Jakich obrazów i fotografii nie należy wieszać w domu

Jakich obrazów i fotografii nie należy wieszać w domu

Wnętrze domu trudno sobie wyobrazić bez elementów dekoracyjnych. Najpopularniejsze z nich to obrazy i fotografie. Jednak nie wszystkie obrazy będą harmonijnie pasować do Twojej przestrzeni życiowej. Są obrazy i zdjęcia, które dosłownie wysysają pozytywną energię.

Często jako dekoracje wybieramy obrazy i fotografie, nie zastanawiając się nad ładunkiem semantycznym czy energią obrazu. Tymczasem wszystkie działki mają własny ładunek energetyczny, który może pomóc lub zaszkodzić mieszkańcom domu. Ezoterycy wiedzą, które obrazy będą nie na miejscu w mieszkaniu lub domu. Bądź ostrożny przy wyborze, aby później nie trzeba było wykonywać energetycznego oczyszczania przestrzeni i swojego biopola.

Jakie obrazy i fotografie wprowadzają do domu negatywną energię

Zdjęcia zmarłych są nieodpowiednie w budynku mieszkalnym. Energia życia pozagrobowego uniemożliwi mieszkańcom dobre samopoczucie. Ezoterycy odnotowują pogorszenie stanu zdrowia, zmiany na gorsze, a także możliwość osiedlenia się w domu duchów zmarłych krewnych. Upewnij się, że twój dom jest wygodny i nie publikuj takich zdjęć. Dla nich lepiej mieć osobny album ze zdjęciami.

kawałek

Obca tobie energia może pochodzić z plakatów i obrazów przedstawiających twoich idoli. Piosenkarze i aktorzy mają potężne pole energetyczne, które może cię skrzywdzić i sprawić, że energia w domu będzie negatywna. Dotyczy to zwłaszcza tych znanych osobistości, których życie zostało skrócone z powodu samobójstwa.

Obrazy i portrety w złoconej ramie nie będą ci dobrze służyć. Ich energia zablokuje przepływ pozytywnej energii, a także zablokuje dostęp do szczęścia finansowego. Wszechświat może pomyśleć, że jesteś wystarczająco bogaty i wysyłasz energię dobrobytu innym ludziom.

Obrazy klęsk żywiołowych, sztuki walki czy sceny polowań i znęcania się nad zwierzętami – wszystko to niesie ze sobą negatywną energię zniszczenia, choroby, a nawet śmierci. Powinni o tym pamiętać myśliwi, miłośnicy sportów ekstremalnych i sportów walki. Jeśli nie chcesz zaśmiecać przestrzeni negatywnością, odrzuć takie obrazy i fotografie. Można je umieścić w osobnym pomieszczeniu, na przykład w domku myśliwskim lub garażu.

Zdjęcia lub obrazy ze zniszczonymi budynkami również nie wniosą pozytywnego impulsu do Twojego domu, nawet jeśli są to obrazy lub zdjęcia przedstawiające zabytki sztuki. Każda dewastacja może być całkiem realna dla twojego życia i domu. Nie psuj relacji ze Wszechświatem i nie przyciągaj kłopotów.

READ
18 eleganckich sekretów urody do rozwiązywania małych kobiecych problemów

kawałek

Brak obrazów czy fotografii osób starszych pomoże Ci zachować piękno i młodość. Odmawiaj takich portretów, aby nie pogarszać swojej energii i nie przyspieszać procesu starzenia.

Zdjęcia podarowane przez osoby, z którymi masz częste konflikty, nie wprowadzą pozytywów do domu. Obraz może być najbardziej neutralny, ale prezent przytłoczy Cię jednym wspomnieniem ofiarodawcy. To samo dotyczy obrazów, które po prostu Ci się nie podobały.Nawet jeśli otrzymałeś zdjęcie z najlepszymi życzeniami w prezencie, ale sam obraz Ci się nie podobał, nie spiesz się, aby udekorować nim swój dom. Twój spokój i wewnętrzna harmonia są o wiele cenniejsze.

Nieroztropnie byłoby powiesić kilka obrazów jednocześnie w jednym pokoju. Ich energia może wejść w konflikt, co negatywnie wpłynie na twój stan emocjonalny i fizyczny.

Zdjęcia w jasnych jesiennych kolorach lub śnieżnobiałej zimie mogą być bardzo piękne. Jednak te dzieła sztuki mówią o obumieraniu i końcu kolejnego naturalnego cyklu. Jeśli nie chcesz, aby depresyjne myśli stały się częstym gościem, trzymaj takie obrazy poza zasięgiem wzroku.

Zdjęcia przedstawiające śmierć, chorobę, niekorzystne okresy minionych lat przynoszą jedynie dewastację. Nawet umiejętnie napisany Księżyc, w świetle którego widać ponury średniowieczny zamek, może uwypuklić Twoje problemy i wzmocnić je w okresach pełni.

kawałek

Zwróć szczególną uwagę na wszelkiego rodzaju napisy i zwroty wykonane w nieznanych lub martwych językach. Symbole i znaki, których nie jesteś w stanie rozszyfrować, mogą przysporzyć Ci wielu problemów.

Wybór obrazu i zdjęcia do domu zaczyna się od emocji. Przedmioty sztuki powinny Cię zadowolić, a nie straszyć samą swoją obecnością. Wybierz odpowiednie zdjęcia, które uchwycą obfitość i radość: jasne letnie krajobrazy, tęczowe kwiaty, portrety energicznych uśmiechniętych ludzi.

Ezoterycy zalecają dekorowanie wnętrza domu swoimi rysunkami, wykonanymi w najbardziej życzliwym nastroju. Zamknięta w nich cząstka pozytywu stanie się gwarantem pomyślności i powodzenia.

Na rocznicę mój mąż otrzymał zdjęcie, a raczej reprodukcję. Coś o tematyce łowieckiej, ze zwierzętami, padliną ptaków i myśliwymi. W sumie to oczywiście piękne, ale słyszałem, że takich historii nie należy umieszczać w domu, bo są przepełnione energią mordu. Po długich dyskusjach postanowiliśmy powiesić obraz na wsi, bliżej natury, aby nikt się nie obraził. Jednak poważnie zastanawiałem się, jakiego rodzaju obrazów nie zaleca się wieszać w domu, w którym mieszka rodzina, co one wnoszą do życia? I oto czego się dowiedziałem.

READ
11 faktów o znanych rzeczach, które zaskoczą nawet wszystkowiedzących

Malowanie w domu – ważny element czy znajoma rzecz?

Często kupujemy tę rzecz wyłącznie po to, aby nadać wnętrzu styl, specjalny nastrój lub dlatego, że kolorystyka pasuje do mebli lub dywanu. Niestety rzadko myślimy, że każde zdjęcie niesie ze sobą specjalne informacje i energię.

 1. Każdy artysta, przedstawiający tę lub inną fabułę na płótnie, inwestuje pewien pomysł. W związku z tym rzecz niesie ładunek semantyczny, który może zarówno pomóc właścicielowi w życiu, ustanowić spokój i ciszę w rodzinie, w domu, jak i zaszkodzić, przyciągnąć biedę i choroby.
 2. Nawet jeśli chcesz po prostu zamknąć jakąś skazę na ścianie lub zdecydować się na powieszenie czyjegoś prezentu, aby nikogo nie urazić, pamiętaj, że nie ma znaczenia, czy obraz jest napisany ręką mistrza, czy jest to tylko reprodukcja, obraz wpłynie na życie, ponieważ patrzysz na nie każdego dnia.
 3. Zanim powiesisz obraz na ścianie, dokładnie go rozważ i kieruj się zasadami. Weźmy na przykład nauki Feng Shui jako podstawę do uporządkowania rzeczy w domu. Tak, a intuicja jeszcze nikomu nie przeszkadzała. Jeśli obraz lub inny przedmiot wywołuje niepokój, zły nastrój i dyskomfort, natychmiast usuń obraz z pokoju.

Obrazy, których nie należy trzymać w domu

Jak zrozumieć, co i gdzie można powiesić, a czego lepiej się natychmiast pozbyć? Przyjrzyjmy się bliżej tym kwestiom, ponieważ każda gospodyni domowa chce, aby jej dom był wypełniony miłością i dobrobytem, ​​aby wszyscy członkowie rodziny byli zdrowi i szczęśliwi.

Wizerunki zmarłych ludzi i symbole podziemia (czaszki, krzyże itp.)

Nawet jeśli obraz wygląda bardzo stylowo, całkowicie pokrywa się ze światopoglądem właściciela i jest uważany za modny, należy zrozumieć, że takie symbole, a także portrety ludzi, którzy opuścili ten świat, przyciągają tę samą energię do domu. Nie można mówić o jakimkolwiek dobrobycie.

 • Zdjęcia i portrety zmarłych krewnych. Ci ludzie mogą być ci nieskończenie drodzy i kochani, ale ich już nie ma. Ich dusze opuściły ten świat. Nieustannie trzymając ich twarze przed sobą, tworzysz rodzaj kanału ze światem duchów, co jest absolutnie niemożliwe, ponieważ żyjesz w świecie żywych.
 • Umieść takie zdjęcie w albumie, ale nie na ścianie. Szczególnie nie zaleca się umieszczania ich w sypialni lub pokoju dziecinnym.
 • Mistyczne obrazy, czaszki, kości i wszystko, co unosi zasłonę do zaświatów, może być tylko eksponatem w muzeum lub na wystawie, ale nie przedmiotem wnętrza, w którym żyją ludzie. Takie zdjęcia, bez względu na rozmiar, źle się czują, wprowadzają niezgodę w relacje rodzinne i mogą prowadzić do depresji i załamania.
READ
3 kobiece typy, które odpychają mężczyzn

Nie zapominaj, że obrazy z takimi obrazami są bardzo silne energetycznie. Niektóre z nich są po prostu niebezpieczne do trzymania w domu. Zwłaszcza jeśli tak naprawdę nie rozumiesz, co pokazują.

Zrujnowane starożytne zamki, ruiny i zrujnowane budynki

Nawet jeśli jest to stara reprodukcja światowej sławy mistrza, nie oznacza to, że „Ostatni dzień Pompejów” powinien wisieć w sypialni. Obrazy te niosą podobne zniszczenia w życiu rodzinnym, upadek nadziei i planów, aw niektórych przypadkach śmierć.

Takie obrazy, choć dość jasne i interesujące, w pełni oddające nastrój epoki, wprowadzą w twoje życie tylko dekadencki nastrój. Trzeba je oglądać i podziwiać tylko w muzeum lub na wystawach.

Niektórzy mogą spierać się o styl i efektowność takich obrazów, ich atmosferę. Ale jeśli przez kilka dni obraz lub zdjęcie wzbudzi zainteresowanie i dumę, że nadążasz za duchem czasu, to taki obraz po prostu zirytuje i wywoła alarmujący stan.

Obrazy żebraków, chorych i starców

 1. W zasadzie takie obrazy, które opowiadają o życiu chłopów lub innych grup ludności w minionych wiekach, należą do pędzla wielkich artystów. Ale znowu ich miejsce jest tylko w muzeum. Oddają nastrój tamtych czasów, ale osobiście wprowadzą do domu apatię, cierpienie, pogorszenie samopoczucia i obrzydliwą atmosferę.
 2. Jeśli lubisz malować i dobrze znasz się na sztuce, stwórz specjalny album, w którym umieścisz takie reprodukcje. Zawsze możesz oczarować gości ciekawą historią i pokazać pocztówki.

Naczynia połamane, popękane, odłamki

Nawet w przypadku, gdy pomysł na obraz jest dość interesujący, ale są elementy potłuczonego szkła, naczyń, to niepożądane jest wieszanie takich obrazów na ścianie. Wszystkie niosą energię biedy, biedy, dewastacji i niespełnionych planów. Niektórzy ezoterycy uważają, że takie obrazy z pewnością przyciągną do domu łzy, kłótnie i głośne skandale.

Obrazy przedstawiające znęcanie się nad zwierzętami, polowania

 • Nawet utalentowanie malowane płótna czy reprodukcje, w pięknych, drogich ramach, nie uchronią przemocy przed informacją, czyli cierpieniem.
 • Te obrazy przyniosą chorobę, stan rozgoryczenia, czasem napady agresji, niezgodę w związkach. Jest to szczególnie warte rozważenia dla myśliwych, którym przyjaciele często dają obrazy z wizerunkami nęcenia lub zabijania zwierząt.
 • Należy mieć na uwadze, że w domu przebywają również dzieci i inni członkowie rodziny niezwiązani z łowiectwem.
READ
8 niezaprzeczalnych powodów, dla których 40 to nowa 20

Reprodukcje z wizerunkami alkoholu, rozpusty, narkomanii

Są artyści światowej sławy, którzy malują w ciekawy sposób, z wielkim talentem. Ale widzisz, takie „fragmenty” nastroju nie do końca pasują do domu, w którym są dzieci i starsze kobiety.

Tak, a energia „wyimaginowanej” wolności i protestu, a czasem bezpośredni obraz nudy, stanów depresyjnych i innych rzeczy nie niosą ze sobą nic poza tym samym nastrojem w prawdziwym życiu. Dlatego takie dzieła sztuki najlepiej powiesić w pracowni, w której tworzy się odpowiedni styl i klimat.

Obrazy przedstawiające jesień lub zimę

 1. Jeśli każdego ranka widzisz pochmurną pogodę i deszcz nie tylko za oknem w okresie zimowo-jesiennym, ale także na ścianie, to świetny nastrój i chęć rozpoczęcia poranka z uśmiechem wystartuje jak ręka. Dlatego precz z depresyjnym nastrojem! Unikaj obrazów ze smutnymi pejzażami.
 2. Są obrazy, w których nostalgia jest tak umiejętnie przekazywana, wspomnienia w postaci jesieni czy deszczu, że w domu, w którym takie obrazy wiszą na ścianie w salonie czy sypialni, w związkach wkrada się też chłód, niechęć do komunikowania się i cieszenia się życiem .
 3. Trzeba pamiętać, że artysta oddawał przede wszystkim swój stan wewnętrzny, ale bynajmniej nie marzył, by jego dzieło zdobiło czyjś dom.
 4. Choć obrazy przedstawiające złotą jesień, słoneczny zimowy dzień, kiedy śnieg błyszczy, wprowadzają w cudowny stan umysłu, piękna przyroda zawsze poprawia nastrój i cieszy niezwykłymi, magicznymi kolorami.

Stawy i jeziora ze stojącą wodą

Jeśli przepływy wody zostaną przedstawione w stanie stojącym, wszystkie procesy życiowe mogą się zatrzymać, dobrobyt finansowy może ustąpić miejsca potrzebom i stagnacji w biznesie. Woda powinna być przedstawiona bardzo wiarygodnie i bez postaci ludzi. Wodospady w ruchu, nasycone odcienie niebieskiego i niebieskiego – to przyniesie domowi dobrobyt i aktywność we wszystkich dziedzinach życia.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: