Jak wybrać prywatną szkołę dziecięcą dla dziecka?

Sfera edukacyjna, podobnie jak sektor opieki zdrowotnej, od dawna dzieli się na publiczną i prywatną. Dotyczy to nie tylko uczelni, ale także szkół. Każda opcja ma zarówno zalety, jak i wady. W artykule porozmawiamy o płatnym szkolnictwie średnim: jego zaletach, cechach programów, kosztach i wielu innych.

Szkoła prywatna VS państwowa

Edukacja w szkołach publicznych składa się z trzech poziomów. Dziecko otrzymuje podstawowe wykształcenie ogólne przez pierwsze cztery lata, podstawowe ogólne przez następne pięć lat. Na koniec dziewięciu klas nastolatek otrzymuje zaświadczenie, które daje mu możliwość dostania się do specjalistycznych uczelni lub szkół. Dzieci, które zdecydują się kontynuować naukę w szkole, uczą się jeszcze przez dwa lata, a następnie otrzymują świadectwo ukończenia szkoły średniej (pełnej) ogólnokształcącej. W szkołach publicznych dzieci uczą się pięć lub sześć dni w tygodniu, w zależności od programu nauczania. Istnieje również możliwość nauki zdalnej, kiedy dziecko jest przypisane do określonej klasy, ale wszystkie zadania otrzymuje na maila, wypełniając je w domu. Zwykle ta opcja jest odpowiednia dla dzieci niepełnosprawnych lub tych, które zajmują się na przykład karierą sportową. Zasadniczo rodzice wybierają dla dziecka szkołę miejską bliżej domu, ale zdarza się też, że musi ono dojeżdżać do innego rejonu, gdzie znajduje się bardziej prestiżowe gimnazjum lub liceum.

Szkoły publiczne są oficjalnie uznawane za bezpłatne, jednak w wielu z nich obowiązują dorozumiane opłaty za naprawy, zajęcia rekreacyjne i mało interesujące dla dzieci. Szczególnie „skuteczni” w wyłudzeniu szkoły w ten sposób przez rok wyciągają od rodziców przyzwoite kwoty, porównywalne z ceną nauki w szkole prywatnej. Co więcej, w przeciwieństwie do szkół płatnych, gdzie koszty i inne warunki są negocjowane z góry, w tym przypadku „okazanie faktury” może być niemiłą niespodzianką. Biorąc pod uwagę, że szkoła handlowa utrzymuje wysokie standardy i jakość kształcenia, wybór jest wyraźnie na ich korzyść. Zastosowanie zaawansowanych i skutecznych metod pedagogicznych pozwala przygotować solidną bazę wiedzy i umiejętności do wstąpienia na prestiżową uczelnię i budowania obiecującej kariery.

Edukacja prywatna w liczbach

Jak wybrać płatną szkołę

Biorąc pod uwagę napięte harmonogramy większości rodziców, nie jest niczym niezwykłym, że prywatne szkoły oferują czesne z niepełnym wyżywieniem, cotygodniowym lub nawet pełnym wyżywieniem. W pierwszym przypadku uczeń przebywa w środowisku nauki od rana do wieczora – do 18, a nawet 20 godzin. W tym czasie zapewniany jest zbilansowany posiłek (od trzech do pięciu razy, w zależności od szkoły), a zajęcia dodatkowe odbywają się w kółkach lub sekcjach sportowych. Niepełne wyżywienie to rozwiązanie ratujące życie dla mam i tatusiów, którzy nie mogą wyjść z pracy i nie mają asystentów gotowych odebrać dziecko w środku dnia pracy. Starannie przemyślany wypoczynek, łączący aktywność intelektualną i fizyczną, przyczynia się do harmonijnego rozwoju uczniów. A jeśli w zwykłej szkole taka pozaprogramowa praca edukacyjna jest wykonywana zgodnie z zasadą szczątkową, to w prywatnej instytucji edukacyjnej nie mniej uwagi poświęca się przedmiotom fakultatywnym, hobby i poprawie wyników sportowych niż podstawowym badaniom.

Wyżywienie tygodniowe i pełne różni się od obiadokolacji tym, że uczniowie są tu przez całą dobę w trybie pięciodniowym lub przez miesiące, przed wakacjami. Dlatego też całodobowa szkoła jest zaangażowana w zapewnienie pełnej opieki nad dziećmi, w tym tworzenie warunków do zdrowego snu i relaksu. Opcja pensjonatu jest dostępna tylko w wybranych szkołach prywatnych, ponieważ ta usługa nie jest pożądana przez wszystkich rodziców. Zwolennicy internatów wierzą, że ciągłe przebywanie w środowisku rówieśników pozwala na lepszą socjalizację, rozwija samodzielność i odpowiedzialność. Jednocześnie dziecko zostaje odcięte od rodziny: dystans fizyczny może później przerodzić się w emocjonalny. Ponadto nauka w szkole z internatem jest kilkakrotnie droższa niż w przypadku niepełnego wyżywienia, przy podobnym programie kształcenia, wyposażeniu instytucji i kwalifikacjach nauczycieli.

READ
Najjaśniejszymi ludźmi na ziemi są Bliźnięta. 10 potwierdzeń

Wybór dziennej lub całodobowej formy edukacji jest prawdopodobnie najłatwiejszym z pytań, z jakimi borykają się rodzice. Rozważenie za i przeciw jest łatwiejsze niż ocena jakości edukacji i przewidywanie reakcji dziecka na atmosferę i zasady instytucji edukacyjnej.

Wybór „tej samej” szkoły, odpowiadającej wewnętrznym potrzebom i skłonnościom dziecka, rozbudzi w uczniu zainteresowanie nauką, pomoże ujawnić się w komunikacji z rówieśnikami. Aby to zrobić, możesz wybrać szkołę o nastawieniu humanitarnym, fizycznym i matematycznym, językowym, chemiczno-biologicznym lub innym. Jeśli mówimy o nastolatku, który reprezentuje już swój przyszły zawód, przy wyborze szkoły warto zapoznać się z programami współpracy między szkołą średnią a uczelniami specjalistycznymi. Zapoznawszy się z podstawami przedmiotów, które mają być studiowane na uniwersytecie, student może zrozumieć, czy wybrał właściwy kierunek, iw razie potrzeby skorygować swoją decyzję.

Uwaga
W szkole prywatnej chłopcy i dziewczęta łatwiej się zaprzyjaźniają – zawsze będą otoczeni rówieśnikami o podobnych zainteresowaniach i nie wpadną w zły wpływ wątpliwych autorytetów.

Plusy i minusy szkół prywatnych

Według standardów SanPiN w każdej klasie szkoły publicznej powinno uczyć się nie więcej niż 25 osób, ale w gęsto zaludnionych miastach nie zawsze jest możliwe spełnienie wymagań. W zatłoczonej klasie nauczycielowi znacznie trudniej jest pracować, a dziecku uczyć się materiału. W płatnych szkołach zajęcia są zazwyczaj niewielkie, więc w wyznaczonym czasie nauczyciel ma czas na sprawdzenie, jak każdy z obecnych opanował temat, a w razie potrzeby wytłumaczenie go na nowo. Jak każda struktura komercyjna, prywatna szkoła ogólnokształcąca ceni sobie swoją reputację, dlatego dobór personelu jest tutaj szczególnie rygorystyczny. Takie placówki zatrudniają wyłącznie doświadczonych nauczycieli, którzy posiadają wyróżnienia zawodowe i potrafią indywidualnie podejść do każdego dziecka. Warunki pracy w szkołach prywatnych są dobre, więc pracownicy nie będą wyładowywać na dzieciach złego humoru ani przymykać oczu na ich problemy.

Szkoły płatne mają też bardziej rozbudowany system zabezpieczeń oraz zaplecze materiałowo-techniczne: dużo przyjemniej jest zdobywać wiedzę przy nowych ławkach i korzystać z komputerów najnowszej generacji. Dużym plusem są rozbudowane zajęcia pozalekcyjne – dziecko nie będzie musiało chodzić po lekcjach na karate czy rysunek, jeśli taka sekcja działa w murach jego rodzimej szkoły. Główną wadą szkół komercyjnych jest koszt edukacji. W zależności od warunków umowy cena nauki w szkole prywatnej może zmieniać się co roku. Ale nawet jeśli koszt się nie zmieni, należy mieć na uwadze, że sytuacja finansowa rodziny może nagle się pogorszyć, co oznacza, że ​​dziecko będzie musiało chodzić do szkoły publicznej, do której trudno będzie się przyzwyczaić.

Plusy i minusy płatnej edukacji

Ile kosztuje kształcenie dziecka w szkole prywatnej

Koszt nauki w płatnej szkole zależy od jej statusu, położenia geograficznego, programów kształcenia podstawowego i dodatkowego, formy kształcenia i innych uwarunkowań. Na kwotę składają się m.in. koszty ponoszone przez placówkę edukacyjną oraz racjonalność prowadzenia działalności gospodarczej. Na przykład jedna szkoła jest otwarta do 19:20, a druga do 19:XNUMX. Dodatkowa godzina pobytu zamienia się w wydatki na pensje personelu, dodatkowe posiłki dla uczniów i tak dalej. Z drugiej strony zapracowanym rodzicom o nieregularnych godzinach pracy często trudno jest dotrzeć do szkoły przed godziną XNUMX:XNUMX. Woleliby załatwić ważne sprawy i spotkania i spóźnić się godzinę bez pośpiechu. Lub na przykład w przypadku szkół posiadających budynek koszt usług może być niższy. Przecież szkoły zlokalizowane w wynajmowanych lokalach wliczają koszt czynszu do kosztów edukacji.

READ
Który żeński znak zodiaku jest najdroższy dla mężczyzn

Ponadto niektóre szkoły organizują różne akcje marketingowe: udzielają sezonowych rabatów, przeliczają roczny koszt szczególnie pilnym i odnoszącym sukcesy uczniom oraz zapewniają świadczenia na edukację drugiego i kolejnych dzieci z tej samej rodziny. Stąd dość problematyczne jest obliczenie średniej ceny nauki w szkole prywatnej. Niepaństwowe szkoły z internatem, które wykazują wysokie wyniki we wniosku o ujednolicony egzamin państwowy, od 40 000 do 90 000 rubli za miesiąc nauki. Kwota jest dość duża, ale może być bardzo opłacalną inwestycją. Absolwenci takich szkół mają prawie 45% szans na dostanie finansowanych przez państwo miejsc na prestiżowych rosyjskich uniwersytetach lub zdecydują się studiować na wiodących uniwersytetach w Starym i Nowym Świecie. Nie ma jednak bezpośredniego związku między jakością kształcenia a kosztami: edukacja w przedziale 000–50 000 rubli może zawierać wszystkie elementy niezbędne do pomyślnego przyjęcia na uniwersytet, zapewniać doskonałą praktykę językową, popartą dyplomami i międzynarodowymi certyfikatami. Nawiasem mówiąc, absolwenci szkół prywatnych współpracujących z zagranicznymi uczelniami mają możliwość studiowania w Europie i USA, a jeśli zechcą zostać tam do pracy lub po powrocie do Rosji zbudować karierę w dużej międzynarodowej firmie.

Być może każdy rodzic chce zapewnić swoim dzieciom najlepszą edukację: w końcu jest to klucz do pomyślnej przyszłości. Wybór odpowiedniej szkoły zwiększy szanse Twojego dziecka na dostanie się na prestiżowy uniwersytet lub college.

Jak upewnić się, że prywatna szkoła jest naprawdę dobra

Kluczem do wysokiej jakości edukacji jest przede wszystkim ugruntowana i pełna zaufania komunikacja między dzieckiem a nauczycielem. Tylko wykwalifikowani specjaliści, którzy kochają swoją pracę, potrafią znaleźć klucz do każdego ucznia, rozbudzić zainteresowanie otaczającym ich światem i zniewolić nauką. Dlatego przy wyborze szkoły warto porozmawiać nie tylko z dyrekcją, ale także z nauczycielami, a także przeczytać recenzje w sieci. Prestiżowy obiadokolacja „Luchik” to jedna z prywatnych placówek edukacyjnych, które zasługują na uwagę. Uczniowie Luchik, ich dziadkowie, mamy i ojcowie dziękują szkole za przyjazną atmosferę, troskliwą i wyrozumiałą nauczycielkę, ciekawy wypoczynek i pyszne jedzenie. Taka wdzięczna informacja zwrotna jest ważnym wskaźnikiem jakości pracy, ale nie jedynym.

Instytucja edukacyjna powinna systematycznie kontrolować jakość kształcenia. Tak więc w „Luchik” regularnie odbywają się sekcje wiedzy. Szkoła jest członkiem Stowarzyszenia Zarządzania Jakością Edukacji przy ICCA i pozyskuje ekspertów zewnętrznych w celu obiektywnej oceny procesu edukacyjnego. Kolejną zaletą instytucji edukacyjnej jest harmonijne dodanie programów federalnych z certyfikowanymi programami dotyczącymi praw autorskich. A ponieważ pożądane jest wprowadzenie nauczania najpopularniejszych przedmiotów ze szkoły podstawowej, w Luchik zapewnia się dogłębną naukę języka angielskiego i informatyki od pierwszej klasy. Ponadto instytucja edukacyjna jest certyfikowanym centrum przygotowania i przeprowadzania egzaminów opracowanym przez Wydział Egzaminów z Języka Angielskiego Uniwersytetu Cambridge.

Równie ważna jest ocena warunków, w jakich dzieci będą się uczyć: szkoła musi być wyposażona w sprzęt ochronny. “Luchik” znajduje się we własnym budynku z dużym obszarem chronionym.

Zadając pytania dotyczące szkoły, należy również podać liczbę dzieci w klasie. W klasach Luchika jest nie więcej niż 12 uczniów, więc nauczyciel może poświęcić każdemu dziecku wystarczającą uwagę i otrzymać informację zwrotną na temat wyuczonego materiału. Ponadto dzieciom łatwiej jest wchodzić ze sobą w interakcje i nawiązywać przyjaźnie.

Wysokiej jakości szkoła prywatna ma na celu prawidłowe prowadzenie kariery zawodowej uczniów i skuteczne przygotowanie do wstąpienia na uniwersytet. Indywidualny program nauczania i możliwość wyboru kluczowych przedmiotów w szkole średniej pozwalają na głębsze i bardziej świadome podejście do podejmowania decyzji dotyczących przyszłego zawodu, a także na lepszy start zawodowy. Organizowanie olimpiad, gier biznesowych i innych podobnych imprez rodzi zdrową rywalizację między dziećmi, kształtuje cechy przywódcze i uczy osiągania celów.

READ
17 pomysłów na makijaż na randkę, które mężczyźni z pewnością pokochają

Licencja nr 035957 z dnia 27 lutego 2015 r. wydana przez Wydział Edukacji Miasta Moskwy.

student

Nowoczesne szkoły prywatne mogą zaoferować szeroki wachlarz programów edukacyjnych, form kształcenia, komfortowe warunki i indywidualne podejście do ucznia.

uczeń

Prywatna szkoła może nie tylko dostarczać wiedzy, ale także maksymalizować potencjał dziecka.

koszt

Koszt nauki w szkole prywatnej może zależeć od poziomu, formy i programu nauczania.

studenci

Wybierając szkołę prywatną należy zwrócić uwagę na ocenę organizacji, recenzje, kwalifikacje personelu oraz dostępność niezbędnych licencji i akredytacji.

egzamin

Warunki przyjęcia do szkół prywatnych mogą się różnić w zależności od wewnętrznych zasad instytucji edukacyjnej i wieku ucznia.

Kaadze Anastasia Gennadievna Redaktor naczelny

Wybierając szkołę dla swojego dziecka, rodzice często ograniczają się tylko do pobliskich opcji. Jednak wiele prywatnych placówek oferuje usługę przewozu dzieci własnym autobusem szkolnym.

Moskiewskie szkoły prywatne

5 najlepszych szkół prywatnych w stolicy: właściwy wybór

© 2021 Argumenty i Fakty JSC Dyrektor Generalny Rusłan Nowikow. Igor Czerniak, redaktor naczelny tygodnika Argumenty i Fakty. Denis Khalaimov, dyrektor ds. rozwoju kierunku cyfrowego i nowych mediów w AiF.ru. Redaktor naczelny serwisu AiF.ru Władimir Szuszkin.

Media aif.ru są zarejestrowane w Federalnej Służbie Nadzoru Komunikacji, Technologii Informacyjnych i Komunikacji Masowej (ROSKOMNADZOR), numer rejestracyjny El nr FS 77-78200 z dnia 06 kwietnia 2020 r. Założyciel: Argumenty i fakty JSC. Strona aif.ru działa przy finansowym wsparciu Federalnej Agencji ds. Prasy i Komunikacji Masowej.

Redaktor naczelny strony: Shushkin V.S. e-mail: karaul@aif.ru, tel. 8 495 783 83 57. 16+

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie pełnych materiałów jest zabronione, częściowe cytowanie jest możliwe tylko za pomocą hiperłącza do strony aif.ru.

Spis treści:

Co to jest szkoła prywatna

Czym jest szkoła prywatna? Jest to niepaństwowa instytucja edukacyjna, w której otrzymują edukację podstawową lub średnią spełniającą standardy państwowe. Takie szkoły są utrzymywane nie kosztem budżetu państwa, ale kosztem czesnego i środków prywatnych.

Założycielami szkół prywatnych mogą być osoby fizyczne i organizacje, w tym organizacje religijne i non-profit.

Atmosfera szkoły prywatnej jest początkowo inna niż publiczna. Szkoła prywatna jest jedyna w swoim rodzaju, co oznacza, że ​​jej uczniowie nie są tacy jak wszyscy. Istnieje wysoko rozwinięta kultura korporacyjna. Za granicą ta forma edukacji jest znacznie bardziej popularna niż w Rosji, co można częściowo wytłumaczyć spuścizną sowiecką.

Szkoła prywatna czy państwowa?

Po co dziecku w ogóle szkoła prywatna? W końcu otrzyma taki sam poziom wykształcenia jak w państwie, prawda? To nie do końca prawda.

Szkoły prywatne mają z reguły dobrą bazę materialną, sale lekcyjne i laboratoria wyposażone są na wyższym poziomie niż w szkołach publicznych. Poza tym są zazwyczaj małe klasy – po 10-15 dzieci, co oznacza, że ​​poświęca się im znacznie więcej uwagi. Mniej papierkowej roboty i więcej możliwości twórczych zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów – a wszystko to przy indywidualnym podejściu.

Ponadto, jeśli szkoła państwowa jest zawsze i we wszystkim podporządkowana państwowym standardom edukacyjnym, to sprawy prywatne nie są tak konserwatywne. Tutaj szybciej reagują na wyzwania czasu i dają studentom więcej praktycznych umiejętności.

Bądźmy szczerzy: najważniejszą rzeczą, która dezorientuje rodziców w prywatnych szkołach i dlaczego nie są dla wszystkich, jest cena. Po co płacić, skoro możesz uczyć się za darmo?

Ale jest w tym sporo przebiegłości. Ponieważ szkoły publiczne są bezpłatne tylko. zgodnie z Konstytucją. W prawdziwym życiu wielu z nich ma niekończący się wkład w naprawy, wycieczki i wycieczki, organizowanie linijek, książki przygotowujące do egzaminów i tak dalej.

READ
20 rzeczy do wyrzucenia przed nowym rokiem

Jak wybrać szkołę prywatną?

Załóżmy, że przekonał Cię poprzedni punkt i poważnie myślałeś o prywatnej szkole. Na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

 • Reputacja. W Rosji nie ma wielu szkół prywatnych, więc zazwyczaj cieszą się dobrą opinią. Ale nie będzie zbyteczne zbieranie recenzji, patrzenie na personel i kierownictwo szkoły. Najważniejszą rzeczą jest zwrócenie uwagi na dostępność licencji i akredytacji państwowej (tak, konieczne jest, aby szkoła miała prawo do wydawania dyplomów państwowych).
 • Edukacja podstawowa (podstawowa). Czy szkoła uczy wszystkich wymaganych przedmiotów? Obecność dodatkowych kursów jest świetna, ale przede wszystkim główny program powinien znajdować się na certyfikacie, aby absolwent takiej szkoły nie miał problemów z wejściem na uczelnię.
 • Harmonogram pobytu dzieci w szkole. Biorąc pod uwagę napięte harmonogramy większości rodziców, szkoły prywatne oferują niepełne wyżywienie, cotygodniowe lub nawet pełne czesne. W pierwszym przypadku uczeń przebywa w środowisku nauki od rana do wieczora – do 18, a nawet 20 godzin. Niepełne wyżywienie to ratujące życie rozwiązanie dla mam i ojców, którzy nie mogą wyjść z pracy i nie mają asystentów gotowych odebrać dziecko w środku dnia pracy. Po obowiązkowych zajęciach będzie miał okazję zająć się kreatywnością lub innym ulubionym hobby. Tygodniowe i pełne wyżywienie różni się od wyżywienia niepełnego tym, że wychowankowie są tu przez całą dobę w trybie pięciodniowym lub przez miesiące, przed wakacjami.
 • Żywienie i opieka medyczna. Oficjalnie zapłacisz za edukację w szkole i pobyt dziecka, co oznacza, że ​​jedzenie musi być dobre i zdrowe, a opieka medyczna na wysokim poziomie.
 • Organizacja czasu wolnego. Zwykle w szkołach prywatnych nie stanowi to problemu. Ale nadal warto zapytać bardziej szczegółowo o wszystkie sekcje, przedmioty do wyboru, koła i wycieczki, które są do dyspozycji uczniów szkoły.

Oprócz wymienionych punktów, indywidualne cechy mogą również mieć dla Ciebie znaczenie – specjalizacja szkoły, jeśli w ogóle, odległość od domu i podobne czynniki.

Plusy i minusy szkół prywatnych

Teraz pokrótce podsumujmy główne zalety szkoły prywatnej.

 • Indywidualne podejście. W szkole miejskiej, zgodnie z normami SanPiN, powinno uczyć się nie więcej niż 25 osób w każdej klasie – ale w dużych miastach przestrzeganie tych norm jest prawie niemożliwe. W szkołach prywatnych skład klas jest znacznie mniejszy, co pozwala podejść do każdego dziecka jak najbardziej indywidualnie i nikogo nie zostawić w tyle.
 • Personel. Jak każda struktura komercyjna, prywatna szkoła ogólnokształcąca ceni sobie swoją reputację, dlatego dobór personelu jest tutaj szczególnie rygorystyczny. Instytucje takie zatrudniają wyłącznie doświadczonych nauczycieli, którzy posiadają wyróżnienia zawodowe i są prawdziwymi ekspertami w swojej dziedzinie.
 • Baza materiałowa i techniczna. Organizacja nauki, życia i wypoczynku na terenie szkoły prywatnej (i oczywiście bezpieczeństwo uczniów) tylko w rzadkich przypadkach jest porównywalna z poziomem szkół publicznych. Tutaj możesz mieć pewność, że na lekcjach biologii Twoje dziecko będzie miało mikroskop, po zajęciach będzie bawić się na bezpiecznym boisku sportowym, a na obiad nie zostanie mu podana rozgotowana ryba czy bezsmakowa herbata.
READ
Top 7 cech kobiety, których żaden mężczyzna nie chce odpuścić

Kolejny duży plus dla rodziców przedszkolaków: 49% szkół prywatnych posiada przedszkole.

I trochę o wadach. Kluczową wadą nauki w szkole prywatnej są oczywiście koszty edukacji. W zależności od warunków umowy cena nauki w szkole prywatnej może co roku ulegać zmianie. Ale nawet jeśli pozostanie bez zmian, należy mieć na uwadze, że sytuacja materialna rodziny może nagle się pogorszyć, co oznacza, że ​​dziecko będzie musiało chodzić do szkoły publicznej, do której trudno będzie się przyzwyczaić.

Ile kosztuje nauka w szkole prywatnej

Odpowiedź na to pytanie zależy od statusu szkoły, położenia geograficznego, formy kształcenia oraz cech programowych. A także – od indywidualnych cech polityki każdej szkoły: korzyści, premie i programy specjalne.

Zwykle w prywatnych szkołach z internatem, których absolwenci piszą jednolity egzamin państwowy z wysokimi wynikami i wchodzą na prestiżowe uniwersytety w Rosji i Europie, studia kosztują miesięcznie od 40 000 do 90 000 rubli, czyli od 360 do 810 tysięcy rocznie. Kwota jest dość duża, ale może być bardzo opłacalną inwestycją. Po pierwsze, obejmuje pełne zapewnienie dziecku edukacji i czasu pozalekcyjnego (oblicz osobno, ile będzie kosztować jedzenie, podręczniki, dodatkowe sekcje). Po drugie, absolwenci szkół niepublicznych współpracujących z zagranicznymi uczelniami mają możliwość studiowania w Europie i USA i jeśli chcą, zostają tam do pracy lub po powrocie do Rosji budują karierę w dużej międzynarodowej firmie.

I na koniec zastrzeżmy, że istnieją tańsze opcje, w których koszt szkolenia wynosi od 15 do 30 tysięcy rubli miesięcznie.

Najlepsze prywatne szkoły w Rosji

 1. Gimnazjum w Pawłowsku (obwód moskiewski). Szkoła działa według standardów państwowych. Szczególną uwagę przywiązuje się do nauki języków obcych.
 2. Pierwsze gimnazjum w Moskwie. Jest tu bardzo bogata kadra pedagogiczna – to nauczyciele roku, laureaci licznych nagród.
 3. Prywatna szkoła „Prezydent”. Szkoła zyskała popularność dzięki przywiązaniu do różnych tradycji: wycieczek, jarmarków charytatywnych, ciekawych wycieczek, spotkań.
 4. Międzynarodowe Gimnazjum Skołkowo jest połączeniem federalnego standardu edukacyjnego i programów International Baccalaureate. W 2017 r. gimnazjum uzyskało autoryzację w ramach programu dyplomowego (DP) International Baccalaureate (IB) i uzyskało status IB World School, co pozwala jego absolwentom wstąpić na najlepsze uczelnie na świecie.
 5. Gimnazjum „Żukowka”. Proces edukacyjny odbywa się w języku rosyjskim. Proces edukacyjny jest zgodny ze wszystkimi normami prawnymi naszego kraju.
 6. Moskiewska Szkoła Ekonomiczna. Szkolenie odbywa się w języku rosyjskim i angielskim. Od klasy II wprowadzany jest kolejny język obcy.
 7. Szkoła „Integracja XXI wieku”. Znajduje się w Moskwie. Szkoła jest szkołą bazową Państwowej Wyższej Szkoły Ekonomicznej. Dla swoich uczniów szkoła stworzyła fundusz stypendialny jako zachętę dla szczególnie pilnych uczniów.
 8. „Nasze tradycje” Znajduje się również w Moskwie. Prowadzona jest dogłębna nauka języka angielskiego, od 5 klasy wprowadzany jest dodatkowy język obcy, francuski. Szkoła aktywnie współpracuje z MGIMO.
 9. Europejskie liceum. Charakterystyczną cechą tej instytucji jest to, że edukacja w szkole średniej odbywa się zgodnie z unikalną trajektorią edukacyjną, która jest wybierana dla każdego ucznia.

wniosek

Do wyboru szkoły prywatnej należy podejść ostrożnie i odpowiedzialnie, zwracając uwagę na licencję i reputację, zaplecze materialne i techniczne, kadrę nauczycielską, formę kształcenia i organizację czasu wolnego.

Ukończenie prywatnej szkoły dla absolwenta to prawie XNUMX% szansa na wejście do wiodących uczelni i akademii zarówno w Rosji, jak i za granicą. A najważniejszą zaletą prywatnej placówki edukacyjnej jest indywidualne podejście i wygoda dla każdego dziecka.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: