Jak zostać stylową kobietą Christian Dior: 10 wskazówek od mistrza mody

Dior stworzył w odległych latach 50., ale jego rady są nadal aktualne. Mistrz dokonał małej rewolucji: przywrócił kobietom elegancję po trudnych latach wojny i ustanowił światu styl, w którym istnieje do dziś.
Przedstawiamy lekcje Christiana Diora, które stały się podstawą klasycznych zasad stylu – 15 zasad Diora.

„Elegancja to zawsze prostota”.

„Jestem przeciwny nadmiernie fantazyjnym modelom, które są tworzone wyłącznie w celu przyciągnięcia uwagi opinii publicznej. Mogą być zabawne, ale nie ma tu zapachu elegancji. Piękno może być trochę śmiałe, ale jeśli odwaga zamienia się w krzyk, to już jest w złym guście.

okop4erhERH

„Jakość jest podstawą stylu”.

„Niezależnie od tego, czy kupujesz gotowy do noszenia, czy szyty, wybierz najwyższej jakości materiał, na który pozwala Twój budżet. Lepiej mieć jedną dobrą, solidną sukienkę niż dwie złe.

„Umiejętność ubierania się opiera się na trzech filarach – prostocie, dobrym guście i nawyku dbania o siebie – a to wcale nie jest drogie.”

Elegancka kobieta to nie taka, która ślepo podąża za modą. Jeśli nowe trendy Ci nie odpowiadają, nie zwracaj na nie uwagi.

„Akcesoria są wszystkim”.

Dodatki odgrywają niezwykle ważną rolę w wyglądzie dobrze ubranej kobiety. Im mniej pozwolisz sobie wydać na sukienki, tym bardziej rozważnie będziesz dobierać dodatki. Uzupełniając tę ​​samą sukienkę różnymi dodatkami, możesz łatwo zmienić wizerunek.

„Różowy jest miękki. A szarość nie jest nudna”.

Dior miał dwa ulubione kolory – szary i różowy. Coś różowego w szafie przyda się każdemu. To kolor szczęścia i kobiecości. Ale jeśli różowy jest bardziej elegancki, to szary jest absolutnie uniwersalny. Jeśli chcesz ukryć niektóre części sylwetki, wybierz ciemniejsze odcienie, jeśli wręcz przeciwnie, podkreśl, załóż jaśniejsze.

„Bielizna jest kluczem do pewności siebie, a bez niej nie można być eleganckim.”

„Wszystko powinno być eleganckie, zwłaszcza to, czego nie ma na wystawie”. Twoje pranie wymaga najwyższej jakości. W tym przypadku czynnik psychologiczny jest niezwykle ważny. Nie będziesz mogła czuć się pewnie w najbardziej luksusowej sukience, zdając sobie sprawę, że pod nią daleko do tak luksusowej bielizny. Piękna bielizna to podstawa wysokiego stylu.”

15 zasad Diora

k[preh5tr

„Kwiaty są najpiękniejszym darem Pana dla świata po kobiecie”.

„Kwiat na pasku, w dziurce od guzika lub w dekolcie – a teraz wszyscy wokół mają już wakacje. Nie mówię o kwiatowych wzorach, bez których po prostu nie wyobrażam sobie żadnej z moich kolekcji.

READ
Podstawowa garderoba dla kobiety: porady Wiaczesława Zajcewa

„Nie ma czegoś takiego jak zbytnie dbanie o buty!”

„Wielu ludzi uważa, że ​​buty nie są aż tak ważne, ale prawdziwym dowodem elegancji dziewczyny jest to, co nosi na stopach”.

„Jeśli masz krzywe nogi, noś głęboki dekolt”.

Zawsze warto podkreślić swoje najlepsze cechy. Ucz się. Spróbuj dowiedzieć się, co ci pasuje, a co nie. Zrozum swoje potrzeby. Znajdź odcienie i wzory, które podkreślą Twoją urodę. A co najważniejsze, „piękno bez oryginalności nie cieszy oka”.

„Moim marzeniem jest ratowanie kobiet przed naturą”.

„Kobiety są najbardziej atrakcyjne w wieku od 35 do 40 lat. A ponieważ niewiele kobiet przekracza 40 lat, szczyt atrakcyjności może trwać wiecznie”.

„Perfumy mogą powiedzieć więcej o kobiecie niż jej charakter pisma”.

„Perfumy to niezrównany odcień kobiecej osobowości, to ostateczny szlif obrazu”.

„Ty marzysz o balowej sukni, a mężczyźni marzą o kobiecie w balowej sukni…”

Elegancka toaleta rozwesela lepiej niż jakikolwiek szampan. W nim stajesz się kobieca, zmysłowa i delikatna, pełna wdzięku.

„Indywidualność i ekscentryczność to różne pojęcia”.

Unikaj bzdur. Absurdem stylistycznym jest ogromny słomkowy kapelusz połączony z płaszczem przeciwdeszczowym. Płaszcz na suknię wieczorową. Buty sportowe z sukienką koktajlową. Szpilki i spodnie dresowe. Aksamit późną wiosną. Koronka z tweedem. Zbyt często kobiety zapominają, że najbardziej ekstrawagancki wygląd musi być przemyślany. Modelki fantasy mogą być zabawne, ale nie ma tu zapachu elegancji.

Dior otoczony kobietami

„Każdy zjedzony kawałek pozostaje w ustach przez dwie minuty, dwie godziny w żołądku i dwa miesiące na biodrach”.

„Moje stroje to moje życie, którym żyję na co dzień: z jego uczuciami, wybuchami, czułością i radością”.

Zobacz także:

Dior mówił o nierozerwalnym związku między tym, jak żyjesz, a tym, jak wyglądasz. W jego czasach kobiety musiały wykonywać wiele męskiej pracy. Bardzo trudno było jednocześnie zachować kruchość i spokój. Christian wierzył w szczęście i zawsze radził polegać na szczęśliwej gwieździe, ponieważ każdy ją ma.

Najciekawsza rzecz w sztuce bycia kobietą
Na naszym kanale w Yandex Zen Femmie.ru znajdziesz porady ekspertów na temat najnowszych trendów, dowiesz się, jak odróżnić przestarzałe i bez smaku ubrania od obecnych, a także wybrać dowolny przedmiot według swojej sylwetki. Przegląd markowych kolekcji i modnych obrazów – wszystko po to, abyś nie popełniał modnych błędów i nie zaskakiwał gustem.
Subskrybuj!

Kurs Psychologii Poznawczej

READ
Jak wyglądać stylowo i nie przepłacać: 10 najlepszych porad stylistki

Dowiesz się, dlaczego mózg nas oszukuje. Pozbądź się postaw, które rujnują twoje życie. Zrozumiesz, jak zwiększyć poczucie własnej wartości, rozpoznać depresję i radzić sobie z lękiem.

Christian Dior to oszałamiająca i kontrowersyjna postać w świecie mody. Jego ideały piękna czasami kosztują piękności zdrowie – podciągał talie do niewiarygodnych rozmiarów, zamieniał kobiety w lalki, ale zawsze pozostawał mistrzem, na którego patrzyło się z podziwem i uwielbieniem. Do tej pory jego marka pozostaje w czołówce modowego Olympusa i zachwyca fanów ciekawymi rozwiązaniami garderobowymi. W tym materiale znajdziesz najlepsze cytaty Diora i ich transkrypcje. Więc…

1. Ulepszaj i ulepszaj

Mowa bezpośrednia:
„Moim marzeniem jest ratowanie kobiet przed naturą”.

Jest czego się nauczyć:
Styl Diora – wyrafinowany, przerysowany, nie mający nic wspólnego z prostotą i wygodą – sprawił, że kobiety stawiały piękno nad wygodą, znacznie wyżej, kostki – jeszcze nigdy przed kobiecą sylwetką nie postawiono tak wielu sprzecznych wymagań.

Ideałem New Look Diora jest drżąca porcelanowa lalka, odziana w zbroję nieznośnych strojów. Wyrażenie „piękno wymaga poświęcenia” stało się wizualne i fizycznie namacalne. W całej historii kobiety próbowały się wciągnąć i budować tam, gdzie było to teraz modne, ale postulat „opuszczenia natury” uczciwie sformułowany przez Diora dał nowy początek nieustannej gonitwie za ideałem.

I ani modelki plus size, ani aktywistki body pozytywne nie są w stanie przekonać naszej siostry do pokochania siebie za to, kim jest. Nie, w zasadzie jesteśmy już gotowi pokochać siebie, niepowtarzalnych i niedoskonałych, z dodatkowymi kilogramami i cellulitem, ale ustami, pupą i piersiami nadal będziemy kochać siebie trochę bardziej. Jak wyrwać się z tego błędnego koła? Niestety nie! Tylko w pragnieniu, aby stać się trochę lepszymi i piękniejszymi, postaramy się nie stracić głowy i jednocześnie siebie.

W końcu dbanie o siebie to także swoista „walka z naturą”, a jeśli polem bitwy jest malowniczy klub SPA z masażem i pedicure na cztery ręce, to niech tak będzie – tę ofiarę wniesiemy do ołtarza Piękna.

2. Zadbane starty i wygrane

Mowa bezpośrednia:
„Elegancja to pielęgnacja. Najlepsze ubrania, najdroższa biżuteria i kosmetyki są bezwartościowe, jeśli nie dbasz o siebie.”

Jest czego się nauczyć:
Zadbane paznokcie, zdrowa skóra i lśniące włosy to minimum dbającej o siebie dziewczyny. Jeśli masz czas i pieniądze, tę listę można dowolnie rozszerzać, ale nigdy nie zmniejszać.

Drogie metki i marki, noszone w komplecie z przygnębionym wyglądem i pozbawionymi życia kosmykami zaniedbanych włosów, wyglądają jak jednolite nieporozumienie i sprawiają, że myślisz o autentyczności „nominalnych” rzeczy. A potem dziewczyna, która dba o siebie, nieuchronnie otrzymuje zaloty od otoczenia.

READ
Alla Verber: „Latem o wszystkim decydują jasne szczegóły”

3. Nasze słabości działają przeciwko nam.

Mowa bezpośrednia:
„Kobiety muszą przez całe życie pamiętać, że każdy kęs, który jedzą, pozostaje w ich ustach przez dwie minuty, dwie godziny w brzuchu i dwa miesiące na biodrach”.
Jest czego się nauczyć:

Za każdym razem, gdy decydujemy się na cynamonową bułkę z niskotłuszczowym twarogiem na noc, beznadziejnie odchodzimy od marzenia o wkuwaniu się w jedwabne kajdany drogich sukienek.

W końcu większość najlepszych marek nigdy nie przekroczyła 42. rozmiaru europejskiego (nasz 48.) w swoich zakresach rozmiarów. Z jednej strony może tego nie potrzebujemy, z drugiej strony nasze słabości jakoś nas osłabiają.
Dlatego jeśli nie ze względu na marzenie o sukience Dior, ale w trosce o własną sylwetkę i dalszy komfort w przymierzalniach, powinnaś być bardziej świadoma swoich nawyków żywieniowych. A potem jakim przyjemnie słodkim głosem poproś konsultantki w sklepie, żeby przywiozły mniejszy rozmiar ku zazdrości nieprzyjaciół. Nieszkodliwa kobieca próżność!

4. Buty mówią za Ciebie

Mowa bezpośrednia:
„Nie możesz zwracać zbytniej uwagi na swoje buty. Wiele kobiet uważa, że ​​buty nie są aż tak ważne, ale prawdziwym dowodem elegancji kobiety jest to, co ma na stopach.

Jest czego się nauczyć:
Wśród nas jest wielu fanów obuwia. Imiona Jimmy Choo i Manolo Blahnik dla innych dziewcząt są na równi z imieniem męża lub chłopaka (w końcu to pierwsze czyni je nie mniej szczęśliwymi niż drugie).

Ale jest też wielu, którzy uważają buty za kwestię wygody, ale nie urody. To do nich skierowane jest przesłanie Monsieur Diora. Bez względu na to, jak ciepło jest w butach ugg, bez względu na to, jak przejezdne i na każdą pogodę są pnącza, jeśli nie pasują do ubrania, cały wizerunek lub szpecą chód (lub nawet stopę), zapomnij o nich i nie nie pamiętam!

W naszej oświeconej epoce, kiedy wygodne i piękne buty dawno przestały być mitem i stały się rzeczywistością, a nowoczesna moda zrównała prawa czółenek i woodlands, czas spojrzeć świeżym okiem na swoją szafę obuwniczą, wypełniając ją. z różnymi butami na różne okazje.

5. Piękny wiek jest wieczny

Mowa bezpośrednia:
„Kobiety są najbardziej atrakcyjne w wieku od trzydziestu pięciu do czterdziestu lat. A ponieważ tylko nieliczne kobiety przekraczają czterdziestkę, szczyt atrakcyjności może trwać wiecznie.

READ
Porady eksperta mody Eveliny Khromtchenko na temat odmładzania garderoby

Jest czego się nauczyć:
Kobieta to nie płeć, to stan umysłu. Piękna kobieta to stan umysłu pomnożony przez mądrość i samopoznanie. Droga od naiwnej dziewczyny do prawdziwej kobiety nigdy nie jest krótka i prosta, ale w wieku 30-35 lat większość z nas radzi sobie ze sobą.

Nie wierzymy już, że do piekarni trzeba iść w pełnym makijażu, płaskie buty z łatwością wpasowują się w stylowe stylizacje, a szalone syntetyczne stylizacje ustępują miejsca dobrym eleganckim rzeczom. Nudy? Nie, świadomie, dojrzale i nieskończenie pięknie. A co najważniejsze – teraz jest z nami na zawsze! Elegancja nigdy nie wychodzi z obiegu i my też nie!

6. Piękno musi mieć charakter

Mowa bezpośrednia:
„Prawdziwa kobieta powinna być psotna i kapryśna”.

Jest czego się nauczyć:
Najważniejsze, że wszystkie nasze zachcianki wydają się urocze i nie sprawiają, że wątpimy w naszą adekwatność. Co do reszty, wybierz odpowiedni moment i ćwicz złośliwość – bez fanatyzmu i poświęcenia, ale z duszą iz czystego serca.
Uległa, zgadzająca się ze wszystkim, prosząca o nic kobieta nie nadaje się do roli muzy i inspiratora, więc od czasu do czasu, przynajmniej dla odmiany, swoje dyplomy i osiągnięcia zawodowe można odłożyć do odległej szuflady i włącz „co za urok”. Nikt nie będzie o Tobie źle myślał, ale doda uroku.

7. Perfumy to zwierciadło duszy

Mowa bezpośrednia:
„Pachnidło mówi więcej o kobiecie niż jej charakter pisma”.

Jest czego się nauczyć:
Zapach to najstarszy mechanizm przekazywania informacji i komunikacji. To prawda, że ​​w przeciwieństwie do naszych odległych przodków wolimy przekazywać światu wiadomości o sobie poprzez złożone bukiety zapachowe szklanych bąbelków, a nie przez to, co dała nam natura.

Ale głęboka esencja zapachu jest wciąż taka sama: opowiadamy naszą historię. Wybierając kolejny esej o swoim bogatym wewnętrznym świecie na półkach perfumerii, zastanów się między innymi, jak harmonijny zapach, który lubisz, współgra z Twoim wyglądem, przyzwyczajeniami, a nawet sposobem poruszania się i barwą Twojego głosu.

Delikatna blondynka o otwartych oczach i cienkim, dźwięcznym głosie, otulona lepkim pociągiem orientalnych przypraw, czy zabójcza brunetka, pachnąca lekkim, wodnistym zapachem, wywołują uczucie fałszu. Nie okłamuj siebie i innych – szukaj “swoich” duchów!

8. Styl może żyć poza modą, ale rzadko

Mowa bezpośrednia:
„Moda to moda, ale istnieje kategoria kobiet, które nawet za modą wywołują czułość, ponieważ ubierają się tak, jak ubierały się, gdy były szczęśliwe. To prawda, że ​​tylko siwe włosy mogą usprawiedliwić takie dziwactwo.

READ
Powinno być dokładnie tak: 10 stylowych podstaw garderoby Victorii Beckham

Jest czego się nauczyć:
Kiedy kobieta mówi, że nie podąża za modą, woli podążać za stylem, budzi to w nas szacunek. Ale jeśli spojrzysz na esencję, takie panie wyglądają albo uroczo (rzadko), albo po prostu staromodnie (częściej).

Trendy i umiejętność ich wykorzystania nie mówią o frywolności, ale o podążaniu za duchem czasu. Zostawcie więc postulaty o nienaruszalności stylu dla prawnuków, ale póki co cieszcie się możliwością zmiany, później oddamy się kulkom na mole.

9. Praktyczność to nie jedyna zaleta szafy

Mowa bezpośrednia:
„Uważam, że suknia balowa jest tak samo nieodzownym elementem kobiecej garderoby, jak garnitur. Poprawia nastrój”.

Jest czego się nauczyć:
Otwórz szafę. Co znajduje się w nim najczęściej? Na pewno coś wygodnego, biznesowego, swojskiego casualowego, doprawionego czymś ekstrawaganckim i przeszklone czymś, czego dawno nie nosiliśmy, ale szkoda tego wyrzucić.

Ale to, czego prawie nigdy tam nie widzisz, to piękna sukienka na specjalne okazje. Jeśli taki istnieje, to jest przechowywany w ukrytych zakamarkach i wyjmowany bezpośrednio przed wyjściem w świat. Jeśli tak jest w twoim przypadku, powinieneś pilnie wymyślić pretekst, by chodzić w jednej z tych cenionych sukienek. Idealnie, jeśli jest to ultrakobieca sukienka w stylu New Look – w tym przynajmniej na sylwestrową imprezę firmową, przynajmniej na kolację!

10. Szukaj w sobie tego, co najlepsze

Mowa bezpośrednia:
„Jeśli masz krzywe nogi, noś głęboki dekolt”.

Jest czego się nauczyć:
W naszym wyglądzie zawsze jest coś, co uważamy za naszą niezaprzeczalną godność. I na pewno znajdzie się coś, z czego będziemy katastrofalnie niezadowoleni.
Pokazujemy pierwsze, chowamy drugie – wydawałoby się, że może być łatwiej. Kłopot w tym, że lista naszych zalet zawsze okazuje się kilkakrotnie krótsza niż lista naszych niedociągnięć.

Aby zniwelować nierównowagę w poczuciu własnej wartości, warto wybrać choćby jedną, ale najbardziej ukochaną swojej godności i umieścić ją w luksusowej oprawie – niech wszyscy zobaczą, niektórzy zazdroszczą, a pewność siebie rośnie wykładniczo!

A tak przy okazji, na widok cudzego luksusowego biustu lub nierealistycznie smukłych nóg, nie spiesz się z kompleksami, lepiej zastanów się, czy piękna dama poszła za mądrością Diora? W końcu wszyscy mamy wady. Musisz o nich wiedzieć, ale nikomu nie mów!

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: