Jak znaleźć idealną dla siebie wysokość obcasa

Pozdrowienia, moi drodzy! Myślę, że każdy wie, jak buty mogą radykalnie zmienić strój. Zwykłe dżinsy i T-shirt staną się eleganckim i stylowym zestawem, jeśli założysz je do jasnych i oryginalnych butów. A dla niskich dziewczyn szpilki to wszystko. Są to jednak najbardziej niewygodne buty, zwłaszcza jeśli chodzisz w nich cały dzień. W tym artykule podpowiem, jak wybrać wygodny obcas: odpowiednią wysokość, aby buty były jak najbardziej wygodne. No to już koniec, powiem Ci, jak łączyć buty o różnej wysokości obcasa, aby wyglądały stylowo i ciekawie!

Oczywiście próba znalezienia tej samej pary, która będzie wygodna i wygodna jak domowe kapcie, jest całkowicie bezużyteczna. Ale ból po noszeniu butów też pojawia się nie bez powodu. Mówi, że wysokość jest wybrana nieprawidłowo. Tak, a płaskie buty mogą być nie mniej szkodliwe niż wysokie szpilki. Pewnie wielu zauważyło, że w niektórych butach można biegać przynajmniej cały dzień, aw innych nogi odpadają po pół godzinie?

Dlaczego niektóre szpilki są wygodniejsze niż inne?

Jak wybrać wygodny obcas: sztuczki, o których nie wiedziałeś!

Chodzi o to, że nasza stopa ma naturalny kąt nachylenia, zgodnie z nim każda dziewczyna ma swoją idealną wysokość obcasów. Sam możesz to zdefiniować. Chodź po domu bez butów i stań na palcach. Co wolisz: chodzić na palcach czy na palcach stóp? To właśnie ten rozmiar będzie dla Ciebie wygodny.

Ma to również wpływ na ruchomość kostek, co zależy od wielkości szczeliny między kostką a piętą (zatoki stępu). Tutaj znajduje się więzadło międzykostne. Dlatego ci, którzy mają te więzadła, są mniej ruchliwe, lepiej czują się w płaskich butach, a zatem ci, którzy mają je bardziej ruchliwe, łatwiej chodzą na szpilkach.

Jak określić wysokość obcasa?

Jak wybrać wygodny obcas: sztuczki, o których nie wiedziałeś!

Oto prosta instrukcja, jak wybrać odpowiednią piętę. Od razu powiem, że będziesz potrzebował asystenta. Więc raczej dzwoń do koleżanek, sióstr, mamy, zwłaszcza, że ​​one też będą jej potrzebować (powód na wieczór panieński!).

Pomoże ustalić pozycję stopy, w której noga już musi się zrelaksować.

 1. Zdejmij buty i usiądź prosto na krześle. Siedzisko powinno być wypoziomowane, a stopy płasko na podłodze pod kątem 90 stopni. Proste plecy. Powinieneś czuć się komfortowo.
 2. Wyciągnij jedną nogę przed siebie w linii prostej, podczas gdy druga pozostaje w pierwotnej pozycji.
 3. Teraz rozluźnij stopę i kostkę na wyciągniętej nodze. Zobaczysz, jak stopa trochę się cofa, czyli taka wysokość jest dla Ciebie wygodna. A może wyprostuje się cała stopa, co oznacza, że ​​płaskie buty będą dla Ciebie wygodne.
 4. Weź taśmę mierniczą i dokładnie zmierz odległość od krawędzi pięty do czubka kciuka (trzymaj taśmę równolegle do podłogi). Następnie narysuj mentalną linię prostopadle od śródstopia do opaski. Ta liczba centymetrów na końcu taśmy będzie twoją idealną wysokością.
READ
Styl minimalizmu na obrazach fashionistek: 22 opcje na wiosnę-lato 2023

Małe tajemnice

Jak wybrać wygodny obcas: sztuczki, o których nie wiedziałeś!

Aby uniknąć różnych deformacji i problemów ze stopami, takich jak skrzywienie, zapalenie kaletki, modzele i inne, nie wystarczy znać idealną wysokość. Ważne jest, aby czubek buta był wystarczająco luźny, nie powinien uciskać ani ściskać. Często ta część jest bardzo wąska, co prowadzi do rozwoju różnych chorób stóp.

Ponadto nie powinieneś tracić równowagi i czuć się nieswojo. Nie powinno być napięcia w nogach, aby nie upaść. Pięta powinna być umieszczona bliżej przedniej części stopy, aby podeprzeć kostkę.

Wąskie podbicie w bucie pomoże złagodzić napięcie i stres w palcach. W ten sposób będą wspierać łuk stopy, zapobiegając jej zsuwaniu się i powodowaniu bólu.

Podsumowując wszystkie powyższe, wybierając buty, weź pod uwagę:

 1. Wybierz dobrze skonstruowaną parę, która będzie wspierać twoje podbicie.
 2. W czubku powinno być wystarczająco dużo miejsca na palce, dlatego bardzo ważne jest, aby dobrać odpowiedni rozmiar do pięt.
 3. W wybranej parze butów nie powinieneś tracić równowagi.
 4. Okazuje się więc, że dobre buty nie mogą być tanie. W końcu pamiętaj, że w przeciwieństwie do butów masz jedną nogę i nie da się jej wymienić ani wyrzucić. Zadbaj więc o swoje stopy.

jaki obcas wybrać?

Jak wybrać wygodny obcas: sztuczki, o których nie wiedziałeś!

Ta wysokość jest wygodna dla większości ludzi. Trochę się unosi, noga jest wygodna, jest podparcie dla stopy, ale nie ma problemów z utrzymaniem równowagi. Ponadto „kocice szpilki” wyglądają bardzo uroczo i kobieco, szczególnie w połączeniu z wyglądem retro.

W tym przypadku masz zarówno stabilność, jak i wzrost. Wygląda bardziej kokieteryjnie niż krótkie, ale jednocześnie czysto. Buty o średniej wysokości świetnie wyglądają z odkrytymi palcami, zwężanymi paskami na pięcie, kostce i pięcie. Takie buty będą odpowiednie w biurze i na nieformalnej imprezie.

Nadaje się na prawie każdą okazję: od biura po wyjście na czerwony dywan. Jeśli to jest twój idealny wzrost, masz szczęście. Nadaje się do lekkich i casualowych koturnów oraz eleganckich czółenek.

Jeśli trochę za wysoko, to noś takie buty przez krótki czas i na imprezach, na których będziesz głównie siedział.

Taka wysokość jest jednocześnie szykowna i absurdalna ze względu na nienaturalne zgięcie stopy. W takich butach łatwo wykreować wizerunek śmiertelnej uwodzicielki, wystarczy pozostawić miejsce na palce w podnosku lub wybrać modele z otwartym czubkiem. Ale klapki i inne modele, które nie podtrzymują łuku stopy, powinny zostać porzucone, w przeciwnym razie ryzykujesz złamanie nie tylko nóg, ale także szyi.

READ
11 zasad doskonałego smaku

Tych butów należy generalnie unikać. W nim nogi znajdują się w nienaturalnej pozycji, nie ma równowagi i stabilności. Te szpilki wyglądają po prostu absurdalnie, szaleńczo i śmiesznie. Nie dodadzą kobiecości ani elegancji, ale masz zagwarantowaną całą masę kontuzji i chorób stóp. Oszczędź nogi.

Jeśli nie możesz żyć bez ekstremalnie wysokich butów, to platforma będzie najlepszym rozwiązaniem. Na platformie 3,4 cm 12-centymetrowy obcas będzie w dotyku jak 8-9 cm, a to jest wygodniejsze i stabilniejsze.

Z drugiej strony źle dobrana platforma może pozbawić Cię stabilności, a Twoje nogi będą się podwijać. Więc to tylko próba i błąd. Musisz przymierzać buty, aż znajdziesz parę, w której bez problemu utrzymasz równowagę, a nogi nie ustąpią.

Kolejna pułapka

Jak wybrać wygodny obcas: sztuczki, o których nie wiedziałeś!

Faktem jest, że chód na piętach jest znacznie wolniejszy, dlatego w dłuższej perspektywie kolana i więzadła w tych miejscach zaczynają ulegać kontuzjom. Tak długo, jak nie będziesz nosić szpilek codziennie i naprzemiennie z płaskimi obcasami, wszystko będzie dobrze. Ale jeśli są jakieś problemy ze stawami kolanowymi, bądź ostrożny.

Przy okazji, jeśli jeszcze tego nie czytałeś, to sprawdź moje artykuły „buty dla małych dziewczynek” i „gdzie kupić buty w małych rozmiarach”. Jest tam wiele przydatnych informacji!

Na tym zakończę mój post. Określ swój idealny wzrost i noś tylko wygodne buty. Twoje nogi muszą być idealne. Nie zapomnij subskrybować aktualizacji, udostępniać linki i dyskutować ze znajomymi w sieciach społecznościowych.

obliczyć wysokość obcasa

Niewiele osób wie, że optymalna (bezpieczna) wysokość pięty jest indywidualna. Nie każdy będzie mógł chodzić na szpilce 12 cm, po prostu dlatego, że anatomiczne cechy jej stopy na to nie pozwalają. Aby kobieta czuła się komfortowo, pewnie i pięknie i nie szkodziła jej zdrowiu, konieczne jest obliczenie pożądanej wysokości pięty zgodnie z wysokością i długością nóg lub rozmiarem stopy.

obliczyć wysokość obcasa

Szpilki na każdy dzień

Istnieją 2 sposoby na określenie bezpiecznej wysokości obcasa do noszenia na co dzień.

Według długości stopy

Zmierz długość stopy i podziel wynikową liczbę przez 7. Na przykład długość stopy wynosi 25 cm, w tym przypadku kolejność obliczeń jest następująca: 25 ÷ 7 = 3,6 cm Okazuje się, że pięta do 4 cm długości będzie Ci odpowiadać na co dzień.

READ
16 inspirujących pomysłów na to, jak i co ubrać w sukienkę swetrową tej jesieni

Według długości nóg

Druga metoda polega na obliczeniu według wzoru: (P ÷ DN – 1,61) × 10, gdzie P to wysokość w cm; DN – długość nogi w cm; 1,61 – stosunek długości ciała (wysokość) do długości nóg.

Aby zmierzyć długość (obu) nóg, potrzebujesz centymetra. Aby dane były jak najbardziej dokładne, nie powinieneś robić tego sam, poproś kogoś z domu.

Przykład: wzrost kobiety wynosi 165 cm Długość nóg 89 cm Podstawiamy dane i otrzymujemy: (165 ÷ 89 – 1,61) × 10 = 2,4 cm Okazuje się, że bezpieczna długość pięty wynosi do 2,5 cm.

obliczyć wysokość obcasa

Buty na obcasie 2-4 cm są odpowiednie dla większości kobiet w każdym wieku. Te buty są bardzo stabilne i wygodne (jeśli są dobrze wykonane i kupione w odpowiednim rozmiarze). Doskonale nadają się do noszenia na co dzień oraz do pracy biurowej.

Pięta do wyjścia

obliczyć wysokość obcasa

Obcasy na wyjście mogą być znacznie wyższe niż na co dzień, to logiczne. Ale nawet tutaj lepiej kierować się zdrowym rozsądkiem i nie zakładać butów z dwunastocentymetrowym obcasem na wielogodzinny bankiet z kolejką do bufetu.

Optymalna długość pięty dla butów wieczorowych wynosi do 8-9 cm, powyżej nie zaleca się.

Warto też pamiętać, że buty z obcasem o wysokości około 9 cm najbezpieczniej założyć na krótkie imprezy iw przypadkach, w których można usiąść. Jeśli format imprezy polega na długim staniu lub tańczeniu do upadłego, lepiej wybrać niższy obcas.

obliczyć wysokość obcasa

Dlaczego wysokie obcasy są niebezpieczne?

Dlaczego tak ważne jest znalezienie „swojej” długości pięty? Co się stanie, jeśli zignorujesz porady lekarzy i codziennie nosisz spinkę do włosów? Nic dobrego. Zbyt wysoka pięta jest niebezpieczna.

 1. W butach z obcasami powyżej 10 cm stopa znajduje się w nienaturalnej pozycji: jest mocno wygięta, środek ciężkości ciała przesunięty. Przy ciągłym noszeniu takich butów noga jest zdeformowana, pogarsza się postawa, kręgosłup jest zgięty. Ta ostatnia jest szczególnie niebezpieczna, ponieważ negatywnie wpływa na pracę narządów wewnętrznych.
 2. Pod czubkiem stopy tworzą się odciski. Wynika to z dużego obciążenia tego obszaru i upośledzenia krążenia krwi.
 3. Przy ciągłym noszeniu pięty powyżej 7-9 cm ryzyko rozwoju rwy kulszowej, artretyzmu i artrozy, żylaki wzrasta, może pojawić się ból pleców i dolnej części pleców.
READ
Hurtownia odzieży damskiej w Moskwie od producenta

Źle dobrana wielkość pięty jest szczególnie niebezpieczna dla nastolatków (gdyż szkielet dopiero się kształtuje) oraz osób starszych, kiedy stawy i kości już potrzebują wsparcia i bardzo boją się uszkodzeń i dyskomfortu.

Jedyne, co można zaoferować miłośnikom wysokich obcasów, to buty na platformie, na przykład, jak na poniższym zdjęciu.

obliczyć wysokość obcasa

Dzięki platformie 4 cm, obcas 11 cm będzie przypominał obcas 7 cm, co już mieści się w normach zalecanych dla Twojego bezpieczeństwa.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: