Jak zawsze wyglądać stylowo: wskazówki Aleksandra Wasiliewa

10 wskazówek od Aleksandra Wasiliewa

Wybitny krytyk sztuki i historyk mody Aleksander Wasiljew jest znany z popularnego programu telewizyjnego Fashion Sentence. Ponieważ jego porady dotyczące stylu nigdy nie wychodzą z mody, postanowiliśmy poznać 10 najważniejszych wskazówek.

1. Nie moda, ale styl.

„Moda jest stworzona, by wychodzić z mody. Moda jest dla bogatych próżniaków, ma na celu zapomnienie. A styl jest wieczny! ”, – cytat z książki Wasiliewa.

Alexander radzi, aby nie gonić za nowoczesną modą, która zmienia się zbyt szybko. Zamiast tego lepiej wybrać własny styl.

10 wskazówek od Aleksandra Wasiliewa

Na przykład Mark Zuckerberg czy Steve Jobs są znani wszystkim jako bogacze. Zuckerberga stać na każdy strój, ale zwykle nosi prosty T-shirt, dżinsy i trampki. Niewątpliwie czasami ubiera się w garnitury, ale to już zasady etykiety. Jobs zawsze ubrany w czarny golf, niebieskie dżinsy i trampki. Chociaż czasami wywoływało to chichoty, nikt nie zaprzeczy, że Steve miał swój własny styl.

2. Oczy i włosy.

„Twój styl to kolor oczu, kolor włosów, figura” – powiedział Wasiliew. Historyk mody radzi, aby przy wyborze ubrań nie zapominać o kolorze oczu i kolorze włosów. W końcu czasami najlepiej wyglądają ubrania pasujące kolorystycznie do noszącego.

3. Ubieranie się jak wszyscy inni nie jest dobrym pomysłem.

„Nie chodzi o to, ile pieniędzy wydałeś, aby wyglądać drogo, ale o to, ile w to włożyłeś”. W takim przypadku należy zwrócić uwagę na drugą część cytatu. Alexander poleca coś innego niż inni. Na przykład, jeśli wszyscy noszą białe koszule z krawatami, możesz zastąpić krawat muszką. Nawet drobny szczegół może znacząco wpłynąć na ogólne wrażenie.

10 wskazówek od Aleksandra Wasiliewa

4. Nie bój się prosić o radę.

Wasiljew uważa, że ​​kontakt ze stylistą jest dość powszechny, ponieważ jest bardziej widoczny z zewnątrz. Ponadto, nawet jeśli dana osoba ma wyczucie stylu, przydatne może być wysłuchanie zaleceń profesjonalistów. Przynajmniej w celach edukacyjnych. Nawiasem mówiąc, w chwili obecnej nie trzeba iść do stylisty „na żywo” i prosić o pomoc, całkiem możliwe jest studiowanie blogów profesjonalistów, w których dzielą się radami.

5. Nie musisz skupiać się na prezenterach telewizyjnych.

Alexander sam jest prezenterem telewizyjnym, więc nie ma tu „kamienia w czyimś ogrodzie”. Historyk mody wyjaśnia swoją radę w prosty sposób: prezenterzy ubierają się tak, by pięknie wyglądać w kadrze. Ubrania często pasują do wnętrza pracowni i mogą być po prostu niewygodne w życiu codziennym.

READ
Jak zostać ikoną mody: 6 stylowych lekcji od Miroslava Duma

10 wskazówek od Aleksandra Wasiliewa

6. Nie zwracaj uwagi na grunge.

Wasiliew nie popiera mody na „niechlujstwo”. Krytyk sztuki uważa, że ​​podarte dżinsy, brak skarpetek, mokre włosy, tatuaże są teraz modne, ale brzydkie. Według niego chaos i moda mają swoją estetykę, ale nie jest to najlepszy wybór.

7. Broszka jest dobra.

Aleksander aprobuje broszki i nazywa je ładną dekoracją. Jego zdaniem można nosić nawet kilka z nich, ale nie zapominaj o symetrii. Nie zawsze jednak broszka nadaje się do ubrań o sportowym charakterze, dużo lepiej prezentuje się na sukience.

10 wskazówek od Aleksandra Wasiliewa

8. Zadbane buty.

Nie wymaga to kupowania butów z najnowszej kolekcji. Wystarczy upewnić się, że buty nie są zabrudzone, nie są podarte, nic się nie odłamuje ani nie odkleja. Z drugiej strony Wasiliew ma pełen szacunku stosunek do butów i jest autorem stwierdzenia, że ​​uXNUMXbuXNUMXbnie można oszczędzać na trzech rzeczach – butach, fryzjerze i bieliźnie.

10 wskazówek od Aleksandra Wasiliewa

9. Naturalność.

Alexander nie popiera różnych nienaturalnych sposobów zmiany swojego wyglądu. Według niego wzrost rzęs, ust, biustu itp. to relikt przeszłości. I lepiej naprawdę się wyspać, niż sztucznie tworzyć ten efekt makijażem.

10 wskazówek od Aleksandra Wasiliewa

10. Musisz znać miarę.

„Wulgarność jest znacznie łatwiejsza do naśladowania niż dobry gust. Dobry gust to wiedza, wykształcenie, inteligencja.” Wasiliew radzi nie przesadzać z demonstracją nagich części ciała. Na przykład głęboki dekolt i spódniczka mini to złe połączenie. Jeśli chcesz zademonstrować piękne, gładkie nogi, lepiej się na nich skupić. Płaski brzuch możesz pokazać innym tematem.

Alexander Vasiliev to znany na całym świecie historyk mody, pisarz, artysta teatralny, projektant wnętrz, krytyk sztuki. W tym artykule trochę o nim, a także wiele modowych wskazówek i trików od Aleksandra Wasiliewa.

Karty dla Zaprosu

Historyk mody Aleksander Wasiliew i jego wskazówki dotyczące mody

Aleksander Wasiliew to inteligentna, kulturalna osoba, która zna 7 języków i napisała 30 książek.

Urodzona w 1958 roku w Moskwie w rodzinie teatromanów. W wieku pięciu lat zaczął wykazywać się niezwykłymi zdolnościami i tworzyć kostiumy oraz scenografię do teatru lalek. W wieku 12 lat całkowicie zaprojektował swój pierwszy występ.

Ukończył Moskiewski Teatr Artystyczny. Pracował jako projektant kostiumów. A w 1982 roku przeniósł się do Paryża. Od tego czasu stał się sławny na całym świecie.

READ
Porady Eveliny Khromchenko: jak wybrać odpowiednie dżinsy z wysokim stanem

Historyk mody Aleksander Wasiliew w młodości

Historyk mody Aleksander Wasiliew i jego wskazówki dotyczące mody

Napisał wiele książek. Wykłada w kilku językach w wielu krajach świata. Nagrodzony wieloma nagrodami i nagrodami za propagowanie sztuki rosyjskiej.

Historyk mody Aleksander Wasiliew i jego wskazówki dotyczące mody

Historyk mody Aleksander Wasiliew i jego wskazówki dotyczące mody Historyk mody Aleksander Wasiliew i jego wskazówki dotyczące mody Historyk mody Aleksander Wasiliew i jego wskazówki dotyczące mody

Historyk mody Aleksander Wasiliew i jego wskazówki dotyczące mody

Modowe rekomendacje Aleksandra Wasiliewa

Aleksander Wasiliew uważa Rosjanki za najpiękniejsze na świecie. Ale mimo to prawie wszystkie Rosjanki psują swoje piękno. Przyjrzyjmy się głównym błędom Rosjanek, a następnie zaleceniom historyka mody, jak skomponować obraz.

Historyk mody Aleksander Wasiliew i jego wskazówki dotyczące mody

Główne błędy rosyjskich kobiet przy wyborze obrazu:

1. Wulgaryzmy i nienaturalność

Krótka spódniczka, dekolt, szpilki, doczepiane włosy, paznokcie i jasny makijaż.

.. Dla wielu kobiet jest piękny. A dla Wasiliewa i całego cywilizowanego świata jest to okropne, nienaturalne. Wasiliew uważa, że ​​rosyjskie kobiety mają za dużo „strojenia”, co psuje całe piękno i stwarza efekt dziewczyny łatwej cnoty.

2. Niezgodność z rysunkiem

Wiele kobiet wybiera ubrania, które nie pasują do ich sylwetki. Na przykład wspaniałe panie z jakiegoś powodu noszą legginsy i obcisły top, a tym wszystkim podkreślają tylko swoją pełnię. A szczupli zakładają bluzy.

3. Niedopasowanie wiekowe

Niektóre Rosjanki nie wiedzą, jak wyglądać zadbane, piękne w swoim wieku. I tak widzimy kobietę po czterdziestce w minispódniczce i krótkim topie z dekoltem lub bardzo młodych ludzi z nuklearnym makijażem iw swoich „postarzających” ciuchach.

Historyk mody Aleksander Wasiliew i jego wskazówki dotyczące mody

Porady modowe od Aleksandra Wasiliewa

Alexander Vasiliev radzi przede wszystkim kupić duże lustro, uważnie mu się przyjrzeć i niejako ocenić siebie. Musisz wskazać swój typ sylwetki, kolor skóry, kolor oczu, stan włosów, znaleźć wady i zalety. A potem musisz pracować z tym wszystkim.

Następnie musisz wybrać odpowiednią dla siebie gamę odcieni oraz krój sukienki, spodni i innych ubrań, który również Ci odpowiada.

Wybierając ubrania, należy kierować się nie tym, co jest teraz modne, ale tym, co najbardziej odpowiada.

Trzeba pamiętać, że styl to nie tylko dobrze skomponowany obraz. To jest postawa, twoja mowa i zachowanie. Możesz być stylowo ubrany, ale całkowicie wulgarną kobietą (Wasiljew uważa Ksenię Sobczak za taki wulgaryzm. Zewnętrzna skorupa to nic, ale „wypełnienie” (niegrzeczne zachowanie, niegrzeczność, nieprzyzwoitość) po prostu przeraża historyka mody).

Jeśli jesteś pulchna, nie powinnaś nosić butów na cienkim obcasie i nie powinnaś nosić obcisłych rzeczy, a także prześwitujących ubrań, które podkreślają twoją pełnię. Surowo zabrania się „wystawiania” boków i brzucha. Muszą być umiejętnie ukryte pod ubraniem. Lekkie, płynące ubrania, czarny kolor, duży wzór, umiejętne drapowanie może ukryć pełnię.

READ
10 zasad wspaniałej Coco Chanel, które są aktualne przez cały czas

Nie można jednocześnie otworzyć dekoltu i nogawek.

Naturalność, podkreślone piękno są w modzie. „Glamour” już dawno wyszedł z mody. Pęczek cekinów, przedłużone włosy i paznokcie, silikonowe usta, krzykliwe, wyzywające ubrania – to nie jest modne, to okropne.

Każda kobieta powinna mieć w swojej szafie małą czarną sukienkę. To jest zawsze aktualne.

Ubierz się ładnie w domu! Żadnych kapci za sto dolarów, spranych szlafroków, rozciągniętych dresów i babcinego swetra. Nie zmuszaj męża do oglądania tego horroru każdego dnia.

Historyk mody Aleksander Wasiliew i jego wskazówki dotyczące mody

Cytaty Aleksandra Wasiliewa

Wybierając ubrania, musisz postępować od tego, co Ci odpowiada, a nie od tego, co jest modne. I odpowiednio oceniaj ich dane zewnętrzne. Wykształcona osoba zawsze powie: moja figura nie pozwala mi nosić tej rzeczy, chociaż jest bardzo modna. Co więcej, dziś nie ma dyktatu mody, ale istnieje co najmniej dziesięć kierunków w odzieży, z których można wybierać.

Uważaj, jak się zachowujesz. Styl to nie tylko piękno zewnętrzne, ale także wewnętrzne. Chodzisz, siedzisz, rozmawiasz. Możesz kupić najmodniejsze rzeczy w drogim butiku, ale jeśli otworzysz usta i szczekasz przekleństwo. Cóż, co mogę powiedzieć?

A jednak – nie zwracaj poważnej uwagi na trendy. Rodzą się raz na sześć miesięcy i nie trwają długo. Moda jest po to, by wychodzić z mody. Moda jest dla bogatych próżniaków, zmierza do zapomnienia. A styl jest ponadczasowy!

Konstantin Siergiejewicz Stanisławski powiedział bardzo mądre zdanie: „Nasza moda jest tak straszna, że ​​musi być stale zmieniana”. Zgadzam się z nim. Bernard Shaw ma też dobre powiedzenie: „Podążanie za modą jest zabawne, a nie podążanie za modą jest głupie”. Wybierz jeden z dwóch grzechów.

Nigdy nie zaczynaj modnych wnętrz – szybko staną się staromodne. Wnętrze Twojego domu powinno być zwierciadłem Twojej duszy, bardzo indywidualne iw miarę możliwości stylowe.

Uważam, że te same okulary przeciwsłoneczne z napisem „Chanel” lub „Dolce & Gabbana” wysadzanymi kryształkami i złotymi lokami, które nasze kobiety noszą na głowach – dokładnie na głowach, a nie tam, gdzie powinny – to ten sam kokoshnik, którego nie nie dostarczać. Jest to chęć zakrycia głowy jakąś złoconą aureolą, ale ponieważ nie ma teraz kokoshników w sprzedaży, zakrywają głowy okularami z kryształu górskiego.

READ
7 elementów modowych do garderoby, sugerowanych przez stylistkę

Jednobarwna dzianinowa sukienka na kobiecie o znaczących zasługach może być noszona tylko w zestawie z bielizną korygującą.

Ani w Mediolanie, ani w Paryżu, ani w Londynie nikt nie nosi znaczka. Jeśli to, co masz na sobie, jest rozpoznawalne, oznacza to, że nie masz gustu.

Wydaje mi się, że piękno jest wciąż sztuczną rzeczą. Wulgarność to nadmierna sztuczność. Wulgarny jest wtedy, gdy masz sztuczne paznokcie, usta, piersi, oczy i kolor włosów. Wulgarne jest, gdy kobieta ubiera się nie stosownie do swojego wieku, bo wszystko ma swój czas. Wulgarność jest synonimem reklamy.

Kobieta powinna bardziej dbać o swoje ciało niż o ubranie. Dobrze przecież, gdy dziewczyna lub kobieta są wysportowane, z farbowanymi odrostami, zadbane.

Trzeba być szczęśliwym każdego dnia. Nie czekaj na szczęście, ono nie nadejdzie. Szczęście jest dzisiaj. Słońce to szczęście, sport to szczęście, miłość to szczęście. Szczęście odnajduję we wszystkim co mnie otacza, wszędzie szukam jego ziaren i je znajduję. Nie czuję się tak – co za pechowy dzień! Mam szczęście każdego dnia. Obudziliśmy się, znaleźliśmy, ktoś do nas zadzwonił, napisał – ile radości. Nadszedł ten dzień, a ja biorę z niego wszystko i raduję się tym dniem.

Podobał Ci się artykuł? Subskrybuj kanał, aby być na bieżąco z najciekawszymi materiałami

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: