Jakościowe i specjalne noże kuchenne

Kto odmawia jedzenia pysznego jedzenia? Ale sam proces gotowania z jakiegoś powodu od dawna stał się rodzajem rytuału – a rytuał wymaga również odpowiedniego narzędzia. Nie mówiąc już o tym, że z dobrym nożem pracuje się przyjemnie – znacznie ułatwia pracę i pozwala upiększyć efekt. Przedstawiamy ocenę najlepszych noży kuchennych – według opinii ekspertów i zwykłych nabywców.

W zasadzie w kuchni prawie zawsze można się obejść jednym nożem, który nie na próżno nazywa się „nożem szefa kuchni”, a w japońskim wcieleniu, a dokładniej „santoku” („trzy sposoby użycia”). Jednak człowiek nie byłby sobą bez wymyślenia, oprócz uniwersalnego rozwiązania, także specjalistycznych: noże do chleba, polędwicy, warzyw, krojenia… kolei yanagiby). Ogólnie rzecz biorąc, warto od razu pomyśleć o zakupie dobrego zestawu noży kuchennych – zwłaszcza jeśli chodzi o prezent.

Najlepsi producenci noży kuchennych

Jest w czym wybierać: tradycyjnie „rządzący show” (i reklamowany przez znanych szefów kuchni, nie bez) japońscy producenci noży – od „high-endu” z pięciocyfrowymi cenami „w twarz” Hattori lub KAI do mniej „patosu”, ale z tego nie mniej wysokiej jakości Tojiro, Masahiro i inni im podobni.

Ale Europa nie pozostaje daleko w tyle: znaczki Victorinox, Tefal, Opinel, Sabatier znany z powodu. Jednak ta sama niemiecka metalurgia już dawno wyszła poza granice swojego rodzimego kraju – zarówno francuski Sabatier, jak i szwajcarski Victorinox również używają stali Krupp. Nie zapominajmy o starej dobrej stali z Solingen – od razu przychodzą na myśl noże Bliźniak и Wuesthof. Anglia jest pierwsza Robert Welch. Skandynawowie (lubFiskars, Morakniw) w swoich najlepszych tradycjach specjalizują się głównie w „złotym środku” – nożach, które nie powalają designem ani umiejętnością cięcia szkła, ale są solidne i niedrogie. Hiszpanie w twarz Arcos może pochwalić się dwustuletnią historią i dobrą jakością dzięki różnorodności modeli.

Brazylijczyk Tramontina – znani są nie tylko z maczet.

Ale zrozumienie obfitości ofert na naszym rynku jest tradycyjnie naszą pracą.

Ocena najlepszych noży kuchennych

kategoria Miejsce Nazwa ocena
Najlepsze noże szefa kuchni 1 Nóż szefa kuchni Tojiro Nóż zachodni F-807 9.7 / 10
2 Nóż szefa kuchni samura Damaszek 9.6 / 10
3 Nóż szefa kuchni VICTORINOX Fibrox 9.4 / 10
4 Funkcjonalna forma noża szefa FISKARS 9.1 / 10
Najlepsze noże do chleba 1 Nóż do chleba Tefal Ice force 9.6 / 10
2 Nóż do chleba Nadoba Rut 9.0 / 10
Najlepsze siekiery kuchenne 1 Toporek kuchenny VICTORINOX Fibrox 9.7 / 10
2 Toporek Samura Bambus 9.6 / 10
3 Samura toporek kuchenny Harakiri 9.1 / 10
Najlepsze noże do filetów 1 Nóż japoński Tojiro F-1056 9.7 / 10
2 Nóż do filetowania VICTORINOX Szwajcarski klasyk 9.6 / 10
3 Cienka krajalnica Kanetsugu Oferta specjalna 9.5 / 10
READ
Jak zachowują się znaki zodiaku na imprezach?

Najlepsze noże szefa kuchni

Nóż szefa kuchni Tojiro Nóż zachodni F-807

Naszą ocenę najlepszych noży kuchennych otwiera klasyczny europejski „szef kuchni” z 18-centymetrowym ostrzem w japońskim czytaniu: do jego produkcji użyto „wewnętrznej japońskiej” stali VG-10, która została opracowana specjalnie do produkcji noży kuchennych . Jego cechą charakterystyczną jest zdolność do utwardzania do wysokiej twardości dzięki przyzwoitej zawartości węgla przy jednoczesnym zachowaniu lepkości, aby nie pękać i nie kruszyć się. Stop jest silnie domieszkowany chromem, co zapewnia mu doskonałą odporność na korozję. Jednak pod tym względem producent jeszcze bardziej ulepszył nóż, stosując technologię laminowania – centralna płyta ze stali wysokowęglowej znajduje się wewnątrz „kanapki” utworzonej z arkuszy bardziej miękkiej stali nierdzewnej. Dzięki temu nóż jest obojętny na wodę i bardzo długo się ostrzy – i jest fabrycznie ostrzony dosłownie jak brzytwa, co pozwala na użycie go w najdelikatniejszych pracach.

Ostrzenie jest klasyczne, dwustronne, co pozwala na równie wygodne posługiwanie się nożem obiema rękami. Oczywiście nikt nie będzie się spierał, że jednostronne ostrzenie „pod własną ręką” jest lepsze do filetowania i krojenia pomidorów, ale kucharz to kombi, który ma być kombi dla każdego.

Rękojeść noża posiada dwie płytki ze stabilizowanego drewna, zamocowane na trzech nitach. Dobrze znoszą wszelkiego rodzaju „chemię” do mycia, nie zbierają nadmiaru zanieczyszczeń dzięki gładkiej powierzchni. W większości rąk ta rękojeść dobrze leży i jest łatwa do kontrolowania, nawet gdy jest mokra.

Ale przejdźmy do czegoś i wreszcie znajdźmy w tym usterkę. Przede wszystkim może do ceny: tak, noża, którego nie gardzi nawet szef kuchni dobrej restauracji, nie można teraz zaliczyć do tanich – choć daleko mu do najdroższego w linii „kucharzy” Tojiro . I oczywiście prędzej czy później będziesz musiał go naostrzyć – a to będzie wymagało odpowiednich umiejętności, czołganie się zwykłą tanią „rybą” z ostrzem to sposób na zepsucie ostrza noża, a nie jego tankowanie.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: