Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie

7 wskazówek, jak zrobić dobre wrażenie na pierwszej randce

Pierwsze wrażenie na pierwszej randce odgrywa ważną rolę w rozwoju związku. Niestety, ale najczęściej rozmówca tworzy o nas okropną opinię. Dlatego zebraliśmy wskazówki, które nauczą Cię od razu pokazać się po dobrej stronie.

Ludzie mówią, że najlepsze jest pierwsze wrażenie. Nie wszyscy się z tym zgodzą, ale nikt nie zaprzeczy, że jest to bardzo ważne. Rzeczywiście, w tym momencie zaczynamy rozpoznawać wcześniej nieznaną osobę, układając puzzle z jego emocji, charakteru, stylu życia, statusu społecznego. Pod koniec terminu cała zagadka jest już gotowa i możemy zobaczyć cały obraz osoby. Może ci się to podobać, a może odeprzeć, ale w każdym razie obraz pozostanie w twojej pamięci, a negatywne wrażenie pozostawia jaśniejszy odcisk. Oczywiście zawsze możesz wszystko naprawić i zmienić pierwszy rzut oka rozmówcy, ale zajmie to trochę czasu, ponieważ zawsze łatwiej jest narysować obraz na czystym prześcieradle, a nie na brudnym. A ten, który będzie pierwszy, nie zostanie tak łatwo wymazany, będzie musiał długo być zamalowany, a czasem nie da się tego zrobić. Dlatego lepiej, aby rozmówca po pierwszym spotkaniu miał pozytywne emocje, zwłaszcza jeśli jest to romantyczna randka.

1. Nie próbuj zadowolić

kawałek

Właściwie nie rób tego celowo. Więc będziesz wyglądać bardzo nienaturalnie, a rozmówca zobaczy wszystko, ale na pewno nie twoje pozytywne aspekty.

2. Nie próbuj zadowolić

Nie możesz wiedzieć na pewno, co spodoba się Twojemu rozmówcy, więc nie powinieneś udawać kogoś, kim wcale nie jesteś. Nawet najmilsi lub najbardziej optymistyczni ludzie nie są lubiani przez wszystkich. Nie możesz zgadywać z rolą, a tylko pogorszyć sytuację. Najlepszym rozwiązaniem jest po prostu być sobą.

3. Myśl pozytywnie

Uśmiech i dobry humor na pewno nie popchną Twojego przeciwnika do złych wniosków na Twój temat. Szczery uśmiech naładuje Cię tylko pozytywnymi emocjami i usunie napięcie i niezręczność, które zawsze i wszyscy mają podczas pierwszych minut spotkania.

4. Poszukaj wspólnej płaszczyzny

kawałek

Na pierwszej randce najlepiej unikać rozmów na tematy osobiste i poważne, takie jak sport, polityka, przeszłe związki, problemy rodzinne, sytuacja finansowa. Takie rozmowy mogą przerodzić się w kłótnię i prowadzić do innych nieprzyjemnych konsekwencji. Możesz zranić uczucia lub godność rozmówcy, wyrażając swoją opinię na temat każdej sytuacji, w której on lub ona ma zupełnie odmienne od ciebie zdanie. Lepiej znaleźć coś wspólnego, choć nieistotnego. Rozmowa o drobiazgach na pierwszej randce jest całkowicie normalna.

READ
Jak nosić podarte dżinsy i wyglądać stylowo zimą 2023

5. Nie spóźnij się

Bardzo złe wrażenie robi osoba, która przychodzi w złym czasie, zwłaszcza na pierwszą randkę. To nie jest miłe i lekceważące dla osoby, z którą masz spotkanie.

Wręcz przeciwnie, przyjdź na randkę kilka minut wcześniej, aby ocenić sytuację, przyzwyczaić się do niej i trochę rozluźnić.

6. Nie mów o swoich wadach

Oczywiście każda osoba ma swoje wady, ale nie powinieneś zrzucać ich wszystkich naraz na tego, który spotkał cię po raz pierwszy. Może po prostu nie rozumieć cię poprawnie i wyciągać niezbyt dobre wnioski.

Pierwsze wrażenie można zmienić, ale jest to bardzo trudne. O wiele łatwiej na początku nie przyznać się do siebie. Dawaj pozytywne emocje, bądź szczery, dziel się dobrymi cechami, ale nie chwal siebie. Ty i Twój rozmówca będziecie mieli jeszcze dużo czasu na poznanie swoich złych stron, więc na pierwszą randkę zostawcie tylko lekkość, swobodę i świetny nastrój. Powodzenia we wszystkim

Nasz kanał w Yandex.Zen zawsze zawiera najciekawsze artykuły na ten temat. Koniecznie zasubskrybuj!

wikiHow jest wiki, co oznacza, że ​​wiele naszych artykułów jest napisanych przez wielu autorów. Podczas tworzenia tego artykułu 47 osób pracowało nad jego redakcją i ulepszaniem, w tym anonimowo.

Ten artykuł został wyświetlony 51 063 razy.

Czy spotkałeś kiedyś osobę, po krótkiej rozmowie, z którą zacząłeś myśleć, że jest „dziwny” lub „przegrany”? Boisz się, że ktoś może pomyśleć o Tobie tak samo i nie będzie chciał się z Tobą komunikować? Na szczęście możesz nauczyć się kilku sztuczek, aby pozbyć się tego rodzaju lęków i zrobić dobre pierwsze wrażenie na ludziach. Zacznij od pierwszego kroku.

Obraz zatytułowany Zrób dobre pierwsze wrażenie Krok 1

  • Nie bój się być pierwszym, który przywita się z nieznajomymi.
  • Uśmiech.

Obraz zatytułowany Zrób dobre pierwsze wrażenie Krok 2

Obserwuj swoją postawę. Twoja postawa może wiele powiedzieć ludziom wokół ciebie o twoim nastroju i pewności siebie. Staraj się nie garbić – w ten sposób sprawiasz wrażenie zamkniętego i niepewnego przegranego. Wyprostowane plecy i stanie z wysoko uniesioną głową z ręką na wysokości bioder sprawią wrażenie silnej, otwartej i pewnej siebie osoby.

Obraz zatytułowany Zrób dobre pierwsze wrażenie Krok 3

Nigdy nie zawracaj sobie głowy. Trzymaj ręce rozluźnione wzdłuż ciała lub połóż je na kolanach. Nie okazuj własnego zdenerwowania – nie musisz obgryzać paznokci, ciągnąć za włosy czy marszczyć serwetki w dłoniach. Z drugiej strony nie staraj się wyglądać na zbyt pewnego siebie – ludzie mogą pomyśleć, że jesteś arogancki i chełpliwy.

READ
Styl sportów zimowych 2023: obrazy dla aktywnych dziewczyn

Obraz zatytułowany Zrób dobre pierwsze wrażenie Krok 4

Zrelaksuj się Oczywiście postawa jest bardzo ważna, ale nie musisz wyglądać jak robot. Usiądź prosto, ale nie usztywniaj się. Mówią, że zwierzęta mogą odczuwać strach, tak jak ludzie mogą odczuwać twoją niepewność. Po prostu bądź sobą. Nie musisz wychodzić z siebie, aby zaimponować komuś, niech twoja osobowość mówi sama za siebie.

Obraz zatytułowany Zrób dobre pierwsze wrażenie Krok 5

Uśmiech. Zwłaszcza, gdy po raz pierwszy spotkałeś osobę. Nie trzeba pokazywać hollywoodzkiego uśmiechu, wystarczy grzeczny, przyjazny uśmiech. Staraj się uśmiechać naturalnie, jeśli uśmiech natychmiast zostanie zastąpiony kamiennym wyrazem twarzy, ludzie mają wrażenie nieszczerości i fałszu. Postaraj się dać swojemu rozmówcy możliwość powiedzenia czegoś, większość ludzi jest zirytowana, gdy osoba rozmawia nieprzerwanie, nie pozwalając rozmówcy na wstawianie słów.

Obraz zatytułowany Zrób dobre pierwsze wrażenie Krok 6

Spójrz w oczy rozmówcy. Staraj się ciągle patrzeć na osobę, z którą rozmawiasz. Nie rozpraszaj się i nie odwracaj wzroku, w przeciwnym razie osoba poczuje, że nie jesteś nią zainteresowany. Czasami, jeśli dana osoba ma jakiś problem, taki jak zez, lepiej nie skupiać wzroku na jego oczach. W takim przypadku bardziej naturalne będzie spojrzenie na usta lub nos rozmówcy.

Obraz zatytułowany Zrób dobre pierwsze wrażenie Krok 7

Ubierz się odpowiednio do sytuacji. Zawsze bądź sobą i pokaż swoją osobowość. Do tego nie trzeba ubierać się zgodnie z najmodniejszymi trendami. Chcesz sobie zaimponować, więc bądź sobą. Pomyśl o dopuszczalnej w tej sytuacji długości spódnicy i głębokości dekoltu. Ważne jest również, aby zwracać szczególną uwagę na utrzymywanie ubrań w czystości i porządku. Nie zapomnij o dodatkach – mogą wiele o Tobie powiedzieć.

Obraz zatytułowany Zrób dobre pierwsze wrażenie Krok 8

Pokaż poczucie humoru. Osoba, która stara się być zabawna, zwykle osiąga dokładnie odwrotny cel. Ludzie z dobrym poczuciem humoru zachowują się naturalnie i szczerze okazują swój dowcip. Nie używaj płaskich żartów i niejednoznacznych zwrotów.

Obraz zatytułowany Zrób dobre pierwsze wrażenie Krok 9

  • Interesujące fakty lub wskazówki.
  • Muzyka i kino.
  • Pytania.
  • Pamiętaj, nigdy nie wypowiadaj się szorstko o wierzeniach lub wartościach religijnych i etycznych innych ludzi.

Obraz zatytułowany Zrób dobre pierwsze wrażenie Krok 10

Niech druga osoba mówi o sobie. „Powiedz mi, co lubisz robić w wolnym czasie?” W rozmowie z kobietą należałoby komplementować jej wygląd, na przykład: „Ten kolor tak bardzo ci odpowiada”. Jeśli nie wiesz dokładnie, co komuś powiedzieć, nigdy nie mów komplementu tylko po to, by coś powiedzieć. Ludzie łatwo rozpoznają twoją nieszczerość i to ich obrazi.

READ
Jak pięknie zawiązać szalik zimą na głowie: 20 stylizacji

Obraz zatytułowany Zrób dobre pierwsze wrażenie Krok 11

Znajdź wspólny temat rozmowy. Jeśli jesteś na imprezie, możesz zapytać rozmówcę, czy zna innych gości i porozmawiać na ten temat.

Obraz zatytułowany Zrób dobre pierwsze wrażenie Krok 12

Jeśli przyjechałeś na rozmowę kwalifikacyjną, lepiej wcześniej znaleźć informacje o tej firmie. W rzeczywistości im więcej dowiesz się o przedsiębiorstwie, tym lepiej. Spróbuj ukryć tatuaże, jeśli je masz. Rzadko robią dobre wrażenie na szefach i klientach firmy. Nie powinieneś się jednak tak zachowywać. jak wiesz wszystko na świecie.

Obraz zatytułowany Zrób dobre pierwsze wrażenie Krok 13

  • Jeśli masz nierówne zęby, skonsultuj się z ortodontą i załóż aparat ortodontyczny. Pamiętaj, aby myć zęby dwa razy dziennie, aby utrzymać świeży oddech.

Obraz zatytułowany Zrób dobre pierwsze wrażenie Krok 14

Używaj perfum z dużą ostrożnością. To może wiele o tobie powiedzieć. Ważne jest, aby tutaj nie przesadzić. Możesz naprawdę polubić zapach perfum, ale zapach perfum może być nieprzyjemny, a nawet uczulony na inne osoby. Mając to na uwadze, lepiej nie używać perfum w ogóle. Jeśli nadal chcesz aplikować perfumy, lepiej rozpylić je w powietrzu i po odczekaniu kilku sekund przejść przez pachnącą chmurę.

Obraz zatytułowany Zrób dobre pierwsze wrażenie Krok 15

  • Dziewczyny mogą nałożyć na twarz korektor. Nie nadużywaj kosmetyków, wygląda nieatrakcyjnie. Jeśli wybierasz się na uroczystą imprezę, możesz wykonać lekki makijaż za pomocą błyszczyka lub szminki, tuszu do rzęs, a czasem cieni do powiek i eyelinera.

Obraz zatytułowany Zrób dobre pierwsze wrażenie Krok 16

Zakończ rozmowę właściwą notatką. Niech osoba chce to położyć. Pozwól mi zrozumieć. że dobrze się bawiłeś i masz nadzieję, że spotkasz tę osobę ponownie. Możesz nawet wysłać krótką wiadomość po powrocie do domu. Nawet jeśli ludzie zrobili na tobie dobre wrażenie. ważne jest, aby upewnili się, że komunikowanie się z nimi również sprawia Ci przyjemność. Ważne jest, aby otrzymali potwierdzenie tego. Nie bądź jednak zbyt nachalny!

Obraz zatytułowany Zrób dobre pierwsze wrażenie Krok 17

Bądź sobą. Nie próbuj udawać kogoś innego, w przeciwnym razie będziesz zmuszony do dalszego utrzymywania fałszywego wizerunku. Bądź sobą. ta rada może wydawać się banalna. ale to prawda! Nigdy nie okłamuj ludzi o sobie i bądź szczery. Jeśli ludzie dowiedzą się, że ich zdradziłeś, poczują się źle i raczej ci nie wybaczą.

Obraz zatytułowany Zrób dobre pierwsze wrażenie Krok 18

Zapamiętaj imiona nowych znajomych. Kiedy zostaniesz przedstawiony osobie, spróbuj na głos powtórzyć jej imię: „Miło cię poznać, Andrey!”. Jeśli imię jest nietypowe i nie słyszałeś go wcześniej, możesz poprosić o pokazanie, jak jest napisane: „Pomoże mi zapamiętać twoje imię!”

READ
Jak i z czym nosić ciemnoniebieski w swojej szafie: 16 pomysłów na idealny wygląd

Obraz zatytułowany Zrób dobre pierwsze wrażenie Krok 19

Wybierz temat rozmowy w zależności od sytuacji. Jeśli jest to Twój pierwszy dzień w nowej pracy, możesz zapytać współpracownika, od jak dawna pracuje w firmie. Na przystanku można porozmawiać o pogodzie. Pamiętaj, że kiedy ludzie Ci coś powiedzą, możesz zadać im pytania dotyczące tematu rozmowy, który ich interesuje (na przykład: „Pracujesz tu już od roku? Co robiłeś wcześniej?” lub „Gdzie byłeś żyć wcześniej?”)

Obraz zatytułowany Zrób dobre pierwsze wrażenie Krok 20

Nigdy się nie chwal. W szczególności nie trzeba chwalić się znajomością ze znanymi i wpływowymi ludźmi.

Obraz zatytułowany Zrób dobre pierwsze wrażenie Krok 21

Opowiedz nam o swoich hobby i zainteresowaniach. Zapytanie ludzi o ich hobby i pasje może być początkiem wciągającej rozmowy. Zapytaj osobę, jakiego artysty lub jakiej grupy muzycznej woli słuchać. Im więcej was łączy, tym łatwiej znaleźć ciekawy temat do rozmowy.

Obraz zatytułowany Zrób dobre pierwsze wrażenie Krok 22

Bądź pozytywnie nastawiony. Jeśli źle o kimś mówisz, twój rozmówca może pomyśleć, że następnym razem scharakteryzujesz go bezstronnie. Nie rozmawiaj o przeszłych związkach na pierwszej randce. To zbyt osobisty temat, by o nim rozmawiać. Jeśli Twój rozmówca sam o to pyta, lepiej odpowiedzieć: „Chciałbym lepiej porozmawiać o Tobie i Twoich hobby”.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: