Jak wyczyścić i pozbyć się brudu i zapachów: 17 life hacków

Od zapachów zwierząt domowych po kurz na telewizorze, każdy dom ma swoje własne, unikalne potrzeby w zakresie sprzątania mieszkania. Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem domu, czy profesjonalnym sprzątaczem, musisz wiedzieć, jak czyścić chemicznie dywany, sofy, okna, posprzątać po remoncie, jak podejść do konkretnego zadania. Nie jesteś gotowy na samodzielne sprzątanie domu? Czy potrzebujesz usługi sprzątania mieszkania w Moskwie? Zatrudnij sprzątaczkę, która jest certyfikowanym ekspertem w tych sprawach.

sekrety perfekcyjnego sprzątania mieszkania od sprzątaczki

Spotkaliśmy się z przedstawicielami i właścicielami firm sprzątających w całym kraju, aby dowiedzieć się, jak najlepiej usunąć zabrudzenia. Jeśli chcesz, aby dom lub mieszkanie Twojego klienta błyszczały, sprawdź swoją wiedzę dzięki naszym 17 sekretom sprzątania.

Korzystaj z uniwersalnych narzędzi

Producenci lubią sprzedawać konsumentom wiele małych specjalistycznych narzędzi i środków czyszczących, które czyszczą tylko jedną rzecz lub powierzchnię, ale jest to tylko chwyt marketingowy mający na celu skłonienie Cię do zakupu większej liczby produktów. Ponieważ często ufamy reklamom, wielu z nas chwali się pudełkiem pełnym różnych środków czyszczących, których prawie nie używamy.

Zalecamy stosowanie środków czyszczących i narzędzi czyszczących, których naprawdę potrzebujesz: Sifon uniwersalny środek dezynfekujący (Siphon), Pemolux, Dr Max (Dr. Max), Comet (Comet), Mr. Proper (Mr. Proper), Domestos (Domestos ), które mogą czyścić szkło, dezynfekować i czyścić łazienki, podłogi drewniane i chronić na przykład drewno i płytki.

Wybierz odpowiedni sprzęt czyszczący

To samo dotyczy narzędzi do czyszczenia. Jeśli musisz używać szerokiej gamy domowych narzędzi do sprzątania – mopów wyciskających, szczotek i szufelek, wózków do sprzątania i wielofunkcyjnych, trudnych do usuwania zabrudzeń, skrobaczek do podłóg – pod koniec pracy poczujesz się przytłoczony.

Możesz chronić swój dom przed plamami i brudem za pomocą ściereczek z mikrofibry, kilku gąbek, zestawu do rąk i szczotek, plastikowego odkurzacza do czyszczenia twardych podłóg i dywanów oraz mopa z mikrofibry.

Użyj szczoteczki do zębów

Trudno znaleźć narzędzie, które pokona ten wszechstronny gadżet. Pamiętaj, aby dodać do swojego przybornika starą szczoteczkę do zębów. Szczoteczka do zębów pomoże usunąć trudne zabrudzenia z najciaśniejszych zakamarków, a także sprawi, że czyszczenie dziur będzie dziecinnie proste. Cała moc tkwi we włosiu. Niech Twoja szczoteczka wykona całą pracę za Ciebie.

READ
Makijaż według horoskopu: 12 niesamowitych stylizacji dla każdego znaku zodiaku

Kup wózek do czyszczenia

wózek do sprzątania

Zebrałeś wszystkie niezbędne narzędzia i narzędzia, jak je porządnie ułożyć? Jedną z głównych różnic między profesjonalnym sprzątaczem a właścicielem domu jest to, że wszystkie niezbędne narzędzia są na wyciągnięcie ręki od doświadczonego sprzątacza.

Nie musisz tracić czasu na szukanie różnych narzędzi i środków czyszczących w domu. Kup niedrogi wózek do sprzątania i wypełnij go niezbędnymi rzeczami, abyś zawsze mógł zabrać je ze sobą do następnego pokoju. Niektóre pokojówki używają specjalistycznej, uniwersalnej kamizelki czyszczącej do przechowywania narzędzi ręcznych i środków czyszczących.

Po pierwsze bałagan

Większość domów cierpi z powodu nadmiaru bałaganu. Usunięcie nadmiaru materiału staje się kluczem do sprzątania domu. Musisz znaleźć miejsce do przechowywania książek i czasopism, zanim będziesz mógł odkurzyć i zamiatać. Jeśli potrzebujesz pomocy, wiele firm sprzątających oferuje usługi sprzątania i porządkowania domu.

Postępuj zgodnie z systemem

Nie wchodź po prostu do pokoju i nie zacznij sprzątać. Dla firm sprzątających i prywatnych gospodyń domowych posiadanie algorytmu ogólnego sprzątania mieszkania jest kluczem do skutecznego sprzątania. Większość z nich zaczyna z jednej strony pokoju, a następnie porusza się w kółko.

Ta metoda sprawi, że Twoja uwaga będzie skupiona na jednym zadaniu, więc nie będziesz musiał rozpraszać się i rozwiązywać nowego zadania przed zakończeniem poprzedniego. Każde pomieszczenie powinno być również czyszczone od góry do dołu, aby uniknąć zanieczyszczenia krzyżowego.

Odkurzaj efektywnie

Przyspiesz swoją próżnię jednym prostym rozwiązaniem. Podłącz odkurzacz w centralnym pomieszczeniu domu lub mieszkania. To rozwiązanie pozwoli Ci zaoszczędzić czas, ponieważ możesz chodzić z pokoju do pokoju bez konieczności wracania, odłączania przewodu i podłączania go do innego gniazdka. Jeśli kabel jest za krótki, użyj przedłużacza.

Pył na elektronice

Czy możesz napisać palcem „Umyj mnie” na płaskim ekranie telewizora lub monitora komputerowego? Jeśli tak, czas odkurzyć elektronikę, korzystając z poniższych wskazówek. Odłącz telewizor lub monitor, a następnie w razie potrzeby delikatnie przetrzyj ekran suchą ściereczką z mikrofibry. Zwilż szmatkę wodą destylowaną lub równym stosunkiem wody destylowanej i octu. Nigdy nie spryskuj płynem bezpośrednio na ekrany, czy to LED, LCD czy Plasma – możesz go uszkodzić.

READ
W których znakach zodiaku najtrudniej się zakochać?

Dodaj świeży zapach

Wiele środków czyszczących ma silne zapachy chemiczne, które sprawiają, że dom pachnie jak laboratorium. Wiele firm czyszczących tworzy własne roztwory czyszczące, używając boraksu, sody oczyszczonej, octu i sody oczyszczonej i używa kilku kropli olejków eterycznych, takich jak lawenda, grejpfrut, yang ylang i cytryna jako zapach.

Czy chcesz również sprzątać „zielonymi” produktami? Przeczytaj: Siedem korzyści ekologicznego sprzątania.

Wyczyść głowicę prysznicową

Znalazłeś paskudny osad na słuchawce prysznica? Znajomość podstaw pomoże Ci łatwo usunąć brud. Aby pozbyć się osadów mineralnych na słuchawce prysznica, należy zawiązać torebkę z octem i pozostawić ją na noc, aby osady mineralne się rozpuściły. Opłucz głowicę prysznica rano, a zobaczysz, że jest krystalicznie czysta.

Usuwamy tłuszcz

Tłuszcz często gromadzi się na przedmiotach, których dotyka się zbyt często, takich jak klamki drzwi, włączniki światła itp., Jest to powszechna rzecz. Doświadczone firmy sprzątające używają gumek do usuwania sebum i plam z kurzu. Wystarczy kilka ruchów i nie ma już problemu.

Wyczyść sprężarkę lodówki

Aby całkowicie wyczyścić lodówkę, przygotuj się na ciężką pracę z odkurzaczem. Musisz zdjąć tylną płytę ślizgową lodówki i odkurzyć cały kurz i włosy wokół i z kompresora. Twoja lodówka nie tylko będzie czysta, ale będzie działać znacznie wydajniej, oszczędzając pieniądze na energii elektrycznej.

Myć okna

opaski do szkła, gumki, ściągaczki (paski) do okien

Istnieje wiele sposobów na czyszczenie okien, wszystkie sprowadzają się do wielkości szyby. Do małych okien i luster polecamy opaski do szyb, gumki, ściągaczki do szyb, skrobaczki do szyb oraz spraye Cif do łazienki, kuchni i okien, Clin do mycia okien „Windows and Glass”, Clin, Bagi Cleaner w sprayu do mycia okien 750 ml, SanoClir Natural (Sano Clear Natural), środek do czyszczenia szkła Chirton. W przypadku dużych luster i okien będziesz musiał użyć mopa z długim uchwytem i dyszą zgarniającą, drążków teleskopowych oraz zestawu do czyszczenia szyb wewnętrznych InDoor-1. Ten profesjonalny sprzęt do czyszczenia pomoże Ci usprawnić mycie okien, a zestaw do mycia okien pomoże Ci wznieść się wyżej.

Wyeliminuj zapachy zwierząt

Czy Twój ukochany zwierzak zostawia czasem bałagan na podłodze? Aby usunąć zapachy zwierząt, rozważ następującą wskazówkę: Użyj butelki z rozpylaczem wypełnionej białym octem. Następnie powierzchnię pokrytą octem posyp sodą oczyszczoną i pozostaw do wyschnięcia. Teraz odkurz resztę sody oczyszczonej. Jest to jeden z najsilniejszych środków do usuwania zapachów zwierząt.

READ
15 praktycznych pomysłów na przechowywanie w łazience
Czyszczenie fug za pomocą odkurzacza

Jeśli masz w swoim mieszkaniu lub domu podłogę wyłożoną kafelkami, nie spiesz się z jej myciem. Przede wszystkim należy odkurzyć lub zamieść podłogę, aby usunąć cały brud i zanieczyszczenia, zanim zaczniesz myć podłogę środkiem czyszczącym.

kaczy puch

Kiedy myślisz, że skończyłeś sprzątać, zapraszamy do spojrzenia na swój dom z nowej perspektywy. Aby to zrobić, musisz zejść na podłogę. Jeśli zbliżysz się do poszukiwanej powierzchni, możesz zobaczyć, czy pozostały jakieś cząsteczki kurzu, które wymagają dodatkowego oczyszczenia.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: