coś jest nie tak

1. Unieś brwi

Japońska technika odmładzania okolic oczu. Zajmuje tylko 1 minutę

Wpływ: na wewnętrznych, zewnętrznych końcach brwi, na środku brwi.

Połóż palec wskazujący, serdeczny i środkowy na punktach, naciśnij. Aby brwi „wróciły na swoje miejsce”, skieruj ruchy nacisku na końcówki brwi nieco w górę.

Czas: 7 sekund.

2. Usuwamy „kurze łapki”

Japońska technika odmładzania okolic oczu. Zajmuje tylko 1 minutę

Wpływ: zewnętrzne kąciki oczu.

Połóż palce wskazujące na punktach, lekko ogrzej obszar, naciśnij i zwolnij. Możesz lekko pociągnąć mięśnie w kierunku skroni bez podnoszenia palców. Pamiętaj, że nie musisz ciągnąć skóry, ale mięśnie.

Czas: 3 sekundy.

Powtórzenie: 3 razy.

3. Pozbądź się obrzęków

Japońska technika odmładzania okolic oczu. Zajmuje tylko 1 minutę

Wpływ: wewnętrzny kącik oka między okiem a grzbietem nosa.

Umieść palce wskazujące na punktach i naciśnij ściśle prostopadle, bez rozciągania i przesuwania skóry. Możesz zrobić „widelec” palca środkowego i wskazującego, jednocześnie dociskając wewnętrzny i zewnętrzny kącik oka.

Czas: 3 sekundy.

Powtórzenie: 3 razy.

4. Usuwamy zmarszczki na grzbiecie nosa

Japońska technika odmładzania okolic oczu. Zajmuje tylko 1 minutę

Wpływ: między brwiami strefa „trzeciego oka”.

Mocno połącz ze sobą palec wskazujący, środkowy i serdeczny i dociśnij opuszki w 3 punktach między brwiami.

Czas: 5-7 sekund.

Powtórzenie: 2 razy.

5. Odmłodzić skórę pod oczami

Japońska technika odmładzania okolic oczu. Zajmuje tylko 1 minutę

Wpływ: pod oczami na kości.

Umieść palce wskazujące, środkowe, serdeczne na punktach i naciśnij.

Czas: 10 sekund.

Powtórzenie: 2 razy.

Ten kompleks można wykonać osobno lub przestudiować i wykonać pełny masaż twarzy techniką shiatsu. Jego wdrożenie sprawi, że każdy inny masaż twarzy czy gimnastyka będą skuteczniejsze.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: