Jak wybrać kożuch

Jak wybrać kożuch?

Kożuch to najczęstszy rodzaj odzieży zimowej wśród kobiet. Wysokiej jakości produkt zapewnia właścicielowi ciepło i komfort, a także nie przemaka i utrzymuje się przez co najmniej 3 sezony. Ale niestety nie każdy kożuszek ma wymienione właściwości, ponieważ. Odzież wierzchnia o złej jakości nie jest rzadkością w sprzedaży. Aby nie pomylić się z zakupem niskiej jakości kożucha, ważne jest, aby wiedzieć, jak go wybrać i sprawdzić jego właściwości.

Jak zadbać o jakość?

Kożuchy prezentowane są w ogromnym asortymencie, a dotyczy to nie tylko ich wyglądu, ale także jakości. Wcześniej nie było wątpliwości co do niezawodności odzieży wierzchniej z owczej skóry, ponieważ. został wyprodukowany zgodnie z surowymi normami państwowymi. Ale dzisiaj, kiedy idziesz na zakupy po coś nowego, musisz polegać tylko na własnej wiedzy i wnikliwości.

Aby nie dać się oszukać i uzyskać dobry kożuch, musisz wiedzieć, jak określić jego jakość, a poniższe wskazówki pomogą w tym:

 1. Zewnętrzna powierzchnia produktu, zwana futrem welurowym, powinna mieć miękkie, jednolite runo.
 2. Przednia strona powinna mieć efekt „graficznego pisania”, tj. po przejechaniu palcem po powierzchni pozostanie wyraźny ślad.
 3. Konieczne jest sprawdzenie materiału pod kątem zadrapań, tłustych osadów, osków, plam po soli, a także śladów kleju lub farby. Jeśli zostały zauważone, produkt nie jest wart zakupu.
 4. W obecności powłoki hydrofobowej powierzchnia kożucha nie powinna być lepka, niejednorodna i szorstka. Dodatkowo ten aspekt można sprawdzić przed zakupem, tj. spróbuj zwilżyć niewielką powierzchnię produktu.
 5. Wszystkie krawędzie i narożniki kieszeni muszą być starannie wykończone i zabezpieczone.
 6. Obecność krzywych linii, szczelin, uwięzionego włosia i fałd wskazuje na niską jakość odzieży wierzchniej. Ponadto wszystkie szwy muszą być podwójne.
 7. Dobry materiał po sprasowaniu szybko się wyrównuje i nie ma na nim zmarszczek, dlatego zaleca się rozgniatanie produktu rękoma.
 8. Nie powinien być wyczuwalny nieprzyjemny zapach, który świadczy o nienaturalności lub złej jakości surowca, a także o jego wybarwieniu.
 9. Po potrząśnięciu produktem lub lekkim uszczypnięciu futra może wypaść niewielka ilość włosia, ale jeśli jest go dużo, futro nie jest wysokiej jakości.

Wybierając zimową odzież wierzchnią, należy zwrócić uwagę na etykietę, na którym producent zwykle wskazuje wszystkie niezbędne informacje o produkcie: skład, pochodzenie, warunki czyszczenia i eksploatacji. Ponadto sprzedawca jest zobowiązany do okazania certyfikatu jakości produktu na żądanie konsumentów.

READ
Pracować jak na wakacjach: 5 biurowych stylizacji na zimę

Jak wybrać najcieplejsze?

Często dziewczęta kupują kożuch, patrząc na swój wygląd i wcale nie myślą o tym, czy może się ogrzać przy silnym mrozie. Największą popularnością cieszą się produkty zagranicznych producentów, ponieważ. mają ciekawszy design, kolory i mniej ważą, dzięki czemu są wygodniejsze w noszeniu. Natomiast kożuchy szyte w rosyjskich fabrykach są dość gęste, ciężkie i z wyglądu jednolite. Taka różnica między pozornie tym samym typem odzieży wierzchniej tkwi w technologii produkcji. Jeśli firmy krajowe przeprowadzają niewielką obróbkę skór w celu zachowania ich gęstości i gęstości wełny, to firmy zagraniczne starają się ulepszyć surowiec, czyniąc go bardziej podatnym na krawiectwo, poprzez przerzedzanie i strzyżenie.

Aby wybrać ciepły kożuch, należy najpierw zwrócić uwagę na futro – musi być grube i jednolite. Skóry owcze pochodzenia tureckiego i rosyjskiego uważane są za najlepsze surowce. doskonale zatrzymują ciepło nawet w ekstremalnie niskich temperaturach i mogą przetrwać kilka lat. Z niedociągnięć można zauważyć tylko dużą wagę.

Wśród produktów europejskich na szczególną uwagę zasługują kożuchy z toskańskiej skóry jagnięcej. Ich koszt jest nieco wyższy niż ceny produktów krajowych, ale mają ciekawszy design i doskonałe właściwości oszczędzania ciepła, które zapewnia długi i gruby stos. Kupując ubrania z Toskanii, ważne jest regularne czesanie futra, w przeciwnym razie szybko odpadnie i straci estetykę.

Porada profesjonalistów

Wśród ogromnego asortymentu kożuchów może być trudno wybrać coś dobrego, zwłaszcza jeśli wcześniej nie było takiego doświadczenia. Kilka wskazówek od profesjonalistów pomoże Ci dokładnie zidentyfikować odzież wysokiej jakości i uniknąć kupowania podróbek.

 1. Bez zagnieceń i zmarszczek. Często sprzedawcy twierdzą, że zmarszczki wygładzą się podczas noszenia, ale to nieprawda, ponieważ dobre rzeczy wcale się nie marszczą, nawet po długim przebywaniu w stanie ściśniętym.
 2. Efekt hydrofobowy. Krople wody powinny po prostu spływać z powierzchni kożucha i nie być wchłaniane. Jeśli sprzedawca odmawia przeprowadzenia takiego eksperymentu, oznacza to, że ukrywa prawdziwą jakość towaru.
 3. Jednolitość koloru. Oglądając produkt w świetle dziennym, nie powinieneś zauważyć jasnych lub ciemnych obszarów na powierzchni. Sekcje skóry również muszą być dokładnie zbadane – powinny być równomiernie ufarbowane do samego futra.
 4. Jakość farby. Aby upewnić się, że kożuch się nie zrzuca, należy przetrzeć niewielką powierzchnię wilgotną, białą chusteczką lub kawałkiem materiału. Po manipulacji tkanka nie powinna być zabarwiona.
 5. Jakość futra. Kierunek stosu powinien być wyłącznie od dołu do góry wzdłuż całej niewłaściwej strony produktu. Ponadto jego długość, gęstość i kolor powinny być takie same.
READ
Sukienka na ramiączkach spaghetti: 14 pomysłów na uzupełnienie letniej garderoby

Po oględzinach odzieży wierzchniej należy ją przymierzyć. Kożuch powinien „siedzieć” lekko luźno, aby nie krępował ruchów, a pod nim można założyć ciepły sweter. Aby sprawdzić komfort, zaleca się chodzenie po sklepie, podnoszenie rąk, schylanie się itp. Ponadto podczas ruchów należy wsłuchiwać się w dźwięki wydawane przez materiał – nie powinny szeleścić ani trzeszczeć.

Inteligentne zasady kupującego

Kompetentny konsument powinien wiedzieć, jak wybrać dokładnie ten produkt, którego potrzebuje, i nie mylić się co do jego jakości. Ponadto ważne jest, aby znać swoje prawa i móc z nich korzystać, aby nie dopuścić do oszukania go przez sprzedawcę.

 • Sprzedający jest zobowiązany do przedstawienia na żądanie kupującego certyfikatów jakości i zgodności towaru z normami sanitarno-higienicznymi. Jeśli odmówi, nie powinieneś kupować żadnego produktu w tym sklepie.
 • Każdy produkt wyprodukowany fabrycznie posiada metkę i oznaczenie informujące o pełnej informacji o producencie, materiale i sposobie pielęgnacji. Brak wyczerpujących danych powinien ostrzec kupującego.
 • Nie powinieneś wybierać kożucha z białym futrem, ponieważ. wkrótce ściemnieje i nie będzie wyglądać estetycznie. Idealnie, jego kolor powinien być jak najbardziej zbliżony do przedniej strony skóry.
 • Produkt wykonany z dużej części surowców będzie wyższej jakości i trwalszy.

Aby kupić naprawdę dobry kożuch, który będzie spełniał wszystkie normy jakościowe, zdecydowanie zaleca się kontakt ze specjalistycznym sklepema nie na rynek odzieżowy. Niewątpliwie ceny mogą się nieznacznie różnić, ale w tym przypadku możliwe będzie uzyskanie wszystkich niezbędnych certyfikatów, a także informacji o producencie, co wykluczy podróbkę.

Jak wybrać kożuch - porady profesjonalistów

Silne mrozy są tuż za rogiem, więc możesz zacząć poważnie myśleć o zakupie wysokiej jakości odzieży wierzchniej. Co dokładnie wybrać – kurtkę puchową, parkę, prostą ocieplaną kurtkę, kożuch lub futro, oczywiście Ty decydujesz, ale eksperci mody w latach 2016-2017 radzą zwrócić szczególną uwagę na kożuchy.

Faktem jest, że kożuchy przez cały czas były uważane za wskaźnik niezależności finansowej właściciela, a ich właściwości rozgrzewające są fenomenalne. Ponadto, na tle zauważalnej popularyzacji futer, kożuchy stają się swego rodzaju atrakcją, która zauważalnie wyróżnia osobę, choć z elitarnej, ale wciąż szarej masy. A jak wybrać naprawdę wysokiej jakości kożuch dowiesz się z artykułu.

Kryteria jakości

Oglądając po raz pierwszy w sklepie model pewnego kożucha, oceniamy jego walory zewnętrzne pod względem zdobniczym. Ale właśnie na podstawie cech zewnętrznych można określić jeszcze jeden wskaźnik odzieży wierzchniej – jej jakość. Ignoranckiej osobie jest to dość trudne, ale jeśli weźmiemy pod uwagę kilka ważnych kryteriów, zadanie nie staje się takie trudne:

 • Wykończenie zewnętrzne. Na zewnętrznej powierzchni kożucha, czyli skóry lub zamszu, nie powinno być śladów kleju, plam po farbie, a także tłuszczu i soli. Zagniecenia i rysy są również oznaką złej jakości, ponieważ dobry materiał, nawet przy intensywnym oddziaływaniu zewnętrznym, szybko przywraca dawny kształt. Możesz sprawdzić jakość materiału, zgniatając go w dłoni. Jeśli szybko wyzdrowieje, możesz wziąć kożuch.
READ
Jak nosić czerwone spodnie i dżinsy: 25 stylowych opcji na każdą okazję

 • właściwości materiału. Naprawdę wysokiej jakości skóra (zamsz) reaguje w szczególny sposób na wilgoć. Jeśli upuścisz na nią choćby kroplę wody, potoczy się po powierzchni, pozostawiając lekki ślad. Sprzedawcy pewni jakości swoich produktów pozwolą na przeprowadzenie podobnego eksperymentu w sklepie.

 • Kolorowanie. Musi być koniecznie monofoniczny i na całej powierzchni kożucha. Możesz sprawdzić jakość barwienia mokrą chusteczką. Jeśli nałożysz go na powierzchnię, nie powinien pozostawiać śladów. W przeciwnym razie kożuch szybko zrzuci się przy pierwszej deszczowej pogodzie.

 • Szycie. Szwy kożucha powinny być jednolite, bez zauważalnych sęków i oczek. Lepiej jest, jeśli linia jest w ogóle podwójna, ale nie szorstka. Pożądane jest, aby na cięciu kolor skóry był taki sam jak futro. Bliżej podstawy kolor futra nie powinien być jaśniejszy ani ciemniejszy niż główny.

 • Tekstura. Sama powierzchnia kożucha powinna być gładka, równa, miękka i przyjemna w dotyku.

Szczególną uwagę należy zwrócić na jakość akcesoriów. Szlufki i klapy kieszeni powinny być dobrze wszyte, a węże i guziki powinny być zauważalnie trwałe.

Jak zdefiniować naturalne?

Przy szyciu kożuchów sumienni producenci zawsze używają wyłącznie naturalnych materiałów. Aby ustalić, czy skóra, zamsz i futro rzeczywiście spełniają kryteria naturalności, możesz użyć następujących wskaźników:

 1. Prawdziwe zamszowe wykończenie daje efekt graficzny. Jeśli więc przesuniesz dłonią po kosmkach na powierzchni kożucha, pozostanie widoczny ślad, który zniknie, jeśli przesuniesz dłonią w przeciwnym kierunku.
 2. Jeśli powierzchnia kożucha pokryta jest prawdziwą skórą, będzie miękka i gładka.
 3. Pamiętaj, że po wewnętrznej stronie runo powinno być przycięte w okolicy rąbka i rękawów, aby nie było widoczne z przodu.
 4. Z kożucha, który jest wykonany z naturalnych materiałów, nie będzie silnych zapachów chemikaliów.

Dobrym kożuchom zawsze towarzyszy certyfikat jakości. To on potwierdza trwałość produktu. Wysokiej jakości kożuch nigdy nie straci swojego wyglądu po czyszczeniu na sucho, ale musi upłynąć co najmniej pięć lat do momentu, kiedy nadal będzie musiał być tam oddany.

Wskazówki dotyczące wyboru

Ale nawet jeśli już w końcu przekonałeś się o jakości kożucha, pozostaje jeszcze jedno, nie mniej ważne kryterium – wybór odpowiedniego modelu. A do tego konieczne jest nie tylko przymierzenie kożucha, ale także jasne zrozumienie, jak powinien siedzieć na figurze:

 1. Odpowiedni kożuch nie „przewraca się” w pozycji rozpiętej, a także nie opada z ramion na plecy.
 2. Dobry model to nie taki, który jest kupowany od końca do końca, ale taki, który jest kupowany z niewielką marżą. Pamiętaj, że zimą będziesz nosić ciepłe ubrania pod kożuch i ten sam zapas będzie niewidoczny.
 3. Jeśli kożuch jest uszyty prawidłowo, to gdy podniesiesz jedno ramię, drugie ramię pozostanie w tym samym miejscu i nie będzie się czołgać.
 4. Pamiętaj, że w kożuchu powinieneś czuć się komfortowo nawet przy aktywnych ruchach. W ogóle nie powinno być żadnej ciasności.
READ
Długie szorty to trend sezonu! 9 powodów, dla których warto je kupić tego lata

Pamiętaj, że w trakcie zakładania i zdejmowania kożucha nie powinieneś słyszeć grzechotania futra z tarcia. Ten dźwięk może świadczyć o sztywności futra i utracie jego jakości. Może się tak zdarzyć, jeśli podczas transportu futer dostaną się do obszaru o dużej wilgotności.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: