Jak wyglądać zadbanie i atrakcyjnie na co dzień

Według autora. Dziś chcę postawić takie pytanie, które niepokoi umysły kobiet na całym świecie – jak wyglądać na zadbaną, co trzeba w tym celu zrobić i jak być taką, aby patrząc na Ciebie każdy, kogo spotkasz, mówi: „co za zadbana dziewczyna!”

Nie każdemu dane jest być piękne i szczupłe, ale każda kobieta musi być zadbana. Wydaje mi się, że każda osoba powinna monitorować swoje piękno zewnętrzne i wewnętrzne.

JAK BYĆ DOBRĄ I PIĘKNĄ DZIEWCZYNĄ: KROK PO KROKU

W rzeczywistości istnieją pewne zasady i wystarczy ich przestrzegać. Nie otworzę dla Ciebie Ameryki, ale po prostu zestawię główne działania, etapy, że tak powiem, że każda dziewczyna powinna podążać w codziennym życiu, nie zapomnij o nich, a wtedy wszystko będzie po prostu idealne!

KROK 1: RĘCE I PAZNOKCIE

W rzeczywistości czasami wszystko jest proste aż do banalności – istnieją główne oznaki naszego wyglądu, dzięki którym każdy odróżni zadbaną dziewczynę od sloba. Jak powiedział wielki Coco Chanel: „ręce są wizytówką dziewczyny, jej szyja jest jej paszportem, a jej klatka piersiowa jest jej paszportem”. To właśnie ręce są pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy rozmówcy. Zdarza się:

  • kiedy gestykulujesz;
  • rozciągnij lub pokaż coś;
  • podczas wykładu lub wywiadu, gdy trzeba coś wskazać;
  • w momencie, gdy trzymasz telefon w dłoniach, a wzrok rozmówcy chcąc nie chcąc prześlizgnie się po Twoich palcach;
  • lub w końcu, kiedy po prostu wyciągasz rękę, by uścisnąć dłoń.

Dłonie są zawsze widoczne, zawsze są widoczne i przyciągają uwagę. Oczywiście zaniedbane skórki, sucha i popękana skóra, niechlujny i niechlujny manicure zawsze tworzą nieprzyjemne pierwsze wrażenie. W przypadku, gdy jest to Twój cel, możesz obgryzać paznokcie, przycinać je na różne długości, nie piłować ani nie nawilżać.

Jeśli jednak jesteś kobietą, która woli wyglądać reprezentacyjnie i zadbanie (a nie mam wątpliwości, że należysz do tej kategorii), to naturalnie musisz stale dbać o to, by mieć zadbany manicure. Oczywiście ciągłe aktualizowanie i przemalowywanie lakieru może być bardzo trudne i czasochłonne, zwłaszcza gdy ciężko pracujesz i chcesz odpocząć po dniu pracy, a nie robić takich rzeczy – ale zdecydowanie warto.

READ
TOP 26 niszczycieli kobiecości w Twoim życiu

Jeśli nie możesz na czas odmalować i odnowić powłoki, zawsze są proste triki, na przykład zabarwienie odprysków i pokrycie wierzchnią warstwą wierzchnią lub nałożenie brokatu na wierzch. To odświeży manicure i ukryje powstałe defekty.

Zrób z tego zasadę: jeśli pilnie potrzebujesz gdzieś pobiec, nie masz wystarczająco dużo czasu, a manicure nie jest idealny, pamiętaj, aby go zetrzeć, nawilżyć dłonie kremem, nawilżyć skórki i chodzić z niepomalowanymi paznokciami. Uwierz mi, Twoje dłonie będą wyglądały o wiele piękniej i zadbane niż przy manicure, który nie jest pierwszą świeżością.

Bardzo ważne jest utrzymywanie w dobrej kondycji skóry paznokci, dłoni i skórek oraz noszenie ze sobą olejku lub jakiegoś kremu nawilżającego. Na szczęście teraz istnieje ogromna masa wszelkiego rodzaju kremów do rąk w kompaktowych pojemnikach, które można łatwo przenosić i nakładać w dowolnym miejscu w razie potrzeby.

Oprócz manicure warto również zwrócić uwagę na pedicure. Nieważne, że nie zawsze jest to widoczne, jednak widzi to Twój mężczyzna, który nie ucieszy się z wypielęgnowanych paznokci i szorstkich obcasów. Ponadto ma to znaczenie z higienicznego punktu widzenia, szczególnie latem.

ETAP 2: WŁOSY

Kolejny punkt, nie mniej ważny niż dłonie i paznokcie, jeśli nie ważniejszy, bo każdą piękną dziewczynę może zepsuć brudna głowa, niepomalowane korzenie, nieuczesana fryzura – w końcu włosy tworzą Twój pierwszy wizualny portret, który będzie wyryte w pamięci twojego rozmówcy, zanim jeszcze zobaczy twoje ręce. W tym sensie bardzo ważne jest, aby twoje włosy były zawsze czyste i uporządkowane. Jeśli nie masz czasu na umycie włosów i musisz pilnie biegać, zwiąż je w koński ogon lub zastosuj suchy szampon (choć wielu stylistów poleca go jako tymczasową alternatywę dla mycia włosów, to jednak zalecam stosowanie go w skrajnych przypadkach ).

Jeśli farbujesz włosy, bardzo ważne jest, aby ufarbować odrosty i obciąć końcówki w odpowiednim czasie, aby końcówki włosów nie rozdwajały się i miały najlepszą objętość. Istnieje również błędne przekonanie, że po to, aby wyhodować długie włosy. Niestety tak nie jest. Jeśli nie będziesz regularnie obcinać końcówek włosów, będą one wyglądały na niechlujne i matowe, ponieważ końcówki będą się rozdwajać, nie będą równe i odstają na boki, co jest najbardziej widoczne na włosach niefarbowanych. Przytnij końce przynajmniej raz lub dwa razy w ciągu trzech miesięcy i nadaj włosom skończony wygląd, ponieważ bez względu na to, jak długie są, bez względu na to, jak są eleganckie, wszelkie wysiłki pójdą na marne z powodu brzydkich końcówek włosów.

READ
9 prostych sposobów na stanie się pięknością już teraz

Zewnętrzna uroda i zadbana, pozwala kobiecie czuć się pewnie.
Warto też powiedzieć kilka słów o usuwaniu nadmiaru włosów na ciele. Możesz to zrobić zarówno w salonie, jak i w domu – wszystko zależy od obfitości twojej roślinności w miejscach nieakceptowalnych dla kobiety i umiejętności ich usuwania. Sposobów jest wiele – od podstawowego golenia po woskowanie. Jednak nadal polecam to drugie.

ETAP 3: SKÓRA TWARZY

Kolejnym bardzo ważnym punktem jest skóra twarzy, która zdradza nasz styl życia. W wieku 20 lat jest jeszcze wiele do wybaczenia – alkohol, brak snu, imprezy do rana i papierosy – wszystkie te ciosy mogą wytrzymać skórę młodej dziewczyny. Jednak w wieku 30 lat Twoja skóra Ci tego nie wybaczy. Ona, niczym papierek lakmusowy, odzwierciedli wszystkie twoje „grzechy”, emitując je, aby wszyscy mogli je zobaczyć na twojej skórze, jak projektor filmowy na białym płótnie.

Bez względu na to, jak wielu blogerek kosmetycznych twierdzi, że kolor i odcień twarzy w dużej mierze zależy od dobrze dobranego kremu, nadal główną rolę odgrywa zdrowy sen, odżywianie i nawilżenie skóry w odpowiednim czasie – picie dużej ilości wody i nawilżanie. Całe nasze piękno i zdrowy wygląd opiera się na tych trzech filarach:

  1. Staraj się przestrzegać reżimu i wysypiaj się, nawet jeśli twoja praca lub nauka nie pozwala ci na to – postaraj się znaleźć czas. Być może będziesz musiał zrezygnować z nocnych imprez, długich spotkań z koleżankami lub przyjaciółmi – ​​Twoja skóra nie zapomni o takiej pielęgnacji i na pewno odwdzięczy Ci się promiennym i zdrowym wyglądem.
  2. Stosuj zbilansowaną dietę i przestrzegaj określonego harmonogramu jedzenia. Unikaj smażonych, pikantnych i tłustych potraw. Zamiast tego jedz więcej owoców, warzyw i jagód – mogą to być również suszone owoce poza sezonem (suszone morele, suszone śliwki, rodzynki). Szczególnie przydatne jedzenie, które jest bogate w błonnik i żelazo. Oprócz witamin spożywaj pokarmy bogate w mikroelementy – rośliny strączkowe, czerwone ryby, borowiki, czekoladę, orzechy włoskie i produkty mleczne.
  3. Pij jak najwięcej wody w ciągu dnia – 1 litr jesienią i zimą, co najmniej 2 litry wiosną i latem. Bardzo ważne w pielęgnacji skóry twarzy są również nawilżacze i serum. Myj twarz przynajmniej rano i wieczorem – nie chcesz nabawić się infekcji od kurzu i brudu, które osadzają się na skórze w ciągu dnia. Pamiętaj, aby zmyć makijaż przed pójściem spać – w przeciwnym razie kilka dni takich przejść i ryzykujesz wysypkę lub wysypkę na twarzy.
READ
Korekcja nosa bez konsekwencji z witryną „Chirurgia nosa”

Zadbaj o swoją twarz od najmłodszych lat i zamiast chwilowych zachcianek wydawaj pieniądze na kosmetyki – sukienki, koszulki czy torebki. Po chwili podziękujesz sobie.

ETAP 4: BRWI

Brwi odgrywają również ważną rolę w organizacji zadbanego wyglądu. To jest rama naszej twarzy, oczy, a oczy są naszym zwierciadłem duszy. Ponadto obecnie modne jest posiadanie wydatnych i zadbanych brwi. Istnieje wiele sztuczek i sztuczek, jak całkowicie zmienić wyraz twarzy za pomocą brwi i makijażu oczu, nadając wyglądowi zupełnie inny wygląd. Aby to zrobić, muszą być stale oskubane, ukształtowane, jeśli to konieczne – zabarwione.

Na szczęście teraz trend zmierza w kierunku naturalności, więc możesz trzymać się swojego naturalnego kształtu brwi, wyrywać środek, wzdłuż samego wzrostu brwi. Utrzymanie zadbanych brwi nie jest trudne, więc oszczędzaj pieniądze i nie idź po to do kosmetyczki. Nawiasem mówiąc, nie zawsze mistrz w salonie wykona tę pracę lepiej niż ty.

ETAP 5: UBRANIA I BUTY

Powinna być naturalnie czysta i zadbana, nie mówiąc już o dobrze dobranej do sylwetki i odpowiedniej. Ubrania, podobnie jak buty, powinny być wyprasowane, naprawione (w razie potrzeby), dotyczy to konkretnie butów, ponieważ piękne i modne buty malują pełny obraz kobiety, podobnie jak zegarek czy garnitur o mężczyźnie.

KROK 6: MAKIJAŻ

Aby dopełnić makijaż, musisz mieć na twarzy lekki, neutralny makijaż. I to w żaden sposób nie dotyczy „farby wojennej” ani innych analogów makijażu wieczorowego. Powinien to być przewiewny, neutralny wygląd, w którym nałożyłeś półprzezroczysty puder, podkreśliłeś rzęsy, nałożyłeś błyszczyk lub cokolwiek wolisz. W rzeczywistości lekki makijaż dla kobiety jest oznaką dobrej etykiety. A w społeczeństwie w ogóle nie powinniśmy się bez niego pojawiać. Oczywiście są wyjątki, które dotyczą potrzeb domowych, kiedy wychodzimy po zakupy, wyrzucamy śmieci lub wyprowadzamy psa.

KROK 7: PERFUMY

Podsumujmy ostatni etap, który obejmuje dobre perfumy. Bez pięknego zapachu kobieta nie będzie kobietą. To bardzo ważny szczegół, zwłaszcza w strojach wieczorowych, kiedy to powiew ulubionego zapachu kreśli linię w całości obrazu. Ta kreska pokazuje kobiecą indywidualność, podkreśla wyjątkowość obrazu. Niepowtarzalny aromat perfum, który może powiedzieć o kobiecie znacznie więcej niż sam wygląd, na długo pozostanie w pamięci otaczających ludzi.

READ
Główne błędy w pielęgnacji skóry wokół oczu, które postarzają

KROK 8: ORGANIZACJA CZASU

Aby zdążyć na wszystko, należy z wyprzedzeniem zaplanować harmonogram nadchodzącego tygodnia, zwłaszcza jeśli masz dzieci/naukę/pracę. Na przykład spędź jeden dzień robiąc pranie, prasowanie i inne prace domowe. Zarezerwuj kolejny dzień na zabiegi upiększające – manicure, pedicure, zabiegi upiększające, a także na to, co sprawia Ci osobistą przyjemność – czytanie, ulubiona muzyka, oglądanie ulubionego filmu. Pamiętaj, aby znaleźć czas na sport 2-3 razy w tygodniu. Nie musisz do tego chodzić na siłownię – wystarczy kilka podstawowych ćwiczeń rano lub wieczorem przez 30-40 minut i zawsze będziesz w dobrej formie. Cóż, jeśli uda Ci się znaleźć czas na jogging, uważaj się za szczęściarza!

To były wszystkie punkty, które zebrałem dla Ciebie i które każda dziewczyna powinna zdecydowanie wykorzystać, aby codziennie wyglądać na drogie i zadbane bez dodatkowych kosztów. To dużo pracy i pracy, w żadnym wypadku nie powinieneś ignorować wszystkich powyższych kroków, jeśli chcesz zrobić dobre wrażenie, zaprzyjaźnij się – znajdź młodego mężczyznę, partnera życiowego – musisz być zadbany i piękny. Stopień postrzegania Ciebie przez innych zależy od poziomu i stopnia pielęgnacji. To zwiększa twoją wartość dla płci przeciwnej.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: