Jak zostać szczęśliwą parą – 7 ważnych punktów

Co dokładnie ludzie mają na myśli, kiedy mówią, że są szczęśliwym małżeństwem? Naukowcy uważają, że to coś więcej niż uczucie szczęścia czy satysfakcji; obejmuje to ilość bezkonfliktowych interakcji małżeńskich.

To, co sprawia, że ​​małżeństwo działa, jest zaskakująco proste. Szczęśliwe pary nie są mądrzejsze, bogatsze ani bardziej przenikliwe psychologicznie niż inne. Ale w swoim codziennym życiu nauczyli się, że negatywne myśli i uczucia wobec siebie nawzajem nie przytłaczają ich pozytywnego nastawienia. Te pary stworzyły to, co nazywam małżeństwem inteligentnym emocjonalnie. Wykluczyli ze swojego związku zasadę „Ty – dla mnie, ja – dla ciebie”.

Szczęśliwi małżonkowie bardzo często zadają jedno proste pytanie, w jaki sposób mogą sprawić, by wszystko działało dla ich pary, z obopólną korzyścią. Obejmuje to szanowanie opinii drugiej osoby, modulowanie tonu głosu i powstrzymywanie się od krzyczenia lub obwiniania; obejmuje to kreatywne słuchanie i szukanie prawdziwego znaczenia każdego wypowiedzianego słowa.

Obejmuje to również zapewnienie partnerowi pewnego stopnia prywatności, na przykład nie przeglądanie wiadomości e-mail drugiej strony, chyba że za obopólną zgodą; obejmuje to danie zmęczonemu mężowi do domu z pracy kilku minut ciszy, aby „odetchnąć” przed „zrzuceniem” na niego swoich problemów; obejmuje to punktualność i zwykłą uprzejmość, taką jak gotowość do wyjazdu po uzgodnieniu, zawsze mówienie „proszę”, „dziękuję” i umiejętność szczerego uśmiechu.

Oznacza to również, że jeden partner nie oczekuje od drugiego „naprawienia rzeczy” w ich parze, zdając sobie sprawę, że harmonia wymaga wysiłku obojga. Obecność oznak inteligencji emocjonalnej jest dobrym wskaźnikiem, że małżeństwo może się udać. Oczywiście najlepiej jest omówić to wszystko przed ślubem i dojść do porozumienia w pewnych kwestiach.

Im bardziej emocjonalnie rozwinięta jest para, tym lepiej rozumieją, szanują i wspierają siebie nawzajem oraz swoje małżeństwo i tym bardziej prawdopodobne jest, że naprawdę „żyli długo i szczęśliwie”, jak obiecują nam bajki. W ten sam sposób, w jaki rodzice mogą uczyć swoje dzieci inteligencji emocjonalnej, pary mogą nauczyć się tej samej umiejętności, potencjalnie unikając późniejszego rozwodu.

Czym tak naprawdę jest „szczęśliwe małżeństwo”? Badacze twierdzą, że jest to małżeństwo oparte nie tylko na poczuciu szczęścia czy satysfakcji, ale także na braku konfliktów.

READ
Najbardziej temperamentne znaki zodiaku wśród mężczyzn

Sprawiając, że małżeństwo działa

Istnieją proste kroki, które możesz podjąć, aby utrzymać małżeństwo przy życiu i dobrze. Istnieje wiele wskazówek, ale poniższe odzwierciedlają zdrowy rozsądek we wszystkich kulturach. Zaczerpnięto je z Siedmiu zasad szczęśliwego małżeństwa Johna Gottmana, które są wynikiem ponad 20 lat badań z udziałem setek par.

1. Uzyskaj pomoc tak szybko, jak to możliwe

Przeciętna para czeka sześć lat, zanim zwróci się o pomoc w problemach małżeńskich. Połowa wszystkich małżeństw, które kończą się w ciągu pierwszych siedmiu lat. Niestety, zwykła para zbyt długo znosiła nieszczęście.

2. Kontroluj siebie

Pary, które unikają wyrażania każdej złej myśli, która przychodzi im do głowy podczas omawiania drażliwych tematów, są niezmiennie najszczęśliwsze.

Siedem zasad szczęśliwego małżeństwa

Pary, które unikają wyrażania każdej złej myśli, która przychodzi im do głowy podczas omawiania drażliwych tematów, są niezmiennie najszczęśliwsze. (Zdjęcie: Wkrótce Wee Meng przez Dreamstime)

3. Uważaj, jak „rozpoczynasz” rozmowę.

Kłótnie „zaczynają się” jako pierwsze, ponieważ współmałżonek czasami eskaluje konflikt, wygłaszając ostrą, gniewną lub denerwującą uwagę w konfrontacyjnym tonie.

4. Mąż musi zaakceptować wpływ żony

Małżeństwo jest udane do tego stopnia, że ​​mąż może zaakceptować wpływ żony. Jeśli kobieta mówi na przykład: „Czy jutro wieczorem musisz pracować? Moja mama przyjeżdża w ten weekend i potrzebuję twojej pomocy, aby się przygotować.
Mąż, który odpowiada: „Moje plany są gotowe, a ja ich nie zmieniam”, jest w trudnym małżeństwie.

5. Stawiaj sobie wysokie wymagania

Szczęśliwe pary stawiają sobie wysokie wymagania, nawet jako nowożeńcy. Pary, które odnoszą największe sukcesy, to te, które odmawiają wzajemnego zaakceptowania obraźliwego zachowania. Im niższy poziom tolerancji na złe zachowanie na początku związku, tym szczęśliwsza para będzie w przyszłości.

6. Pary, które odniosły sukces, wiedzą, jak wyjść z kłótni.

Szczęśliwe pary wiedzą, jak to naprawić, zanim walka wymknie się spod kontroli. Udane próby naprawienia sytuacji obejmują zmianę tematu na coś zupełnie nieistotnego, dodanie odrobiny humoru lub pocieszenie partnera opiekuńczą uwagą. Ogólnie rzecz biorąc, wyrażaj wyrazy wdzięczności, biorąc pod uwagę jego uczucia po drodze.

7. Skoncentruj się na jasnej stronie

W szczęśliwym małżeństwie partnerzy składają pięć razy więcej pozytywnych stwierdzeń o sobie i swoim związku niż negatywnych. Udane małżeństwo tworzy bogatą atmosferę pozytywnych interakcji. Idź i dokonaj wpłat na swoje emocjonalne konto bankowe!

READ
Modna izolacja: 4 stare sztuczki, które wciąż działają

Te cenne wskazówki działały dobrze dla mnie i mojego męża przez ostatnie 50 lat. I gorąco polecam praktykowanie ich dla własnego sukcesu małżeńskiego.

Elena Smirnova jest autorem i dziennikarzem The Epoch Times, który opowiada o najważniejszych rzeczach składających się na życie każdego człowieka – samodoskonaleniu, rodzinie, domu, edukacji i karierze.

Wiec w Waszyngtonie wzywał do zaprzestania grabieży narządów od praktykujących Falun Gong w Chinach

Wiec w Waszyngtonie wzywał do zaprzestania grabieży narządów od praktykujących Falun Gong w Chinach

Sąd moskiewski nałożył na Google grzywnę w wysokości 260 XNUMX USD za naruszenie danych

Sąd moskiewski nałożył na Google grzywnę w wysokości 260 XNUMX USD za naruszenie danych

Macron czeka ciężka walka o kontrolę nad parlamentem po pierwszej turze głosowania

Macron czeka ciężka walka o kontrolę nad parlamentem po pierwszej turze głosowania

Chińska firma wydobywcza próbuje włamać się do australijskiego projektu litowego AVZ Minerals

Chińska firma wydobywcza próbuje włamać się do australijskiego projektu litowego AVZ Minerals

Korea Północna zgłasza 15 kolejnych ofiar śmiertelnych i prawie 300 19 z objawami COVID-XNUMX

Korea Północna zgłasza 15 kolejnych ofiar śmiertelnych i prawie 300 19 z objawami COVID-XNUMX

Ciężarna kotka szukająca pomocy przyprowadziła do drzwi nieznajomego dwa dorosłe kociaki

Ciężarna kotka szukająca pomocy przyprowadziła do drzwi nieznajomego dwa dorosłe kociaki

Kongres USA zatwierdza 40 miliardów dolarów pomocy dla Ukrainy

Kongres USA zatwierdza 40 miliardów dolarów pomocy dla Ukrainy

mile widziane są wszelkie komentarze, z wyjątkiem nieprzyzwoitych.
Sekcja jest moderowana ręcznie, nieodpowiednie wiadomości nie będą publikowane.

Dziś publikuję analizę 7 kroków, które prowadzą do spotkania i szczęśliwego związku.

Więcej szczegółów wraz z przykładami i objaśnieniami można znaleźć w tej analizie w filmie.

  • długie,
  • romantyczny,
  • poważny,
  • płuca,
  • biznes
  • ze wspólnymi interesami i wartościami

Wszystko to są różne relacje. Bardzo ważne jest, jakiego rodzaju związku chcesz.

Wartości odpowiadają na pytanie:

Dlaczego jest to dla mnie ważne?

Na przykład budzenie się wcześniej oznacza dla mnie więcej pracy w pracy. To jest wartość wdrożenia. A dla kogoś wczesne wstawanie jest okazją do ugotowania śniadania dla swoich bliskich – to jest wartość rodziny.

Jakie są wartości?

Wartość relacji, spełnienia, kreatywności, podróży, komfortu, piękna, wolności, prestiżu, stabilności itp.

Zapisz podstawowe wartości, które są teraz obecne w Twoim życiu. Co najmniej 10 podstawowych wartości.

Jeśli wartość twojego związku znajduje się na 6-7 miejscu, to jest to dobry powód, dla którego nie ma związków lub nie będą one tym, czego chcesz. Ponieważ staramy się zwracać uwagę na te wartości, które są dla nas priorytetem.

Nie wchodzimy w związek, aby przenieść odpowiedzialność za nasze życie na partnera. Bo to jest droga do zależności.

READ
Sułtan był zszokowany słowami swojej żony! Powiedziała mu, że po śmierci.

Przechodzimy razem w związkach przez życie i każdy coś wnosi.

Ważne jest, aby zadać sobie pytania:

  • Jak chcę żyć?
  • Kim być?
  • Kim będziesz za 5 lat?
  • Co sprawia że jestem szczęśliwa.

Z tego będziesz czerpać energię, aby przynosić WYMIANY swojej parze.

Jeśli nie ma nowości, pożądanie seksualne znika.

Wychodzi to samo. Ciągnie do siebie coś nowego.

Bardzo ważne jest, aby rosnąć. Rozwój jest wtedy, gdy przekraczamy strach i idziemy w nieznane, rozwijamy nowe umiejętności, cechy osobiste.

Ważne jest również, aby wiedzieć, że jeśli jeden z partnerów posunął się daleko do przodu w rozwoju zawodowym, to nie wróci do tego, który się zatrzymał, ale intuicyjnie będzie szukał partnera na równi.

Nie musisz się tym obrażać, musisz próbować się rozwijać. I tak zawsze pozostają dla siebie interesującymi.

Kobiety nie rezygnują z tej roli, trzymają się jej. bo nie ufają, że mężczyzna będzie ich dobrze traktował.

Ale dobra osoba będzie cię dobrze traktować, a zła osoba będzie cię źle traktować. Czy twój mężczyzna naprawdę jest tak zły, jak myślisz?

Ważne jest, aby wypowiedzieć swoje życzenia i otwarcie powiedzieć, co ci się nie podoba. Wtedy mężczyzna nie będzie zachowywał się wobec ciebie źle.

Kiedy rozwód się powtarza, kiedy z godną pozazdroszczenia stałością nadepniesz na tę samą grabie. Kiedy powtarzają się negatywne wzorce zachowań w związku, możemy spokojnie mówić o programach scenariuszowych.

Zwykle bierzemy je z relacji naszych rodziców lub z ich relacji z nami w dzieciństwie.

Programy te należy przeprogramować na bardziej konstruktywne, aby nie prowadziły do ​​tego samego tragicznego zakończenia.

Nasza dusza i nasze relacje również gromadzą mentalne i emocjonalne śmieci.

Jeśli związek stał się trudny. Jeśli zniknie z nich iskra. Jeśli kobieta nie ufa mężczyźnie, powtarza scenariusz rodzicielski.

Jeśli pojawiła się trudność w określeniu ich prawdziwych wartości i zaczął żyć życiem człowieka. Zapomnij o sobie, o swoich zainteresowaniach.

Nie wypuścili byłego.

Są relacje, które zabierają ci dużo energii, na przykład związek z mamą. w pracy.. Mają dużo negatywności.

To dobry powód, aby zresetować swój związek i oczyścić go z nagromadzonych śmieci.

Wszystko to kumuluje się dzięki temu, że żyjemy, zdobywamy doświadczenie, idziemy dalej.

READ
4 kobiece znaki zodiaku, których mężczyźni zawsze pragną

Ale ważne jest, aby pozbyć się tego ciężaru na czas.

Zwłaszcza jeśli chcesz iść przez życie bez obciążania się przeszłością, ale swobodnie podążać w stronę swoich marzeń, realizacji i szczęśliwej przyszłości.

Na kursie „Krok na spotkanie!” – zresetujesz swój związek w teraźniejszość, odpuścisz przeszłość i wszystko co niepotrzebne – pretensje, urazy, trudne doświadczenia, zaprogramujesz nową przyszłość.

Ujawnij swoje prawdziwe wartości i stwórz na ich podstawie własną wizję – dokąd chcesz się udać, co dodać do swojego życia, aby Ci się podobało.

Będziesz miał więcej energii dzięki temu, że przestaniesz dawać ją przeszłości i niekonstruktywnym związkom.

Zbuduj solidny fundament dla swoich celów.

Będziesz dokładnie wiedział, co robić i jakie kroki podjąć, aby zacząć realizować swoje pragnienia w związkach i życiu.

Ten kurs to restart! To będzie tylko praktyka, do rzeczy, bez wody, bez zbędnej teorii.

Będzie trwał 2 dni, w sumie 4 lekcje, 2 lekcje dziennie.

Istnieje kilka opcji uczestnictwa.

Więcej o kursie pod tym linkiem: http://trening.dushavkofte.ru/perezagruzka

Jeśli jesteś zainteresowany wykonaniem takiej pracy w te 2 dni w weekend. Aby odzyskać lekkość, kolory życia, radość, iskierkę w związku, przyjdź na kurs „Krok na spotkanie!”

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: