Jak zacisnąć obwisłe ramiona: 10 skutecznych ćwiczeń

Zdjęcie napinania mięśni ramion

Zwiotczała skóra po wewnętrznej stronie ramienia w okolicy tricepsa jest częstym zjawiskiem u nieuprawiających sportu kobiet w każdym wieku. Zwiotczała skóra dłoni nie zawsze jest wynikiem zmian związanych z wiekiem, głównym powodem jest atonia mięśni rąk, w tym mięśnia trójgłowego barku. Skutecznym i jedynym sposobem radzenia sobie z tym przejściowym defektem jest wykonywanie ćwiczeń napinających mięśnie ramion.

Przyczyny zwiotczenia skóry dłoni

W każdym wieku, przy siedzącym trybie życia, mięśnie znajdują się w stanie atonicznym, co oznacza ich osłabienie, utratę napięcia i niską zdolność do skurczu. Nazywa się to również atrofią mięśni, które nie spełniają swoich podstawowych funkcji, nie pracują w procesie życia, co oznacza, że ​​tracą ton. Elastyczność skóry zależy bezpośrednio od stanu mięśni, które chroni skóra. Jeśli mięśnie są miękkie, skóra na nich wygląda na zwiotczałą.

Ponieważ triceps pracuje najmniej w życiu codziennym, w przeciwieństwie do bicepsa, który bierze udział w podnoszeniu toreb i innych ciężarów, skóra po wewnętrznej stronie ramienia, gdzie znajduje się mięsień tricepsa, jest najsłabsza. Jeśli nie wykonujesz głównej funkcji mięśnia – wyprostu ramion, wówczas mięsień staje się atoniczny, a zatem zwiotczały i zwiotczały. Dlatego, aby skóra się nie zwisała – wykonywanie ćwiczeń na triceps to jedyny sposób na rozwiązanie problemu.

Innym powodem wizualnego zwiotczenia rąk jest obecność tkanki tłuszczowej. Struktura tkanki tłuszczowej jest luźna, w przeciwieństwie do tkanki mięśniowej, która jest gęsta i elastyczna. Im grubsza warstwa tłuszczu podskórnego, tym bardziej zwiotczenie rąk objawia się w połączeniu z rozluźnionymi mięśniami.

Aby napiąć mięśnie ramion, ważne jest, aby jednocześnie pozbyć się tłuszczu, w tym celu należy wykonywać ćwiczenia i wykluczyć z diety mąkę i wyroby cukiernicze, kiełbasy, wędliny, napoje gazowane.

Ćwiczenia napinające skórę i wzmacniające triceps

Zestaw skutecznych ćwiczeń mających na celu wzmocnienie ramion, z których większość wykonywana jest z własnym ciężarem, a niektóre wymagają dodatkowego podręcznego sprzętu – hantli lub półlitrowych butelek. Należy wykonywać każde ćwiczenie, aż pojawi się uczucie pieczenia w tricepsie, gdy tylko mięśnie przestaną działać, zrób minutową przerwę i tak 3 zestawy każdego ćwiczenia.

1. Pompki z ławki

 1. Siedząc na krześle, połóż dłonie pod ramionami.
 2. Przenieś miednicę nad podłogę, zacznij zginać łokcie, ustawiając pod odpowiednim kątem.
 3. Podnieś się z ławki wysiłkiem tricepsa. Powtarzaj tyle razy, ile potrzeba, aż do zaniku mięśni.

Odwrócone pompki na triceps dla dziewczynek

2. Pompki z podłogi lub ściany

Im wyżej ciało nad podłogą, tym lżejszy ładunek. Dlatego ćwiczenie jest absolutnie odpowiednie dla wszystkich grup wiekowych i poziomów sprawności fizycznej.

 1. Umieść dłonie pod ramionami w wąskim rozkroku, zegnij łokcie pod kątem prostym, trzymając się blisko tułowia.
 2. Wróć do pozycji wyjściowej, napinając mięśnie tricepsa.
READ
5 mało znanych i skutecznych sposobów na odchudzanie

Pompki ścienne dla dziewczynek

Stopniowo zwiększaj obciążenie.

Pompki z podłogi dla dziewczynek

3. Nacisk dłoni

Napięcie statyczne wzmocni mięśnie bez dodatkowego stresu.

 1. Połącz dłonie na wysokości klatki piersiowej, połóż łokcie i dłonie na tej samej linii.
 2. Ściśnij dłonie tak mocno, jak to możliwe i przytrzymaj przez 10-15 sekund bez wstrzymywania oddechu.

Statyka: zaciśnięte dłonie

Zrób krótką przerwę i powtórz.

4. Konik polny

Ćwiczenie można wykonać z hantlami lub małymi butelkami.

 1. Zegnij kolana i przechyl tułów do przodu.
 2. Podnieś łokcie do poziomu stawów barkowych, tworząc prostą linię na ramieniu.
 3. Grzbiet jest prosty. Przedramiona zwisają swobodnie.
 4. Odciągnij hantle do oporu, zmniejszając triceps, całkowicie wyprostuj łokcie.
 5. Powoli zrelaksuj się i opuść ręce.

Zgięte w ramionach z hantlami

5. Podnoszenie hantli zza głowy jedną ręką

 1. Ćwiczenie wykonuje się kolejno na każdą rękę.
 2. Podnieś jedną rękę do góry z całkowicie wyciągniętym łokciem.
 3. Trzymając staw łokciowy nieruchomo, opuść hantle za głowę, całkowicie zginając staw.
 4. Rozwiń i powtórz z jednej strony, a następnie zmień na drugą.

Wyprostowanie ramion zza głowy dla dziewczynek

6. Deska z ugiętymi łokciami

Ta modyfikacja batona wywodzi się z praktyki joginów. Utrzymaj pozycję tak długo, jak możesz, stopniowo wydłużając czas pozostawania w pozycji. Co najważniejsze, nie wstrzymuj oddechu.

 1. Ustaw się w pozycji deski z rękami pod ramionami.
 2. Zegnij łokcie jak push-up w ciasnej postawie i zablokuj pozycję na dole.
 3. Kąt w łokciu wynosi 90 stopni, ramię równoległe do podłogi, przedramię ściśle prostopadłe.

Deska z wygiętymi łokciami

Po zakończeniu zrób pauzę i powtórz jeszcze 2 razy.

Przydatne wskazówki: jak usunąć zwiotczałą skórę

 • Często zwiotczenie skóry dłoni występuje z powodu nagłej utraty wagi, gdy tłuszcz zbyt szybko odchodzi, a skóra nie ma czasu i pozostaje rozciągnięta. Aby to zrobić, nie stosuj rygorystycznych diet, przestawiaj się na prawidłowe odżywianie i regularnie ćwicz.
 • Aby ujędrnić ramiona i napiąć skórę, trenuj inne mięśnie w kompleksie, antagonistę tricepsa – biceps barku i mięśnie klatki piersiowej, gdzie triceps działa jako pomocnik. Wykonując ćwiczenia na zginanie ramion, różne wyciskanie na ławce powinno być również obecne w treningu.

wniosek

Nie ignoruj ​​​​treningu siłowego na siłowni z obawy przed nabraniem dużych mięśni ramion. Wszystko to jest mitem, natura kobiecego ciała nie przewidywała formowania kobiecych rąk do takich rozmiarów, jak u kulturystów. Wręcz przeciwnie, ćwiczenia siłowe przyczyniają się do wzmocnienia mięśni, w tym zapobiegania wiotczeniu skóry po wewnętrznej stronie ramion.

Zdjęcie autorstwa: Tatiana Minina

Ogólnie przyjmuje się, że tłuszcz odkłada się na biodrach i talii u kobiet oraz na brzuchu u mężczyzn. W rzeczywistości wszystko jest trochę inne: może znajdować się również w ramionach, barkach, łopatkach, pod pachami. Jak zredukować warstwę tłuszczu w tym obszarze? Eksperci doradzają.

READ
Jak schudnąć bez diety? 13 prostych kroków

Zdjęcie do artykułu: Jak usunąć tłuszcz z ramion i barków

Coraz częściej trenerzy fitness słyszą od klientów, w tym kobiet w średnim wieku, prośbę o „wysuszenie tłustych rąk”. „Ogólnie rzecz biorąc, słowo „suszenie” zostało wprowadzone do naszej wypowiedzi przez profesjonalnych kulturystów”, wyjaśnia Anastasia Yurkova, mistrzowska trenerka X-Fit w Rosji. „Oznacza to zmniejszenie podskórnej tkanki tłuszczowej w celu wizualnego odciążenia mięśni”. Nie da się wysuszyć jednego obszaru, ponieważ tłuszcz podskórny w ciele jest rozprowadzany po całym ciele. Dlatego proces suszenia implikuje ogólny spadek masy tkanki tłuszczowej. Ale co, jeśli tłuszcz na ramionach i pod pachami jest szczególnie zauważalny?

Zobacz także:

Dlaczego tłuszcz odkłada się na ramionach

Ten złożony problem, zdaniem Anastazji Jurkowej, ma trzy przyczyny:

1. Ogólny wzrost tkanki tłuszczowej;

3. Słabe napięcie mięśniowe.

Następujące kategorie kobiet są zwykle podatne na tego typu depozyty:

• Panie o sylwetce typu trójkąt. Mają tę genetyczną predyspozycję: masywny top (z obszerną klatką piersiową) i cienkie nogi.

• Dziewczyny, które garbią się, w tym z powodu gadżetów lub pracy przy komputerze. „Zgarbienie się prowadzi do niewystarczającej ruchomości stawów barkowych, ogranicza przepływ krwi i limfy płynów w kończynach górnych i tworzy strefę stagnacji” – mówi nasz ekspert. Stagnacja to droga do powstawania podskórnych złogów tłuszczu.

•Kobiety, które na treningu obciążają dolne partie ciała: brzuch, nogi, pośladki – nie zwracają uwagi na napięcie i rozwój mięśni rąk. Z jakiegoś powodu uważa się, że ćwiczenia na barki lub biceps są dla mężczyzn. W ten sposób powstaje nierównowaga mięśniowa i problematyczne obszary w ramionach i ramionach.

Konieczne jest kompleksowe rozwiązanie problemu. Jeśli będziesz wykonywać tylko ćwiczenia siłowe, problem nie zniknie, a nawet może się pogorszyć. Przy braku normalnego odpływu płynów w kończynach górnych, obciążony mięsień będzie dawał jeszcze większą retencję płynów, wzrost obrzęków i tkanki tłuszczowej. A jeśli nie pracujesz nad ogólną redukcją tkanki tłuszczowej, to będzie ona dalej przybierać.

Jak usunąć tłuszcz z ramion i ramion w domu?

Anastasia Yurkova opracowała plan odżywiania i ćwiczeń specjalnie dla naszych czytelników. Rozwiązujemy więc problem kompleksowo.

Normalizuj swoją dietę. Nie ma potrzeby stosowania diet i surowych ograniczeń – w dłuższej perspektywie takie manipulacje prowadzą do załamań i powrotu do zwiększonej wagi. Wystarczy przestrzegać zasad racjonalnego żywienia:

• Śledź spożycie kalorii;

• Ogranicz do minimum węglowodany proste, zastępując je węglowodanami złożonymi;

• Przestrzegaj proporcji białek-tłuszczów-węglowodanów na poziomie 30% – 20% – 50%;

READ
Rezultat jest widoczny nawet bez ciężarków! Superszybka dieta „Drabina”: 3-6 kilogramów w 5 dni

• Stosuj reżim picia w ilości 30 ml na 1 kg masy ciała dziennie;

• Spożywaj wystarczającą ilość witamin i minerałów.

Przywróć normalny przepływ płynów w kończynach. Należy wykonać masaż, aby złagodzić hipertoniczność górnej części ciała i wykonać ćwiczenia poprawiające ruchomość górnej części ciała.

Rozciąganie ze wsparciem

Pozycja wyjściowa: stanie przed ścianą lub dowolnym podparciem na poziomie ramion. Połóż ręce prosto z dłońmi na podporze lub ścianie. Odciągnij miednicę do tyłu i powoli opuść ciało jak najniżej, wyginając się i pozostawiając ręce na podporze. Wykonaj 10 powtórzeń powoli, wdech w dół, wydech w górę. Następnie pozostań przez 30-40 sekund w dolnym punkcie.

Leżące zwroty akcji

Leżąc na brzuchu, rozłóż ręce na boki na poziomie ramion, dłonie na podłodze. Zegnij prawą rękę w łokciu i odpychając się od podłogi, przewróć się na lewą stronę, tworząc napięcie w lewym ramieniu. Wykonaj 10 powtórzeń powoli, obracając się przy wejściu, wracając podczas wydechu. Przytrzymaj przez 30-40 sekund w skręconej pozycji, powtórz po drugiej stronie.

Technika: stojąc na czworakach na wydechu, odbij się od podłogi jednocześnie kolanami i rękami, zaokrąglając plecy do góry. Na wdechu wróć do pozycji wyjściowej i lekko pochyl się. Spróbuj dać więcej ruchu górnej części pleców, ramion i łopatek, a mniej dolnej części pleców. Wykonaj 10 powtórzeń w wolnym tempie.

Aby „wysuszyć” i nadać mięśniom ton, stosuj złożone ćwiczenia. Są bardziej energochłonne i ogólnie działają zarówno na ton, jak i na spalanie tłuszczu.

Pompki

Klasyczny z podłogi w pełnym podparciu lub w podparciu na klęczkach. Na siłowni pompki można zastąpić wyciskaniem sztangi z klatki piersiowej lub wyciskaniem z klatki piersiowej w symulatorze siedzącym.

Trakcja do żołądka górnego lub poziomego bloku

To klasyczne ćwiczenia w symulatorze blokowym. W domu można je zastąpić gumką fitness. Stań na nim, chwyć obiema rękami wolne krawędzie, przechyl ciało, trzymając plecy prosto. Podczas wydechu powoli napinaj łopatki, następnie ugnij łokcie wzdłuż ciała i pociągnij amortyzator w kierunku podbrzusza.

Naciśnij w górę

Wykonywany jest w symulatorze na siedząco lub z hantlami. Siedząc lub stojąc, zegnij łokcie i umieść hantle z przodu na wysokości ramion. Podczas wydechu wyprostuj ręce nad głową, podczas wdechu wróć. Staraj się nie podnosić ramion do góry.

pasek dynamiczny

Pozycja wyjściowa: nacisk leżąc na prostych ramionach. Podnieś prawą rękę i przekręć w prawo w boczną deskę. Zwróć uwagę na ruch podpierającej lewej ręki – ważne jest, aby łopatka i ramię dobrze się obracały. Wróć do pozycji wyjściowej i skręć na drugą stronę.

READ
TOP 10 najbardziej szkodliwych potraw, których nie możesz jeść w nocy

Lepiej jest wykonywać wszystkie ćwiczenia z niewielką wagą 20-30 powtórzeń, budować trening w okrągłym formacie.

Pułapki na tłuszcz

Jednak ćwiczenia i masaż nie zawsze pomagają – wszystko zależy od tego, ile tłuszczu już zostało uwięzione. „Pułapki tłuszczu to lokalne nagromadzenie komórek tłuszczowych w określonym obszarze ciała” – mówi Alsu Aytuganova, kosmetolog w klinice kosmetologii sprzętowej MED YU MED. „Jeśli obserwujesz swoją dietę, regularnie angażujesz się w aktywność fizyczną, waga na ogół spada, ale jeden obszar ignoruje twoje wysiłki – to jest pułapka na tłuszcz”.

„Pułapki tłuszczowe w stawach pachowych, barkowych i łokciowych są trudne do skorygowania” – zgadzam się. chirurg plastyczny Oleg Snigir. „Aby rozwiązać ten problem, współczesna medycyna estetyczna oferuje zarówno techniki kosmetyczne, jak i chirurgiczne”. Zobaczmy, co jest dostępne z uporczywie niepalnymi złogami tłuszczu.

Jak pozbyć się tłuszczu między pachami a pachami

W takim przypadku pytanie brzmi nie tylko jak pozbyć się grubych ramion, ale także jak „wysuszyć” tłuszcz na ciele. Oto przykłady skutecznych technik.

Masaż LPG

„Pobudza metabolizm w podskórnych komórkach tłuszczowych” – mówi Alsou Aytuganova. – Masaż wykonywany jest na urządzeniu z dyszą, która składa się z obracających się rolek oraz układu zasysającego (próżniowego). Połączenie próżni i rolek umożliwia dogłębne zbadanie problematycznych obszarów. Poprawia się mikrokrążenie i przepływ limfy, mięknie nawet stara, gęsta tkanka tłuszczowa. Nadaje się do łagodnej pułapki na tłuszcz.

VelaShape

W tym urządzeniu na rezerwy tłuszczu wpływają promienie podczerwone, bipolarne fale radiowe, pulsująca próżnia oraz mechaniczny masaż rolkowy. „Metoda podgrzewa, rozbija, redukuje i rozkłada złogi”, wyjaśnia Alsu Aytuganova, „a ich pozostałości są wydalane przez układ limfatyczny podczas naturalnego metabolizmu”. Nadaje się do łagodnego do umiarkowanego gromadzenia tłuszczu.

Lipoliza ultradźwiękowa Ulfit, ultradźwiękowy SMAS-lifting Ultraformer

„Skupione ultradźwięki ogrzewają komórki tłuszczowe na głębokości 6, 9 i 13 mm”, wyjaśnia Olga Malakhova, dermatolog-wenerolog, kosmetolog w INNOVATION Clinic. – Ściana komórki tłuszczowej zostaje perforowana, a nierozszczepione tłuszcze trójglicerydowe trafiają do przestrzeni międzykomórkowej, a następnie do limfy. W wątrobie są rozkładane i wydalane. Efekt jest zauważalny już od pierwszego zabiegu. Nadaje się do każdego stopnia pułapek tłuszczu.

kriolipoliza

Urządzenie do kriolipolizy działa na miejsca odkładania się tłuszczu za pomocą specjalnej dyszy. Działanie polega na tym, że komórki tłuszczowe nie mają ochrony przed przenikającym w głąb chłodem. „Komórki tłuszczowe nie mają mechanizmów ochronnych przed zimnem, w przeciwieństwie do skóry” – mówi Alsou Aytuganova. – Jeśli poddasz komórki tłuszczowe chłodzeniu, krystalizują się i tracą żywotność w ciągu 3-4 tygodni. Przez 1,5-3 miesiące po zabiegu martwe komórki tłuszczowe są całkowicie eliminowane z organizmu w naturalny sposób. Takie podejście pozwala na utratę 20-30% komórek tłuszczowych już po pierwszym zabiegu.” Nadaje się do każdego stopnia osadów.

READ
Płaski brzuch bez wyczerpujących treningów: super efekt w zaledwie 5 minut!

Wszystkie zabiegi przeprowadzane są w cyklu, zwykle od 3 do 10-15. Ile potrzebujesz, może powiedzieć tylko specjalista, oceniając wielkość i gęstość depozytów.

Jak pozbyć się tłuszczu z ramion

Wymienione powyżej metody sprzętowe działają tutaj skutecznie, można je uzupełnić. „Kosmetologiczne metody wprowadzania lipolityków, mikroigłowy lifting RF, Ultraformer mogą pomóc w obecności małych poduszek tłuszczowych” – mówi Oleg Snigir. – ale tylko z niewielkimi wadami estetycznymi, w początkowej fazie zmian. Im szybciej zmienisz styl życia, poprawisz dietę i pójdziesz na fitness, tym skuteczniejsza będzie kosmetologia. Te metody dobrze do siebie pasują.

Jakie pokarmy usuwają tłuszcz z rąk

Niestety, produkty nie są w stanie usunąć tłuszczu, zwłaszcza lokalnie – tylko na rękach. Istnieją jednak substancje, które mogą zwiększać tkankę tłuszczową po podaniu śródskórnym.

„Wprowadzenie lipolityków jest techniką mezoterapeutyczną” — wyjaśnia Olga Malakhova (Ryabova). – Do tkanki tłuszczowej wstrzykuje się lek, który może rozbić ścianę komórki tłuszczowej. W ten sposób komórka umiera. Już po serii zabiegów (średnio 5-7) można uzyskać widoczny efekt. Jednak po zabiegu możliwy jest miejscowy obrzęk i bolesność, nie można tego łączyć z kondycją.

Operacja usuwania tłuszczu z ramienia

Operacja usunięcia tłuszczu nazywana jest liposukcją. Często musi być połączona z brachioplastyką, napinaniem zwiotczałej skóry z powodu otyłości ramion.

„Techniki chirurgiczne opierają się na redukcji tkanki tłuszczowej w tych obszarach”, wyjaśnia Oleg Snigir. – W razie potrzeby przeprowadza się korektę nadmiaru skóry. Liposukcja i brachioplastyka są w stanie poradzić sobie ze zmianami o dowolnej złożoności.” Jest to uzasadnione, jeśli techniki kosmetyczne nie przynoszą rezultatów.

„Dzięki połączeniu liposukcji z brachioplastyką usuwa się nadmiar skóry” – dodaje Olga Malakhova. „Wykonywanie wymaga zauważalnych nacięć od łokcia do barku, których ślady pozostają z pacjentem przez długi czas.”

Ważne jest, że liposukcja jest inwazyjnym sposobem na rozwiązanie problemu pułapek tłuszczowych. „To zabieg chirurgiczny”, przypomina Alsu Aytuganova, „do którego należy podjąć szereg działań przygotowawczych. Niszczy zdrowe tkanki, po czym powstają krwiaki, ważne jest obserwowanie okresu rehabilitacji.” Ale oczywiście jest to najszybszy sposób na usunięcie tłuszczu z ramion i innych obszarów, wszystko odbywa się w jednej operacji.

Wybierz metodę korekcji w oparciu o stan i porady specjalistów. I pamiętaj, że im szybciej zaczniesz zdrowy tryb życia, tym mniej wysiłku musisz włożyć, aby wyglądać szczuplej!

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: