Jak teraz wyglądają aktorzy ukochanej bajki „Trzy orzechy dla Kopciuszka”.

Co stało się z aktorami popularnej bajki filmowej

Jesienią 1973 roku, 44 lata temu, odbyła się premiera filmu „Trzy orzechy dla Kopciuszka”, który w Czechach został uznany za najlepszą bajkę XX wieku. Aktorzy, którzy grali główne role, natychmiast stali się idolami nie tylko dla małych widzów, ale także dla dorosłej publiczności. Mówiono, że Kopciuszek i Książę są tak przekonujący w tych obrazach, ponieważ w prawdziwym życiu mieli również romantyczny związek. Niewielu wie, jak potoczyły się ich losy po nakręceniu w sensacyjnym filmie.

Libusze Szafrankowa jako Kopciuszek

Kadr z filmu *Trzy orzechy dla Kopciuszka*, 1973

Bajka filmowa powstała wspólnym wysiłkiem Czechosłowacji i NRD. Początkowo zdjęcia miały odbywać się tylko w Czechach, ale reżyserowi Vaclavowi Vorlickowi wydawało się brakować przyznanego budżetu – 3 mln koron, i zwrócił się o pomoc do swoich niemieckich kolegów. Dodali kolejne 3 miliony pod warunkiem, że filmowanie odbędzie się na ich terytorium. Tak więc rodzina królewska „osiadła” w zamku Moritzburg, który znajduje się 14 km od Drezna, a czeski zamek Schvichov stał się majątkiem ojca Kopciuszka. A ośnieżone pola i lasy zostały sfilmowane na Szumawie, malowniczym miejscu na zachodzie Czech.

Kadr z filmu *Trzy orzechy dla Kopciuszka*, 1973

Kadr z filmu *Trzy orzechy dla Kopciuszka*, 1973

„Trzy orzechy dla Kopciuszka” w Czechach, Niemczech i Norwegii są nadal corocznie pokazywane w telewizji na Boże Narodzenie, dziś ten film jest postrzegany wyłącznie jako magiczna zimowa bajka, chociaż pierwotnie planowano nakręcić ją latem. I może nie było niezapomnianych ujęć, w których Kopciuszek i Książę jeżdżą na białych koniach przez pokryte śniegiem pola, ponieważ w scenariuszu szli po kwitnącej łące. Jednak dyrektor niemieckiego studia filmowego ogłosił w październiku, że może zapewnić studio na kolejne 3 miesiące, a zdjęcia postanowiono przełożyć na zimę.

Libusze Szafrankowa jako Kopciuszek

Libusze Szafrankowa jako Kopciuszek

Odtwórców głównych ról poszukiwano w teatrach czeskich i niemieckich. 19-letnia czeska aktorka Libuše Shafrankova została od razu zatwierdzona do roli Kopciuszka – zarówno ze względu na jej bystry wygląd, jak i dobre zachowanie w siodle. Po kręceniu jej kariera filmowa nabrała rozpędu, teraz aktorka ma 63 lata i nadal występuje w filmach i programach telewizyjnych. W Czechach nazywana jest królową telewizji. Mimo popularności prowadzi odosobnione życie, nie lubi udzielać wywiadów i chroni rodzinę przed prasą.

READ
Irina Shayk i inne modelki rozczarowane zdjęciami na przyjęciu urodzinowym hiszpańskiego Vogue

Aktorka Libusze Szafrankowa

Aktorka Libusze Szafrankowa

Aktor do roli księcia został wybrany spośród 20 innych kandydatów, z których był bardzo dumny. Pavel Travnichek powiedział, że w tym czasie wszyscy mężczyźni z Czechosłowacji byli o niego zazdrośni i zazdrośni, ponieważ Libusze Szafrankowa była niesamowicie piękna. Natychmiast pojawiły się plotki, że między głównymi bohaterami na planie rozpoczął się romans. Aktorka wciąż bardzo wymijająco odpowiada na to pytanie, nie mówiąc ani „tak”, ani „nie”, a Pavel Travnichek nie robi z tego tajemnicy: „Tak! Zakochaliśmy się Podczas gdy ekipa filmowa robiła interesy, udaliśmy się do zimowego lasu i tam się pocałowaliśmy. Było bardzo zimno. Nakręcony prawie w letnich ubraniach. Generalnie byłam w cienkich rajstopach przy minus 20 stopniach, ale Libuse i ja ogrzewałyśmy się naszymi uczuciami!

Pavel Travnichek jako książę

Kadr z filmu *Trzy orzechy dla Kopciuszka*, 1973

Aktor Pavel Travnichek

Później zagrali kochanków w innym filmie – „Trzeci książę”, ale w prawdziwym życiu ich drogi szybko się rozeszły. Libuše Shafrankova wyszła za mąż za czeskiego aktora i pozostaje z nim do dziś. A Pavel Travnichek był żonaty trzy razy, ma już dwóch dorosłych synów, a jego ostatni wybrany jest o 34 lata młodszy od niego. Po nakręceniu bajki Trzy orzechy dla Kopciuszka grał bardziej w teatrze niż w kinie, potem otworzył własną agencję aktorską i zaczął organizować pokazy w czeskiej telewizji.

Актриса Карола Браунбок

Kadr z filmu *Trzy orzechy dla Kopciuszka*, 1973

Daniela Glavachova w filmie *Trzy orzechy dla Kopciuszka*, 1973

Aktorka Daniela Glavachova

Ale niemiecka aktorka, która grała rolę Macochy, niestety od dawna nie żyje. W 1978 roku, w wieku 54 lat, zmarła Carola Brownbock. Rola jej córki w bajce przypadła Danieli Glavachowej. Podczas kręcenia była w ciąży, dlatego trudna sztuczka z upadkiem sań do dziury została wykonana zamiast niej przez debel. Aktorka przestała grać w 2008 roku, ma teraz 71 lat, prowadzi szkołę artystyczną w Pradze.

Helena Ruzickova w filmie *Trzy orzechy dla Kopciuszka*, 1973

Aktorka Helena Ruzickova

Zmarła również aktorka Helena Ruzickova, która grała rolę księżniczki Drobena. Zmarła na raka w 2004 roku w wieku 67 lat. Ale niemiecki aktor Rolf Hoppe, który grał rolę króla, wciąż jest w szeregach. W wieku 86 lat nadal występuje na scenie teatralnej, dubbinguje role w telewizji i radiu. Niemiecka aktorka Karin Loesch, która grała królową, po tym filmie opuściła kino i nie ma żadnych informacji o jej przyszłym losie.

READ
Piosenkarka Jasmine zaskoczona przybrała na wadze

Rolf Hoppe i Karin Lesh jako Król i Królowa

Niemiecki aktor Rolf Hoppe

Karin Lesh jako królowa

Bajka filmowa „Trzy orzechy dla Kopciuszka” była bardzo popularna w latach 70. w ZSRR. Co się stało po latach z aktorami, którzy tam grali?

Film „Trzy orzechy dla Kopciuszka” / Czechosłowacja, NRD

Obraz „Trzy orzechy dla Kopciuszka” i dziś, 47 lat po premierze, jest uważany za najlepszy film baśniowy XX wieku w swojej ojczyźnie w Czechach. A w Niemczech, Szwecji i Norwegii musi być pokazywany w telewizji w każde Boże Narodzenie.

Kurs Psychologii Poznawczej

Dowiesz się skąd bierze się lęk i kiedy przestaje być normą. Znajdziesz w sobie myśli, które sprawiają, że czujesz się źle na sercu. Naucz się rozumieć swoje emocje i uczucia. Zrozumiesz, jak pokonać niepotrzebny niepokój, zyskać większą pewność siebie i nie polegać na czyjejś opinii.

A w naszym kraju „Trzy orzechy dla Kopciuszka” są nadal bardzo popularne. Dlatego wielu fanów tej bajki będzie oczywiście zainteresowanych tym, czym przez lata stali się aktorzy, którzy grali Kopciuszka, Księcia i innych głównych bohaterów.

Libusze Szafrankowa – Kopciuszek

Reżyser filmu Vaclav Vorlicek od dawna szukał wykonawcy do roli Kopciuszka. Ostatecznie spośród kilkudziesięciu pretendentów wybrał znaną już aktorkę Yanę Preissovą. Ale ta kandydatura wkrótce zniknęła: okazało się, że na początku zdjęć Yana będzie już w szóstym miesiącu ciąży.

A potem Vorlicek przypomniał sobie młodą aktorkę jednego z praskich teatrów Libusze Shafrankova i zaprosił ją na przesłuchanie.

Później reżyser powiedział, że po przeczytaniu scenariusza Libuse długo siedziała w milczeniu, z pochyloną głową. Vaclav zaczął się nawet obawiać, że dziewczyna nie lubi tej roli i odmówi. Ale kiedy Libusze w końcu spojrzała na reżyserkę, w jej oczach pojawiły się łzy radości.

Okazuje się, że rola Kopciuszka doprowadziła młodą aktorkę do takiego zachwytu, że nie potrafiła poradzić sobie ze swoimi emocjami i wypowiedzieć ani jednego słowa.

Jedynym warunkiem, jaki Vorlicek postawił dla Libuše, było to, że przed rozpoczęciem zdjęć musi nauczyć się dobrze siedzieć w siodle. Rzeczywiście, zgodnie ze scenariuszem, Kopciuszek często musi jeździć konno.

Ale ku wielkiemu zaskoczeniu reżysera Shafrankova okazała się doświadczonym jeźdźcem.

„Jako dziecko mieszkałem na wsi w pobliżu ujeżdżalni. I dlatego jazda konna nie była dla mnie problemem. W ciągu dnia konie pracowały w polu, a po zakończeniu prac można było wracać konno do stajni. Tak po prostu, bez siodła — powiedziała Libushe.

Po premierze filmu „Trzy orzechy dla Kopciuszka” Shafrankova zakochała się w ludziach i tytule głównej filmowej księżniczki.

READ
Ciężarna Svetlana Loboda chwaliła się swoją amerykańską willą nad oceanem

Następnie aktorka zagrała w kilku kolejnych bajkowych filmach: Mała Syrenka, Książę i Wieczorna Gwiazda, Trzeci Książę, Słony Książę, O Terezki i Pani Madam. I na wszystkich tych zdjęciach niezmiennie dostawała role księżniczek.

W międzyczasie Shafrankova nadal grała na scenie teatru. Tam poznała swojego przyszłego męża, popularnego czeskiego aktora Josefa Abrgama.

Wkrótce mieli syna – Josepha Abrahama Jr. Dziś jest znanym producentem filmowym, na koncie którego powstało kilka seriali telewizyjnych.

Do niedawna Libushe nadal aktywnie działała w filmach i wchodziła na scenę teatralną. Ale w 2012 roku zaczęła mieć problemy zdrowotne, z powodu których aktorka musiała zrezygnować z wielu projektów.

Niestety lekarze postawili Shafrankovej rozczarowującą diagnozę – rak płuc. Ale aktorka nadal odważnie walczy z chorobą.

„Wiara, rodzina, praca to główne składniki mojego życia, które utrzymują mnie na powierzchni i nie pozwalają popaść w rozpacz” – powiedziała aktorka w jednym z nielicznych wywiadów.

W ostatnich latach Libuse i jej mąż prowadzą odosobnione życie, rzadko pojawiając się na imprezach filmowych. Aktorka nie lubi komunikować się z dziennikarzami i pod każdym względem chroni swoje życie osobiste przed natrętną prasą.

Pavel Travnichek – Książę

Rola księcia w bajce „Trzy orzechy dla Kopciuszka” była filmowym debiutem studenta praskiej Akademii Sztuk Pięknych, Pawła Travnicka. Według reżysera Vaclava Vorlicka uderzyło go podobieństwo faceta do młodego Alaina Delona i od razu zaprosił go do swojego filmu.

W przeciwieństwie do Shafrankovej, Travnicek musiał szybko wziąć lekcje jazdy konnej, a zanim rozpoczęły się zdjęcia, siedział już całkiem dobrze w siodle.

Ale facetowi nie udało się pozbyć mocnego morawskiego akcentu. W rezultacie Travnicek musiał zostać zdubbingowany nie tylko na niemiecki i inne języki, ale nawet na rodzimą czeską wersję filmu.

Na ekranie Libushe i Pavel zagrali kochanków tak dobrze, że wielu widzów nie miało nawet wątpliwości, że w prawdziwym życiu aktorów łączyło wzajemne uczucie.

To prawda, że ​​Shafrankova nigdy nie komentowała tych plotek, ale Travnichek okazał się bardziej rozmowny.

“TAk! Zakochaliśmy się Podczas gdy ekipa filmowa robiła interesy, udaliśmy się do zimowego lasu i tam pocałowaliśmy… Było bardzo zimno. Nakręcony prawie w letnich ubraniach. Ogólnie byłem w cienkich rajstopach przy minus 20 stopniach, ale Libushe i ja rozgrzaliśmy się nawzajem naszymi uczuciami! ”, przyznał kiedyś artysta.

Nawiasem mówiąc, Pavel i Libushe wystąpili razem w innej bajce – „Trzeci książę”. I znowu zagrali księcia i księżniczkę, zakochanych w sobie.

READ
Gwiazda wybiegu upił się nieprzyzwoicie i ledwo mógł stanąć na nogach

Travnichek zawsze chętniej pracował w teatrze niż w kinie. Dlatego jego filmografia jest niewielka – tylko 9 obrazów.

W latach 90. Paweł był dyrektorem artystycznym teatru muzycznego w Karlinie. Następnie pracował w teatrze „Skelet”. Później zorganizował własną agencję aktorską „Marcus”. Travnicek znany jest również jako organizator i uczestnik wielu konkursów w czeskiej telewizji.

Ponadto artystka prowadzi działalność społeczną, często uczestniczy w imprezach towarzyskich i chętnie komunikuje się z dziennikarzami i fanami. Travniczek jest częstym gościem zamku Moritzburg, gdzie kręcono niektóre odcinki bajki „Trzy orzechy dla Kopciuszka” i gdzie co roku odbywają się festiwale na cześć słynnego filmu.

Pavel Travnichek był czterokrotnie żonaty, ma dwóch dorosłych synów – Adama i Pawła. W 2017 roku aktor i jego czwarta żona Monica mieli syna Maksymiliana.

Według Travnicka jest wielkim życiowym romantykiem i optymistą.

„Romans to świetna sceneria do życia. W życiu interesujące jest ciągłe chcieć czegoś, a nie poprzestać na tym ”- mówi 70-letni artysta.

Carola Brownbock – Macocha

Początkowo kręcenie filmu „Trzy orzechy dla Kopciuszka” miało odbywać się tylko w Czechach. Ale reżyser Vaclav Vorlicek uznał, że budżet w wysokości trzech milionów koron nie wystarczy na nakręcenie pięknej bajki i zwrócił się o pomoc do kolegów z NRD.

Zgodzili się dołożyć kolejne trzy miliony, ale postawili warunek: zdjęcia mają się odbyć na ich terytorium, a niemieccy artyści powinni znaleźć się wśród czołowych aktorów.

Tak więc popularna niemiecka aktorka Carola Braunbock została zaproszona do roli macochy.

W tym czasie Carola miała już za sobą wiele ról filmowych. To prawda, że ​​prawie nie było wśród nich głównych, ale nie bez powodu Brownbock został nazwany królową odcinka.

W każdą, nawet niewielką rolę, aktorka wkładała całą swoją duszę, czyniąc swoje bohaterki żywotnymi i rozpoznawalnymi. Jednocześnie Karola świetnie radziła sobie z postaciami groteskowymi: ciekawskimi sąsiadami, energicznymi teściowymi, obsesyjnymi klientami.

Po utalentowanym graniu złej i bezwzględnej macochy w filmie „Trzy orzechy dla Kopciuszka”, Brownbock został zapamiętany przez miliony widzów.

Niestety, pięć lat po premierze bajkowego filmu zmarła 54-letnia Carola Brownbock.

Dana Głachowa – Dora

W 1969 roku na czeskich ekranach pojawił się film Kopciuszek, oparty na klasycznej baśni braci Grimm. Jedną z przyrodnich sióstr sieroty Kopciuszka zagrała młoda czeska aktorka Daniela (Dana) Glavachova.

READ
10 łysych piękności: gwiazdy, które odważyły ​​się ogolić „poniżej zera”

Obraz stworzony przez Glavacovą tak bardzo spodobał się Vaclavowi Vorlickowi, że bez wahania zaprosił Danę do podobnej roli w swoim filmie.

Podczas kręcenia Three Nuts Daniela była już w ciąży. Dlatego w niektórych odcinkach została zastąpiona przez dublera. Na przykład w trudnej scenie, kiedy sanie z Dorą wpadają do dziury.

Następnie Glavachova zagrała w kilkunastu kolejnych filmach, po czym opuściła kino. Dziś 75-letnia aktorka prowadzi szkołę artystyczną w Pradze.

Rolf Hoppe – Król

Rolę króla w filmie „Trzy orzechy dla Kopciuszka” zagrał słynny niemiecki aktor Rolf Hoppe. A przed tym zdjęciem i później Rolf aktywnie działał w filmach.

Do najsłynniejszych obrazów z jego udziałem należą „Szlakiem Sokoła”, „Daniel Druskat”, „Goya czyli trudna droga poznania”, „Blask Saksonii – Gloria Prus”, „Friedrich Freiherr von Trenk – Dwa serca, jedna korona “).

Światową sławę Rolf Hoppe przyniósł rola marszałka Hermanna Göringa, którą znakomicie zagrał w 1981 roku w nagrodzonym Oscarem filmie Mefisto węgierskiego reżysera Istvana Szabo.

Hoppe jest również znany rodzimym widzom z włoskiego serialu telewizyjnego Octopus, w którym aktor grał rolę profesora Ramonte.

Rolf Hoppe był właścicielem Nagrody Narodowej NRD oraz wielu innych nagród i wyróżnień. W 2018 roku artysta zmarł w wieku 88 lat.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: