Jak używać eyelinera, aby Twoje oczy wyskoczyły?

logotyp do makijażu

Jak wyrównać oczy ołówkiem? Przede wszystkim, aby eyeliner bez problemu poradził sobie ze swoimi zadaniami, wybierz miękki, ale wytrzymały ołówek. Na przykład Urban Decay Glide-on 24/7 lub Giorgio Armani Smooth Silk Eye Pencil.

Taki ołówek nie uszkodzi delikatnej skóry śluzówki, a jednocześnie będzie idealnie przylegał do skóry powiek. Podzielimy się kilkoma sposobami wykorzystania eyelinera w makijażu, co przyda się szczególnie początkującym.

Tę metodę eyelinera można stosować na co dzień, jest to również bardzo ważny etap w makijażu ze strzałkami i wieczorowym wyglądzie.

Aby w ten sposób zarysować oczy, najpierw naostrz ołówek. Przeprowadź ołówek wzdłuż nasady rzęs na górnej powiece od wewnętrznego kącika do zewnętrznego. Staraj się najpierw nie mrugać, gdy ołówek jest przymocowany do górnej błony śluzowej, aby nie odciskał się na dole.

Barwienie linii między rzęsami ołówkiem od góry pozwala na optycznie pogrubienie rzęs, a spojrzenie na bardziej otwarte i jasne:

Kredka do oczu

Kredka do oczu

Kredka do oczu

Kredka do oczu

Aby wykonać naprawdę piękne, zgrabne strzały, przed rozpoczęciem makijażu należy ostro naostrzyć ołówek.

Pomaluj przestrzeń między rzęsami, jak w poprzednim akapicie, aby w przyszłości strzała okazała się bez „luk”. Następnie, patrząc prosto przed siebie w lustro, narysuj „ogony” strzałek i sprawdź ich symetrię.

Aby strzałka była skierowana, przyłóż ołówek do kącika oka i wykonaj gwałtowny ruch w kierunku skroni.

Kredka do oczu

Pomaluj kontur wzdłuż rzęs i połącz z „ogonem”. Aby kreska była jak najbardziej równomierna, w momencie rysowania delikatnie odciągnij palcem skórę powieki w zewnętrznym kąciku oka w kierunku skroni.

Kredka do oczu

Stopniowo pogrubiaj strzałkę od wewnętrznego kącika oka do zewnętrznego i pomaluj rzęsy czarnym tuszem do rzęs.

Kredka do oczu

Aby uzyskać jeszcze jaśniejszą wersję eyelinera, pomaluj błonę śluzową zarówno powyżej, jak i poniżej. Ale nie zostawiaj takiego makijażu oczu. Ten częsty błąd w makijażu jest żartobliwie nazywany „oko w szklance”. Taki niedokończony eyeliner wizualnie zmniejsza rozmiar oczu i sprawia, że ​​są one głęboko osadzone.

Kredka do oczu

Aby oczy były wyraziste, a jednocześnie nie zmniejszały ich rozmiaru, zakreśl oczy również wzdłuż konturu rzęs od góry i od dołu. Ta opcja obrysu jest już odpowiednia dla właścicieli dużych oczu bez dodatkowego cieniowania. Tutaj dowiesz się, jak dobierać pędzle do makijażu oczu.

READ
7 sposobów na 50 pięknych ust

Jeśli chcesz, aby Twoje oczy wyglądały na większe, przejdź do następnego kroku.

Kredka do oczu

Za pomocą małego pędzla beczkowego rozetrzyj ołówek wzdłuż wszystkich zewnętrznych krawędzi. Delikatna mgiełka sprawi, że obraz będzie bardziej delikatny. Pamiętaj, że trwałe ołówki mają zdolność trzymania, więc jeśli planujesz zblendować ołówek, wykonaj makijaż etapami. Narysuj linię wzdłuż rzęs, najpierw od góry, zblenduj, potem od dołu i znowu nie wahaj się zblendować.

Kredka do oczu

Aby ten wygląd był jeszcze bardziej stylowy, dodaj cienie ciemnobrązowe, musztardowe, fioletowe lub brązowe do cieniowania linii ołówka. Wpisz niewielką ilość cienia na pędzlu beczkowym i poruszaj się lekkimi ruchami wzdłuż krawędzi ołówka z piórami.

Kredka do oczu

Podkreśl wewnętrzny kącik oka błyszczącymi cieniami, grubo pomaluj rzęsy czarnym tuszem do rzęs.

Kredka do oczu

Jak zrobić eyeliner do różnych kształtów oczu?

  • Małe oczy

Małe oczy można wizualnie powiększyć za pomocą strzałki. „Kucyki” optycznie zwiększą długość oka. Ponadto opracuj linię oczodołu matowymi cieniami ciemniejszymi niż kolor skóry, dzięki czemu rozmiar oczu również się powiększy.

  • Duże, wydłużone oczy

W przypadku dużych oczu lepiej głaskać po okręgu, nie kierując strzały w stronę skroni. Pomaluj błony śluzowe i przestrzeń między rzęskami czarnym ołówkiem, jeśli chcesz, rozetrzyj trochę wzdłuż zewnętrznej krawędzi.

Przyciemnienie czarnym ołówkiem wzdłuż błony śluzowej, a także cienka strzałka narysowana w kierunku skroni pomoże zwęzić oczy. Aby oko nie było jeszcze bardziej okrągłe, nie rysuj szerokich strzał.

Aby wizualnie zaokrąglić takie oczy, poszerz eyeliner, a nad załamaniem górnej powieki pracuj ciemnymi, matowymi cieniami, nadając oczom bardziej zaokrąglony kształt.

  • Blisko osadzone oczy

Aby wizualnie zaaranżować blisko osadzone oczy, pociągnięcie lub strzałę zacznij nie od początku oka, ale od początku linii rzęs lub od środka oka. Dodatkowo przyciemnij róg cieniami, zblenduj w kierunku skroni.

  • Szeroko osadzone oczy

Nakreśl oczy, zaczynając kreskę od samego początku wewnętrznego kącika oka. Aby wizualnie nie „rozciągać” oczu jeszcze bardziej, narysuj bardziej wygiętą, a nie wydłużoną strzałę.

Jak rysować strzałki nie ołówkiem, ale cieniami krok po kroku? Ten film Ci pomoże.

Funkcje i tworzenie makijażu oczu za pomocą ołówka

Obecnie istnieje ogromna liczba różnych technik nakładania makijażu. Każda z nich jest na swój sposób piękna i wszechstronna. Dzisiaj rozważymy technikę ołówka, przeanalizujemy jej główne cechy.

READ
Oszałamiający makijaż dla głęboko osadzonych oczu: 20 przykładów zdjęć

Ogólny opis techniki ołówka

Podczas tworzenia tego makijażu, przed nałożeniem cieni i innych środków, kontury, strzałki i inne elementy są koniecznie nakładane ołówkiem kosmetycznym. Jednocześnie, w zależności od rodzaju makijażu, można stosować różne kolory, ale najczęściej przyjmuje się tradycyjną czarną wersję. Projekt wykonany za pomocą następujących kolorów wygląda pięknie i niecodziennie:

Najczęściej wszystkie linie są starannie cieniowane, co pozwala uczynić obraz bardziej miękkim i kobiecym. Małe ostre strzałki nie muszą być cieniowane.

Eyeliner, wykonany w jaśniejszych i jaśniejszych kolorach, optycznie powiększy oczy. Zanim przystąpisz do wykonania makijażu tą techniką, należy zwrócić szczególną uwagę na dobór odpowiedniego rysika. Nie powinien być zbyt miękki, w przeciwnym razie wszystkie linie będą rozmyte.

Model, który jest zbyt ostry, jest rzadko używany, pozwoli dokładnie narysować cienkie strzałki i linie konturowe. Przed nałożeniem należy również przygotować dwa pędzle: jeden będzie służył do cieniowania, a drugi do cieni.

Wybierając odpowiedni ołówek, należy wziąć pod uwagę kolor skóry i włosów. Tak więc dla właścicieli ciemnej skóry i włosów najlepszą opcją byłoby narzędzie w odcieniach fioletu, bzu, śliwki i oliwki, można również użyć klasycznej wersji brązowej lub czarnej.

Jeśli masz jasną skórę, powinieneś wybrać rysik w kolorze ciemnoszarym lub ciemnobrązowym. Podkreśli oczy, sprawi, że spojrzenie będzie jak najbardziej wyraziste. Kobietom, które mają zbyt bladą skórę, zaleca się powstrzymanie się od używania czarnych kolorów, ponieważ może to sprawić, że obraz będzie zbyt wulgarny.

Dla blondynki dobrym rozwiązaniem będą jasne srebrne, szare, niebieskie i różowe odcienie. Rudowłose dziewczyny powinny zbierać ołówki w odcieniach złota, brązu, zieleni lub brązu. Czasami używane są również jasne niebieskie odcienie.

Jak malować oczy?

Teraz przyjrzymy się niektórym z najpopularniejszych opcji makijażu krok po kroku stworzonych techniką ołówka.

zarys zarys

W takim przypadku przed nałożeniem cieni cały kontur oka jest starannie rysowany ołówkiem. W takim przypadku ton jest nakładany zarówno na górną, jak i dolną część. Najczęściej używa się do tego czarnego rysika. Jeśli planujesz zrobić piękny makijaż wieczorowy, możesz użyć próbek kolorów (niebieski, zielony, niebieski, biały, beżowy).

READ
6 najczęstszych błędów w makijażu i kształtowaniu brwi, których powinieneś unikać

Zarysowany kontur sprawi, że wygląd będzie jak najbardziej wyrazisty i odważny. Ta opcja nie jest zalecana dla dziewcząt o wąskich oczach, ponieważ może je dodatkowo zmniejszyć.

Strzałka

Ta opcja jest uważana za jedną z najczęstszych. Taki makijaż może wykonać każdy. W takim przypadku lepiej jest użyć drobno naostrzonego ołówka. Strzałki mogą być wykonane w różnych kolorach.

Aby wykonać zgrabne i równe strzały w tej technice, powinieneś spojrzeć bezpośrednio w lustro pod kątem prostym. Linia eyelinera jest przedłużona nieco dalej niż koniec oka. Następnie stopniowo zaczynają rysować tym samym ołówkiem grubość w górnej części.

Pamiętaj, że strzałki muszą znajdować się ściśle równolegle do dolnej powieki. Jeśli robisz lekki makijaż dzienny, najlepiej zastosować najcieńsze czarne strzałki.

W przypadku wersji wieczorowej możesz wykonać szerszy i bardziej kolorowy wzór.

Na ostatnim etapie gotowe strzały są lekko cieniowane miękkim pędzlem. Ta technika sprawi, że obraz będzie bardziej delikatny i piękny. Dodatkowo będzie można użyć linera, dzięki czemu wszystkie linie będą jak najbardziej wyraziste.

dymny lód

Aby stworzyć taki makijaż, musisz najpierw wybrać odpowiedni ołówek. Najlepszym rozwiązaniem byłby rysik w kolorze czarnym, ciemnozielonym, brązowym, szarym lub niebieskim. Wybrany środek nakłada się na całą ruchomą powiekę.

Następnie biorą obszerny pędzel, za pomocą którego wykonują cieniowanie. Trzeba to zrobić jak najstaranniej, ale szybko, aby kosmetyki nie miały czasu na „złapanie”. Lód Smokey, wykonany techniką ołówka, jest szczególnie trwały. Makijaż będzie wyglądał jak najbardziej interesująco i pięknie. Będzie to świetna opcja na wieczór.

“Pętla”

Aby wykonać ten makijaż, musisz wziąć ołówek kosmetyczny i narysować gładką kreskę wzdłuż zewnętrznej krawędzi oka. Następnie jego górna część jest lekko zacieniona w kierunku ogona brwi.

Podczas nakładania narysuj wyraźny wzór w postaci pętelki, nie powinien mieć na niego wpływu pędzel podczas cieniowania. Ta opcja jest często wykonywana w klasycznych czarnych kolorach, ale czasami używa się fioletu, niebieskiego, zielonego lub białego.

“Narożnik”

Ta opcja jest bardzo podobna do poprzedniej. Jedyną różnicą będzie to, że „róg” nie oznacza gładkich linii, po nałożeniu należy natychmiast przyciemnić kącik oka cieniowaniem, a następnie wszystko to jest dobrze zacienione obszernym pędzlem.

READ
Trendy w modzie w makijażu jesień-zima 2023: 30 stylowych opcji

W każdym razie przed stopniowym nakładaniem farby na powieki należy nałożyć specjalną bazę, która pozwoli kosmetykowi utrzymać się jak najdłużej i nie będzie się rolować w ciągu dnia. Jeśli nie masz takiego narzędzia, możesz nałożyć na nie cienką warstwę podkładu lub podkładu.

Po pracy z ołówkiem obraz można uzupełnić za pomocą cieni o różnych kolorach. Lepiej też pomalować rzęsy tuszem do rzęs, aby dodać im objętości lub wydłużyć. Szczególną uwagę zwraca się na brwi, należy im nadać odpowiedni kształt, skorygować specjalnym żelem do brwi lub prostym ołówkiem kosmetycznym.

Prawie każda kobieta może nauczyć się dowolnej z wymienionych opcji tworzenia makijażu.

Za pomocą białego ołówka

Ciekawie prezentuje się makijaż, wykonany w technice za pomocą białego ołówka. W takim przypadku produkt można nakładać tylko na dolną powiekę, wszystko to jest lekko wygaszone pędzlem. Możesz nakładać go na błonę śluzową od dołu. Ta technika pozwala wizualnie zmienić kształt oczu. Ponadto staną się nieco większe.

A także często cienkie i zgrabne strzałki rysuje się białym ołówkiem. Wszystko to można uzupełnić srebrnymi lub szarymi cieniami. Czasami czarne małe strzałki są wstępnie narysowane na górnej powiece, a następnie uzupełnione cienkim białym paskiem, cienie w ogóle nie są używane. Rezultatem jest niezwykły i zwięzły obraz, który może stworzyć nawet początkujący.

Piękne przykłady

  • Dobrą opcją byłby taki makijaż, wykonany z jasną „pętlą” w bogatej czerni. Jednocześnie jej ogon można lekko uzupełnić ołówkiem lub odcieniami fioletu. Jednocześnie na resztę ruchomej powieki nakładane są jasne cienie – mogą pojawić się beżowe, jasnobrązowe, białe, jasnoszare kompozycje. Na koniec rzęsy są również podmalowane klasycznym czarnym tuszem, wymodelowane brwi.

  • A ten makijaż, ozdobiony czarnymi strzałkami, również będzie wyglądał pięknie. Dolne powieki są wyłożone ołówkiem. Wszystko to jest dobrze zacienione. Powieki można również pomalować matowymi odcieniami brązu, beżu lub złota. Całość dopełnia wydłużający tusz do rzęs lub tusz do rzęs, który nada rzęsom objętość. Ta wieczorowa opcja może być odpowiednia na różne specjalne okazje.

  • Często dziewczęta nakładają cienkie czarne strzałki ostrym ołówkiem. Nie można ich jednak cieniować pędzlem. Na ruchome części powiek nakładane są jasnozłote lub srebrzyste cienie, natomiast lepiej nieco przyciemnić obszar zewnętrznych kącików oczu, w tym celu stosuje się cienie w kolorze czarnym lub ciemnoszarym, powinny być trochę zacienione. Na koniec trzeba pomalować rzęsy klasycznym czarnym tuszem i wymodelować brwi.
READ
Zostań asem! 10 życiowych hacków na perfekcyjny eyeliner

Możesz dowiedzieć się więcej o makijażu ołówkowym, oglądając poniższy film.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: