Jaka jest różnica między kobietami amerykańskimi a kobietami rosyjskimi?

Piękno rosyjskich kobiet znane jest na całym świecie. Wielu Europejczyków i Amerykanów chce mieć żonę z Rosji. Na pytanie, dlaczego tak traktują rosyjskie dziewczyny, najbardziej typową odpowiedzią byłoby: „Są piękne!”

Czy to prawda, że ​​powodem, dla którego mężczyźni z całego świata szaleją za naszymi rodakami, jest uroda słowiańskich kobiet? Chociaż zdecydowana większość ludzi będzie usatysfakcjonowana takim wyjaśnieniem, wydaje się ono zbyt daleko idące. Czy w Europie czy Ameryce nie ma pięknych kobiet?

Rzeczywiste wyjaśnienie jest znacznie głębsze i ciekawsze.

Dlaczego mężczyźni z Zachodu mają taką obsesję na punkcie umawiania się z rosyjskimi dziewczynami?

Aby właściwie odpowiedzieć na to pytanie, musimy zagłębić się nieco w historię. Należy się dowiedzieć, kiedy ten pomysł pojawił się po raz pierwszy w umysłach obcokrajowców. A kiedy ocenisz przyczyny tej fali zainteresowania rosyjskimi pięknościami, zrozumiesz, że rola piękna jest mniej istotna dla większości zachodnich mężczyzn.

Pierwsza fala zainteresowania była spowodowana zwykłą ciekawością, bo nasi rodacy byli czymś egzotycznym dla Europejczyków i Amerykanów. Niektórzy mężczyźni chcieli ich poślubić w ramach aktu charytatywnego, ponieważ upadek żelaznej kurtyny pozostawił w byłych republikach radzieckich bardzo słabą gospodarkę.

Druga fala zainteresowania pojawiła się znacznie później, kiedy ludzie zrozumieli i zróżnicowali rosyjskie i amerykańskie cechy kulturowe. Okazało się, że między Rosjanami a Amerykanami istnieją znaczne różnice.

Emancypacja

Główna różnica między Rosjanami a Amerykanami polega na tym, że w naszej kulturze nie ma feminizmu. Kobiety z Zachodu są bardzo wyemancypowane. Jednocześnie część mężczyzn popiera feminizm, podczas gdy druga część jest absolutnie przeciwna temu zjawisku. Rosyjskie dziewczyny są bardzo dalekie od zachodnich kobiet pod względem emancypacji.

Dla kobiet w Ameryce na pierwszym miejscu są kariery, a dopiero potem relacje rodzinne. Bardzo często zdarza się, że kobieta jest głową rodziny i zarabia pieniądze, a mężczyzna zajmuje się dziećmi.

W Rosji dziewczęta uczą się, że mężczyzna jest głową siedmiu lat. Od dzieciństwa wmawia się im, że rodzina powinna być priorytetem.

Z powodu wojny, w której zginęło ponad 20 milionów Sowietów, w przeważającej większości mężczyzn, Rosjanki zostały zmuszone do przyjęcia dwóch ról: matki i żywiciela rodziny. W rezultacie płeć piękna stała się tymi, którzy mogą zarówno budować karierę, jak i być doskonałą matką i żoną. To bez wątpienia jest bardzo atrakcyjne dla mężczyzn z Zachodu.

READ
Znaczenie pierścionków na palcach: jak je nosisz i co jest napisane

Styl randkowy

Sposób, w jaki Rosjanki i Amerykanki wchodzą w związki, jest również bardzo różny. Silne i niezależne dziewczyny z Zachodu często biorą sprawy w swoje ręce i robią pierwszy krok. W efekcie znacznie łatwiej do nich podejść, co wielu mężczyzn postrzega nie jako korzyść, ale jako pogarszający się stan tradycyjnych wartości.

Jednak dziewczyny w naszym kraju trzymają się bardziej tradycyjnego podejścia do randek i randek. Relacje z nimi nie rozwijają się szybko, mężczyzna musi zyskać przychylność i udowodnić, że jego uczucia są naprawdę szczere.

Jeśli chodzi o umawianie się z Rosjankami, sprawy mają się zupełnie inaczej. Kobiety w Rosji znane są ze swoich tradycyjnych poglądów na randki. Jeśli chcesz poznać rosyjską dziewczynę w prawdziwym życiu po rozmowie z nią, bądź przygotowany, że nie będzie to łatwa i krótka droga. Rosjanka potrzebuje średnio kilku miesięcy randkowania online, aby zrozumieć, że naprawdę cię lubi.

Jeśli chodzi o mężczyzn z Zachodu, Rosjanki nigdy nie umawiają się na randki, czekają, aż mężczyzna wykona pierwszy krok.

Postawa rodzinna

Emancypacja zawładnęła światem zachodnim, więc małżeństwa bez dzieci są tam powszechne. Zachodnie kobiety, które mają obsesję na punkcie swojej kariery, często stwierdzają, że nie chcą mieć dzieci, ponieważ po prostu nie będą miały wystarczająco dużo czasu, aby się nimi zaopiekować. Jednak niektóre kobiety z powodzeniem łączą w życiu zarówno rodzinę, jak i karierę.

Dla Rosjanek rodzina pozostaje priorytetem. Poprzez patriarchalne wychowanie, drugim celem kobiety po tym, jak została dobrą żoną, jest zostanie dobrą matką.

Rodzina bez dzieci to dla Rosjanek rodzina niepełna. Rosjanka czuje się gorsza, jeśli nie może urodzić dziecka.

Również kultura rosyjska słynie z poświęcenia. Dla kobiet ten aspekt przekształcił się w pełne zaangażowanie i oddanie rodzinie. Dlatego Rosjanki są uważane za wspaniałe żony i matki.

wygląd

Stany Zjednoczone znane są z kultu wygody, dlatego amerykańskie kobiety rzadko próbują zaimponować swoim chłopakom swoim wyglądem. Typowa amerykańska dziewczyna przychodzi na randki z minimalnym makijażem w codziennych ubraniach. Dzieje się tak głównie dlatego, że wewnętrzny spokój i osiągnięcia znaczą więcej dla amerykańskich kobiet niż ich wygląd czy stroje.

READ
Horoskop miłości na czerwiec 2023 r.

Chociaż Rosjanki również uważają, że ich wewnętrzny świat jest bardziej wartościowy niż wygląd zewnętrzny, sposób, w jaki wyglądają, wiele dla nich znaczy.

Typowa Rosjanka nie pozostawi się bez pielęgnacji i makijażu. Co więcej, Rosjanki mogą codziennie nosić drogie sukienki i buty na wysokim obcasie. W Rosji często można zobaczyć kobiety w eleganckich ubraniach, nawet w transporcie publicznym. Takie podejście do wyglądu w połączeniu z naturalną atrakcyjnością rosyjskich dziewcząt doprowadza mężczyzn z Zachodu do szału.

Edukacja i przekonania religijne

Edukacja w kulturze amerykańskiej nie jest tak poważna jak w języku rosyjskim. Edukacja była w czasach sowieckich swego rodzaju prestiżem, a dla zdecydowanej większości ludzi ukończenie studiów było głównym celem w życiu.

Religia jest jedną z niewielu rzeczy, które mają wspólnego Amerykanie i Rosjanie, ponieważ wiara jest bardzo ważna dla obu krajów.

Jak więc widać, cechy rosyjskich kobiet znaczą dla zachodnich mężczyzn znacznie więcej niż tylko dobry wygląd. Rosjanki są w stanie zarządzać swoją karierą, prowadzeniem domu i wychowywaniem dzieci, a mimo to są piękne.

Co powiesz na trzecią pozycję na liście?

Rosja i USA to dwa zupełnie różne światy. Amerykanki i Rosjanki dzieli przepaść. Mieszkanki Stanów Zjednoczonych ponad wszystko stawiają karierę, późno wychodzą za mąż i większość wolnego czasu poświęcają walce o prawa kobiet. Postanowiliśmy sporządzić listę najbardziej uderzających różnic między Rosjanami a Amerykanami.

Kurs Psychologii Poznawczej

Dowiesz się skąd bierze się lęk i kiedy przestaje być normą. Znajdziesz w sobie myśli, które sprawiają, że czujesz się źle na sercu. Naucz się rozumieć swoje emocje i uczucia. Zrozumiesz, jak pokonać niepotrzebny niepokój, zyskać większą pewność siebie i nie polegać na czyjejś opinii.

Feminizm jako sens życia

To słowo sprawia, że ​​mężczyźni na całym świecie chrząkają sceptycznie i drżą w środku. Uważa się, że został wynaleziony w Stanach Zjednoczonych, gdzie cały naród ma „mody” na pojęcia „wolności” i „równości”. Słowo to feminizm. Jeśli porównamy kobiety rosyjskie z kobietami amerykańskimi, to kluczową różnicą między nimi będzie status w społeczeństwie.

Mieszkanki Stanów Zjednoczonych położyły podwaliny pod agresywną walkę kobiet o swoje miejsce pod słońcem w środowisku, w którym niegdyś kwitł męski szowinizm. Przedstawiciele płci przeciwnej z innych krajów nawet żartują, że w Stanach Zjednoczonych nie można zachowywać się jak mężczyzna. Wszelkie oznaki uwagi, przejaw galanterii czy ślady słabości damy mogą być odbierane jako dyskryminacja, a w najgorszych sytuacjach będą traktowane jako molestowanie.

READ
Główny klucz do serca mężczyzn o różnych znakach zodiaku

Wystarczy spojrzeć na promocję idei feministycznych w kinie amerykańskim. Na przykład możemy przywołać filmy, w których najodważniejsze role przypadły kobietom: Alien, GI Jane, Red Sonja, Erin Brockovich czy Ocean’s 8.

Amerykańskie kobiety dążą do całkowitej niezależności od mężczyzn. Aktywnie opanowują męskie zawody i często w swoich działaniach dochodzą do absurdu. Na przykład Amerykanki przestają dbać o siebie, noszą męskie ubrania, wyzywająco odmawiają makijażu. Rosjanka zawsze pozostaje kobieca. Ważne jest, aby czuła się wzruszająco słaba, romantyczna, czuła. Rosyjskim dziewczętom schlebia męska uwaga, a brak waleczności jest przez nie postrzegany jako skutek złego wychowania.

Praca jest na pierwszym miejscu

Amerykanki nie chcą szybko wychodzić za mąż. Najpierw kończą studia, zdobywają pracę, budują karierę. To są ich życiowe priorytety. Romantyczne relacje rozwijają się na tle kariery, a nie odwrotnie, jak to się dzieje z Rosjankami. Amerykanki zazwyczaj dość późno wychodzą za mąż. Dla nich życie zaczyna się dopiero po 30. Oni też rodzą dzieci już w wieku dorosłym. Żywym potwierdzeniem tego jest wiele amerykańskich celebrytów: Halle Berry, Eva Longoria, Salma Hayek, Helen Hunt.

Dla większości rosyjskich kobiet koncepcje „odnoszenia sukcesów w życiu” i „zamążpójścia/rodzenia dzieci” są identyczne. Nasi rodacy zwykle pobierają się wcześnie i rodzą dzieci rok lub dwa po ślubie. Ważną rolę odgrywa tu również opinia publiczna. Wokół etykiety “stara panna” na niezamężnej dziewczynie około 30 lat.

Brak garnków i patelni

Amerykanki rzadko kiedy cały swój wolny czas poświęcają praniu, sprzątaniu czy nauce gotowania. Nie mają podziału obowiązków domowych na męskie i damskie. Amerykanka może pracować, kiedy jej mąż jest w domu z dziećmi. Takie przypadki są coraz częstsze. Jeden z naszych rodaków, od pięciu lat mieszkający w USA, nie przestaje dziwić się zachowaniu swoich amerykańskich znajomych. Ci silni, zdrowi fizycznie mężczyźni wolą spędzać urlopy macierzyńskie w domu niż z żonami.

Rosjanki mają zupełnie inny stosunek do organizacji życia. Czczą świętość paleniska i do późnej nocy mogą posprzątać mieszkanie, wyprać stos ubrań i gotować przez trzy dni z góry, podczas gdy małżonek spokojnie chrapie w sypialni po pracy. Najciekawsze jest to, że w takich sytuacjach Rosjanka zwykle pracuje sama i nie mniej się męczy.

READ
36 zdrowych nawyków, które prowadzą do długiego i szczęśliwego życia

Zdrowy egoizm i ufność w przyszłość

W USA kobiety zwykle znajdują dobrą pracę, aby mogły się utrzymać. Rodzina, mąż i dzieci nie zawsze są dla nich na pierwszym miejscu. Jeśli małżonek staje się ciężarem dla Amerykanina, po prostu odchodzi od niego w zachód słońca, ponieważ jest pewna, że ​​znajdzie kogoś lepszego. Oczywiście są wyjątki, jak w każdej regule, ale zazwyczaj Amerykanki nie tolerują nieostrożnych mężczyzn. Oto kilka wrażeń o pewnej starszej Amerykance, którą jeden z naszych rodaków dzieli na swoim blogu: „Ma wiele lat, konkuruje z divami czarno-białego kina, mówi, że aktorka Zsa Zsa Gabor miała tylko 9 mężów, a miała Miss Rosę — jedenaście!

Rosjanki są inne. Wytrwale trzymają się męża, mocno związani więzami małżeńskimi. Rozwód to środek ekstremalny, do którego zwykle podejmuje się dziesiątki prób ratowania związku.

Wyjaśnienie tego zjawiska jest dość proste. Przeciętna Rosjanka po ślubie staje się uzależniona finansowo od męża. Zwykle rodzi dzieci, rezygnuje z pracy, zaczyna zajmować się wyłącznie sprzątaniem. Mijają lata, małżonek stopniowo bada granice tego, co jest dozwolone w związku, aż w końcu przekracza granicę. Amerykanka już dawno zostawiłaby takiego pechowego męża. Rosjanka nie może sobie pozwolić na taki luksus, ponieważ jest całkowicie zależna od wybranego. Nie ma pracy, a jej umiejętności zawodowe już dawno zostały utracone, więc trzyma się męża do ostatniego tchu.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: