Jaka powinna być elegancka kobieta

Co to znaczy być elegancką dziewczyną? Elegancja jest zawsze w modzie

Każda epoka w towarzystwie jej stereotypy w stylu ubioru, makijażu i urody, ale elegancja jest zawsze w modzie. Nie każdej dziewczynie udaje się być nosicielem wyrafinowanej elegancji. Elegancja to nie tylko umiejętność stylowego ubierania się, to odzwierciedlenie wewnętrznego świata człowieka, jego stanu ducha, poziomu wychowania, wykształcenia i kultury. Jest wiele nienagannie ubranych, zadbanych i szczupłych dziewczyn, ale tylko kilka eleganckich.

elegancka dziewczyna zawsze w centrum uwagi, jest przyjazna ludziom i cieszy się uniwersalną miłością. Wszyscy wokół niej podziwiają ją i starają się ją naśladować. Bycie eleganckim nie jest łatwe, zwłaszcza dla tych, którzy nie mogli urodzić się „we właściwym miejscu we właściwym czasie”. Ale możesz zmienić swój wygląd, aby można go było ocenić słowem „elegancki” i przy odrobinie wysiłku nauczyć się kilku manier eleganckiej dziewczyny.

Elegancja – to nie jest bezmyślne podążanie za modą, ale subtelne dostrzeżenie stylu we wszystkim. Ubrania, buty i dodatki eleganckiej dziewczyny są zawsze nienagannej jakości, co z reguły potwierdza wysoka cena. Naucz się nie kupować wszystkich ubrań ze sklepowych półek, najpierw zdecyduj, które stroje Ci odpowiadają i wybieraj tylko te modele, które korzystnie podkreślą powagę Twojej sylwetki. Kieruj się zasadą – „jedna wygodna i wysokiej jakości rzecz jest lepsza niż wiele modnych i tanich”. W Twojej garderobie powinno znaleźć się kilka kompletów indywidualnych „mundurków” dla eleganckiej kobiety, które można skompletować z klasycznej marynarki, spodni, spódnicy, swetra, bluzki i butów. Połącz je tak, aby wyglądały jak para i idealnie ze sobą współgrały.

elegancka dziewczyna

Podkreślić elegancja i akcesoria pomogą nadać wyglądowi jasność. Dobra skórzana torba, buty, rękawiczki, szaliki, biżuteria i zapach drogich perfum najlepiej podkreślą Twoją indywidualność. Zdecydowanie powinieneś wiedzieć, że w swojej szafie masz wystarczająco dużo ubrań, które możesz założyć rano bez większego namysłu, zwłaszcza jeśli spieszysz się do pracy. Zbyt głęboki dekolt, minispódniczka, odkryte plecy lub brzuch, nadmiernie ściągnięta talia mogą całkowicie zniszczyć wrażenie dziewczęcej elegancji. Nie oznacza to, że elegancka dziewczyna nie powinna podążać za modowymi trendami, tylko że nie powinna być wulgarna, naśladując ogólny tłum.

pełne wdzięku ruchy i sofistyka to nieodzowne elementy elegancji, ale skąd wdzięk, jeśli ciągle borykasz się z niskim dekoltem bluzki czy długością krótkiej spódniczki, w której nie możesz nawet lekko pochylić się nad stołem, żeby coś podpisać. Elegancka dziewczyna oprócz dobrego smaku posiada umiejętność odpowiedniego ubioru do miejsca. Oznacza to, że rozumie, w jakich ubraniach powinna iść do pracy i co jest odpowiednie na ważne spotkanie.

READ
Najmądrzejszy znak zodiaku: nie da się go oszukać

Oprócz pięknych ubrań elegancka dziewczyna musi mieć prostą postawę i zadbany wygląd. Pamiętaj, jak bohaterka filmu „Najbardziej urocza i atrakcyjna” nauczyła przyjaciółkę chodzenia „od biodra”. To ten sam lekki i zrelaksowany chód, jaki powinna mieć elegancka dziewczyna. Proste plecy bez napięcia, lekko podciągnięty brzuch, delikatnie opuszczone ramiona, podniesiony podbródek i lekkie ruchy nóg. Przy takiej postawie każde ubranie pasuje idealnie, a sama dziewczyna wydaje się wyższa.

elegancka dziewczyna

Z właściwym chód poruszają się tylko nogi i nie ma potrzeby machania biodrami i wymachiwania rękami. Elegancka dziewczyna zawsze ma zadbany i zdrowy wygląd, co można osiągnąć dzięki częstym wizytom w salonach kosmetycznych. Nawet jeśli nie masz na to czasu ani pieniędzy, Twoja skóra, paznokcie i włosy zawsze powinny być w idealnym stanie. Żadnych niepomalowanych cebulek włosów, rozdwojonych końcówek, łuszczącego się lakieru, niechlujnych skórek i zadziorów! Nie ma znaczenia, gdzie robisz makijaż, manicure i fryzurę, ale muszą być one w harmonii z Twoim wyglądem.

elegancka dziewczyna Potrafi pięknie mówić i poprawnie wyrażać swoje myśli. Podczas rozmowy uważnie słucha rozmówcy, wyraźnie wyraża swoje myśli, patrzy mu prosto w oczy i woła go po imieniu. Komunikując się z nieznanymi ludźmi, jest ostrożna i umiarkowanie otwarta, a wobec bliskich jest uprzejma i dobroduszna. Aby stać się w pełni eleganckim, trzeba dołożyć wszelkich starań, aby rozwinąć takie cechy charakteru jak pewność siebie, spokój i takt.

elegancka dziewczyna wykształcona i oczytana, umie prowadzić rozmowę na dowolny temat, wie, jak zachować się w konkretnej sytuacji. Podczas rozmowy śmieje się cicho i nie gestykuluje rękami. Swoim wyglądem okazuje szacunek rozmówcy, więc każdy chce się z nią przyjaźnić. Bez opanowania prawidłowych sposobów zachowania i komunikacji nie można stać się eleganckim. Na przykład w transporcie publicznym nie powinieneś siedzieć z rozłożonymi nogami i opadłymi na oparcie siedzenia. Niezależnie od tego, czy nosisz spodnie, czy nie, trzymaj nogi równolegle i wyprostuj plecy.

serce elegancjaPrzede wszystkim pewność siebie, życzliwość i uprzejmość. Dlatego nie jest tak ważne, jak pięknie i zadbanie wyglądasz na zewnątrz, możesz być elegancki nawet bez makijażu w szlafroku frotte po kąpieli. Bądź celowy i życzliwy, zadowalaj ludzi wokół ciebie swoją pozytywną energią. Nie plotkuj, nie przeklinaj i nie krzycz.

READ
Tajne frazy, za którymi szaleją znaki zodiaku

– Wróć do spisu treści sekcji „Dermatologia”

Informacje na stronie podlegają konsultacjom lekarza prowadzącego i nie zastępują konsultacji bezpośredniej z nim.
Zobacz umowę użytkownika, aby uzyskać więcej informacji.

Czego Ci brakuje, aby stać się elegancką kobietą? Odpowiedni ubiór – czy jeszcze dobre maniery? A może piśmienna mowa? Nad czym pracować, aby nie tylko wyglądać elegancko, ale także zmienić swoją esencję, bohaterkę książki „Elegancja w Odnushce” proponuje jej ukochany i niestety zmarła babcia, wysyłając ostatnią paczkę.

Piękno i elegancja, jaka jest różnica

Zrozumiałem, że to ostatnia, bo dużymi literami były na niej napisane te dwa słowa: „Ostatnia paczka”. Poznaję moją babcię. Nigdy nie wprowadzała ludzi w błąd i zawsze dawała tylko prawdziwe nadzieje.

To, co znajdowało się w pudełku, było zupełnie inne niż poprzednie prezenty. Była tam prosta kostka Rubika i pożółkła kartka, którą kiedyś wyrwano z zeszytu.

Oczywiście od dzieciństwa uwielbiałem tę łamigłówkę i miałem na jej temat własną filozofię. Ale bardziej spodziewałam się, że dostanę coś, co moja babcia kojarzyła ze stylem życia eleganckiej kobiety. A kostka Rubika jakoś w ogóle się nie zmieściła.

Zbieraj życie jak kostka Rubika

Czy kiedykolwiek udało Ci się rozwiązać kostkę Rubika? Nawiasem mówiąc, twórca tego nieszczęsnego i jednocześnie wyjątkowego drobiazgu początkowo nie wiedział, jak sam złożyć sześcian i po raz pierwszy zajmował się montażem przez miesiąc. Jeśli nie znasz algorytmu, proces może potrwać od miesiąca do roku. Tak jest w życiu: bez zrozumienia istoty zadania i nie do końca zdając sobie sprawę z natury pojawienia się swojego snu, nie możesz do niego przejść.

Nasze życie można porównać do różnych stron kostki Rubika i jej uspokajających, wesołych kolorów. Jedna strona to Miłość, druga to Pieniądze, a druga to Moc, która daje wszystko i wszystkiego pragnie. Pozostałe trzy to Rodzina, Przyjaźń i oczywiście Dusza. A życie każdego człowieka jest jak kostka Rubika, którą stara się zebrać przez całą swoją życiową ścieżkę. Aby wszystkie aspekty jego życia były pełne kolorów i, jak mówią, na swoim miejscu.

Ale oto pech: jak tylko zaczniemy zbierać Miłość, w tym samym momencie załamuje się strona Pieniądza, a my po prostu stoimy i patrzymy, jak znikają kwadraty. Ale jak tylko zaczniemy zbierać po stronie Pieniądza, kwadraty po stronie Duszy natychmiast znikają i tak dalej. Nie znając algorytmu, możesz spędzić całe życie na wyjaśnianiu lub składaniu własnego Życia Rubika.

READ
5 sposobów na uzyskanie tego, czego chcesz od męża

Aby nadal rozwiązać tę życiową zagadkę, musisz spojrzeć na swoje życie z różnych punktów widzenia. Zbierając jedną ze stron, opiekuj się pozostałymi i podejmuj działania w celu ich zachowania. Zastanów się, który z sześciu obszarów wymaga dziś Twojej największej uwagi. O czym zapomniałeś w pogoni za szczęściem?

A jeśli to nie zadziała?

Powoli wyjęłam zabawkę z pudełka, które było dla niej za duże. Przekręcając kostkę w dłoniach, próbowałem ją ułożyć, starając się przypomnieć sobie algorytm, którego nauczyłem się jako dziecko. A potem pomyślałem, że jeśli porównamy to z Life-Rubik, to dzisiaj, ku mojemu wielkiemu rozczarowaniu, nie zebrałem żadnej z partii.

nie mam rodziny; po ukończeniu dwóch uniwersytetów nadal nie dostałam wymarzonej pracy; z koleżankami też nie wszystko jest tak dobre, jak w filmie „Seks w wielkim mieście”.

Oczywiście nasza czwórka była kiedyś przyjaciółmi, a nawet trochę skopiowała życie i hobby bohaterek, ale z czasem wszyscy jakoś uciekli. Ktoś ma rodzinę, ktoś ma karierę, ktoś był bardzo kochający. Staraliśmy się spotykać przynajmniej raz na dwa miesiące; to trwało, aż znalazłem moją dziewczynę całującą młodego mężczyznę w toalecie restauracji. – A co w tym złego? – ty pytasz. Tak, generalnie nic, jeśli nie wziąć pod uwagę faktu, że byłem w związku z tym mężczyzną od ponad roku. Po zastanowieniu się nad kobiecą przyjaźnią i męską wiernością, zdecydowałam, że ani pierwsza, ani druga nie zdarzają się w prawdziwym życiu i trafiłam do pracy.

Ale też praca jeszcze nie była taką, w której, jak mówią, „jedzie się jak na wakacje”. To było bardziej jak powiedzenie „Praca to miejsce, w którym zarabiasz pieniądze. stres nerwowy, drżenie oka, tik nerwowy, ból głowy. A pod koniec miesiąca dają ci pieniądze na leczenie”.

Dlatego po zastanowieniu się trochę nad tymi aspektami życia Rubika, które miałem w opłakanym stanie, doszedłem do wniosku, że pierwszą rzeczą do podjęcia jest wrzucenie tej kostki do piekła, gdyż ani jedna osoba nie będzie w stanie aby zebrać wszystkie strony w tym samym czasie. I gdy tylko dotarłem do tej afirmującej życie myśli, mój wzrok padł na kawałek papieru, którego nie zauważyłem, a który znajdował się w pudełku prezentowym.

READ
6 odpowiedzi na najbardziej nieoczekiwane pytania

Wnuczko, dzisiaj minęło dokładnie 10 lat od kiedy cię ostatnio przytulałem. Ale chcę, żebyś wiedziała, że ​​przez cały ten czas zawsze byłam z tobą.

Przez te wszystkie lata wysyłałem ci małe przypomnienia, że ​​możesz być szczęśliwy w tym życiu. Zwłaszcza jeśli zostaniesz elegancką kobietą.

Jednak instynkt podpowiada mi, że najprawdopodobniej chciałeś rzucić tą kostką Rubika, żeby nie przypominała Ci irytująco, gdzie teraz jesteś.

A ponieważ nie udało mi się do Ciebie dodzwonić, mam nadzieję, że te osoby, które bardzo mi pomogły na mojej trudnej życiowej ścieżce, będą w stanie to zrobić.

Na odwrocie znajdziesz sześć nowych przedmiotów. Zwróć uwagę, to są boki Twojej elegancji i boki Twojej kostki.

Zbierz je w tym roku, a obiecuję i do zobaczenia!

Do zobaczenia? Co to może znaczyć? Że pod koniec tego testu pójdę do innego świata? A może babcia coś knuje?

Odwracając kartkę, zobaczyłem sześć punktów. Każdy został napisany w kolorze odpowiadającym jednej stronie kostki Rubika. A na końcu każdej linijki było nazwisko i adres.

A poniżej tych punktów, jakby babcia coś sobie przypomniała i postanowiła dodać, zostało napisane prostym ołówkiem i niepewnym lub szybkim pismem: „Kochanie, zbierz swoją kostkę elegancji”.

Jesteś elegancką kobietą? Test

Jesteś elegancką kobietą? Test

Wyobraź sobie, że dostałeś ode mnie tę samą wiadomość. Spróbuj ocenić swoją kostkę elegancji.

Tak, wydaje się, że wystarczy złożyć jedną stronę – wygląd, ponieważ nie jest tak trudno stać się pięknym. Wystarczy wpaść w dobre ręce wizażystki, zrobić modną fryzurę i kupić luksusowy strój.

Teraz pomyśl o tym. Jak często spotykasz eleganckie kobiety wśród pięknych? Czy możesz wymienić tych, których naprawdę uważasz za standard elegancji? I proszę, abyście pamiętali nie znanych aktorów czy przedstawicieli rodzin królewskich, ale zwykłe kobiety spośród waszych dziewczyn, członków rodziny lub współpracowników. Czy jest wśród nich wiele eleganckich kobiet?

Zwykle ludzie wymieniają jedną lub dwie osoby, a czasem żadna nie przychodzi im do głowy. Dlaczego tak?

Faktem jest, że piękno często wyklucza elegancję, podczas gdy elegancja zawsze implikuje piękno z odrobiną prostoty i perfekcjonizmu.

Jak więc doceniasz swoją elegancję? Oto jego sześć twarzy.

READ
Najbardziej pożądaną kobietą według znaku zodiaku jest. BĘDZIESZ ZASKOCZONY!

Umysł i maniery. Elegancka kobieta to inteligentna kobieta. Co więcej, zna wszystkie subtelności świeckiej i biznesowej etykiety. Z łatwością może prowadzić small talk z nieznajomymi. A co najważniejsze, jest wolna. Nie może być sytuacji, w których byłaby zdezorientowana.

Gesty, chód i postawa. Tutaj wszystko jest proste. Jeśli złamiesz telefon częściej niż raz w roku i przeskoczysz dwa stopnie podczas wchodzenia po schodach, to ty, tak jak ja, powinieneś mieć solidne trzy.

Przemówienie. Niedawno dowiedziałem się, że w słowie „w tym samym czasie” nacisk kładzie się na trzecią sylabę, chociaż mam dwa wyższe wykształcenie i dwa czerwone dyplomy.

Jak rozumiesz, umiejętność czytania i pisania jest najwyższym kryterium oceny. Dodatkowo warto ocenić tempo swojej wypowiedzi, barwę, ekspresję i kunszt wypowiedzi.

Wygląd. Jaka jest różnica między piękną kobietą a elegancką? Fakt, że drugi absolutnie szanuje piękno, tylko uwydatnia je do prostoty. Elegancka kobieta rozumie wszystkie trendy w modzie, ale w przeciwieństwie do pięknej kobiety nie zakłada wszystkich modowych elementów jednocześnie. A co najważniejsze ma swój styl i zawsze jest ubrana odpowiednio: stosownie do sytuacji, miejsca i wieku.

Hobby i nawyki. W tamtym momencie nie do końca rozumiałem, co moja babcia miała na myśli, mówiąc „hobby”. Czy powinienem usiąść i nauczyć się haftu krzyżykowego, czy też moje hobby spadochronowe też jest w porządku?

Dlatego postanowiłem wystawić sobie piątkę za „nawyki”, bo od dzieciństwa pamiętałem, jak bawiliśmy się z babcią w „Secret Agent”. Moim zadaniem w tej prostej zabawie było dostrzeżenie u ludzi złych nawyków w ciągu dnia, które nie odpowiadały eleganckiemu wizerunkowi.

Na przykład pamiętam kobietę, która jadła z nami obiad w restauracji i cały czas poprawiała ramiączka stanika. A także – pani, która wstając za każdym razem wciągała pod obcisłą sukienkę swoje znienawidzone nylonowe rajstopy.

otoczenie i wizerunek. Do tej pory moim bliskim otoczeniem był rudowłosy, zuchwały arystokratyczny kot. A mój wizerunek najmniej odpowiadał świeckiej lwicy, więc w ostatnim akapicie śmiało narysowałem sobie ogromną jednostkę i położyłem się do łóżka z czystym sumieniem.

Teraz twoja kolej. Proszę o przyznanie sobie punktów od jednego do pięciu za każdą stronę sześcianu elegancji.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: