Jak zostać ikoną mody: 6 stylowych lekcji od Miroslava Duma

Niewiele osób wie, przez co musiała przejść Miroslava na drodze do sukcesu. Postanowiliśmy naprawić sytuację i opowiedzieć trochę więcej o życiu jednej z najbardziej znanych rosyjskich it-girls.

Powstanie i upadek Dumy Mirosławy: od imperium medialnego do śmiertelnej choroby

Dzieciństwo i młodość

Miroslava Duma urodziła się w 1985 roku w Surgut w rodzinie polityka i biznesmena Wasilija Dumy. Kiedy Mira miała iść do pierwszej klasy, jej rodzice przenieśli dziewczynkę do Moskwy.

Od najmłodszych lat przyszły fashionistka interesowała się modą. Miłość do pięknych strojów zaszczepiła jej matka, która sama szyła ekskluzywne rzeczy, więc Mira słusznie została uznana za najbardziej stylową dziewczynę w klasie.

Po ukończeniu szkoły Miroslava wstąpiła do MGIMO na Wydziale Dziennikarstwa, a później ukończyła magistrat z dyplomem International Business and Management. Na studiach jej wyczucie stylu i pasja do mody nie pozostały niezauważone, a stroje nieustannie zachwycały wszystkich.

Pierwsze kroki w świecie wielkiej mody

Rodzice Miry marzyli, aby dziewczyna połączyła swoje życie z międzynarodowym biznesem. Ale Miroslava pozostała wierna swojemu marzeniu. Jeszcze jako studentka odbywała staż w wydawnictwie Condé Nast, a zaraz po studiach dostała posadę redaktora życia towarzyskiego w Harper’s Bazaar. W tym samym czasie zajmowała się dużymi filmami, działając jako stylistka, producentka i dyrektor artystyczny.

Miroslava później pisała dla rosyjskich wydań Vogue, Tatler, Glamour i Forbes Woman.

Własny projekt

Rok 2011 był punktem zwrotnym w karierze Miroslava. Po zdobyciu dużego doświadczenia w pracy z wydawnictwami modowymi i tworzeniu więcej niż jednego projektu modowego, postanawia uruchomić własną niezależną publikację online dla millenialsów – Buro 24/7, która zawiera wiadomości ze świata mody, urody, kina i nie tylko. Dziś strona działa w 11 krajach na czterech kontynentach.

Oprócz działalności medialnej Miroslava aktywnie angażuje się w działalność charytatywną. W 2007 roku została współzałożycielką kulturalno-charytatywnej fundacji Planeta Świata, która pomaga chorym dzieciom.

Skandal na skalę światową

W 2018 roku podczas Paris Fashion Week Miroslava Duma opublikowała na swoim Instagramie (sieci społecznościowej uznawanej za ekstremistyczną i zakazaną w Federacji Rosyjskiej) zdjęcie zaproszenia na pokaz, które otrzymała od swojej przyjaciółki, rosyjskiej projektantki Ulyany Sergeenko. Karta była napisana odręcznie: „Do wszystkich moich czarnuchów w Paryżu. Ulya:)”.

I wtedy się zaczęło! Na dziewczęta spadła cała wanna krytyki i nienawiści. Jednym z pierwszych, którzy wyrazili oburzenie, był amerykański fotograf stylu ulicznego Adam Katz Siding. Przesłał tę historię na swoje konto z podpisem: „Poważnie?! Dlaczego jest to: a) pisanie, b) publikowanie. »

READ
Dlaczego kurtka dżinsowa znów jest w modzie: rewelacje Aleksandra Wasiljewa

Wtedy na skandaliczne zaproszenie odpowiedziała najsłynniejsza afroamerykańska modelka Naomi Campbell. Na swoim koncie wezwała wszystkich do bojkotu prezentacji nowej kolekcji Ulyany Sergeenko.

W efekcie pokaz mody, który miał odbyć się 23 stycznia 2018 roku, został odwołany. Miroslava Duma została natychmiast usunięta z zarządu The Tot, międzynarodowego portalu dla dzieci, który współtworzyła wraz z Nasibą Adilovą w 2015 roku.

Tego samego dnia Ulyana Sergeenko napisała ogromny post z przeprosinami, w którym przyznała, że ​​nigdy nie dzieliła ludzi na „białych” i „czarnych”. I wyjaśniła pojawienie się obraźliwego słowa z literą „n” na pocztówce, mówiąc, że to tylko cytat z piosenki Kanye Westa.

Miroslava usunęła skandaliczną publikację z Instagrama (sieć społecznościowa została uznana za ekstremistyczną i zakazana na terytorium Federacji Rosyjskiej) i przeprosiła. „Głęboko szanuję ludzi ze wszystkich środowisk i nie akceptuję rasizmu ani dyskryminacji w żadnej formie” – napisała.

Ale jak się okazało, to nie wystarczyło. Tyler McCall, redaktor naczelny magazynu o modzie Fashionista, napisał w swoim felietonie o Sergeenko i Dumie: „Moi drodzy biali ludzie, jeszcze raz: nie można używać słowa na „n”. Nie, nie możesz pomalować sobie czarnej twarzy. Nie możesz używać ludzi innej rasy jako rekwizytów na planie. Nie możesz nosić afrykańskich warkoczy i dredów. Nie obchodzi mnie, czy nie jesteś Amerykaninem i jakoś myślisz, że jesteś wykluczony z tej dyskusji o rasie; twoje pochodzenie kulturowe nie jest wymówką. Na zewnątrz w 2018 roku. Zostałeś ostrzeżony. A jeśli spieprzysz, a oni ci to wytkną, najbardziej poprawną odpowiedzią jest: „Wybacz mi. Będę pamiętał i więcej tego nie zrobię.”

Jak zostać ikoną mody: 6 stylowych lekcji od Miroslava Duma

Miroslava Duma stała się prawdziwie centralną postacią w świecie rosyjskiej mody. Krucha i delikatna, potrafiła wiele osiągnąć i stać się znaczącą postacią w trudnym rzemiośle branży modowej. Każde pojawienie się tej piękności wywołuje burzę emocji wśród krytyków i fanów, ponieważ zawsze wygląda niesamowicie bez względu na wszystko. Oczywiście wielka postać odgrywa rolę, ale bez niesamowitego wyczucia stylu obrazy Dumy byłyby puste. W tym materiale znajdziesz 6 stylowych lekcji od Miroslava. Wiatr na wąsy!

1. Przedstawienie nigdy się nie kończy

Lekcja 1: Jeśli chcesz zwrócić na siebie uwagę, bądź ekstrawagancki.

Jak zostać ikoną mody: 6 stylowych lekcji od Miroslava Duma

Po raz pierwszy o fenomenie Miroslavy Dumy mówiono, kiedy ona i jej przyjaciele – modelki i projektanci – zorganizowali prawdziwy pokaz z przebieraniem się na jednym z Tygodni Mody. Lądowanie naszych dziewczyn nie tylko wylądowało na ulicach Paryża, ale sprawiło, że zaczęły o nich mówić wszystkie modne tabloidy. Paparazzi nie spali, bo “ci Rosjanie” kilka razy dziennie tworzyli okazję informacyjną – raz głośniej, raz głośniej.
I to było w rzeczywistości w ubraniach, a raczej w rodzaju ubrań. Miroslava i jego towarzysze wyprowadzili Haute Couture na ulice w najbardziej ekstrawaganckim przedstawieniu. Dla nich nie było zakazanych kolorów i stylów.

READ
Wskazówki dotyczące mody od Marii Ivakovej: 9 stylowych rzeczy, na których możesz zaoszczędzić

Stroje Miroslavy – dziwaczne, teatralne, z dużymi dodatkami – z dnia na dzień stały się nowym słowem w modzie. Najwspanialsze obrazy, przewyższające odwagą inne kreacje haute couture, szły ulicami, tutaj, obok siebie, na wyciągnięcie ręki.

Jak zostać ikoną mody: 6 stylowych lekcji od Miroslava Duma

I bez względu na to, jak bardzo smakosze mody twierdzą, że kluczem do sukcesu w stylu jest umiar, przykład Dumy nie pozostawia kamienia na głowie od argumentów na rzecz skromności. Ogromne rękawy, bufki, lateks, szalone czapki – to wszystko nie pasowało do tradycyjnej idei elegancji.
W tym błyskotliwym show prowadzonym przez nasze dziewczyny nie omieszkały wlać pruderii i snobów, nazywając ich niekończącą się zmianę strojów „modowym cyrkiem”. A jednak, jakkolwiek zszokowana publiczność występami pani Dumy, nikt nie odważył się wątpić w jej dobry gust – wszystko było bardzo pięknie zaprezentowane: ze sprawdzonymi proporcjami koloru i kształtu, z niezwykłymi stylowymi zdobieniami i, oczywiście, wielkie nazwiska na metkach.
Oczywiste jest, że 80% wszystkich rzeczy, w których pojawiła się Miroslava, wcale nie należało do niej – zostały dostarczone przez domy mody w celach reklamowych. Ale ustanowiono precedens: fashionistki z całego świata chciały czasami poszerzyć swoją garderobę i ustawiały się w kolejce po modele oversize, niezwykłe torby i wszystko, co Miroslava Duma kiedykolwiek nosiła.

2. Stare i nowe

Lekcja 2: Mieszaj vintage z nowoczesnością.

Jak zostać ikoną mody: 6 stylowych lekcji od Miroslava Duma

Po bliższym przyjrzeniu się okazuje się, że oprócz awangardowych obrazów współczesnych w arsenale Dumy znajduje się wiele wariacji na temat przeszłości. Obrazy retro – urocze, przytulne i nieskończenie urocze – kojarzą się z imieniem naszej bohaterki nie mniej niż oburzające zestawy architektoniczne.
To prawda, że ​​jest jeden istotny szczegół: bez względu na to, do jak odległych epok odnoszą się zestawy Miroslavy, wciąż udaje jej się wyglądać nowocześnie i atrakcyjnie. Patrząc na Dumę, w jej wytartym płaszczu i miękkich beretach, nie przychodzą na myśl porównania do prowincjonalnej bibliotekarki. Wręcz przeciwnie, chcę się nauczyć, jak w naszych dynamicznych czasach nosić ubrania vintage równie łatwo i naturalnie, a nie wyglądać jak eksponat muzealny.

Jak zostać ikoną mody: 6 stylowych lekcji od Miroslava Duma

A tajemnica Miroslava Dumy tkwi na powierzchni: wystarczy urozmaicić swój retro wygląd nowoczesnymi detalami – lakoniczną modną torebką, stylowymi butami i wszystkim innym, ale bez zapachu naftaliny.

READ
Powinno być dokładnie tak: 10 stylowych podstaw garderoby Victorii Beckham

3. Wybierz etno

Lekcja 3: Nuty etniczne są kluczem do nudnego zestawu.

Jak zostać ikoną mody: 6 stylowych lekcji od Miroslava Duma

Człowiek świata – Mira Duma – to nie tylko twarz nowoczesnego stylu ulicznego, ale w ogóle osoba, która zasługuje na uwagę. Teraz nie chodzi o jej aktywne działania społeczne i biznesowe, a tylko o jej wygląd.
Ładna i jednocześnie silna Miroslava w niewielkim stopniu przypomina dziewczynę Turgieniewa. Można w nim podejrzewać rodowitego z egzotycznych krajów. A jeśli spojrzeć na to, jak umiejętnie posługuje się etnicznymi nadrukami i biżuterią, wątpliwości jest coraz mniej.

Jak zostać ikoną mody: 6 stylowych lekcji od Miroslava Duma

Indyjskie perły i indyjskie hieroglify, odcienie terakoty i turkusu – wykwintny koktajl o aromacie dalekich wędrówek, który Miroslava Duma traktuje swoich fanów z godną pozazdroszczenia stałością.
My też nie będziemy zbyteczni, aby przyjąć jego przepis. Nawet proste dżinsy i T-shirt zabrzmią niecodziennie, jeśli założysz na nie jasny etniczny sweter lub ponczo. A niemal klasyczne zestawy w spokojnym asortymencie można łatwo przerobić dużą biżuterią, jakby przywiezioną z dalekiej podróży.

4. Oversize jest zawsze dobry

Lekcja 4: Nie bój się przewymiarowania.

Jak zostać ikoną mody: 6 stylowych lekcji od Miroslava Duma

Krój oversize to nie tylko nowe słowo w stylu rzeczy, ale nowa transformacja stylu. Rzeczy na figurze od dawna nie kojarzą się z czymś modnym. Przeniosły się do kategorii klasyków, ale nawet tam są już wypierane przez obszerne sukienki i blezery, oversizowe płaszcze i obszerne spodnie.
A jedną z centralnych postaci w ponadwymiarowej propagandzie była Miroslava Duma. Odważnie udrapowała swoją drobną figurę w ogromne płachty materiału, pokazując, że moda nie zawsze jest glamour, a seksowne ubrania nie zawsze są obcisłe.

Jak zostać ikoną mody: 6 stylowych lekcji od Miroslava Duma

Jej przykład wygląda bardzo przekonująco, a jeśli nadal nie odważysz się przymierzyć tego cięcia, czas odrzucić wątpliwości i to zrobić. Masz jeszcze czas, by pokazać dekolt i nogi podczas wieczornych imprez i upalnych letnich dni, a w innych warunkach śmiało wybierz oversize, by nie odbiegać od nowoczesnej mody.

5. Jasne akcenty

Lekcja 5: Naprzemiennie jasne i spokojne wyjścia.

Jak zostać ikoną mody: 6 stylowych lekcji od Miroslava Duma

Duma od dawna jest zakorzeniona w reputacji bystrej dziewczyny w sensie dosłownym i przenośnym. Fuksja i ultramaryna towarzyszą dziewczynie nieubłaganie. To całkiem naturalne, że wyrazisty wygląd Mirosławy prezentuje się bardzo efektownie w tych samych wyrazistych kolorach ubrań.
Ale jeśli dobrze zrozumiesz związek naszej bohaterki z kolorem, wszystko nie będzie takie proste. Przede wszystkim zawsze łączy w zestawie soczyste kolory z bardziej głuchymi, neutralnymi. Odcienie szarości, czerni czy czekolady nie tylko zmniejszają stopień napięcia barw w zestawie, ale także sprawiają, że jasne barwy brzmią jeszcze wyraźniej w kontraście.

READ
Katya Gershuni opowiedziała, co jest teraz w modzie

Jak zostać ikoną mody: 6 stylowych lekcji od Miroslava Duma

A kiedy chcesz odpocząć od zgiełku kolorów, Miroslava Duma wybiera monochromatyczne obrazy w spokojnej palecie. Trzeba jej przyznać: w bordowym, białym i beżowym wygląda nie mniej przekonująco niż w wesołym szmaragdzie i różu.

6. Wszystko, co genialne, jest proste

Lekcja 6: Szczególnym szykiem jest prosty ubiór.

Jak zostać ikoną mody: 6 stylowych lekcji od Miroslava Duma

Po mocnym zapewnieniu sobie miejsca jako lidera światowego wyścigu w stylu ulicznym, Miroslava Duma ostatnio coraz częściej pojawia się publicznie w bardzo prostych i zrozumiałych rzeczach. Od jakiegoś czasu dżinsy, T-shirt i bomberka stały się jej bliższe niż skomplikowane kreacje od projektantów.
Podczas gdy plotki zastanawiają się, co podyktowało taką zmianę mody, Miroslava bez wyrzutów sumienia pojawia się na najbardziej pretensjonalnych imprezach w bardzo skromnym stroju. Ona sama tłumaczy takie zmiany tym, że jej status już dawno przestał wymagać ciągłego oburzenia, a jej biznes mocno stoi na nogach i nie ma już takiej potrzeby reklamowania „towarów osobiście”.

Jak zostać ikoną mody: 6 stylowych lekcji od Miroslava Duma

Fani nie mają powodów do smutku. Po pierwsze, Miroslava Duma od czasu do czasu rozpieszcza publiczność czymś niezwykłym i ekstrawaganckim. Po drugie, nawet w swoich demokratycznych ukłonach wygląda elegancko, z czego możemy wywnioskować, że autoprezentacja jest być może głównym dodatkiem stylowego wyglądu.

Jeśli podobał Ci się artykuł, zapisz go dla siebie i udostępnij znajomym!

Podobał Ci się artykuł? Subskrybuj kanał, aby być na bieżąco z najciekawszymi materiałami

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: