Jak uzyskać „lustrzaną” skórę: porady koreańskiego blogera

Jak uzyskać lustrzaną gładkość włosów? Samoprostujące włosy

Ostatnio proste włosy stały się jeden z głównych trendów sezonu. Dlatego dziś wiele dziewcząt zabiega o wizerunek piękności inspirowanej modą, reklamą i mediami, która swymi lśniącymi jak lustro włosami urzeka każdego z ekranu telewizora czy okładki błyszczącego magazynu. Popyt tworzy podaż, dlatego dziś eksperci wymyślili wiele sposobów i sposobów na prostowanie włosów.

Możesz prostować włosy zarówno w salonie kosmetycznym, jak i samodzielnie w domu. Efekt prostowania włosów w salonie kosmetycznym utrzymuje się co najmniej miesiąc, aw domu zabieg przeprowadza się tylko przez jeden dzień. Aby uzyskać lustrzaną, gładką powierzchnię włosów, możesz skorzystać z usług profesjonalnego mistrza i przeprowadzić trwałe prostowanie włosów, które w istocie jest trwałą ondulacją, tylko z odwrotnym efektem.

w trwałe prostowanie włosów mistrz nakłada na włosy kompozycję chemiczną, która pozostawia włosy proste, aż odrosną. Wybór metody prostowania włosów w salonie zależy od tego, jak długo potrzebujesz prostej fryzury. Jeśli nie masz pewności, że szybko nie zmęczysz się gładką fryzurą, lepiej nałożyć na włosy bardziej miękką kompozycję. W końcu każda „chemia” poważnie uszkadza strukturę włosów, a im niższe stężenie chemikaliów, tym mniej włosów na nie cierpi.

Niewątpliwie prostowanie włosów w salonie kosmetycznym pozwala dłużej cieszyć się gładką powierzchnią włosów, a włosy po zabiegu w salonie wyglądają na zdrowsze i bardziej błyszczące. Ale nie wszystkie dziewczyny mają wystarczająco dużo wolnego czasu i pieniędzy, aby wyprostować włosy u profesjonalnego mistrza. W takim przypadku możesz samodzielnie wyprostować włosy w domu, używając specjalnego urządzenia do zabiegu – produktów do prasowania i stylizacji. Wszystkie narzędzia do stylizacji na gorąco wysuszają włosy i niszczą ich strukturę.

prostowanie włosów

Mając to na uwadze przy wyborze prasowanie w przypadku włosów preferowane są modele prostowników z płytkami ceramicznymi. W przeciwieństwie do modeli z metalowymi płytkami szybciej prostują włosy i sprawiają, że zabieg jest łagodniejszy dla zdrowia włosów. Profesjonalne prostownice do włosów potrafią nagrzewać się powyżej 200 stopni, do użytku domowego wcale nie trzeba kupować tak mocnych modeli.

Wystarcza na niezależność prostowanie włosów ustaw tryb ogrzewania na 120 stopni. Jeśli twoje włosy są cienkie i miękkie, nie powinieneś podgrzewać żelazka powyżej 70-90 stopni. Podczas prostowania włosów bardzo ważne jest, aby mieć pod ręką produkty do stylizacji, które pomogą ochronić włosy przed działaniem wysokich temperatur i odbudują ich strukturę. Są to żele, musy, olejki, spraye, mleczka do ochrony termicznej. Zatrzymują wilgoć wewnątrz pasm włosów, utrzymując je w zdrowiu.

READ
7 life hacków od ekstraklasy wizażystów

Zabieg prostowania włosów przeprowadza się w następującej kolejności:
1. Dokładnie umyj волосы za pomocą odpowiedniego szamponu i wysusz je w naturalny sposób. Nieumyte włosy są trudne do ułożenia, a suszenie za pomocą suszarki niszczy ich strukturę. Niepożądane jest prostowanie mokrych i wilgotnych włosów, aby uniknąć łamliwości i rozdwajania się końcówek.

prostowanie włosów

2. Wysuszyć i wyczyścić волосы zastosuj środek termoochronny. Jeśli masz miękkie i lekko falujące włosy, wystarczy jeden środek termoochronny. W przypadku niesfornych i szorstkich włosów termoochronnik należy nakładać dwukrotnie: pierwszy raz zaraz po umyciu, drugi raz po wysuszeniu. Formuła aktywnej ochrony musów, sprayów i balsamów zaczyna działać dopiero po wystawieniu na działanie wysokich temperatur. Wybieraj produkty ochronne zawierające proteiny, witaminy i ekstrakty roślinne. Skuteczniej wyprostują włosy i uzyskają lustrzaną gładkość.

3. Rozpoczęcie procedury prostowania волос, włącz żelazko do pożądanego trybu ogrzewania i usuń główną część włosów w kok, zabezpieczając je spinkami do włosów lub spinką do włosów. Gdy prostownica jest gotowa do użycia, rozpleć jeden pasmo włosów i chwyć je szczypcami od nasady, przesuwając się gładko aż po same końce. Rozmiar pasma musi odpowiadać szerokości powierzchni roboczej płyty prasującej. Im cieńsze pasmo, tym skuteczniejsza procedura prostowania.

zatrzymywać się przez długi czas jeden miejsce, w którym nie następuje prostowanie, wystarczy jedno płynne przejście przez pasmo szczypcami. Musisz przesuwać żelazko po włosach tylko od góry do dołu, a nie odwrotnie. Ruchy wsteczne prowadzą do silnego zniszczenia struktury włosa. Naprzemiennie wypuszczaj kosmyki włosów spod spinki i wykonuj z nimi te same czynności, co przy pierwszym kosmyku.

4. Po procedura prostowanie wszystkich włosów się skończyło, przeczesz włosy i utrwal efekt lakierem lub pianką.
Popularna aprobata: „Piękno wymaga poświęcenia”, bardzo trafnie oddaje istotę zabiegu prostowania włosów. Przy każdej metodzie prostowania włosów za pragnienie, aby wyglądać modnie i mieć gładkie jak lustro włosy, zapłacimy uszkodzenie struktury włosów spowodowane działaniem wysokich temperatur lub środków chemicznych. Aby zmniejszyć negatywny wpływ procedury prostowania, nie używaj prostownicy częściej niż dwa razy w tygodniu. Nie zalecamy prostowania włosów rozjaśnianych i farbowanych bez specjalnej potrzeby. Jeśli nie możesz obejść się bez prasowania, nie zapomnij częściej rozpieszczać włosów odżywczymi maskami, masażami, olejkami i wywarami ziołowymi.

READ
12 typowych błędów eyelinera

– Wróć do spisu treści sekcji „Dermatologia”

Informacje na stronie podlegają konsultacjom lekarza prowadzącego i nie zastępują konsultacji bezpośredniej z nim.
Zobacz umowę użytkownika, aby uzyskać więcej informacji.

logotyp do makijażu

Istnieje kilka sposobów na stworzenie lustrzanego manicure w domu: użyj lakieru z efektem holograficznym, sypkiego brokatu, flash tatuaży i wcierania. Szczegółowo omawiamy każdą z metod – i oferujemy instrukcje krok po kroku i zdjęcia.

złoty manicure

Ewentualne pokrycie powinno zaczynać się od manicure. Obejrzyj nasz film instruktażowy, który postawi wszystko na swoim miejscu.

Manicure lustrzany z polerowaniem hybrydowym i wcieraniem

Lustrzane lakierowanie na paznokciach, tworzone za pomocą wcierania (błyszczący puder o różnych odcieniach i gęstości) to wciąż jeden z najmodniejszych trendów w manicure. W sezonie jesień-zima 2022-2023 „chromowane” paznokcie wybrały np. stylistki Mulberry (więcej o innych trendach tego sezonu pisaliśmy tutaj).

Jeśli chcesz stworzyć manicure lustrzany za pomocą pocierania, będziesz potrzebować lakieru hybrydowego i wszystkiego, czego potrzebujesz, aby go nim pokryć. Jaka powinna być kolejność działań?

  • Jeśli stara powłoka żelowa pozostaje na paznokciach, należy ją usunąć. Ci, którzy nie mają czasu na pójście do salonu, mogą to zrobić w domu. Pamiętaj jednak: aby usunąć powłokę bez uszkodzenia płytki paznokcia, będziesz potrzebować co najmniej godziny.
  • Najpierw usuń lakier hybrydowy z jednej ręki, a potem z drugiej. Aby to zrobić, będziesz potrzebować folii, specjalnych silikonowych nakładek do usuwania lakieru żelowego, płatków kosmetycznych i zmywacza do żelu (zamiast tego możesz użyć dowolnego zmywacza do paznokci na bazie acetonu).

Owiń palce folią i przytrzymaj w tym stanie przez co najmniej 25 minut. Kiedy stary lakier hybrydowy „zostanie w tyle”, usuń go za pomocą popychacza lub pomarańczowego patyczka. Aby nie uszkodzić płytki paznokcia, pracuj ostrożnie, nie dociskając mocno.

Zrób manicure i odtłuść paznokcie. Nałóż bazę lakieru hybrydowego i susz pod lampą UV przez dwie minuty.

nakładanie podkładu

nakładanie podkładu

Nałóż na paznokcie dwie warstwy bordowego lub bordowego lakieru hybrydowego (możesz użyć lakieru długotrwałego Essie Gel Couture w odcieniu 370 Hooked) – jest modny tej jesieni. Każdą warstwę suszyć pod lampą UV przez dwie minuty.

nakładanie pierwszej warstwy

nakładanie czerwonego lakieru

W dwóch warstwach na wszystkie paznokcie nałożyć top bez warstwy klejącej – każdy z nich suszyć pod lampą UV przez dwie minuty.

READ
Technika aplikacji podkładu: 6 prostych kroków do perfekcyjnego makijażu

nakładanie drugiej warstwy lakieru

czerwone paznokcie

Wyjmij paznokcie spod lampy i gdy są gorące, natychmiast wetrzyj – użyj do tego gąbki do cieni.

tarcie

czerwony manicure z wcieraniem

Im gorętsza jest płytka paznokcia, tym jaśniejsze i bogatsze będzie pocieranie. Na jasnym tle będzie przypominać perły, na ciemnym – kosmiczne niebo.

gotowy manicure

Lustrzany manicure z metalicznym lakierem

Aby uzyskać efekt zbliżony do lustra, możesz użyć lakieru z metalicznym połyskiem. Na przykład w palecie Essie prezentowany jest w czterech odcieniach. Jak je zastosować?

Nałóż dwie lub trzy warstwy lakieru z efektem metalicznym. Zwykle takie narzędzie wymaga szczególnej ostrożności podczas nakładania, staraj się rozprowadzić je w jednym kierunku, aby uzyskać idealnie gładką powierzchnię.

złoty lakier

różowy metalik

manicure do manicure

ciemny manicure

srebrny manicure

złoty lakier

różowy metalik

manicure do manicure

ciemny manicure

srebrny manicure

Manicure lustrzany z sypkim brokatem

Inną opcją na lustrzane wykończenie paznokci jest użycie brokatu sypkiego (w palecie Face & Body Glitter od NYX Professional Makeup jest kilkanaście odcieni). Postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku.

Nałóż bazę w jednej warstwie. Zanim wyschnie, nałóż warstwę brokatu na wierzch za pomocą pędzla lub gąbki do cieni.

Nadmiar pigmentu wokół płytki paznokcia usuń wacikiem zamoczonym w zmywaczu do paznokci.

Manicure lustrzany: jak to zrobić? zdjęcie 18765

luźny manicure z brokatem

delikatne odcienie lakieru

niebieski manicure

blady różowy manicure

Manicure lustrzany: jak to zrobić? podgląd 18765

luźny manicure z brokatem

delikatne odcienie lakieru

niebieski manicure

blady różowy manicure

Lustrzany manicure z tatuażami flash

Tymczasowe tatuaże na paznokciach są prawdopodobnie jednym z najłatwiejszych sposobów na lustrzany manicure. Spróbujmy ponownie!

Nałóż bazę w jednej warstwie, a kolor w dwóch warstwach. Pozwól każdej warstwie całkowicie wyschnąć.

Odklej tymczasową naklejkę z plastikowej podstawy, zaczynając od krawędzi, a następnie przyklej drugą stronę do paznokcia.

Przejdź po tatuażu mokrą gąbką lub mokrym pędzelkiem do makijażu – wkrótce papierowa część „odsunie się” od niego.

Delikatnie wygładź krawędzie tatuażu flash za pomocą pędzla do makijażu. A potem z jej pomocą, jeśli to konieczne, usuń nadmiar wzoru wzdłuż krawędzi paznokcia zmywaczem do paznokci.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: