Jaka technika makijażu oczu i brwi jest najlepsza dla różnych typów twarzy

Oczy są zwierciadłem duszy. Często nacisk w makijażu spada na nie, ale nie zawsze jest to właściwe. Nowoczesne trendy w makijażu odsunęły oczy na dalszy plan, robiąc miejsce na usta, a zwłaszcza brwi, ale trzeba przyznać, że żaden makijaż nie jest kompletny bez dopracowania powiek i rzęs. Makijaż dopasowany do kształtu oczu pozwala podkreślić „lustro” każdej duszy i wizualnie skorygować jej mankamenty.

Jak określić kształt i położenie?

Weź lustro i usiądź. Kilka minut zajmie ocena kształtu, rysów oczu i dobranie idealnego makijażu, aby poprawić wygląd.

 • Oceń odległość między oczami (ich wewnętrzne kąciki). Jeśli jest mniejsza niż szerokość jednego oka, występuje typ blisko osadzony, jeśli więcej – szeroko osadzony. Jeśli odległość między rogami jest w przybliżeniu taka sama jak szerokość oka, przejdź do następnego kroku.

 • Oceń oczy pod kątem głębokości ich sadzenia. Głęboko osadzona, jakby zatopiona w oczodołach i lekko zacieniona powieką, która zresztą jest mała i ciemna. Duże wyłupiaste oczy mają szeroką powiekę, są jak wyłupiaste i widoczne dosłownie na pierwszy rzut oka. Jeśli ten przedmiot nie dotyczy Ciebie, zalecamy przejście do następnego kroku i określenie kształtu oczu.

 • Porównaj je z ustami. Średniej wielkości przypominają kształtem i wielkością usta (mogą być nieco mniejsze), mają owalny kształt. Każda dziewczyna lub mężczyzna będzie w stanie na pierwszy rzut oka rozpoznać skośne (wąskie) oczy – mają one niewielką szerokość i opadającą powiekę. Makijaż oczu mongoloidalnych znacznie różni się od zapadniętych lub rozstawionych. Porozmawiajmy teraz o kształcie oczu, ponieważ równie ważne jest, aby wziąć go pod uwagę podczas wykonywania makijażu.

 • Postać monolidowa jest najczęstsza wśród Europejczyków. Wyróżnia się brakiem zauważalnego załamania powieki górnej i dość szeroko otwartym spojrzeniem (oceniaj kształt w dobrze oświetlonym pomieszczeniu i pod kątem prostym, czyli nie z góry ani z dołu, ale spójrz w lustro bezpośrednio przed sobą). Ponownie otwórz szeroko oczy i sprawdź, czy widzisz zmarszczkę na górnej powiece. Jeśli jest widoczny, masz „kaptur” – zwykle jest podświetlony cieniami i uniesiony za pomocą cieni.
 • Oceń kąciki oczu i czy są opuszczone czy podniesione. Aby to zrobić, wystarczy narysować niewidoczną równoległość lub wziąć ołówek (jakikolwiek inny cienki długi przedmiot) i przyłożyć go do środka źrenicy. Jeśli rogi są wyższe niż równoległość, wtedy kąciki twoich oczu są uniesione i „uśmiechnięte”, jeśli niższe, to są opuszczone (i „smutne”). Zdarza się, że jeden róg jest podniesiony (na przykład zewnętrzny), drugi jest opuszczony, wtedy mówimy o asymetrycznych oczach i potrzebie ich skorygowania za pomocą prostej techniki makijażu.

 • Główne dwa kształty oczu są okrągłe i w kształcie migdałów. Spójrz na swoją źrenicę – jeśli widzisz biel nad i pod nią, to twoje oczy są okrągłe, jeśli biel jest wyraźnie widoczna tylko z lewej i prawej strony, to masz do czynienia z najczęściej spotykaną formą w kształcie migdała. Kształt oczu opuchniętych, głębokich, daleko osadzonych, asymetrycznych, skośnych i innych można skorygować makijażem. Nie da się tego zmienić w 100%, ale całkiem możliwe jest pozytywne podkreślenie tego.
READ
Straszna prawda o microbladingu brwi: co ukrywają mistrzowie makijażu permanentnego

Jak zmienić formularz?

Można to zrobić wizualnie za pomocą kosmetyków – najkrótszego i najtańszego sposobu na przekształcenie oczu. Istnieją dwa główne kształty oczu – okrągły i migdałowy, ale nawet każdy z nich wygląda inaczej w zależności od kształtu i wielkości twarzy oraz innych jej części. Kształt migdałów uważany jest za idealny – wdzięcznie wydłużony z podniesionymi kącikami, a każda technika makijażu oczu dąży do jego stworzenia.

Strzałki – czarne, brązowe, szare – pomogą wizualnie zmienić kształt oczu – dobierz odcień środka dekoracyjnego do naturalnego koloru oczu i ich wielkości.

 1. Aby poprawić małe oczy zacznij rysować strzałę od połowy wieku – najpierw rysowana jest cienka linia, która stopniowo rozszerza się i idzie w górę. Zamień kruczoczarny eyeliner na brązowy, zielony, niebieski, wybierz przeciwstawny tusz do rzęs, ciemniejszy iz błyszczącym wykończeniem.
 2. Aby azjatyckie oczy były szersze i większe, używaj kontrastujących kolorów. Najpierw narysuj kreskę ciemnym (szarym, brązowym) ołówkiem nad załamaniem górnej powieki – spójrz przed siebie i po prostu powtórz kontur, lekko naciskając ołówek. Od zewnętrznego rogu narysuj małą kreskę w górę eyelinerem lub ołówkiem i połącz ją z pierwszym. Spowoduje to utworzenie nowego „otwartego” formularza. Zakryj ruchomą powiekę jasnymi cieniami, dolną powiekę ciemnymi. Nie zapomnij o wkładce, możesz zacząć rysować strzałę zarówno od wewnętrznego kącika (przy szerokim lub średnim ustawieniu oczu), jak i od środka powieki (jeśli jest wąska).
 3. Aby skorygować wyłupiaste oczy, cienie należy odłożyć na bok i zamiast tego użyć eyelinera lub konturówki. Pokaż schludną cienką strzałkę i nie dotykaj dolnej powieki.

Makijaż pozwala zbliżyć naturalny kształt oka do idealnego kształtu migdała, dzięki czemu odpowiednie cienie odmienią każdą stylizację.

Korekta makijażu

Małe oczy

Dla małych oczu zaleca się stosowanie jasnych odcieni o perłowym wykończeniu lub płynnych o błyszczącym wykończeniu – dodadzą one wizualnej objętości. Na wewnętrzne kąciki nałóż kroplę białych lub jasnych perłowych cieni i rozetrzyj je na środku powieki. Ciemniejsze cienie nałóż na zewnętrzny kącik i rozetrzyj na skroniach oraz na środku, tworząc lekką mgiełkę i płynne przejście z jasnego odcienia cieni do ciemniejszego. Możesz użyć eyelinera – zacznij rysować kreskę mniej więcej od połowy wieku i prowadź wyraźną strzałkę w górę, stopniowo zwiększając jej szerokość.

Konieczne jest wykluczenie ciemnych matowych tekstur na całej ruchomej powiece – sprawią, że oczy będą jeszcze mniejsze.

To, czego zdecydowanie nie powinieneś robić, to obrysowywać je na czarno, a zwłaszcza rysować kajany – ta technika sprawi, że będą maleńkie. Aby małe oczy były bardziej wyraziste, pomaluj tylko górne rzęsy ciemnym tuszem i nie maluj dolnych.

“ciężka” powieka

Z problemem „ciężkiego” wieku spotykają się z nią nawet młode dziewczyny o azjatyckim wyglądzie lub osoby bardziej dojrzałe, a w każdym wieku można go rozwiązać za pomocą odpowiedniego makijażu. Technika przyciemniania zewnętrznego kącika pozwoli na skorygowanie odstającej powieki – nałóż na nią ciemne cienie, przyciemnij je i przyciemnij załamanie górnego – spójrz przed siebie w lustro i narysuj cienką kreskę nad załamaniem , dobrze wymieszaj wszystkie linie. Wszystkie pociągnięcia ołówkiem lub cieniami powinny być skierowane do góry – to wizualnie uniesie opuchniętą powiekę. Wizażyści zalecają dalsze wydłużanie brwi, a nie obniżanie ich końcówek.

READ
Przedłużanie rzęs: jak odróżnić dobrego mistrza od złego

„obniżone” rogi

Nadają zmęczenie ogólnemu wyrazowi twarzy i opadającemu spojrzeniu.pomimo dobrego humoru. Podczas tworzenia makijażu ważne jest, aby linia eyelinera lub cienie dotarła do skroni – to wizualnie podniesie „opuszczone” zewnętrzne rogi. Nakładaj cienie w następującej kolejności: jasne – w zewnętrznych rogach, ciemne – na zewnątrz, coś pomiędzy – pośrodku. Idealnym wyborem dla dziewczyn o „smutnych” oczach będą strzały, podczas gdy można je wyraźnie narysować lub zacienić, jak Marilyn Monroe.

Okrągłe oczy

Konieczne jest wizualne rozciągnięcie rogów za pomocą liniowej linijki lub używając ciemnych cieni, które wyjdą poza zewnętrzny narożnik. Jednym słowem – wybierz strzałki lub cieniuj ołówek, cienie do skroni i nie zapomnij o zaciemnieniu zewnętrznego narożnika. Dobrze zamaluj górne rzęsy i podkręć je – wizualnie stworzą kształt w kształcie migdała.

głęboko osadzony

Uratowanie „zatopionych” oczu pozwoli na prostą technikę: Na ruchomą powiekę nałóż jasny cień do powiek lub korektor o perłowym wykończeniu i rozetrzyj kosmetyki nieco poza jej naturalne granice. Podświetl wewnętrzny róg jasnym, prawie białym ołówkiem i narysuj strzałę na skroni. Nacisk na usta pomoże pozbyć się zapadniętych oczu – niech staną się „twarzą twarzy”.

Nie zapomnij o brwiach i narysuj naturalną szeroką linię.

wypukły

Duże wyłupiaste oczy również wymagają korekty. Wyłącznie perłowe cienie na ruchomej powiece sprawią, że oczy będą jeszcze bardziej obszerne, dlatego preferuj matowe tekstury z ciemnym pigmentem. Narysuj linię brwi nieco dalej poza zewnętrzny kącik oka. Właściwe jest podkreślenie go białą kredką lub niewielką ilością jasnych cieni.

szeroko ustawione

Konieczne jest wizualne zbliżenie oczu do siebie i postępuj zgodnie z główną zasadą – rozjaśnij zewnętrzny narożnik i przyciemnij wewnętrzny. Dzieje się tak w przypadku, gdy kreska eyelinera może zaczynać się u samej podstawy oka – wewnętrznego kącika, a nawet wykraczać poza niego o 1-2 mm. Nakładanie pigmentu cieniowego rozpoczyna się od wewnętrznego narożnika i jest cieniowane do połowy wieku, jasne odcienie nakładają się na zewnętrzny narożnik, ich granice są cieniowane pędzlem. Aby wizualnie zbliżyć oczy, warto odpowiednio ukształtować brwi – narysuj kilka dodatkowych pociągnięć u ich podstawy.

zestaw zamknięty

Jasną właścicielką tej formy jest słynna hollywoodzka diva Sarah Jessica Parker.. Jeśli zwrócisz uwagę na jej makijaż, zobaczysz, że jej wewnętrzne kąciki oczu są zawsze podkreślone jasnymi cieniami o perłowym wykończeniu. W przypadku oczu blisko osadzonych można całkowicie przyciemnić górną powiekę cieniami o błyszczącym wykończeniu lub wybrać matową konsystencję w zależności od wielkości oczu. Wszystkie linie powinny być narysowane do skroni, cieni, pociągnąć wkładkę do góry naturalną linią bez fanatyzmu – to wizualnie podniesie twoje oczy. Kolejną ważną wskazówką jest rozpoczęcie linii eyelinera i strzał od około połowy wieku.

READ
6 prostych kroków do nieskazitelnych brwi: od teraz możesz zapomnieć o salonach kosmetycznych

pochyły

Korekta skośnych oczu jest ograniczona do minimum użycia kosmetyków w tej okolicy. – skup się na ustach i dobrze wypracuj brwi. Podkreśl same oczy jasnymi cieniami i wybierz tusz do rzęs z efektem naturalnego podkręcenia, wypracuj zewnętrzne kąciki i skręć w nich małe rzęski.

Jak wybrać makijaż?

W makijażu mocno ugruntowały się techniki, które pozwalają krok po kroku i wizualnie dopasować oczy oraz podkreślić holistyczny wygląd.

 • Kolor oczu odgrywa ważną rolę – do orzechów wybierz odcienie złota, brązu i dowolnych brązów cieni i kredek do oczu, do oliwki – liliowy i fioletowy (dwa ostatnie są dla zimnej karnacji) lub kolory uniwersalne – zielony, brązowy. Dla niebieskich oczu wybierz klasyczne kontrastowe odcienie – szary, granatowy i nietypowe kolory – pomarańczowy, różowy, dla szarych – liliowy, zimny turkus i niebieski, jasnoszary i brązowy.

 • Rodzaj koloru Lato akceptuje odcienie koloru morza i nieba – niebieski, jasnoniebieski, liliowy i szary, w tym z brązowym, białym, srebrnym pigmentem. Główną zasadą jest to, że występują w naturze. Wiosna to wszelkie ciepłe odcienie od beżu i brązu po zieleń, zima to zimny róż (nawet na powiekach), szarość, błękit, jesień to czerwień, brązowe pigmenty i czerń.

 • Tworzenie lisich (skośnych) oczu oznacza usunięcie długiej strzały prawie do skroni. Ta technika jest odpowiednia dla Azjatek i płci pięknej o naturalnie małych oczach (w tym szeroko i wąsko rozstawionych). Dzięki niemu uzyskuje się efekt obniżonego narożnika wewnętrznego i podniesionego narożnika zewnętrznego, dlatego dla jego naturalnego ucieleśnienia warto dążyć do tego.

Wskazówki od wizażystów

 • W pogoni za idealną strzałą weź wskazówkę: aby znaleźć swój kształt, zamknij oko i kontynuuj naturalną linię oka. Aby linia była wyraźna, przyklej kawałek taśmy w zewnętrznym rogu i narysuj na nim ołówek lub kredkę;
 • Prawie każdy makijaż używany jest przyciemniony zewnętrzny kącik oka i mała strzałka – jest to wyjście, jeśli nie potrafiłeś jeszcze określić swojego rodzaju makijażu;
 • By otworzyć oczyi szeroko otwartymi oczami, umieść białą kropkę ołówkiem lub cieniami w wewnętrznym kąciku. Ta technika nie jest odpowiednia dla osób o daleko osadzonych oczach;
 • Jeśli oczy są duże, pomaluj rzęsy u samej podstawy, jeśli są małe – nie próbuj nakładać trochę na korzenie włosów, zacznij nakładać tusz do rzęs, cofając się trochę od nasady;
 • cienka kreska eyelinerem, wykonany od środka ruchomej powieki, odmieni każdy makijaż oczu i skoryguje ich kształt;
 • Zwiększ trwałość cieni lub korektor pomoże w użyciu specjalnego podkładu i jego nałożeniu na nieprzygotowaną ruchomą powiekę;
 • Aby rozjaśnić twoje oczy narysuj linię kayal wzdłuż błony śluzowej białym lub cielistym ołówkiem; a następnie możesz „wyrzeźbić” dowolny kierunek i styl, ważne jest przygotowanie podstawy – idealny kształt.
READ
7 kształtów brwi, które odmłodzą i pasują do każdego typu twarzy

Jak określić kształt oczu i dokonać jego korekty – zobacz poniższy film.

logotyp do makijażu

Będziesz musiał przeprowadzić kilkanaście eksperymentów kosmetycznych, zanim zrozumiesz, która opcja makijażu Ci odpowiada i najlepiej podkreśla dostojność Twojego wyglądu. W tym materiale – więcej o tym, jakie istnieją metody doboru makijażu i na jakich parametrach należy się skupić, zastanawiając się nad swoim wizerunkiem piękna.

Skąd wiesz, który makijaż jest dla Ciebie odpowiedni?

Głównym zadaniem makijażu jest skupienie się na walorach wyglądu, odwrócenie niedoskonałości w cień i poprawienie tego, co może wyglądać lepiej.

 • Na początek powinnaś określić, co konkretnie chciałabyś wyeksponować za pomocą kosmetyków: podkreślić duże oczy, a może podkreślić zmysłowe usta? To pierwszy krok.

typ koloru lato

 • Pamiętaj, aby wziąć pod uwagę główne cechy swojego wyglądu: kolor włosów i skóry, kształt twarzy i brwi. Te parametry w dużej mierze decydują o tym, jakie odcienie wybrać i jakich technik makijażu użyć.

blondynka z jagodowymi ustami

 • Kolor i kształt oczu również ma znaczenie. Większość odcieni cieni, eyelinerów i ołówków, z wyjątkiem czerni i brązu, nie jest uniwersalna. Być może masz również pewne cechy (na przykład zbliżającą się powiekę), które zdecydowanie musisz wziąć pod uwagę podczas tworzenia makijażu.

giji

 • Wizażyści zazwyczaj nie tracą z oczu innych niuansów – na przykład indywidualnych cech, takich jak wyrzeźbione kości policzkowe czy zaokrąglone policzki, wysokie lub odwrotnie niskie czoło, garb na nosie czy szeroki grzbiet nosa.

Jak dobrać makijaż do typu twarzy?

Rodzaj twarzy (jej kształt) dyktuje, które jej części należy zacienić, a które podkreślić.

 • Owalny kształt jest uważany za bliski ideału – rzadko wymaga regulacji. Wystarczy delikatnie podkreślić kości policzkowe bronzerem, aby rysy twarzy stały się bardziej wyrzeźbione.
 • Kwadratowy kształt z reguły oznacza dość szeroką twarz o ostrych rysach. Posiadanie umiejętności konturowania przy tego typu twarzy jest koniecznością. Twoim głównym zadaniem jest wizualne zawężenie twarzy. Dodatkowo tworząc makijaż należy unikać makijażu graficznego i wybierać miękkie przejścia kolorystyczne, tworząc piękną „mgiełkę”.
 • Należy również wyrzeźbić okrągłą twarz. W makijażu musisz skupić się na elementach graficznych – na przykład narysuj wyraźne strzałki lub obrysuj usta ołówkiem, a następnie pomaluj je matową szminką.
 • Twarz w kształcie serca (trójkątna) charakteryzuje się spiczastym podbródkiem i szerokim czołem. W makijażu musisz dążyć do „zrównoważenia” dolnej i górnej części twarzy. Rzeźbienie należy wykonać zgodnie z poniższym schematem.

Ponadto: Polecamy skorzystanie z darmowej usługi wirtualnego makijażu online firmy Armani Beauty, która pozwala wybrać kosmetyki i odcienie w zaledwie kilku krokach.

READ
Co to znaczy bezskutecznie wykonać tatuaż na brwi i jak uniknąć konsekwencji

Jak wybrać makijaż, biorąc pod uwagę rodzaj koloru?

Łatwiej będzie Ci zrozumieć, który makijaż Ci odpowiada, jeśli określisz swój kolor. Możesz dowiedzieć się, czy Twój kolor jest „ciepły”, czy „zimny”, w jeden z poniższych sposobów.

Noś białą koszulkę lub koszulę. Twój typ koloru jest „zimny”, jeśli skóra na tle czegoś takiego wydaje się blada. „Ciepły” będzie dla tych, których skóra wygląda wręcz przeciwnie, jakby była lekko opalona.

ciepły typ kolorystyczny

Inny sposób: zapamiętaj, która biżuteria najbardziej Ci odpowiada. Srebro z reguły tworzy harmonijną parę z „zimnym” typem kolorystycznym, podczas gdy złoto lepiej pasuje do „ciepłej” skóry.

typ koloru zimnego

Typy kolorów są również podzielone na cztery główne typy: „wiosna”, „jesień”, „lato” i „zima”.

 • „Wiosna” to z reguły „ciepła” skóra o różowawym odcieniu w połączeniu z jasnobrązowymi lub brązowymi włosami o czerwonawym odcieniu.

makijaż ust

 • Kolor „jesień” jest podobny do „wiosny”, ale jednocześnie skóra ma raczej żółtawy odcień. Włosy – również z czerwonym odcieniem, oczy mogą być szaro-zielone, brązowe, “orzechowe”.

jesień

Łatwo zrozumieć, że w makijażu, który pasuje do dziewcząt o „wiosennym” i „jesiennym” typie kolorystycznym, powinny dominować „ciepłe” odcienie.

 • Bo „zima” charakteryzuje się połączeniem jasnej, wręcz bladej skóry i ciemnych włosów, a także niebieskich, szarozielonych lub ciemnobrązowych oczu.

rodzaj koloru zima

 • „Lato” to „zimna” skóra, którą uzupełniają włosy o neutralnym popielatym odcieniu i oczy w kolorze niebieskim, szaroniebieskim, oliwkowozielonym lub brązowym.

jasnowłosy

W związku z tym lepiej jest, aby dziewczęta „letnie” i „zimowe” wybierały kosmetyki o „zimnych” odcieniach.

Jeśli nadal masz trudności i nie możesz określić swojego koloru, zrób test.

Jak dobrać makijaż do swojego wyglądu? zdjęcie 4274

Jak wybrać makijaż wieczorowy i dzienny?

Znając swoje cechy, z łatwością znajdziesz opcje makijażu, które będą odpowiednie w danej sytuacji, a jednocześnie podkreślą Twoją godność.

Makijaż dzienny

szare oczy

Makijaż na co dzień jest neutralny, delikatny, naturalny. Twoim zadaniem jest ułożenie go w odcieniach (cieplejszych lub chłodniejszych), które Ci odpowiadają, biorąc pod uwagę Twój typ kolorystyczny. Dotyczy to przede wszystkim makijażu oczu i doboru różu. Przykłady podano poniżej.

Makijaż dzienny dla “zimnych” kolorów

Makijaż dzienny dla “ciepłej” kolorystyki

Wieczorowy makijaż

brunetki czerwone usta

Jaki makijaż wybrać na wyjątkowy wieczór? W makijażu „out” będziesz musiał przemyśleć nie tylko kolorystykę, ale także najbardziej odpowiednie techniki kosmetyczne.

 • Na przykład w przypadku pucołowatych twarzy warto wykonać konturowanie, aby rysy twarzy były cieńsze, w przypadku dziewcząt o kwadratowej twarzy lepiej zwrócić uwagę na oczy. Można to zrobić za pomocą makijażu smokey eye.
 • W zależności od cech wyglądu mogą być potrzebne dodatkowe manipulacje upiększające: ukryj „zwis” powieki, zwęź nos lub wyraźniej kontury ust.

Poszukaj przykładów pięknego makijażu wieczorowego w naszych samouczkach wideo. Promienny makijaż w tonacji terakoty jest idealny do „zimnego” koloru.

A spektakularny makijaż z wykorzystaniem lśniących cieni o głębokim śliwkowym odcieniu podkreśli godność dziewczyny o „ciepłym” kolorze.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: