Jak układać krótkie włosy: wskazówki, jak uzyskać doskonałe rezultaty

wikiHow jest wiki, co oznacza, że ​​wiele naszych artykułów jest napisanych przez wielu autorów. Podczas tworzenia tego artykułu 10 osób pracowało nad jego redakcją i ulepszaniem, w tym anonimowo.

Ten artykuł został wyświetlony 13 650 razy.

Posiadanie krótkich włosów oznacza porzucenie typowych długich fryzur, takich jak warkocze i upięcia, ale to nie znaczy, że nie brakuje różnorodności w stylu i wyglądzie. Wykorzystaj w pełni swoje krótkie włosy, ucząc się, jak układać je na kilka różnych sposobów.

Obraz zatytułowany Stylizacja krótkich włosów, krok 1

Umyj włosy szamponem. Używaj szamponu z naturalnymi składnikami, który nie powoduje puszenia się włosów. Użyj odżywki jak zwykle, a następnie wytrzyj nadmiar wilgoci z włosów miękkim ręcznikiem.

Obraz zatytułowany Stylizacja krótkich włosów, krok 2

Zastosuj prostownicę. Nałóż serum wygładzające od nasady aż po same końce. Możesz użyć produktu przeznaczonego specjalnie do prostowania włosów lub po prostu serum lub żelu zapobiegającego puszeniu się włosów.

Obraz zatytułowany Stylizacja krótkich włosów, krok 3

Zrób rozstanie. Prosta, gładka stylizacja najlepiej wygląda rozchylona z jednej lub drugiej strony, a nie stricte pośrodku. Użyj grzebienia, aby rozczesać i wygładzić włosy w pożądanym kierunku.

Obraz zatytułowany Stylizacja krótkich włosów, krok 4

  • Nie trzymaj suszarki zbyt blisko głowy, w przeciwnym razie włosy mogą się puszyć i nie będą tak proste i gładkie, jak chcesz.
  • Nie używaj dyfuzora, ponieważ to urządzenie zapobiega przepływowi powietrza jednym strumieniem – a to jest niezbędne do uzyskania fal, a nie prostych włosów.

Obraz zatytułowany Stylizacja krótkich włosów, krok 5

Użyj prostownicy. Rozgrzej prostownicę i użyj jej na obszarach, których nie można było całkowicie wyprostować suszarką do włosów. Skoncentruj się na końcach włosów.

Obraz zatytułowany Stylizacja krótkich włosów, krok 6

Przeczesz grzywkę na bok. Ta fryzura najlepiej wygląda, gdy grzywka jest zaczesana na stronę przeciwną do kierunku włosów utworzonego przez przedziałek. Palcami lub czubkiem płaskiego grzebienia ułóż grzywkę na czole na bok.

Obraz zatytułowany Stylizacja krótkich włosów, krok 7

Zakończ układanie włosów. Napraw to za pomocą kilku rozpyleń lakieru do włosów. Dodaj spinki lub opaskę na głowę, aby uzyskać szykowne wykończenie.

Obraz zatytułowany Stylizacja krótkich włosów, krok 8

Umyj głowę. Umyj włosy szamponem i kondycjonuj jak zwykle, aby przygotować je do efektu falistych i potarganych włosów. Używaj produktów, które dodają włosom tekstury i objętości, a nie je prostują. Kiedy skończysz, wytrzyj ręcznikiem wilgoć z włosów.

Obraz zatytułowany Stylizacja krótkich włosów, krok 9

Wysusz włosy. Do tej fryzury najlepiej użyć suszarki do włosów z dyfuzorem. Rozprowadza strumień gorącego powietrza w taki sposób, że włosy zachowują swoje naturalne fale i loki. Jeśli nie masz dyfuzora, ustaw suszarkę na najniższe ustawienie i dokładnie wysusz włosy.

READ
15 uroczych i eleganckich pomysłów na bielone przedpokoje

Obraz zatytułowany Stylizacja krótkich włosów, krok 10

Użyj sprayu teksturującego. W tym celu dobrze nadają się spraye na bazie soli, które nadają włosom ulgę, strukturę. Jeśli nie masz sprayu teksturującego, możesz zrobić własny, mieszając sól i wodę. Spryskaj nim całe włosy i palcami dociśnij końcówki włosów.

Obraz zatytułowany Stylizacja krótkich włosów, krok 11

Ułóż włosy pomadą. Niewielką ilość szminki wetrzyj w dłonie, a następnie przeczesuj palcami włosy. Rozłóż górną część włosów do przodu, a następnie przeczesz grzywkę z jednej strony na drugą. Wyprostuj włosy z tyłu i po bokach.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: