Jak zrobić makijaż na nadchodzące stulecie

Opadająca powieka to dość powszechny problem, który wielu dziewczynom utrudnia nakładanie tuszu do rzęs i cieni do powiek. Ale jeśli znasz jakieś życiowe hacki, wszystko ułoży się świetnie. Powiemy Ci krok po kroku, jak zrobić schludny makijaż na nadchodzące stulecie.

Cecha wyglądu, gdy górna powieka zwisa nad ruchomą częścią, jest dość powszechna i trudno jest wykonać makijaż oka przy zbliżającej się powiece. Czasami zwis jest związany ze zmianami związanymi z wiekiem, gdy mięśnie twarzy słabną z czasem. Nawiasem mówiąc, nawyk marszczenia czoła i grzbietu nosa znacznie wpływa na pojawienie się tego problemu. Stres, brak snu, chroniczne zmęczenie również mogą mieć wpływ. Ale są dziewczyny, które mają taką cechę ze względu na budowę powieki i kształt oka. W takim przypadku wadę można skorygować tylko chirurgicznie.

Odpowiedni makijaż na zbliżającą się powiekę sprawi, że oczy będą większe i bardziej wyraziste, jak np. u Nicole Kidman

Ale jest jeszcze jedna szansa na poprawę sytuacji – odpowiedni makijaż, który pomoże sprawić, że nawet w zbliżającym się stuleciu nie będziesz wyglądać na zmęczoną, a twoje oczy będą wyglądać na większe i bardziej wyraziste. Jak zrobić makijaż zbliżającego się stulecia – poniżej pokazujemy zdjęcie krok po kroku, a także dzielimy się sekretami techniki.

Główne sekrety techniki makijażu na nadchodzące stulecie

Aby wizualnie unieść powiekę i sprawić, by spojrzenie było bardziej otwarte, należy przestrzegać bardzo prostych zasad. Jak zrobić makijaż na nadchodzące stulecie – poradnik krok po kroku.

Używamy podkładu

W przypadku makijażu z problemem zbliżającej się powieki, zastosowanie podkładu lub bazy pod cienie jest koniecznością. W przeciwnym razie nawet najwyższej jakości i prawidłowo nałożone cienie zbiją się w załamania, obciążając powiekę i podkreślając nawis. Jeśli mówimy o makijażu oczu z nadchodzącą powieką, wykonanie krok po kroku musi koniecznie obejmować ten etap. A jeśli nie masz specjalnej bazy pod cienie, możesz nałożyć zwykłą bazę do twarzy lub bazę pod makijaż. To jest lepsze niż nic.

Zadbaj o swoje brwi

Prawidłowo ukształtowane brwi są ważne dla każdej kobiety. A dla tych, którzy mają problem nadchodzącego stulecia, rozwój brwi jest jednym z głównych etapów. Rozczesz brwi, dopasuj ich kształt kredką do brwi lub tuszem do rzęs. Napraw wynik specjalnym żelem. Nie opuszczaj końcówki brwi zbyt nisko. Jeśli twoja linia brwi jest naturalnie taka, warto nieco poprawić końcówkę, w przeciwnym razie uzyskasz efekt smutnego spojrzenia. Odpowiednio zaprojektowane brwi podkreślą schludny makijaż na nadchodzące stulecie – zdjęcie wyraźnie to pokazuje.

Lekkie cienie na całej ruchomej powiece

Cienie o jasnym odcieniu należy nakładać na całą ruchomą powiekę, a nie tylko na jej wypukłą część, jak sugerują niektóre techniki. Jasne cienie to podkład naszego „płótna”, na którym będziemy rysować. Wykonując makijaż cieniami na zbliżającej się powiece należy pamiętać, że cienie powinny być matowe, bez śladu połysku czy masy perłowej.

READ
Letni makijaż: 25 pomysłów, które zachwycą Cię kolorami

Dobór odpowiedniego odcienia cieni

Aby makijaż wyglądał jak najbardziej naturalnie, bardzo ważne jest dobranie odpowiedniego odcienia cienia. Nie powinieneś eksperymentować z jasnymi odcieniami, aby narysować główną fałdę. Nawet jeśli robisz makijaż dla brązowych oczu z nadchodzącą powieką i istnieje pokusa, aby użyć nasyconych kolorów, lepiej tego nie robić. Najlepiej wybrać brązowo-szare odcienie o neutralnym kolorze i nasyceniu. W przypadku makijażu wieczorowego można go dodatkowo wzmocnić ciemniejszym odcieniem.

A jeśli chcesz dodać kolor – można to zrobić od wewnętrznej strony wypukłej części ruchomej powieki. Po prostu bądź bardzo ostrożny. Lub umieść kolor wzdłuż linii dolnej powieki za pomocą kolorowego eyelinera lub ołówka. Sprawdź, jak piękne są zielone oczy Emmy Stone z jej zbliżającymi się powiekami.

Narysuj fałszywą fałdę

Przy zwisającej powiece bardzo ważne jest dla nas odwrócenie uwagi od naturalnego, zbyt niskiego załamania. I rysujemy fałszywe zagięcie nieco wyżej ciemnymi cieniami. W przybliżeniu na poziomie, na którym końcówki rzęs będą w pozycji, gdy oczy są otwarte. To obok narysowanego przez nas załamania będzie najciemniejsza strefa makijażu. Warto nakładać cienie ruchami cieniującymi tam i z powrotem, powtarzając zgięcie brwi. To jeszcze bardziej zamaskuje naturalną linię zagnieceń. Jak zrobić makijaż oczu z nadchodzącą powieką – zobacz zdjęcie krok po kroku poniżej.

Za pomocą ołówka

Niektórzy już widzieli w swoim doświadczeniu błąd, o którym już pisaliśmy: wyraźne linie strzałek uwidaczniają zwisającą powiekę, a ostatecznie decydują się całkowicie zrezygnować z ołówka. Ale tak naprawdę nawet jeśli robisz makijaż oczu na zbliżającej się powiece, ołówek nam się przyda. Z jego pomocą konieczne jest staranne wypełnienie przestrzeni między rzęskami górnej powieki.

Rysunek powinien być schludny i nie wyglądać jak ciągła linia. Należy szczególnie uważać, jeśli kosmetyki nakłada się na zwisające powieki związane z wiekiem – makijaż dojrzałej kobiety powinien być idealnie zadbany.

Jest ciekawy pomysł na wykonanie makijażu wieczorowego na nadchodzące stulecie. Aby uzyskać bardziej wyrazisty makijaż, możesz wykonać rysunek na dolnej powiece. A na dolną powiekę lepiej użyć ołówka jaśniejszego tonu.

Nacisk na rzęsy

Im bardziej wyraziste brwi i rzęsy, tym powieka będzie niedostrzegalna, dlatego wykonując makijaż na zbliżającej się powiece, rzęsy należy zamalować ze szczególną starannością. Dobrze jest użyć specjalnej bazy pod tusz do rzęs. Pozwoli to na nałożenie kilku warstw bez ryzyka, że ​​tusz do rzęs w ciągu dnia zacznie się kruszyć lub rozmazywać.

Następnie po prostu dociśnij bok szczoteczki do linii rzęs i pociągnij ją w kierunku brwi. Ruch powinien być ciągnący i przewijany. Pozwoli to dobrze pomalować każdą rzęsę. Ponadto ten ruch podczas nakładania tuszu do rzęs lekko podkręca rzęsy, co sprawia, że ​​spojrzenie jest bardziej otwarte. Oto jak nadrobić zbliżające się stulecie za pomocą tuszu do rzęs – zdjęcie krok po kroku.

READ
Jak zrobić makijaż ust ciemną szminką: 20 opcji

Robiąc makijaż na zbliżającej się powiece, rzęsy należy pomalować ze szczególną starannością – zwrócą na siebie uwagę.

Do makijażu wieczorowego możesz nawet użyć specjalnych zalotek. Pomoże to osiągnąć jeszcze bardziej wyrazisty efekt. Jeśli chcesz uzyskać dramatyczny efekt, odwróć szczoteczkę do tuszu w pionie i poruszaj się od dołu do góry, aby przejść przez każdą rzęsę osobno. Jak wykonać makijaż oczu na zbliżające się stulecie – w tym materiale znajduje się zdjęcie farbowania rzęs. I nie zapominaj, że najlepiej używać wodoodpornego tuszu do rzęs. Ponieważ zwykłe oko o tej strukturze jest nadrukowane na górnej powiece.

Główne błędy w makijażu na nadchodzące stulecie

Bardzo często kobiety, nawet same o tym nie wiedząc, za pomocą makijażu nie poprawiają sytuacji, a wręcz przeciwnie, pogarszają ją. Wymieńmy błędy przy nakładaniu makijażu, które prowadzą do tego, że zbliżająca się powieka wydaje się jeszcze cięższa, a spojrzenie posępne. Oto, co należy wziąć pod uwagę podczas wykonywania makijażu powiek dla początkujących.

Zamknięte oczy podczas makijażu

Wiele kobiet ma zwyczaj malowania oczu w pozycji zamkniętej. Ale przy problemie zbliżającej się powieki takie nakładanie cieni nie pozwala sobie wyobrazić, jak wszystko będzie wyglądać, gdy oko jest otwarte. Możesz zrobić idealny makijaż, ale potem otwierasz oczy i widzisz, że wszystko zmieściło się w załamaniu, a w zasięgu wzroku pozostaje tylko kilka stref. Dlatego wykonując makijaż dla początkujących na zbliżającej się powiece, nadal powinieneś mieć otwarte oczy.

Ponadto wykonując makijaż powieki na zbliżającej się powiece nie należy unosić brwi, odchylać głowy do tyłu i generalnie przyjmować jakichkolwiek nienaturalnych pozycji. Bardzo ważne jest dla Ciebie, jak cienie będą wyglądać w zwykłym życiu, dlatego podczas ich nakładania po prostu spójrz w lustro bezpośrednio przed sobą.

ostre linie

Wyraźne strzałki kaligraficzne, szerokie lub z długimi kucykami nie są odpowiednie dla kobiet z tego typu budową powiek. Wybierając makijaż strzałkowy na zbliżającą się powiekę, musisz zastanowić się, czy naprawdę warto, a odpowiedź prawdopodobnie będzie negatywna.

Faktem jest, że strzałki zwrócą uwagę tylko na niedoskonały kształt zagięcia i sprawią, że wygląd będzie ciężki i związany z wiekiem, więc trzeba będzie zrezygnować z tej techniki. Tak samo jak z nawyku równomiernego okrążania oczu po konturze. Robiąc makijaż na zbliżające się stulecie dla 50-letniej i starszej kobiety, lepiej całkowicie porzucić strzały.

Jasne kolory

Wpadające w ucho odcienie kolorów, których tak bardzo uwielbiają wizażyści celebryci, oczywiście nie będą Ci odpowiadać. Nie oznacza to, że powinieneś ograniczać się tylko do różnych odcieni beżu. Kolorowe cienie możesz również wykorzystać w makijażu na zbliżającą się powiekę, po prostu lepiej wybrać miękkie, pastelowe odcienie i dobrze je zmieszać. Na przykład niebieski makijaż na zbliżające się stulecie to dobry wybór.

READ
Modne pomysły na makijaż oczu

Masa perłowa i tekstury

Ale połysk i blask będą musiały zostać całkowicie porzucone, zwłaszcza jeśli jest to makijaż na zbliżające się stulecie po 40 latach. Połysk, szron i inne błyszczące tekstury wyraźnie nie są dla Ciebie. Przy satynowym efekcie lepiej też uważać, bo bardzo trudno z nim osiągnąć dobry efekt w makijażu zbliżającej się powieki. I unikaj płynnych cieni: złożą się w załamaniu i wskażą Twój problem. Oczywistym wyborem są suche cienie matowe, które dobrze komponują się z pędzelkiem.

Szeroki eyeliner na dolnej powiece

W przypadku makijażu na nadchodzące stulecie naszym głównym celem jest „otwarcie” oczu i nadanie spojrzeniu większej wyrazistości. Dlatego wszystkie akcenty i kreski powinny być przesunięte na górną część oka. Zbyt ciemny i gruby eyeliner dolnej powieki „ściąga” w dół, przez co wygląda na zmęczoną i ciężką. A już na pewno makijaż na co dzień na zbliżającą się powiekę nie powinien zawierać takiego eyelinera.

prosta linia brwi

Aby wizualnie lekko podnieść powiekę i sprawić, by spojrzenie było bardziej otwarte, lepiej dopasować kształt brwi tak, aby miały lekki łuk. Tak robi się makijaż na zbliżające się powiększenie powieki i oka. Ale prosta linia brwi bez wygięcia podkreśla zwisającą powiekę. Ale zbyt dużo gięcia też nie jest warte robienia. Po pierwsze, nie jest już modne. Po drugie, takie brwi tworzą przestraszony wyraz.

Jasne cienie pod brwiami

Wydaje się, że codzienny makijaż na zbliżające się stulecie powinien uwzględniać ten etap. Ale w rzeczywistości ta technika, która dla wielu wydaje się podstawowa, jest niepożądana w przypadkach, gdy robimy makijaż na zbliżające się stulecie. Lekkie cienie pod brwią podkreślają i podkreślają linię brwi oraz optycznie przesuwają załamanie powieki nieco niżej. Natomiast naszym zadaniem jest podniesienie tego foldu jak najwyżej.

Makijaż na nadchodzące stulecie: samouczki krok po kroku (70 zdjęć)

Zmęczony wygląd, ślady po tuszu do rzęs i kruszące się strzały to tylko niewielka część problemów, z jakimi borykają się właścicielki nadchodzącego stulecia w poszukiwaniu idealnego makijażu. Jeden błąd – i teraz wydajesz się być o pięć lat starszy, a twoje oczy są cięższe niż kamień. Ale to nie ma znaczenia, ponieważ już wymyśliliśmy, jak tego uniknąć!

Co to jest wisząca powieka?

Kiedy powieka całkowicie lub częściowo zakrywa górną fałdę, nazywa się to zwisaniem. Wygląda to tak, jakby czoło „spływało” po oczach, dzięki czemu delikatna skóra zbiera się w „kapturze”. Najczęściej ta struktura jest charakterystyczna dla azjatyckich dziewcząt lub objawia się wraz z wiekiem, ale są wyjątki.

Wrodzona struktura to czysta genetyka, więc nie da się jej usunąć ćwiczeniami i kremami. Nabyty może być wynikiem ciągłego stresu, który prowadzi do przeciążenia mięśni twarzy. W każdym razie to nie jest zdanie i wcale nie oznacza, że ​​​​musisz zapomnieć o całym pięknym makijażu!

READ
Najpiękniejszy makijaż dla zielonych oczu: 48 doskonałych pomysłów

Makijaż ślubny: samouczki krok po kroku (70 zdjęć)

Błędy w makijażu na nadchodzące stulecie

Najpierw powiemy Ci, czego zdecydowanie nie musisz robić, jeśli chcesz ukryć zwisającą powiekę makijażem. Takie drobne błędy i przeoczenia tylko podkreślają problem. I to też niewygodne, bo kosmetyki będą stale smarowane i kruszone.

Graficzny

W większości przypadków zbyt ostry i graficzny makijaż nie zdobi nadchodzącej powieki. Zamiast wyraźnych linii i wyraźnych strzałek potrzebne są płynne przejścia i cieniowanie.

Kontrast

Makijaż nie powinien być zbyt ostry i kontrastowy, jeśli nie chcesz jeszcze bardziej zwracać uwagi na zbliżającą się powiekę. W najlepszym razie wygląda po prostu obco, a w najgorszym dodaje starzenia i wizualnie zmniejsza oczy.

Ostre linie

Zwisająca powieka wygląda lepiej, jeśli nie malujesz jej wyraźnie wzdłuż linii, ale cieniujesz cienie ku górze, jak na pierwszym zdjęciu. To właśnie to, a nie długie strzały, naprawdę „odsłania” wygląd.

Obrys konturu

Nie możesz całkowicie zarysować oczu, ponieważ natychmiast wydają się mniejsze. Dotyczy to nawet tych przypadków, gdy powieka dość mocno opada – efekt jest odwrotny od zamierzonego.

Symetria

Ten błąd częściowo łączy dwa poprzednie jednocześnie: brak wtapiania i obrysu. Nie musisz jednakowo sumować górnej i dolnej powieki, nawet w zewnętrznym kąciku. Lepiej skupić się tylko od dołu lub tylko od góry.

Makijaż dla zielonych oczu: samouczki krok po kroku (60 zdjęć)

Właściwy makijaż na nadchodzące stulecie

Jeśli weźmiesz pod uwagę główne błędy i nie boisz się eksperymentów, nie będziesz potrzebować umiejętności profesjonalnego wizażysty. Powiemy Ci, na co jeszcze musisz zwrócić uwagę, aby podkreślić nie zwisającą powiekę, ale piękne oczy!

Rzęsy

Piękne, długie i gęste rzęsy czasami poprawiają sytuację z nadciągającą powieką. Ale najważniejsze jest znalezienie cienkiej granicy między przepychem a przesadną sztuczną lalkarstwem, co powoduje, że makijaż jest cięższy. I nie zapomnij użyć specjalnych pędzli lub pęsety, aby uzyskać pełen wdzięku zakręt.

Zbyt cienkie, rozmyte brwi tylko podkreślają zwisającą powiekę. Dodaj tylko odrobinę szerokości i wyrazistości, podnieś róg – a natychmiast zobaczysz wynik!

zacienienie

Zamiast jasnych strzałek graficznych wypróbuj miękkie cieniowanie zgodnie z tą samą zasadą. Ale przyciemnij zewnętrzny kącik nie tylko od góry, ale także od dołu, aby wizualnie powiększyć oko.

Światłocień

Eksperymentuj nie tylko z przyciemnianiem, ale także z podkreślaniem pewnych obszarów. Nie ograniczaj się tylko do wewnętrznego kącika: spróbuj rozjaśnić środek powieki lub skórę pod brwią.

Jasny akcent na dole

Akcent na górze to zły pomysł dziewięć razy na dziesięć, ale to nie jest powód, aby rezygnować z jasnych kolorów. Po prostu przesuń kolor, iskierki, a nawet gradient w dół – jest to również bardziej oryginalne.

fałszywe spasowanie

To mała sztuczka, która została wprowadzona do mody przez dziewczyny o azjatyckim wyglądzie. Chodzi o to, aby całkowicie zamaskować własną fałdę i narysować fałszywą nieco wyżej. Ta technika wygląda szczególnie dobrze na zdjęciach i w kadrze.

READ
Najbardziej typowe błędy makijażu rosyjskich kobiet!

strzałki

Jeśli nadal jesteś wiernym fanem długich graficznych strzałek, musisz wybrać odpowiedni kształt. Nie spuszczaj ogonów z obniżonych kącików – niech zawsze unoszą się wyżej do brwi. I niech strzała nie będzie zbyt gruba, aby nie było wrażenia uderzenia markerem.

kolor

Łagodniejsze i bardziej powściągliwe kontrasty lepiej pasują do zbliżającego się stulecia i generalnie trudniej je przeliczyć. Zamiast czerni i bieli wypróbuj beż i brąz – a wygląd natychmiast się zmieni!

Makijaż dla niebieskich oczu: samouczki krok po kroku (60 zdjęć)

Przykłady właściwego makijażu na nadchodzące stulecie

Nie martw się, Twój makijaż nie musi być nudny i monotonny. Każde oczy można pomalować jasno i nago, zrobić luksusowe zadymione oczy sztucznymi rzęsami lub użyć brokatu z serca.

Makijaż dzienny

Do prostego makijażu dziennego nadają się wszystkie neutralne pastelowe odcienie, a nawet biel. Odcień górny zewnętrzny róg lekko brązem lub szarością, a na koniec podkreśl rzęsy. Bez strzałek i eyelinera z góry możesz spróbować delikatnie narysować błonę śluzową ołówkiem.

Wieczorowy makijaż

Aby uzyskać piękny i schludny makijaż wieczorowy, weź ciemnobrązowy lub nawet czarny ołówek. Ale zamiast graficznego eyelinera zmieszaj go z jasnymi cieniami. Aby uzyskać bardziej świąteczny nastrój, dodaj trochę brokatu na dolną powiekę.

dymny lód

Tworząc smoky eye na opadającą powiekę, nadal ważne jest, aby podkreślić akcent w górę i na bok. Rozpocznij cieniowanie w ciemności nie od środka powieki, ale od samego brzegu i trochę z góry. Ważne jest nie tyle płynne przejście, ile nie obciążanie wyglądu.

Jasny makijaż

Beż i brąz to nie jedyne opcje makijażu dla zbliżających się powiek. Zapraszam do wyboru jasnych kolorów, które pasują do Twoich oczu. Ale niech to będzie jeden kolor, który mieszasz przez neutralny nude do zewnętrznego narożnika i trochę odbijasz w dół.

Genialny makijaż

Do genialnego makijażu polecamy cienie z niewielkim połyskiem lub satynowe, ale nie z dużym brokatem. Jeśli masz zwisającą powiekę, spowoduje to fizyczny dyskomfort. Użyj błyskotek o matowych odcieniach, aby dopasować i wydobyć akcent na środkowej części powieki.

azjatycki makijaż

Azjatycki makijaż na co dzień jest zawsze bardzo dyskretny i niepozorny. W rzeczywistości orientalne dziewczyny delikatnie przyciemniają i rozjaśniają powiekę oraz delikatnie podkreślają rzęsy. W tym przykładzie klasyczna technika jest jaśniejsza dzięki satynowym cieniom, aby była wyraźniejsza.

makijaż wieku

W przypadku makijażu wiekowego najpierw trzeba „zrobić” brwi i rzęsy, ponieważ przekształcają one twarz jako całość. Jeśli powieka mocno zwisa, użyj techniki fałszywego marszczenia i podkreśl akcent. Nie bierz przesadnie ciemnych i krzykliwych odcieni, bo wtedy będzie odwrotny efekt!

Makijaż wieczorowy: lekcje krok po kroku (70 zdjęć)

Makijaż na nadchodzące stulecie – zdjęcia krok po kroku

W rzeczywistości istnieje wiele opcji makijażu na nadchodzące stulecie! Przygotowaliśmy kilka samouczków krok po kroku, które możesz przećwiczyć!

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: