Jakie rzeczy wybrać na co dzień – porady Aleksandra Rogova

Jak kupić piękną sukienkę i markową torbę: zasady zakupów

Alexander Rogov prezenter telewizyjny, stylista, ekspert od mody

W nowej książce „Przewodnik po stylach” gospodarz programu telewizyjnego „Złap w 24 godziny”, stylista Alexander Rogov, obiecuje nauczyć każdego z nas, jak dobrze się ubierać i wybierać odpowiednie ubrania. „Uwielbiam chodzić na zakupy i kupować rzeczy i bardzo się cieszę, że stało się to moją pracą – kupuję ubrania dla bohaterek mojego show, moich klientek, dbam o coś dla siebie i dla przyjaciół.” Alexander Rogov twierdzi, że zasady zakupów, którymi się kieruje, są odpowiednie dla absolutnie każdego. Spróbujmy zastosować je do siebie.

Zasady zakupów od Aleksandra Rogowa

Nawet jeśli masz już uporządkowaną garderobę, przemyślałeś, co musisz kupić i poszedłeś do sklepu z przejrzystą listą, nie jesteś odporny na spontaniczne zakupy: wtedy wychodzisz ze sklepu z czymś zupełnie innym niż to, co zaplanowany.

Oczywiście! W końcu pracują tam specjalnie przeszkoleni ludzie: handlarze umiejętnie wieszają rzeczy, dekoratorzy okien ubierają manekiny w witrynach sklepowych, tak że nagle chcesz mieć ten konkretny obraz. Wszystko w sklepach jest po to, abyś kupił coś ekstra, coś, czego nie planowałeś, coś, o czym nawet nie pomyślałeś.

Z czym będę go nosić?

W ten sposób Pierwsza i najważniejsza zasada zakupów. Jeśli zakochałeś się w jakiejś rzeczy, uznałeś, że nie możesz bez niej żyć, zatrzymaj się, zrób wydech i przypomnij sobie, jak ostatnio uporządkowałeś swoją garderobę.

Następnie udaj się do przymierzalni, załóż ten element i upewnij się, że dobrze na Tobie leży.

Następnie wyobraź sobie, co już masz w swojej szafie – i co możesz z tym nosić z tego, co już masz. Uwaga! Musisz mentalnie skomponować co najmniej trzy lub cztery zestawy przedmiotów, które już są w twojej szafie, z tym, co teraz nosisz do kasy w drżących rękach. Stało się? Świetnie, kup to.

Z czym będę go nosić?

Ale jeśli zdasz sobie sprawę, że nie masz odpowiednich butów lub torebki do tej sukienki, a jeśli ją kupisz, zmusi cię to do ponownego pójścia na zakupy, zatrzymaj się i nie spiesz się z zakupami. Jest bardzo prawdopodobne, że zagości jako martwy ciężar w Twojej garderobie i stanie się kolejnym dodatkiem.

READ
Evelina Chromtchenko: potrzebujesz szarej bluzy! I własnie dlatego.

Takie podejście wymaga praktyki, więc bądź czujny w sklepach! Pamiętaj, dlaczego przyszedłeś i bądź przygotowany na niebezpieczeństwo w postaci niewiarygodnie pięknej rzeczy.

Ale obiecuję ci, że już wkrótce będziesz ostrożniejszy, nauczysz się włączać logikę i zbierać kokardy w głowie z rzeczą, którą chcesz kupić – a wtedy będziesz kupować tylko to, co faktycznie będziesz nosić.

Dlaczego jest tak tanio?

Zasada druga – zacznij liczyć pieniądze. Dla wielu dziewczyn cena za grosze spódnicy lub swetra z działu „ostatnia szansa na zakup” może przyćmić ich umysły. Pamiętaj – to kolejna komercyjna sztuczka, która prowokuje do zakupu dziesięciu swetrów naraz za dwieście rubli.

Zapewniam, że ich jakość najprawdopodobniej będzie odpowiadała cenie. A co najważniejsze, kupując tanie ubrania, będziesz je odpowiednio traktować – jak tanie ubrania. Po co oszczędzać T-shirt za trzy kopiejki, jeśli można kupić jeszcze pięć takich samych i założyć go na szmaty?

Żyjemy w społeczeństwie konsumpcyjnym, ale nawet w tej rzeczywistości musimy zachować zdrowy rozsądek i nie popadać w konsumpcjonizm. Jest dobre angielskie wyrażenie – mniej znaczy więcej, czyli „lepiej mniej, ale lepiej”. Niech w Twojej szafie będzie mało rzeczy, ale niech wszystkie będą dobre, niech to będą rzeczy, które docenisz – tak jak to było wcześniej.

Pamiętasz nasze dzieciństwo? Rodzice kupili nam flanelową koszulę w kratkę i nosiliśmy ją przez dwa lata, bo drugiej już nie kupią – ale traktowali ją jak skarb.

Dlaczego jest tak tanio?

Zdjęcie z Instagrama Alexander Rogov

Opanuj więc zapał i zamiast kupować kolejne grosze, odłóż te pieniądze – już niedługo będziesz miał przyzwoitą kwotę, którą możesz wydać na coś naprawdę wartościowego. A po przerwie zakupy są o wiele przyjemniejsze – zwłaszcza, gdy świadomie kupujesz to, na co szczerze masz ochotę.

Zakupy to poszukiwanie skarbów

Zasada trzecia – koniecznie spójrz na wszystko, co jest prezentowane w sklepie. Ile razy widzę to samo zdjęcie: przychodzę do sklepu w poszukiwaniu kreacji dla naszych bohaterek i sortuję wszystko, co wisi na wieszakach, a w tym czasie po korytarzu chodzą dziewczyny, które nawet niczego nie dotykają. Chodzili po obwodzie sklepu – i wyszli z pustymi rękami, ponieważ wydaje im się, że nic tam nie ma. A dla nich może dziesięć doskonałych znalezisk wisiało na parkiecie!

READ
10 zasad wspaniałej Coco Chanel, które są aktualne przez cały czas

Bądź ostrożny i namiętny. Traktuj zakupy jak poszukiwanie skarbów. Koniecznie wszystkiego dotykaj i przyjrzyj się bardzo uważnie, koniecznie przymierz – w końcu z pozoru niepozorna sukienka na wieszaku może okazać się na Tobie po prostu fantastyczna.

Włącz wyobraźnię i zwróć uwagę na to, co wcale nie jest dla Ciebie typowe. Przejdź do działu męskiego po biały T-shirt lub koszulę oversize. Jestem przekonany, a moje wieloletnie doświadczenie to potwierdza, że ​​skarb można znaleźć nawet w najbardziej budżetowym sklepie. Ale nigdy go nie znajdziesz, jeśli nie będziesz szukać.

Dwa tygodnie do powrotu

I czwarta zasada: nagle w domu zdałeś sobie jednak sprawę, że w podekscytowaniu złapałeś coś, czego tak naprawdę nie potrzebujesz – pamiętaj, w ciągu dwóch tygodni od zakupu możesz zabrać przedmiot do sklepujeśli go nie nosiłeś i nie uszkodziłeś. Proszę nie wstydź się – to całkowicie normalne.

Jak myślicie, gdzie podziały się zestawy, których bohaterki mojego show nie wybrały podczas przymiarek? Zgadza się, wracając do sklepu – po sfilmowaniu moi asystenci organizują dostawę w całej Moskwie. Tak samo wszystkie magazyny o modzie. Dlatego jeszcze raz powtarzam: jeśli nowa rzecz Ci nie odpowiada, należy ją zwrócić do sklepu.

Dwa tygodnie do powrotu

Zdjęcie z Instagrama Alexander Rogov

Jak radzić sobie z podróbkami?

Marki i podróbki to temat, którego nie da się uniknąć, rozmawiając o zakupach.

Po pierwsze, wszyscy przez to przeszliśmy – i oczywiście kupiłem też podróbki. Ważny moment: właśnie przyjechałem do Moskwy. Była straszna ulewa, nie miałem parasola i zrozumiałem, że nie mam nikogo w tym mieście. A teraz płaczę, woda zalewa mnie jak w filmie, idę ulicą Twerską, gdzie wtedy na każdym kroku były designerskie butiki z szalonymi cenami, do których wtedy bałam się wejść – i Mam na sobie fałszywy kapelusz Louis Vuitton z chińskiego rynku.

I pomyślałem – naprawdę chcę coś osiągnąć, chcę odnieść sukces, chcę iść wzdłuż Twerskiej, iść do dowolnego sklepu projektantów i kupić wszystko, co chcę. I oto byłem, płacząc, myśląc – czy to się kiedyś stanie? Ale to się stało.

Dlatego drodzy czytelnicy, jeśli marzycie o innym życiu i markowych przedmiotach, musicie uwierzyć w siebie i ciężko pracować. I w żadnym wypadku nie próbuj kogoś oszukać, pobożne życzenia. Tak właśnie dzieje się, gdy kupujesz podróbkę.

READ
Katya Gershuni opowiedziała, co jest teraz w modzie

Po pierwsze, stajesz się de facto współsprawcą przestępstwa – w końcu fałszerze naruszają prawa autorskie luksusowych marek. Zmagają się z tym wielkie firmy i najlepsi prawnicy – ​​nie powinieneś być ogniwem w tym łańcuchu.

Po drugie, podróbka się zdradza. Kosztowny przedmiot to przedmiot o statusie, a jeśli nie ma do niego przypisanego statusu, dla każdego jest jasne, że nie jesteś osobą, za którą się podajesz. Nie oszukujesz ludzi, prawda?

I nie daj się zwieść. Oczywiście markowe przedmioty sprzedaje się tylko w markowych sklepach i zakątkach i nie mogą być tanie – nawet jeśli sprzedawczyni na targu zapewnia, że ​​właśnie przywiozła tę torbę z Paryża, gdzie była wyprzedaż. Pamiętaj, że niektóre luksusowe marki nigdy nie mają wyprzedaży.

Jak radzić sobie z podróbkami?

Zdjęcie z Instagrama Alexander Rogov

A na koniec spójrz na sprawę szerzej. W sklepach niedrogich marek zawsze można znaleźć świetną alternatywę dla drogiego przedmiotu – o podobnym kształcie lub stylu, z podobnym wyposażeniem. Jeśli nagle na Twojej pikowanej torebce nie będzie logo Chanel, nie będziesz wyglądać gorzej. Na rynku masowym jest wiele toreb na ramię z długim paskiem.

Ponadto bądź bardziej ciekawy – istnieje wiele niszowych marek, młodych interesujących projektantów, w tym rosyjskich, którzy oferują własną alternatywę dla luksusu. Być może odkryjesz nowe modne horyzonty! I w końcu, prędzej czy później, jeśli będziesz ciężko pracować, będziesz mieć pierwszą drogą torebkę kultowej marki, o której marzysz.

Pytanie: Ale jak mogę kupić markową torbę, jeśli jeszcze mnie na nią nie stać, a naprawdę chcę?

Odpowiedź Aleksandra Rogowa: Mamy dla Ciebie bardzo nowoczesne rozwiązanie! Teraz w Internecie można znaleźć wiele sklepów z używaną odzieżą (sklepów, które sprzedają używane przedmioty znanych projektantów) – a tam oryginalne luksusowe ubrania i akcesoria są o rząd wielkości tańsze. Nawiasem mówiąc, kupiłem jedną z moich toreb Louis Vuitton w sklepie konsygnacyjnym.

Jest tu mały niuans – będziesz wiedział, że rzecz była już używana. Jeśli ci to nie przeszkadza, to śmiało. Na przykład torba Louis Vuitton z wiekiem staje się jeszcze piękniejsza – uchwyty brązowieją, zyskując charakterystyczną „opaleniznę”, a całość wygląda na lżejszą i bardziej niedbałą. Dodatkowo można tam znaleźć ciekawy model vintage, którego na pewno nie będzie miał nikt inny.

READ
8 oznak, że czas odświeżyć swoją garderobę

I wreszcie second-hand jest eko, czyli nie wchodzisz w cykl produkcji i sprzedaży nowych towarów.

Kapsułki są praktyczne i wygodne, ponieważ składają się z rzeczy, które łączą się ze sobą. Jak zrozumieć, że baza danych jest poprawnie skompilowana? Z minimalnej kolekcji powinieneś być w stanie zebrać maksymalną liczbę łuków!

Zanim odbierzesz jesienną kapsułkę, odpowiedz sobie na pytanie: jakie kryteria powinna spełniać! Zgadzam się, kapsułki dla młodej mamy, studentki, kobiety biznesu czy fashionistki będą radykalnie inne. Na przykład, aby ocieplić swoją biurową garderobę, możesz założyć przytulny sweter z ołówkową spódnicą lub dodać do stylizacji obcisłe rajstopy. I należy też poprosić władze o podwyższenie temperatury w biurze :)

Słuchaj siebie i ubieraj się w to, co daje pewność siebie i odpowiada Twoim potrzebom!

Zbierz podstawową garderobę rzeczy, które nigdy nie wychodzą z mody.

Jeśli baza przestała sprawiać radość, rozcieńcz ją kilkoma specjalnymi rzeczami opartymi na trendach sezonu.

Pamiętaj, że poczucie smaku i własny komfort są ważniejsze niż trendy.

Rozwijaj poczucie piękna, spostrzegawczość i umiejętność bycia sobą! Aby to zrobić, naucz się nie tylko patrzeć, ale także widzieć!

Znajdź punkt orientacyjny wśród znanych osób o podobnym stylu życia i zainspiruj się ich zdjęciami.

OD ALEKSANDERA ROGOWA

Wszystkie rzeczy można kupić bez wychodzenia z domu, w jednym miejscu – na Ozonie.

Styl paryżan inspiruje i nietrudno to powtórzyć! Połącz dżinsy, płaszcz, kamizelkę, trampki, beret i torbę w jednym stylu. A w deszczową pogodę zastąp trampki skórzanymi butami, dżinsy ciemnymi spodniami, a kamizelkę ze swetrem. Uzupełnij stylizację parasolem i rękawiczkami.

Tak ubierają się modelki i gwiazdy w prawdziwym życiu: bomberka, koszulka dla fanów, obszerne jeansy i bagietka. A taka kapsuła jest nieskończenie praktyczna – można ją rozbudowywać przez długi czas nie tracąc na wygodzie i nie bojąc się grać w oversize. Na przykład, gdy temperatura spadnie poniżej 10 stopni, zastąp kurtkę bomberkę czarnym kożuszkiem, który w tym sezonie można nosić o rozmiar większy. A dla bardziej kobiecych stylizacji wybierz skórzaną spódnicę tuż za kolano – w takiej formie możesz iść na randkę bez zmiany stylu.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: