Jak usunąć tłuszcz z najbardziej problematycznych miejsc – 5 ćwiczeń, które działają

Niemal każda osoba, która weszła na wojenną ścieżkę z nadwagą, borykała się z problemem „upartych” tłuszczów zlokalizowanych w określonym obszarze ciała. Nie boją się intensywnych izolowanych obciążeń i ostrych ograniczeń żywieniowych. Stawiają poważny opór i nie poddają się żadnym sztuczkom. Problem dodatkowo komplikuje powszechny mit, który mówi, że nie ma miejscowego spalania tłuszczu. Czy to naprawdę? Czy naprawdę nie ma sposobu na naprawienie problematycznych obszarów?

Istota problemu

Istota problemu

Utrata wagi w problematycznych obszarach to gorący temat. Do tej pory toczą się spory między naukowcami a osobami aktywnie uprawiającymi sport. Ktoś z przekonaniem twierdzi, że miejscowe spalanie tłuszczu nie istnieje, a ktoś zapewnia, że ​​jest inaczej, podając jako przykład systemy treningowe opracowane przez zachodnich ekspertów oraz badania naukowe potwierdzone licznymi eksperymentami z udziałem respondentów.

W rzeczywistości istota problemu tkwi w niezrozumieniu procesu spalania tłuszczu i braku odpowiedniego podejścia do jego rozwiązania. Dążąc do osiągnięcia idealnych parametrów, wielu ucieka się do rygorystycznych diet i ekstremalnych treningów, które z kolei nie dają pożądanych rezultatów, a raczej pogarszają sytuację, przyczyniając się do spowolnienia metabolizmu, utraty siły fizycznej, zmęczenia i złego stanu zdrowia.

Aby trening przyczynił się do korekcji problematycznych obszarów, ważne jest, aby wziąć pod uwagę proces spalania tłuszczu od wewnątrz, dzieląc każdy etap na „półki”. Konieczne jest zrozumienie, jaką funkcję pełnią tłuszcze, jakie czynniki przyczyniają się do ich gromadzenia i spalania, a wreszcie, jakie niuanse należy wziąć pod uwagę podczas treningu.

Proces spalania tłuszczu

Proces spalania tłuszczu

Tłuszcz jest uważany za najważniejszy składnik naszego organizmu. To nie tylko źródło energii! Jest nieodłącznym elementem syntezy hormonów i tworzenia błon komórkowych, ponadto tłuszcz odpowiada za elastyczność naczyń krwionośnych i rezerwy wody w organizmie. Tak, to podstępne, ale nie jest to zło, które trzeba wykorzenić. Jak mówią: diabeł nie jest taki straszny, jak go malują. Raczej jego nadmiar jest okropny i prowadzi do wielu problemów.

Niestety tłuszcz rozkłada się nierównomiernie w organizmie, w większym stopniu gromadzi się na brzuchu, pośladkach i udach. Ten aspekt wynika z faktu, że niektóre obszary ludzkiego ciała wyposażone są w dużą liczbę receptorów, które przyczyniają się do gromadzenia się tłuszczu. Regularne ćwiczenia połączone z prawidłowym odżywianiem prowadzą z kolei do braku energii, co zmusza organizm do wykorzystania zapasów tłuszczu.

Próbując wydobyć tłuszcz z komórek, ludzki mózg daje potężny sygnał, który prowadzi do uwolnienia szokowej dawki hormonów. To oni przyczyniają się do ekstrakcji zawartości komórek tłuszczowych i ich transportu do mięśni. Tam czeka na „odwet”. Zasada jest jasna. Ale dlaczego przy intensywnym obciążeniu pewnej części ciała proces odchudzania zachodzi w całym ciele, a nie tylko w obszarze problemowym? Jest odpowiedź na wszystko: krew krąży w przybliżeniu równomiernie w całym ciele, a tłuszcz jest spalany stosunkowo równomiernie.

Wiele osób, które kiedykolwiek zmagały się z dodatkowymi kilogramami, zauważyło, że przy załamaniu i długim braku aktywności fizycznej tłuszcz w mgnieniu oka wraca na swoje miejsce, a czasem zwiększa się o 1,5-2 razy. Czemu? Faktem jest, że komórki tłuszczowe nawet po wydobyciu zawartości pozostają w tym samym miejscu, nie są odpowiednio niszczone i uszkadzane, jeśli zaniedbane jest prawidłowe odżywianie, są ponownie wypełniane.

READ
Jak pozbyć się nadmiaru tłuszczu z brzucha: 7 prostych i skutecznych sposobów

Jakie hormony wpływają na utratę wagi?

Jakie hormony wpływają na utratę wagi?

Wśród hormonów, które przyczyniają się do utraty masy tłuszczowej, należy wymienić glukagon, adrenalinę, kortyzol itp. Ich produkcja leży w przysadce mózgowej i gruczołach dokrewnych. Znajdujące się we krwi hormony o działaniu lipotycznym działają na receptory komórek tłuszczowych, w wyniku czego po rozbiciu uwalniane są wolne kwasy tłuszczowe i gliceryna. Substancje te trafiają do komórek mięśniowych, gdzie ulegają utlenieniu i wraz z energią są uwalniane z organizmu człowieka.

Wynika z tego, że hormony lipotyczne mają bezpośredni wpływ na proces spalania tkanki tłuszczowej podczas intensywnego treningu. A żeby uformowały się w dużych ilościach i pozwoliły na korektę problematycznego obszaru, ćwiczenia muszą być stresujące, czyli przed pojawieniem się gorąca i uczucia pieczenia w mięśniach. Te z pozoru nie do końca przyjemne doznania prowadzą do aktywacji współczulnego układu nerwowego, który przyczynia się do aktywnej produkcji hormonów, które uwolnione do krwi wpływają na obciążone mięśnie oraz działają stymulująco na spalanie tkanki tłuszczowej w określonej okolicy.

Jakie ćwiczenia uruchamiają obszary problemowe ze spalaniem tłuszczu?

Niestety treningi oparte na ćwiczeniach zaprojektowanych do pracy na określonej grupie mięśniowej nie są wystarczająco efektywne i intensywne. Nie są w stanie odpowiednio aktywować zwiększonej produkcji hormonów, proces eliminacji „uporczywych” tłuszczów nie rozpoczyna się lub przebiega w wolnym tempie. Aby pobudzić współczulny układ nerwowy i uwolnić hormony o działaniu lipotycznym, konieczne jest wykonanie serii ćwiczeń statycznych bez rozluźniania mięśni przez ponad 30 sekund, najlepiej 40 sekund.

Wśród ćwiczeń statycznych mających na celu rozbudzenie współczulnego układu nerwowego należy wymienić przysiady. Zaleca się wykonywanie ich z dużą częstotliwością i najmniejszą amplitudą. Przysiady obciążają mięśnie podtrzymujące i nie pozwalają im się zrelaksować. Najważniejsze to prawidłowo ćwiczyć! Konieczne jest rozstawienie stóp na szerokość barków, ręce za głową, opuszczenie się do pozycji półprzysiadu, obserwując swoją postawę, a następnie wyprostować się, ale nie do końca, aby mięśnie były w ciągłym napięciu.

Podobny efekt daje ćwiczenie polegające na wykrokach z hantlami. Jego zasada jest dość prosta. Stopy należy rozstawić na szerokość barków lub nieco szerzej, wyprostować plecy, spojrzeć przed siebie i unieść hantle do poziomu obręczy barkowej, ustawiając sprzęt sportowy równolegle do siebie. Następnie należy wykonać przysiad bez zmiany ułożenia rąk z hantlami i robienia wdechu, następnie podnoszenie z podniesionymi hantlami, starając się wykorzystać mięśnie naramienne i wydychając powietrze. Ruchy podczas ćwiczenia powinny być wybuchowe, nie zaleca się pozostawania w punktach górnych i dolnych, w przeciwnym razie nie zostanie osiągnięta aktywacja współczulnego układu nerwowego.

Podczas wykonywania ćwiczenia z wyrzutem hantli ważne jest, aby jednocześnie angażować barki i biodra. Zwiększy to intensywność treningu. Brak dobrze skoordynowanej pracy zapowiada utratę korzyści, a nawet urazy.

Ćwiczenia w skokach również przyczyniają się do rozbudzenia współczulnego układu nerwowego. Mają one na celu maksymalny skurcz mięśni i duże obciążenie w jak najkrótszym czasie. Ponadto ćwiczenia w skokach rozwijają wytrzymałość. To prawda, że ​​uXNUMXbuXNUMXbzaleca się wykonywanie ich tylko po rozgrzewce i tylko dla osób wyszkolonych, ponieważ są one traumatyczne dla mięśni. Najprostsze ćwiczenie z wyskokiem obejmuje stanie prosto, ze stopami rozstawionymi na szerokość barków, następnie przysiad z dłońmi przed sobą na podłodze, cofnięcie nóg (to znaczy położenie się), następnie powrót do przysiadu i podniesienie z ramiona do góry.

READ
10 skutecznych nawyków, które pozwolą Ci szybko pozbyć się zbędnych kilogramów

Praca nad wybraną częścią ciała

Po wykonaniu ćwiczeń mających na celu rozbudzenie współczulnego układu nerwowego należy sięgnąć do wypracowania określonej strefy. Na przykład, aby wyeliminować „uparty” tłuszcz z brzucha, skuteczne są skręcanie z jednoczesnym uniesieniem miednicy, skręcanie ukośne, odwodzenie nóg na boki z pozycji leżącej i podnoszenie nóg z pozycji podparcia. Aby zwalczyć nadwagę w pośladkach i udach, skuteczne jest podnoszenie piłki stopami, wypady w bok i przysiady z hantlami. Ćwiczenia należy wykonywać do odczucia ciepła i pieczenia w mięśniach, czyli przez co najmniej 30-40 sekund 20-30 powtórzeń.

Oprócz treningu, w tym ćwiczeń do ćwiczeń określonych partii ciała, ważne jest dostosowanie diety na korzyść zbilansowanej diety, regularne wizyty w saunie lub kąpieli (jeśli nie ma przeciwwskazań), masaże w celu zminimalizowania bólu i stymulują metabolizm. Te działania, w połączeniu z intensywnym treningiem, pozwalają na osiągnięcie wyraźnych rezultatów w krótszym czasie.

Tigran Stepanyan, lekkoatleta, trener fitness, 5 dan w karate Shotokan, międzynarodowy mistrz sportu, wicemistrz świata, prezydent Federacji Shotokan w Armenii

Proces spalania tłuszczu zależy od hormonów lipotycznych – adrenaliny, kortyzolu, hormonu wzrostu itp. Odpowiadają one za rozkład lipidów do glicerolu i wolnych kwasów tłuszczowych. Natomiast stres uważany jest za prowokatora uwalniania hormonów spalających tłuszcz.

Dla naszego organizmu stres to intensywny trening, któremu towarzyszy fizyczne przeciążenie. Koktajl stresowy zmusza organizm do poszukiwania przystosowania się do powstałej skrajności, przystosowania się do nowych warunków, mobilizacji zasobów energetycznych w celu zapewnienia aktywności mięśni (w tym tłuszczu) oraz gotowości do rozpoczęcia procesów regeneracyjnych.

Twoim zadaniem jest wstrząśnięcie stresem poprzez ćwiczenia, które powodują wydzielanie hormonów. Mogą to być wypady, przysiady i pompki, obejmujące co najmniej 20 powtórzeń. Ale to nie wszystko! Powinieneś trenować co najmniej godzinę, ponieważ proces rozkładu tłuszczów następuje dopiero po pół godzinie intensywnych ćwiczeń, początkowo spożywane są węglowodany.

Powiedz nam, gdzie zgromadziłeś nadmiar tłuszczu, a my powiemy Ci, jakie masz problemy zdrowotne! Pięć obszarów problemowych dla kobiet i pięć ćwiczeń, które pomogą Ci sobie z nimi poradzić.

Tłuszcz spalamy według zasad: TOP 5 ćwiczeń, które pomogą pozbyć się 5 problematycznych obszarów

Wiele kobiet boryka się z problemem nadwagi i szuka skutecznych sposobów radzenia sobie z nim, ale niewiele osób wie, że lokalizacja tkanki tłuszczowej może służyć do oceny stanu zdrowia. A jeśli chcesz schudnąć, to ważne jest, aby zrozumieć, dlaczego w niektórych obszarach ciała gromadzi się tłuszcz.

Obszary problemowe i utrata wagi

Jeśli po bokach utworzyły się fałdy tłuszczu, musisz sprawdzić tarczycę. Hormony tarczycy przyczyniają się do odkładania się tłuszczu w tej okolicy, a sama zbilansowana dieta nie wystarczy, aby rozwiązać problem. Aby nie dopuścić do pogorszenia sytuacji, należy wykluczyć możliwość przenikania metali ciężkich do organizmu. Występują głównie w nieoczyszczonej wodzie, a także wchodzą w skład pasty do zębów. Ale jeśli te metale są już w ciele, musisz się ich pilnie pozbyć.

Żołądek

Prawdopodobnie często spotykałeś ludzi o szczupłej sylwetce, ale z dużym brzuchem. Oznacza to, że dana osoba jest w stanie stresu od dłuższego czasu, ponieważ ciągłe podniecenie i niepokój powodują gromadzenie się tłuszczu w okolicy brzucha. Dlatego przed podjęciem działań w celu zwalczania dodatkowych kilogramów należy poprawić funkcjonowanie układu nerwowego. Konieczne może być nie tylko przyjęcie środków uspokajających, ale także konsultacja ze specjalistą.

READ
Dietetyk odkrył sekret idealnej sylwetki: 24 zasady, dzięki którym staniesz się top modelką

Tłuszcz spalamy według zasad: TOP 5 ćwiczeń, które pomogą pozbyć się 5 problematycznych obszarów

Wiele osób ma dodatkowe kilogramy na biodrach, wygląda to nieatrakcyjnie i trudno takim osobom dobrać odpowiednie ubrania, nie mówiąc już o bieliźnie. Biodra powiększają się zwykle z powodu nadmiernego spożycia słodkich i skrobiowych pokarmów bogatych w węglowodany. Z powodu tego odżywiania organizm zaczyna intensywnie wytwarzać insulinę. Możesz rozwiązać problem całkowicie eliminując węglowodany z diety. Lepiej zastąpić biały chleb płatkami zbożowymi, a słodycze miodem i owocami.

Kolana

Niektórzy nie przywiązują dużej wagi do grubszych kolan i wolą ukrywać mankamenty sylwetki pod spodniami, choć odczuwają pewien wewnętrzny dyskomfort. Tłuszcz gromadzi się w tych obszarach, jeśli dana osoba spożywa dużo słonych lub odwrotnie słodkich potraw. Przy takim odżywianiu zwiększa się ilość płynu w okolicy kolana. Aby rozwiązać problem, musisz zminimalizować spożycie słonych i słodkich potraw, a także zorganizować dni rozładunku raz w tygodniu.

Skrzynia

Kondycja gruczołów piersiowych zależy bezpośrednio od hormonów, a jeśli w tym miejscu gromadzi się tłuszcz, oznacza to, że w organizmie występuje nadmiar estrogenu. Wzrost poziomu tego hormonu może wystąpić z dwóch powodów:

  • podczas używania niektórych pokarmów, które wywołują wzrost estrogenu lub poprzez pozyskiwanie tego hormonu ze środowiska zewnętrznego;
  • kiedy organizm sam wytwarza duże ilości tego hormonu.

W każdym przypadku ważna jest terminowa konsultacja z profesjonalistą, który może wybrać optymalne leczenie. Co zaskakujące, nadmiar estrogenu można wytłumaczyć logicznie. Organizm człowieka każdego dnia narażony jest na działanie szkodliwych związków – pestycydów, herbicydów i hormonów wzrostu zawartych w pożywieniu. Ponadto ludzie prawie codziennie używają kosmetyków, środków czystości, plastikowych przyborów i innych rzeczy zawierających chemikalia podobne do estrogenów.

Wszystko to prowadzi do gromadzenia dodatkowych kilogramów i aktywnej produkcji hormonu z komórek tłuszczowych.
Sztuczne hormony stosowane w terapii hormonalnej mogą również zwiększać ilość estrogenu w organizmie, a zwłaszcza wzrost jego poziomu prowokuje nadużywanie napojów alkoholowych, przyjmowanie niektórych leków, choroby serca i naczyń, cukrzycę, nadciśnienie i chroniczny stres.

A najgorsze w tej sytuacji jest to, że tłuszcz może gromadzić się nie tylko na zewnątrz, ale także głęboko w środku. A to ma szczególnie negatywny wpływ na zdrowie, ponieważ wewnętrzny tłuszcz zaburza procesy metaboliczne, wywiera nacisk na narządy, psuje postawę i prowadzi do pogorszenia ogólnego stanu organizmu. W tym przypadku sylwetka jest zaokrąglona, ​​uXNUMXbuXNUMXbpowiększa się nie tylko klatka piersiowa, ale także brzuch, biodra i inne części ciała. Sytuację można poprawić tylko poprzez umiarkowane i długotrwałe obciążenia kardio.

Wróćmy do zewnętrznego tłuszczu, który znajduje się między skórą a mięśniami. Pojawia się z powodu niedożywienia i braku aktywności fizycznej. Najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się go jest spożywanie mniejszej ilości kalorii i regularne ćwiczenia. Należy jednak pamiętać, że organizm nie będzie w stanie spalić więcej niż 700 g tłuszczu dziennie, dlatego wymagane są regularne, ale umiarkowane ćwiczenia, a także zbilansowana dieta (należy spożywać więcej pokarmów zawierających witaminy A i D).
Ważne jest, aby zrozumieć, że nie możesz wyczerpać się ciągłym treningiem i postem, ponieważ w tym przypadku komórki tłuszczowe po prostu zmniejszą się na chwilę, ale nigdzie nie znikną. Jeśli chcesz schudnąć, musisz zmienić styl życia i sposób myślenia, inaczej waga szybko wróci na swoje miejsce.

READ
17 przydatnych zasad prawidłowego odchudzania, dzięki którym staniesz się top modelką

Jak prawidłowo schudnąć

Jeśli nie zawsze o siebie dbasz, to Twoje życie może zamienić się w wyczerpującą grę, w której zimą schudniesz, a latem przytyjesz kilka kilogramów w ciągu tygodnia. Tak więc, aby rozpocząć proces odchudzania, musisz:

  • uprawiać gimnastykę. Wiele osób woli „wyłapać” stres. Samo ciało dokonuje tego wyboru, ponieważ trawienie pokarmu i doświadczenia psychologiczne pochłaniają dużo energii, a gdy się przejadamy, uspokajamy się na poziomie podświadomości. Ponadto w stresie organizm potrzebuje więcej tłuszczu, więc ludzie chcą jeść smażone ziemniaki lub soczysty stek. Aby nie przejadać się, ważne jest, aby spróbować się uspokoić, a ćwiczenia gimnastyczne w tym pomogą. Dobre rezultaty można osiągnąć dzięki jodze. Możesz również zająć się robieniem na drutach lub haftem. Ważne jest, aby znaleźć etui, które pomoże ci znaleźć spokój ducha;
  • naucz się odróżniać głód od apetytu. Najlepszym sposobem jest jedzenie tylko wtedy, gdy jesteś naprawdę głodny, ale oczywiście nie popadaj w skrajności i celowo nie jedz przez cały dzień. Możesz skorzystać z następującego schematu: zjeść śniadanie, po kilku godzinach małą przekąskę, potem zjeść solidnie obiad i na koniec zjeść kolację. Jeśli nie możesz zapanować nad apetytem i długo czekasz do obiadu lub kolacji, możesz wypić filiżankę zielonej herbaty z miodem, wypełni to Twój żołądek i nieco zmniejszy uczucie głodu;
  • zmienić swoje podejście do odżywiania. W przypadku utraty wagi ważne jest nie tylko ograniczenie spożycia tłustych potraw, ale także świadomość wartości spożywanych pokarmów. Warto zwrócić na to szczególną uwagę, na razie podkreślamy tylko, że nie warto wzbogacać diety o produkty niskotłuszczowe, gdyż większość z nich zawiera puste węglowodany, a to może przyspieszyć przyrost masy ciała;
  • staraj się nie szkodzić zdrowiu. Proces odchudzania jest długi i niełatwy, więc nie powinieneś mieć nadziei, że jeśli odmówisz jedzenia przez tydzień, będziesz w stanie szybko nabrać formy. Więc tylko zaszkodzisz swojemu zdrowiu. W rzeczywistości organizm ludzki w najlepszym razie w ciągu 7 dni może pozbyć się 700 g tłuszczu. A takie wyniki są trudne do osiągnięcia bez odpowiedniego podejścia do odżywiania i aktywności fizycznej;
  • jeść gotowane na parze potrawy. Potrawy gotowane na parze są bardzo korzystne dla organizmu. Dzięki takiej diecie możliwe będzie szybkie pozbycie się tłuszczu i nasycenie organizmu niezbędnymi witaminami;
  • uważaj, jakie przyprawy dodajesz do potraw. Jeśli lubicie mięso smażone w bułce tartej, to powinniście wiedzieć, że takie krakersy wchłaniają tłuszcz podczas gotowania i tylko dodają do mięsa kalorii. Użyj sezamu i pieprzu zamiast krakersów. Nie należy kupować gotowych przypraw ze wzmacniaczami smaku i znaczną zawartością soli;
  • uważnie przeczytaj informacje na opakowaniach niektórych produktów. Niektóre produkty, które na opakowaniu mówią „lekkie” lub „niskokaloryczne”, zawierają puste węglowodany. Musisz nauczyć się rozumieć różnicę między produktami „niskokalorycznymi” i „niskotłuszczowymi”, a także „lekkimi” i „dietetycznymi”;
  • nauczyć się ćwiczeń oddechowych. Prawidłowe oddychanie pomaga się zrelaksować i stłumić głód. Wykonywanie ćwiczeń oddechowych nie jest trudne, na przykład jedną ze skutecznych opcji jest przyjęcie wygodnej pozycji, rozluźnienie, powolny wdech, wyprostowanie ramion i wciągnięcie brzucha, następnie powolny wydech, a następnie powtórzenie czynności w odwrotnej kolejności – napompuj brzuch i rozluźnij ramiona. Innym dobrym ćwiczeniem jest trzykrotne wdychanie powietrza przez nos, aż klatka piersiowa jest całkowicie wypełniona i powolny wydech przez usta w trzech krótkich szarpnięciach. Nie rozpraszaj się podczas ćwiczeń i skup się na tym, jak się czujesz. Należy wziąć pod uwagę, że możliwe będzie schudnięcie, jeśli wykonasz zestaw ćwiczeń i będziesz mieć świadomość, jak zachodzą procesy metaboliczne w organizmie i jak funkcjonuje układ pokarmowy. Ważne jest również, aby zrozumieć, co powoduje przyrost masy ciała. Takie podejście pomoże nie tylko schudnąć, ale także zawsze utrzymać prawidłową wagę.
READ
Do widzenia, 90-60-90: naukowcy opracowali formułę idealnego kobiecego ciała

Tłuszcz spalamy według zasad: TOP 5 ćwiczeń, które pomogą pozbyć się 5 problematycznych obszarów

Ćwiczenia odchudzające

Zanim zaczniesz ćwiczyć, musisz zrozumieć, z jakim tłuszczem będziesz walczyć.. Jeśli chcesz usunąć duży brzuch, potrzebujesz umiarkowanych, ale długich obciążeń cardio. Jeśli chcesz mieć piękną prasę, spójrz na zestaw ćwiczeń, aby zredukować tkankę tłuszczową i usunąć nadmiar glikogenu z mięśni. Zatrzymajmy się na ostatnim punkcie i dowiedzmy się, dlaczego ważne jest uwolnienie mięśni od glikogenu.

Glikogen jest złożonym węglowodanemskłada się z wielu cząsteczek glukozy. Odpowiada za magazyny energii, a gdy jej poziom spada, wówczas organizm zaczyna wytwarzać enzymy, które pomagają rozkładać glikogen zawarty w mięśniach do glukozy. Możliwe jest więc uzyskanie dodatkowego źródła energii. Kiedy jakikolwiek węglowodan dostaje się do organizmu, podczas trawienia zamienia się w cukier i glukozę, które przenikają do krwi. Glukoza jest wykorzystywana przez organizm jako paliwo i rezerwa energetyczna, a po jej przekształceniu w glikogen następuje odkładanie się tkanki tłuszczowej. Mając na uwadze cały ten proces, łatwo zrozumieć, dlaczego ludzie, którzy jedzą dużo węglowodanów, tyją.

Tłuszcz spalamy według zasad: TOP 5 ćwiczeń, które pomogą pozbyć się 5 problematycznych obszarów

Wróćmy do ćwiczeń, które są zalecane do wykonania, jeśli chcesz uzyskać formę poprzez redukcję tkanki tłuszczowej:

1. Martwy ciąg to ćwiczenie, które wymaga dużo energii, ponieważ praca obejmuje całe ciało. Zacznij od lekkich hantli (wystarczy 10-15 serii), stopniowo zwiększając obciążenie.

2. Przysiady są świetne do utraty wagi, ponieważ spalają dużo kalorii.

3. Ćwiczenia aerobowe (skakanie, szybki marsz, bieganie) dają najwięcej pozytywnych efektów w połączeniu z powyższymi ćwiczeniami. Wystarczy ćwiczyć 40 minut dziennie.

4. Odkurzanie to świetne ćwiczenie dla prasy, które pomaga wzmocnić mięśnie i wyrzeźbić smukłą talię. Aby uzyskać próżnię, musisz się położyć, wydychać powietrze, wciągać żołądek przez kilka sekund, a następnie zrelaksować się.

5. Deska – uniwersalne ćwiczenie rozwijające mięśnie całego ciała. W ciągu jednej minuty możesz spalić znaczną ilość kalorii.

Rozważ wszystkie zalecenia, jeśli chcesz osiągnąć idealny kształt ciała.opublikowane przez econet.ru.

PS I pamiętaj, zmieniając konsumpcję, razem zmieniamy świat! © econet

* Artykuły Econet.ru służą wyłącznie celom informacyjnym i edukacyjnym i nie zastępują profesjonalnej porady lekarskiej, diagnozy ani leczenia. Zawsze skonsultuj się z lekarzem w przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących stanu zdrowia.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: