Jak żądliły pszczoły: Gwen Stefani tak wypełniła górną wargę wypełniaczami, że wisiała nad dolną

Piękne usta to marzenie wielu dziewczyn i kobiet. Dużą wagę przywiązujemy do atrakcyjności tej części ciała: używamy szminki, masujemy je, nawilżamy, aplikujemy specjalne maseczki. Ale natura obdarzyła każdego z nas indywidualnymi cechami i niuansami w wyglądzie, które mogą nie spełniać ogólnych kryteriów. Historycznie czerwone, pulchne usta są obrazem, który przywołuje myśli o seksualności, atrakcyjności, świeżości i kobiecym uroku. Aby odcisnąć magiczne piętno tego obrazu na twarzy, wybieramy nie tylko stosowanie błyszczyków i pomadek, ale także bardziej drastyczne metody, na przykład zabiegi pozwalające skorygować objętość i kształt ust poprzez zastrzyki .

Wyobraźmy sobie: już zdecydowałeś, że przyjdziesz do gabinetu medycyny estetycznej i skorzystasz z okazji, aby dodać sobie blasku i uroku. Omówiłeś ze specjalistą niuanse zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym, zalecenia przed i po, dowiedziałeś się o możliwych przeciwwskazaniach.

Zalecenia przed powiększaniem ust kwasem hialuronowym

 1. Znajdź kosmetyczkę, której ufasz i rozumiesz.
 2. Razem z nim określ przyszły kształt ust do korekty.
 3. Sprawdź u specjalisty, w jakich przypadkach nie można wstrzykiwać hialuronianu.
 4. Nie rób powiększania ust przed wakacjami, jeśli wybierasz się do gorących krajów.

Specjalne specjalne przygotowanie bezpośrednio przed zabiegiem nie jest wymagane, cała lista zasad jest dość ogólna. Dotyczy to osób, które po raz pierwszy będą robić zastrzyki, oraz osób, które wielokrotnie powiększają usta kwasem hialuronowym.

 • Powstrzymaj się od napojów alkoholowych.
 • Wskazane jest, aby w pierwszych dniach cyklu nie wstrzykiwać kwasu hialuronowego.
 • Nie masować przed sesjami iniekcyjnymi.
 • Nie zażywaj środków przeciwbólowych ani rozrzedzających krew.
 • Przestań brać witaminę E.
 • Wyklucz na chwilę solarium i opalanie w aktywnym słońcu.

Lista rzeczy, których nie należy robić po zabiegu powiększania ust jest znacznie dłuższa.

Umów się na wizytę w klinice
na Wyspie Wasiljewskiej

left_docprawo_dokument

Powrót do tematu zaleceń po powiększaniu ust kwasem hialuronowym

Opowiadano Ci więc o możliwościach wypełniaczy, ponieważ odpowiednio dobrany preparat będzie działał wielopłaszczyznowo i może mieć pozytywny wpływ nie tylko na powiększenie ust czy zmianę ich konturu, ale także na wypełnienie ust przydatnymi składnikami. Uzgodniłaś nawet z kosmetyczką pożądany kształt ust. Twoje usta staną się soczyste i elastyczne, czy już o tym marzysz? Pozostaje ostatnie (nie mniej ważne) pytanie: co jest niemożliwe po powiększeniu ust kwasem hialuronowym. Właściwa pielęgnacja ust po zabiegu to gwarancja późniejszego dobrego efektu, dbałość o długotrwałe działanie leku i możliwość uniknięcia negatywnych konsekwencji.

Zalecenia po zabiegu powiększenia ust kwasem hialuronowym

Zastrzyki hialuronowe to zabieg bardzo poszukiwany i popularny. Mimo to nie ma mniej pytań o to, co dzieje się z ustami zaraz po powiększeniu, jak o nie dbać, co należy zrobić, a co jest surowo zabronione. Specjaliści naszej kliniki mają duże doświadczenie w przeprowadzaniu takich manipulacji, więc doskonale znają wszystkie zasady i listę zakazów i opowiedzą o nich już podczas pierwszej konsultacji.

READ
Brawler Stefano Gabbana nazywa suknię ślubną Dior Chiary Ferragni „tanią”

Nie będziesz w stanie od razu ocenić efektu końcowego, ale nawet on będzie zależeć nie tylko od kwalifikacji kosmetologa, techniki iniekcji i składu wypełniacza. Uważnie przestudiuj wszystkie nasze wskazówki, wtedy z góry będziesz wiedział, jak utrzymać efekt powiększania ust po zabiegu.

Pierwsze wrażenie

Być może właśnie o to wielu się martwi. W pierwszych godzinach po iniekcji wokół ust powstaje zaczerwienienie i lekki obrzęk. Nie bój się, to naturalny proces. Powiększanie ust kwasem hialuronowym, przy zachowaniu wszystkich zasad zabiegu, jest metodą bezpieczną. Hialuron sam występuje w naszym organizmie, jest płynem międzykomórkowym, który nasyca naszą skórę wilgocią. Zastrzyki są sztucznym nasyceniem przestrzeni podskórnej tą substancją. A ponieważ iniekcje nadal wiążą się z delikatnym przekłuciem skóry, pierwszego dnia po powiększeniu ust mogą pozostać ślady po iniekcjach. Stopniowo ustępują silne obrzęki i stany zapalne, pozostawiając usta o wspaniałej objętości i nasyceniu, które może utrzymywać się nawet do 6-10 miesięcy.

Jak pielęgnować usta po powiększeniu

Oprócz nienaturalnego obrzęku i zaczerwienienia, o którym już wspominaliśmy, poczujesz, że skóra wokół ust stała się bardzo wrażliwa. Jak mówią, piękno wymaga poświęcenia. Sam obszar wokół ust jest zwykle bardzo wrażliwy, nawet podczas stosowania środków znieczulających podczas zabiegu, możesz odczuwać ból w pierwszych dniach po wstrzyknięciu. Będziesz się martwić o to, jak długo twoje usta goją się po zwiększeniu. Nie martw się, proces jest szybki. Skóra z wstrzykniętego żelu powinna być nasycona hialuronianem i nabrać nowego wolumetrycznego kształtu. Nieprzyjemne odczucia mogą przeszkadzać przez kilka dni. Ale za tydzień nastąpią przyjemne zmiany. Staraj się nie pocierać, nie dotykaj aktywnie ust natychmiast po wzroście, w żadnym wypadku nie czesz miejsc wstrzyknięcia, może to poważnie uszkodzić skórę, naczynia krwionośne i zakłócić naturalny proces adaptacji.

Jeśli jednak jesteś bardzo wrażliwy na ból i dyskomfort, możesz użyć specjalnych żeli lub kremów znieczulających. Leki te mogą pomóc zmniejszyć bolesność w miejscu wstrzyknięcia i wokół niego oraz pomóc w gojeniu. Na przykład eksperci zalecają stosowanie Bepanten po powiększaniu ust kwasem hialuronowym. Innym sposobem na zmniejszenie nadmiernego obrzęku i zaczerwienienia jest robienie zimnych okładów. Najważniejsze, żeby nie przesadzać, bo zbyt częste mocne chłodzenie może być szkodliwe.

Masaż jest możliwy! Ale nie od razu

Jeśli pamiętasz, nie zaleca się robienia tego przed wstrzyknięciami. Ale po – tylko to, czego potrzebujesz. Masaż to jedno z ważnych zaleceń dotyczących pielęgnacji ust po zabiegu powiększenia ust. Możesz rozpocząć go czwartego dnia po iniekcjach (jeśli do tego czasu silny obrzęk nie ustąpi, skontaktuj się z kosmetyczką, masaż nie jest w tym przypadku wskazany).

Ten niuans polega na tym, że powinien to być lekki specjalny masaż. Lepiej zostawić to w rękach specjalisty. Uderzenie opuszkami palców na strefy iniekcji i skórę przy ustach powinno być bardzo dokładne i słabe, naciskać i naciskać mocno – nie warto, aby kompozycja była równomiernie rozprowadzona pod skórą. Okrężnymi ruchami należy delikatnie masować usta, wspomagając tym samym proces resorpcji siniaków i pozostałego obrzęku. Pielęgnacja ust po powiększeniu kwasem hialuronowym oznacza również dobre nasycenie wilgocią po masażu: nałóż cienką warstwę żelu lub kremu nawilżającego na usta, kosmetyczka z pewnością doradzi, który produkt jest do tego najbardziej odpowiedni. Przy okazji możesz użyć oliwy z oliwek lub oleju z pestek brzoskwini, które można kupić w aptekach.

READ
Snapy ze szkoły gwiazd: kiedyś i teraz

Instrukcje po powiększaniu ust: o zakazach i ograniczeniach

W pierwszych dniach niezmiennie będziesz zwracać uwagę na zewnętrzne objawy po manipulacjach. Ale zastrzyki z kwasu hialuronowego wpływają również na stan wewnętrzny organizmu. Nie postępujesz zgodnie z radą? Możliwe skutki uboczne po powiększaniu ust. Warto zwrócić uwagę choćby na wpływ czynników zewnętrznych, złych nawyków, stylu życia. Co może wywołać deformację kształtu ust i zmienić na gorsze tempo rozpadu hialuronianu?

Odżywianie: czego nie jeść po powiększeniu ust kwasem hialuronowym

Pierwszego dnia po serii zastrzyków należy wykluczyć gorące napoje i gorące posiłki. Wynika to z wpływu temperatury na skład hialuronianu. Spożywanie zbyt gorących pokarmów i płynów również przyczyni się do rozszerzenia naczyń krwionośnych i niepotrzebnego uszkodzenia tkanek i skóry, powodując obrzęki. Powstrzymaj się od alkoholu przez co najmniej tydzień, ponieważ alkohol również aktywuje przepływ krwi i rozszerza naczynia krwionośne, następuje niezauważalny wzrost mikrokrążenia. Nawiasem mówiąc, na pytanie, dlaczego nie należy palić po powiększaniu ust, odpowiedź jest odwrotna. Jeśli nie możesz zrezygnować z tego nałogu, możesz dalej palić, ponieważ nikotyna przeciwnie, obkurcza naczynia krwionośne, nie wpływając jednocześnie na hialuronian.

Czy możesz używać kosmetyków?

Jest to możliwe, ale nie wszystko. Pamiętaj, aby unikać błyszczyków i szminek, a także innych kosmetyków dekoracyjnych, które należy nakładać na okolice ust. Można stosować neutralne produkty higieniczne, które nie powodują alergii na zranionej skórze. Niestety wiele produktów kosmetycznych ma bardziej agresywny skład niż powinien. Dotyczy to również większości podkładów, dzięki czemu nie ma potrzeby maskowania zaczerwienień i obrzęków. Pozwól skórze naturalnie się zregenerować. Jeśli nadal zastanawiasz się, ile nie możesz pomalować ust po wypełniaczach, radzimy po co najmniej tygodniu skorzystać z ulubionych pomadek i błyszczyków. Zapomnij na chwilę o peelingach chemicznych i ostrym oczyszczaniu twarzy, możesz oczyścić twarz kawałkami lodu z naparu z rumianku, zawiniętymi w miękką szmatkę lub serwetkę. Jeśli chcesz wykonać makijaż permanentny i tatuaż, lepiej zrobić je przed sesjami iniekcji.

O aktywności fizycznej po powiększaniu ust: czy można uprawiać sport?

Zaleca się wznowienie treningu fitness i aktywnego co najmniej 7-10 dni później. Wynika to z faktu, że podczas nich wzrasta krążenie krwi, podnosi się temperatura całego ciała, zwiększa się przepływ krwi i dochodzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych. Pocenie sprzyja uwalnianiu soli przez skórę, co może objawiać się podrażnieniem w miejscu wstrzyknięcia i spowolnieniem procesu gojenia.

READ
Victoria Bonya w niefortunny sposób rozczarowała fanów

Czy można się opalać?

Co zaskakujące, częściej interesują się tym, ile dni nie można całować po powiększeniu ust. Na liście rekomendowanych sesji znajdują się kąpiele słoneczne i wizyty w solarium. Strzeż się bezpośredniego światła słonecznego i sztucznego opalania w salonach przez co najmniej dwa tygodnie: efekt promieniowania ultrafioletowego nie będzie korzystny w tym okresie. Podobnie jak podczas wysiłku fizycznego, zwiększa to temperaturę, zwiększa wydzielanie potu i soli. Ogólnie chroń swoją skórę przed takim narażeniem. Nawiasem mówiąc, niebezpieczne są również bezpośrednio przeciwne niskie temperatury i ich gwałtowny spadek (wyjątkiem są okresowe okłady z efektem chłodzącym, aby zmniejszyć obrzęk, ale nie przesadzaj z ilością, wystarczy 2-3 razy dziennie po 10 minut ).

Ulubione zabiegi rozgrzewające

Jak można się domyślić, zabroniona jest również kąpiel, sauna, łaźnia parowa i łaźnia turecka. Oczywiście tymczasowo. Każdy wzrost metabolizmu zniweczy cały wynik wstrzyknięć kwasu hialuronowego, ponieważ jego rozkład zacznie następować bardzo szybko. Odłóż też wizytę na basenie i pływanie w morzu: słona i chlorowana woda nie są najlepszymi pomocnikami w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Przyjemność pływania zmniejszy się do zera, jeśli nasili się podrażnienie i suchość skóry lub wywołana zostanie reakcja alergiczna. Ponadto brud lub infekcja mogą dostać się do otwartych ran po wstrzyknięciu.

Preparaty i zabiegi medyczne

W tym obszarze zalecenia po kwasie hialuronowym na ustach dotyczą stosowania żeli nawilżających i maści regenerujących – nie tylko nie jest to zabronione, ale także konieczne. Ale upewnij się, że nie musisz brać leków, które negatywnie wpływają na krzepliwość krwi i mają właściwości rozrzedzające (aspiryna, ibuprofen), ze względu na ich stosowanie obrzęk ustępuje powoli, ale pojawiają się niechciane siniaki przy wstrzyknięciu witryny są gwarantowane. Ale surowy zakaz nie dotyczy antybiotyków, chociaż lepiej ich unikać.

I więcej o niuansach pielęgnacji ust po powiększeniu kwasem hialuronowym

Te wskazówki mogą dla niektórych brzmieć zabawnie. Ale w rzeczywistości dotyczą naszego zwykłego życia. Dopiero po zastrzykach hialuronu możemy zapytać, jak długo nie da się pocałować po powiększeniu ust? Ogólnie rzecz biorąc, wszelkie aktywne manipulacje ustami w tym okresie należy wykonywać ostrożnie: nie otwieraj ich szeroko, unikaj namiętnych pocałunków (niestety . ale to trochę), jedz jedzenie w małych kawałkach, aby nie dostać boli, bądź cierpliwy podczas wizyty u dentysty. Wszystkie te zasady mają na celu wyeliminowanie możliwego urazu ust, nadmiernego napięcia skóry wokół nich i deformacji.

READ
Cud w złotych piórach: Irina Shayk zjechała z torów na „Wyspie rozkoszy”

Za kilka tygodni, z zastrzeżeniem tych wskazówek, łatwo powrócisz do swojego zwykłego życia, ale z odnowionym wyglądem i siłą zaufania do swojego uroku.

Chcę wierzyć, że nasz artykuł-notatka będzie dla Ciebie przydatna. Po powiększaniu ust poczujesz nową siebie i polubisz te zmiany. Plastik konturowy z wypełniaczami to niedroga i prosta procedura. Pamiętaj, że stosowanie się do zaleceń lekarza może zwiększyć wyrazistość Twoich ust i czas trwania efektu, który obejmuje nie tylko zmianę objętości, ale także lepszą regenerację, głębokie nawilżenie od wewnątrz oraz wzmożony metabolizm międzykomórkowy. Twoje usta są pełne soków i świeżości. Wymaga to również starannej pielęgnacji po korekcji ust.

Powiększanie ust wypełniaczami: cechy zabiegu

O ile wcześniej kształt i objętość ust można było skorygować jedynie za pomocą chirurgii plastycznej, dziś w tym celu przeprowadza się specjalne zabiegi kosmetyczne z użyciem wypełniaczy. Pozwalają nie tylko nadać ustom wyrazistości, ale także wyeliminować różne defekty. Dodatkowo przy pomocy wypełniaczy można przywrócić ich utraconą z wiekiem objętość oraz skorygować kształt. Ale jak przebiega ta procedura? Jakie są jego zalety i cechy? Zostanie to omówione w tym artykule.

Kiedy wykonuje się powiększanie ust wypełniaczami?

Większość kobiet uważa duże i pulchne usta za standard seksualności i atrakcyjności. Jest to podyktowane nowoczesnymi trendami w modzie. Nic dziwnego, że takie aktorki o luksusowych ustach jak Monica Bellucci, Angelina Jolie i Scarlett Johansson są uważane za jedne z najseksowniejszych kobiet na świecie. Tym, którzy chcą wyglądać jak gwiazda Hollywood, zabieg powiększania ust wypełniaczami pomoże zbliżyć się do ukochanego snu. Z reguły wykonuje się to w następujących przypadkach:

 • Cienkie i płaskie usta. Nie mają objętości i charakterystycznej wyrazistości. Na zdjęciach takie usta są prawie niewidoczne, czasami tylko odpowiedni makijaż ratuje sytuację. W tym przypadku górna warga jest często prawie prosta, bez charakterystycznych końcówek (łuków Kupidyna).
 • Znaczne przerzedzenie górnej wargi. W tym przypadku jest prawie niewidoczny. Może to być wynikiem wrodzonej anomalii – rozszczepu wargi. Korekta w tej sytuacji ma na celu jedną wargę.
 • Przerzedzenie dolnej wargi. Wygląda to tak: górna warga wydaje się zwisać nad cienką dolną, dlatego jest prawie niewidoczna. Co więcej, podczas korekty zwiększa się tylko dolna warga.
 • Nierównomiernie rozwinięte usta. Jeśli prawa i lewa część jednej lub dwóch warg różnią się wielkością, to w tym przypadku jedna strona wargi jest korygowana w celu przywrócenia jej symetrii. Z reguły wypełniacz jest wtryskiwany do mniejszej części. Czasami ta asymetria może być spowodowana urazem, bliznami lub skutkami rozszczepu wargi.

nm.png

Korzyści z powiększania ust wypełniaczami

Najczęściej zastrzyki z kwasu hialuronowego stosuje się jako wypełniacz do powiększania ust. Jest częścią substancji międzykomórkowej i jest jej głównym składnikiem. Wraz z wiekiem ilość kwasu hialuronowego zmniejsza się, co prowadzi do pojawienia się zmarszczek, zmarszczek i przesuszenia skóry. Jego główną cechą jest możliwość tworzenia silnych wiązań. Dzięki temu woda gromadzi się w substancji międzykomórkowej skóry, pomagając wygładzić fałdy i zmarszczki.

READ
Zmiana wizerunku: Beyonce ponownie została brunetką

Po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego usta stają się znacznie bardziej atrakcyjne, ponieważ:

 • poprawić formę
 • stać się bardziej wyrazistym;
 • zwiekszenie rozmiaru;
 • nie mają wad.

Ponadto zastrzyki z kwasu hialuronowego do ust mają wiele zalet w porównaniu z innymi wypełniaczami:

 • długotrwały efekt – efekt jest trwalszy w porównaniu z innymi wypełniaczami pod względem zwiększenia objętości;
 • możliwość monitorowania wielkości ust – taka korekta pozwala monitorować ilość wstrzykiwanego kwasu hialuronowego;
 • wstrzyknięcie etapowe – aby osiągnąć pożądany efekt, zastrzyki można wykonać nie wszystkie naraz, ale w kilku sesjach;
 • minimalne ryzyko reakcji alergicznych, a także siniaków i siniaków po zabiegu – wynika to z faktu, że kwas hialuronowy ma podobny skład do organizmu człowieka.

Jak przebiega zabieg powiększania ust wypełniaczami?

Wypełniacz należy przechowywać w zamkniętych strzykawkach przeznaczonych do jednorazowego użytku. Zapobiega to przenikaniu infekcji pod skórę. Specjalista rozpoczyna zastrzyk od środka ust. Wstrzykuje wypełniacz przez 15-30 minut. Ponadto lekarz cały czas obserwuje, jak kwas hialuronowy rozprowadza się wzdłuż linii ust.

Podczas powiększania ust specjalista stosuje technikę liniową lub wachlarzową do wprowadzania wypełniaczy. Ważne jest, aby w wyniku wstrzyknięć nie powstały wybrzuszenia. Kwas hialuronowy wstrzykuje się cienką igłą w miejsca znajdujące się pomiędzy skórą a mięśniem. Głębokość jego wprowadzenia wynosi 2-3 mm. Jeśli wstrzyknięcie zostanie wykonane głębiej, czas trwania wyniku będzie krótszy, ponieważ wypełniacz w tym przypadku zacznie szybciej się rozpuszczać.

Ilość użytego do iniekcji kwasu hialuronowego zależy od budowy ust pacjenta i jego życzeń, jaki powinien być efekt końcowy. Należy jednak pamiętać, że z cienkich warg nie da się zrobić bardzo pełnych ust. W takim przypadku korygowany jest tylko ich kształt. Specjalista dokładnie kontroluje ilość wypełniacza, który jest wstrzykiwany w symetryczne miejsca, aby była taka sama.

Po wstrzyknięciu specjalista przeprowadza specjalny masaż ust. Jest to konieczne, aby wypełniacz mógł być równomiernie rozprowadzony w tkankach. Następnie na usta nakłada się lód, aby zmniejszyć obrzęk. Zostanie to zauważone przez krótki czas po zabiegu, a następnie szybko zniknie. Ale pożądany rezultat pojawi się na oczach pacjenta za kilka dni.

Dlatego powiększanie ust wypełniaczami ma wiele zalet. W końcu ta metoda nie wymaga długiego powrotu do zdrowia w porównaniu z chirurgią plastyczną, a także jest bardziej bezbolesna i bezpieczniejsza, ponieważ wyklucza interwencję chirurgiczną. Ponadto ceny za powiększanie ust wypełniaczami są dość przystępne dla większości segmentów populacji, co pozwala wielu kobietom uzyskać piękne i wyraziste usta, o których marzyły od tak dawna.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: