Jak wybór torebki odzwierciedla charakter jej właściciela?

1535905774-qvxci

Uwaga: niektóre kobiety wolą miniaturowe torebki i damskie kopertówki, inne wolą nieporęczne torby na zakupy, inne plecaki lub eleganckie torby na ramię. Wybierając torbę kobiety kierują się przede wszystkim własnymi preferencjami.

Otwarta torba z postacią kobiety

Preferencje kobiet dotyczą nie tylko modeli i rozmiarów toreb, ale także ich kolorystyki, designu, struktury wewnętrznej. Ponadto każda fashionistka ma określony styl noszenia torby. Preferencje „torebkowe” to nic innego jak odzwierciedlenie charakteru i temperamentu właściciela torebki. To akcesorium ujawni innym niektóre aspekty twojej osobowości i postaci, które możesz chcieć ukryć. Dowiedzmy się więc, co dokładnie torebka może powiedzieć o swojej kochanki.

Rozmiar torby

Właścicielka miniaturowej torebki lub kopertówki bardzo dba o swój wygląd. Uważnie śledzi trendy w modzie, uwielbia zakupy, a także regularnie odwiedza salony kosmetyczne. Możliwe, że ma bogatego męża, a ona nie pracuje. Pojemna torba zdradza ekonomiczną kobietę, której głowa jest zajęta sprawami domowymi lub pracą. Zazwyczaj duże torby noszą kobiety po 30 roku życia, obciążone rodzinnymi zmartwieniami.

Preferencje kolorystyczne

Kolor torebki damskiej również może coś powiedzieć o jej kochanki. Zazwyczaj torebki w klasycznych kolorach stają się wyborem konserwatywnych kobiet. Czarny, brązowy, szary, beżowy, biały: „torebkowa” szafa w tych kolorach świadczy również o praktyczności kobiety. Preferuje nie modne ubrania, ale klasyczne, eleganckie stroje, które pozostają aktualne przez długi czas. Kolekcja torebek dla takich kobiet to zazwyczaj tylko kilka pozycji.

Dziewczyny lubiące eksperymentować zazwyczaj mają kilkanaście torebek o różnych kształtach i kolorach. Są towarzyscy, otwarci i pogodni, mają wielu przyjaciół. Uwielbiają być w centrum uwagi i często to właśnie ekstrawagancka torebka staje się głównym punktem ich wizerunku. Takie dziewczyny podążają za modą, ale jednocześnie mają swój niepowtarzalny styl.

Jak nosimy torbę

Sposób, w jaki nosisz torbę, może również powiedzieć coś o kobiecie. Na przykład kobiety, które noszą w ręku torebkę, nawet jeśli ma długi pasek, są praktyczne, poważnie traktują życie i oszczędność. Można na nich polegać i powierzyć im trudną pracę: są bardzo odpowiedzialni i zrobią wszystko tak, jak trzeba. Ich kolekcja akcesoriów obejmuje średniej wielkości torby na ramię, formalne torby biznesowe, hobo, walizki i inne modele z krótkimi lub średnimi uchwytami.

READ
Modna czarna kokarda lata: 13 najbardziej stylowych pomysłów

Jeśli dziewczyna nosi torebkę na łokciach, świadczy to o jej dokładności we wszystkich sprawach i kobiecości. Ta pani bierze pod uwagę opinie innych, ale nie jest to dla niej decydujące. Jej wybór to torebki crossbody z regulowanymi ramiączkami, torby typu totes, torebki Kelly i inne eleganckie modele.

Kobieta niosąca torbę, przyciskająca łokieć do ciała lub pod pachę, jest raczej zamknięta i niekomunikatywna. Żyje jak we własnym świecie i nie chce wpuszczać do niego innych. Zazwyczaj wybór takich kobiet stają się kopertówkami, siatkami lub małymi torebkami.

Jeśli dziewczyna woli zarzucić torbę na ramię, to jest dość praktyczna i ceni sobie wolność ponad wszystko w życiu. Opinia innych jest dla niej drugorzędna – robi to, co uważa za stosowne. Często takie dziewczyny wybierają torebki na ramię, plecaki damskie czy listonoszki.

Niektóre dziewczyny trzymają torbę za rogiem (zwykle kopertówkę), co wskazuje na ich roztargnienie.

Jeśli kobieta nie potrzebuje torby i wkłada wszystkie niezbędne drobiazgi do kieszeni, mówi to o męskości jej charakteru. Rozwiązuje własne problemy i tak naprawdę nie polega na pomocy innych. Czasami jej wybór to nerki damskie, listonoszki, skórzane plecaki czy lakoniczne torby na ramię – czyli modele, które pozwalają uwolnić ręce.

Teraz przyjrzyj się bliżej torebkom swoich kolegów i koleżanek – możesz odkryć dla siebie wiele ciekawych rzeczy. Niech Twoja torba mówi o Tobie same dobre rzeczy!

Co torebka może powiedzieć o swoim właścicielu?

Którego z akcesoriów kobiety nie da się niczym zastąpić? Socjologowie i psychologowie są pewni, że najbliższą rzeczą współczesnej kobiety jest jej torebka. A jeśli dwa wieki temu, kiedy panie szły na spacer, zabrały ze sobą materiałową torbę, w której trzymały perfumowany szalik, kilka monet na jałmużnę i np. miłosną wiadomość, to teraz torebka zamieniła się w małą dom, z którym poruszają się po mieście przedstawiciele słabszej płci.

Co nosimy ze sobą? Mały chaos czy klarowny porządek? Czy zbieramy nasze wrażenia w postaci szczęśliwych kuponów i serwetek z numerami telefonów, czy też wolimy styl surowy i biznesowy, odcinając na swojej drodze romantyzm i infantylizm? Każdy z nas może odpowiedzieć na te pytania, zaglądając do swojej torby.

READ
Rzeczy dla kobiet: jakie kolory sprawią, że będziesz piękna za 40 lat

Socjologowie tak bardzo zafascynowali się zawartością kobiecej torebki, że wywnioskowali przeciętną formułę jej napełniania. Dzięki badaniom ustalono, że zawiera od 20 do 30 pozycji. W pierwszej dziesiątce znalazły się: kosmetyczka (waga około 250 g), zestaw do manicure (220 g), lakier do paznokci (60 g), grzebień (120 g), lakier do włosów (210 g), chusteczki i serwetki (80 g), butelka perfum (200 g), notatnik (120 g), tygodnik (280 g) lub laptop (ok. 1,5 kg), telefon komórkowy (120 g) i portfel (od 150 do 300 g). Okazuje się, że średnia waga zawartości torby w życiu codziennym waha się od 1,5 kg do 3 kg.

Do pomyślnego wdrożenia w społeczeństwie osoba potrzebuje poczucia pewności i bezpieczeństwa. Jeśli nie znajduje oparcia w sobie, to zaczyna szukać go na zewnątrz, domagając się wzmożonej uwagi lub aprobującej oceny swoich działań od innych. Nasze ciało może zrekompensować zwątpienie w siebie dodatkowymi kilogramami, dodając wagi do stabilności, której potrzebujemy. Według psychologów torba pełni też rolę swoistej tarczy: im większa, tym mniej chroniona czuje się jej właścicielka i tym większe miejsce w społeczeństwie stara się zająć.

Mówi się, że jeśli kobieta wybiera małą torebkę, to jest zorganizowana, racjonalna, oszczędna i umie wybierać. Duże torby preferują aktywne, zdecydowane i energiczne kobiety. Średniej wielkości torebki wskazują na to, że kobieta zna swoją wartość, a w jej życiu (zawodowym lub miłosnym) wszystko jest spójne i stabilne.

Kolorystyka, którą się otaczamy, mówi o stanie naszego umysłu w danym momencie. Jasne kolory często wskazują, że chcesz coś zmienić w życiu. Na przykład czerwoną torebkę wybierze kobieta, która szuka czegoś nowego i być może łamie stare zasady i tradycje w tym okresie swojego życia. Czarno-brązowa torba – mówiąca o praktyczności i oszczędności gospodyni. A torby o jasnych kolorach mówią o pragnieniu kobiety, aby udekorować świat zewnętrzny. Właścicielom jasnych toreb często przypisuje się romans i infantylizm: oczekiwanie, że ktoś inny dokona za nich wyboru. Przezroczyste torebki, tak popularne w sezonie letnim, całkowicie eksponują wewnętrzny świat torebki i pokazują, że ich właścicielka nie ma przed innymi tajemnic, a ona jest otwarta na nowe znajomości.

READ
W co się ubrać z płaszczem z krótkim rękawem: 17 stylowych stylizacji

Od dawna zauważono, że większość kobiet nosi torebkę na prawym ramieniu. Uważa się, że jeśli ręka naturalnie „gładzi” pasek, to taka kobieta jest wesoła, otwarta na świat i nowe znajomości. A jeśli gorączkowo go chwyciła, oznacza to, że w tej chwili nie jest pewna siebie i boi się zmian.

Rączkę torebki niosą kobiety, które zazwyczaj są bardzo punktualne. Na ramieniu – ci, którzy kochają porządek i mają rozwinięte poczucie własnej wartości. Psychologowie twierdzą, że jeśli kobieta weźmie to akcesorium mimochodem za róg, jest niezależna od opinii innych i dość pewna siebie.

Poważne i dyskretne kobiety noszą torebkę pod pachą, jakby chroniąc zawartość akcesorium, a jednocześnie – własne życie przed wścibskimi spojrzeniami. Na zgięciu łokcia torby noszą kobiety, które potrafią się obronić. Mówi się, że są praktyczni i rozsądni i absolutnie niezdolni do kłamstwa.

W dzisiejszych czasach człowiek jest przyzwyczajony do torby od dzieciństwa. Student potrzebuje teczki, student potrzebuje dyplomaty lub plecaka, sportowiec potrzebuje torby sportowej, a biznesmen potrzebuje teczki. W przypadku podróży na duże odległości osoba wybiera walizkę lub plecak.

Zygmunt Freud twierdził, że płeć piękna podświadomie kojarzy torbę z najbardziej intymną częścią ciała.

Mówią, że jeśli kobieta głaszcze swoją torbę na randce, to znaczy, że lubi swojego rozmówcę. A jeśli prosi mężczyznę, aby wyciągnął coś z jej torby, oznacza to, że absolutnie mu ufa i chce bliskiego związku.

Najczęściej zadawane pytanie o torebkę brzmi: „Czy facet powinien nosić torebkę swojej dziewczyny, kiedy wychodzą razem?”

Worek ważący ponad 2 kg ma zły wpływ nie tylko na postawę, ale może również powodować ból głowy. Ze zdrowotnego punktu widzenia lepiej wybrać średniej wielkości torby z szerokimi uchwytami lub preferować plecaki.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: