Jakie zmiany kosmetyczne nadejdą w 2023 roku

Za nami wszystkie największe modowe wydarzenia 2022 roku. Projektanci, organizatorzy i wszyscy zaangażowani w Tygodnie Mody w Nowym Jorku, Londynie, Mediolanie i Paryżu mogą odetchnąć – wykonali swoje zadanie w 100%, wyznaczając nowy kurs mody na kolejny sezon. Pozostaje nam stopniowo zrozumieć różnorodność prezentowanych nowych produktów. W dzisiejszej recenzji przyjrzyjmy się głównym trendom w makijażu w 2023 roku. Jakie makijaże będziemy robić w przyszłym roku?

modnyj-makijazh-2023

modnyj-makijazh-2023-vechernij

Trendy w modzie i urodzie 2023

2023 zaprezentuje kobietom wspaniałe możliwości wyrażania siebie. Emancypacja lat dziewięćdziesiątych i zero powraca do mody wraz z obfitością blasku, połysku, kwaśnych kolorów. Naturalność i pragnienie naturalności, które były motywem przewodnim ostatnich kilku sezonów, stopniowo schodzą na dalszy plan, ale wciąż pozostają aktualne. Dlatego nie spiesz się, aby ukryć nagą paletę cieni w odległej szufladzie, nadal może się przydać.

modnyj-makijazh-2023-jarkij

Aby być naprawdę piękną w 2023 roku, będziesz musiała poważnie zadbać o czystość i zdrowie swojej skóry twarzy. Marki Louis Vuitton, Stella McCartney, Valentino ustawiły wysoko poprzeczkę, wprowadzając modelki na podium z nieskazitelnie czystą, zdrowo wyglądającą skórą. Trend oczywiście okaże się długofalowy, dlatego śmiało zaopatrujemy się we wszelkiego rodzaju produkty pielęgnacyjne.

modnyj-makijazh-2023-chistaja-kozha

Wróć do list trendów w modzie i nici do brwi. Tak, tak, te same, które były tak popularne w pierwszej połowie XNUMX roku. Nie spiesz się jednak, aby od razu zrobić bardzo cienkie brwi – lepiej stopniowo włączać się w ten trend. Zachowaj odpowiednią i naturalną puszystość. Odcień takich brwi należy łączyć z kolorem włosów, aby kształt był gładki, bez załamań. Staraj się, aby naturalne brwi wyglądały estetycznie atrakcyjnie na twarzy.

modnyj-makijazh-2023-browvi-nitochki

modnyj-makijazh-2023-naturalne-brwi

Następnie wymieniamy najciekawsze trendy i nowości w dziedzinie urody.

  • Błyszczące lub „mokre” cienie. Jak wspomnieliśmy wcześniej, efekt połysku będzie prawdziwym hitem w 2023 roku i można go również zastosować w makijażu oczu. Jak uzyskać pożądany efekt? Jest kilka sposobów: nałóż specjalny błyszczyk bezpośrednio na zwykłe cienie, takie jak ten od NYX Professional Makeup; użyj bezbarwnego błyszczyka lub balsamu do ust. Jednak ten ostatni nadaje się do makijażu krótkotrwałego, ponieważ cienie pod balsamem szybko się zwijają.

modnyj-makijazh-2023-mokryj

  • Ombre usta. Trendy w makijażu 2023 mogą równie dobrze opierać się na dobrze znanych technikach. Należą do nich efekt ombre. Tak, teraz możesz go nosić nie tylko na paznokciach czy włosach. Nowość przyjechała do nas z Korei i zapowiada się obiecująco. Dlatego odważnie naucz się malować usta w nowy sposób. Aby uzyskać rozciągliwy kolor, nałóż pomadkę na środek i rozprowadź ją na krawędziach. Lub użyj dwóch odcieni z tej samej palety.
READ
Lato 2023: 5 modnych kolorów w Twoim makijażu

modnyj-makijazh-2023-ombre-na-gubah

  • Bielone brwi. Efekt ten jest bardzo popularny w świecie wielkiej mody przez więcej niż jeden sezon. Często dziewczyny z bezbarwnymi brwiami można zobaczyć na okładkach błyszczących czasopism. Ale w zwykłym życiu niewielu odważy się powtórzyć taki obraz. Moda 2023 to świetna okazja do wypróbowania rewelacyjnego triku upiększającego. Wystarczy odbarwić włosy specjalną farbą. W takim przypadku podczas tworzenia makijażu skup się na ustach, jak na poniższym zdjęciu.

modnyj-makijazh-2023-obescvechennye-browvi

  • Cyrkonie wokół oczu. Nowość w segmencie makijażu-2023. Wspaniały wygląd urody można było zobaczyć na pokazach Gucci, Paula Costelloe i innych trendsetterów. Och, to bardzo efektowny trend, do którego zachęcamy nas każdego dnia, nie tylko przy tworzeniu wieczorowych i noworocznych stylizacji. Cyrkonie można łączyć ze strzałkami, jasnymi cieniami, zadymionymi oczami, a nawet najzwyklejszym makijażem nago. Nosić kryształki nad brwiami, na kościach policzkowych, wokół oczu.

modnyj-makijazh-2023-tak-strazami

  • Widoczna konturówka do ust. I znowu obserwujemy powrót dawno zapomnianej, ale niegdyś bardzo popularnej techniki upiększania. Kontrastujący eyeliner często pojawiał się na ustach kobiet w latach 90., kiedy modne było obrysowywanie beżowej szminki brązowym ołówkiem. 2023 daje carte blanche na powtórzenie takich eksperymentów. Modny makijaż ust o wyraźnie zarysowanych konturach można uzupełnić błyszczykiem. Użyj wybranych odcieni.

modnyj-makijazh-2023-konturing-gub

  • kolorowe rzęsy. Odbiór jest od dawna znany wielu fashionistom. W przyszłym sezonie będzie nadal popularny. Bezpośrednim tego dowodem jest pokaz holenderskiej marki Viktor & Rolf, której modelki z jasnymi rzęsami wyszły na wybieg podczas ostatniego Paris Fashion Week. Dla niebieskich oczu wybierz niebieski lub fioletowy tusz do rzęs. Do brązowo – czerwonego, bordowego. Na zielono – pomarańczowy, szmaragdowy. W trendzie i innych popularnych odcieniach.

modnyj-makijazh-2023-cvetnye-resnicy

  • Jagodowe odcienie na ustach. Trendy w makijażu ust na rok 2023 są nieco podzielone. Niektórzy trendsetterzy opowiadają się za naturalnością i lekkim połyskiem. Te ostatnie zachęcają do śmiałego noszenia czerwonej lub czarnej szminki z błyszczącym efektem w codziennych stylizacjach. Możesz też wybrać bezpieczny środek – soczyste odcienie jagód. Nadal są na najwyższym poziomie.

modnyj-makijazh-2023-jagodnaja-pomada

Co jeszcze będzie modne w przyszłym sezonie? Wymieńmy pokrótce kilka trików upiększających: białe cienie, tęczowe brwi, fantazyjne rzęsy, rzeźbienie z rumieńcem, promienna skóra, jasne cienie w kącikach oczu, makijaż bez użycia frędzli z naciskiem na usta.

Wymieniliśmy główne trendy w tworzeniu stylowego makijażu-2023. Przestudiuj zdjęcia przedstawione w recenzji, aby lepiej je teraz poznać.

READ
Moda na makijaż 2023: 7 modnych trendów w makijażu oczu

W 2020 roku kosmetolodzy i lekarze na całym świecie wykonali o 2 miliony więcej różnych zabiegów niż w ciągu trzech lat wcześniej. Ponadto; Allergan – prawdziwy wieloryb amerykańskiego przemysłu kosmetycznego – przewiduje wzrost popularności niechirurgicznych zabiegów estetycznych. Mówią, że w 2025 r. 37,6 mln ludzi będzie chciało poprawić swój wygląd bez skalpela. To zarówno zastrzyki, jak i pielęgnacja. Ale branża się zmienia i nadchodzą nowe trendy, aby zastąpić stary „plastik”.

Metaverse, spersonalizowana chirurgia plastyczna i anti-aging: 10 najlepszych trendów w kosmetologii w 2022 roku

Zachowaj swoją indywidualność

Mamy szczerą nadzieję, że te czasy, kiedy pacjenci chirurgów plastycznych rozpoznawali się w restauracji przy tych samych wylewkach, odeszły w niepamięć. Teraz większość lekarzy nauczyła się już, jak pracować z różnymi kobietami: różną strukturą twarzy, różnymi rodzajami włosów i różnymi rodzajami skóry. Co więcej, ten trend będzie się rozwijał, ponieważ kobiety różnych narodowości przychodzą po sztuczne piękno, a każda z nich marzy o tym, by stać się tylko najlepszą wersją siebie, a nie kimś obcym.

Nowy człowiek 2025

Wizerunek brutalnego macho rozpływa się gdzieś w latach dziewięćdziesiątych. Zastępuje go subtelnie czująca delikatna natura, która nie waha się zrozumieć sztuki i nie kryje swoich emocji. Współczesny człowiek stopniowo schodzi z podium do zwykłego rosyjskiego miasteczka i idzie odebrać dzieci ze szkoły. Oczywiście dba o siebie, a kosmetyczki stopniowo zaczynają się nim opiekować. Chociaż procedury inwazyjne były kiedyś bardziej popularne wśród mężczyzn, teraz stopniowo ustępują miejsca „zastrzykom, maskom i masażom”.

Piękno dla każdego

Podczas gdy niektóre firmy zaczynają tworzyć kuracje i produkty specjalnie dla mężczyzn, inne starają się podkreślać, że nie dzielą świata na „męskie” i „żeńskie”. A tam, gdzie nie ma miejsca na binarność, jest miejsce na całe spektrum.

Nic nie trwa wiecznie!

Młodzi ludzie chcą spróbować wszystkiego, ale nie chcą, aby ich eksperymenty zostały z nimi na zawsze. Młodzi pacjenci klinik i gabinetów estetycznych wybierają tymczasowe zamiast stałego. Chociaż brwi przyciemniane i stylizowane mogą trwać krócej niż brwi z mikroostrzami, są lepsze, ponieważ zawsze można je zmienić.

Doceń atmosferę

Współcześni pacjenci nie są już gotowi na znoszenie dyskomfortu lub skromnych warunków życia. Chcą, aby zabieg kosmetyczny zamienił się w wakacje. Niech będzie luksusowy, klimatyczny, zachwycający, niezapomniany! Abyś z pewnością mógł opublikować fajne zdjęcie w sieciach społecznościowych.

READ
Top 5 trendów kosmetycznych, o których powinieneś zapomnieć

Pielęgnacja ciała

Często przypominamy, aby dbając o piękno twarzy nie zapominać o ciele. Wreszcie trendy są po naszej stronie. Prawidłowe odżywianie, joga, 10 000 kroków, szczotkowanie na sucho – ta pielęgnacja przybiera wiele form. Walka z cellulitem i wiotczeniem skóry pochłonie w niedalekiej przyszłości zdecydowaną większość osób.

Przejrzystość i bezpieczeństwo

Lekarze prowadzący będą ciężej pracować, aby zminimalizować skutki uboczne. Ustanowiono już surowe standardy zawodowe i powstają stowarzyszenia zawodowe. I oczywiście działa instytucja reputacji – a im dalej w cyfrowy świat, tym lepiej będzie działać.

Wszystko jest cyfrowe

Mówiąc o cyfrowym świecie: ma to ogromny wpływ na chęć zwrócenia się do kosmetologów: filtry w sieciach społecznościowych skłaniają nas do myślenia o naszym niedoskonałym wyglądzie. I nigdy nie patrzyliśmy na własną twarz w lustrze tak często, jak patrzymy na nią na ekranie Zoom.

Metaverse

Telemedycyna to dopiero początek. W przyszłości granica między „cyfrową” a „rzeczywistością” będzie się jeszcze bardziej zacierać, a lekarze będą korzystać z cyfrowych narzędzi doradzania klientowi. I na pewno programiści i inżynierowie wymyślą coś bardziej skomplikowanego niż tylko konsultacje wideo.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: