Jak stylowo udekorować dom bez pomocy projektanta: 10 wskazówek

Jak zrobić stylowe mieszkanie bez pomocy fachowca. Wskazówki projektantów

Coraz mniej pieniędzy na wynajęcie profesjonalnych projektantów wnętrz od kupujących mieszkania (zwłaszcza w kredytach hipotecznych), a przeprowadzając się do nowego domu, chcesz go umeblować w taki sposób, aby popisywać się przed gośćmi i na portalach społecznościowych. Projektantka Maria Mitrofanova podzieliła się tuzinem sekretów, jak sprawić, by mieszkanie było stylowe nie tylko samodzielnie, ale także przy minimalnych kosztach. Nawiasem mówiąc, większość wskazówek jest odpowiednia dla tych, którzy nie wprowadzali się od dłuższego czasu.

Instrukcję tę wykonaliśmy wspólnie z inwestycją TEN i kompleksem mieszkaniowym Svetly, w którym w ciągu najbliższych kilku lat powstanie pięć domów, dla mieszkań, w których jest wiele zniżek i ofert specjalnych.

  • Wybierz kolor. Jeśli jesteś jeszcze na etapie naprawy i zakupu mebli, pomyśl o palecie kolorów – to ona tworzy pierwsze wrażenie wnętrza. Lepiej jest odrzucić biel i beż – te kolory stały się już zbyt replikowane, a zatem nijakie. Wypróbuj szary (który łatwo miesza się w przestrzeni z własnymi odcieniami), różowy (działa z nim zasada szarości), matowy niebieski i popularna ciemna zieleń.
  • Nie zapomnij o akcencie. Wybierz „sztuczkę” swojego wnętrza i zbuduj wokół niego kompozycję, tak aby reszta mebli odgrywała drugorzędną rolę. Możesz skupić się na niebanalnym okapie w kuchni, w sypialni – na wezgłowiu łóżka, a w salonie – na jasnym fotelu. Jako kolory akcentujące dla „żetonów” wybierz odcienie, które najlepiej łączą się z tymi, które są w harmonii z podstawowymi kolorami przestrzeni. Na przykład ciemnozielona łączy się z odcieniami pomarańczowymi i żółtymi, a szarość łączy się z różem.
  • Myśl lekko. W pomieszczeniu z równomiernym oświetleniem z jednego żyrandola nic się nie wyróżnia. Kilka lamp doda sto punktów do stylu przestrzeni. Po pierwsze same lampy zdobią wnętrze. Po drugie sprawiają, że oświetlenie jest wielopoziomowe, a przez to wygodniejsze, dopełniające wnętrze. Dlatego wybierz jeden lub dwa wyraziste obiekty (najlepiej z poprzedniego akapitu) i zaznacz je. Jeśli trudno jest osiągnąć dodatkowy poziom oświetlenia, zatrzymaj się przy jednym żyrandolu i kilku lampach stołowych.
  • dotykać. Kupując wszystko – od tekstyliów po akcesoria – zwracaj uwagę na materiał. Im więcej różnych powierzchni we wnętrzu, tym drożej wygląda. Dotyczy to nawet materiałów wykończeniowych, gdzie istnieje wiele budżetowych sposobów tworzenia tekstur. Na przykład zamiast zwykłego wałka do malowania możesz użyć wytłaczanego. Możesz też wyszlifować powierzchnię starej drewnianej szafki, aby uzyskać efekt vintage. Wykorzystaj jak najwięcej naturalnych materiałów w przestrzeni: drewno, bawełna, len i kamień. Nie tylko zapewniają komfort w chwili, ale także pięknie się starzeją podczas długiej służby.
  • Usuń meble ze ścian. Nie ustawiaj go w ten sposób, aby pozostawić jak najwięcej wolnego miejsca. Czasem, aby wnętrze „zagrało” warto zrobić małą rearanżację – ułożyć je bardziej symetrycznie, w kształcie litery U, czy jakoś niestandardowo. W pierwszym przypadku z symetrią – gdy wnętrze ma oś, wzdłuż której skoncentrowane są główne elementy – możesz wyrazić siebie wystrojem w dowolny sposób – na przykład powiesić nierównoległe półki lub ozdobić ściany w różnych stylach. Symetria uchroni zróżnicowane wnętrze przed chaosem. I pamiętaj: nawet kilka dobrych jakościowo mebli sprawi, że mieszkanie będzie wyglądać lepiej niż to wypełnione po brzegi znaleziskami z pchlich targów.
  • Pokaż się. Odmawianie uroczych drobiazgów, dekoracji i przedmiotów artystycznych nie jest tego warte. Puste ściany i półki wyglądają na nudne, sprawiają, że atmosfera jest przeciętna i nudna. Najłatwiejszym sposobem na „własne” mieszkanie jest wprowadzenie do niego elementów, które Cię interesują. Nawet jeśli nie zbierasz aniołów, nie zbierasz puzzli z tysięcy elementów, to prawdopodobnie nadal masz słabości. W ostateczności dodaj do wystroju rodzinne pamiątki. Na przykład możesz powiesić na ścianie nie nowoczesne obrazy, ale porcelanowe talerze ze starego zestawu podarowanego rodzicom na wesele, a na stole postawić samowar babci.
  • Nie zapomnij o zasadach. Pogrupuj wystrój według „zasady trzech” (najlepiej, aby nie zaśmiecać przestrzeni) lub „zasady liczb nieparzystych”. Wystarczy spojrzeć na wystrój i umeblowanie i pogrupować je w trójki, piątki lub siódemki. Na przykład na stoliku do kawy możesz pogrupować stos książek, roślinę doniczkową i figurkę. Kolejny pomysł na potrójne combo: błyszczący magazynek, dowolna świeca i wazon z kwiatami.
  • Pozbądź się nadmiaru. „Zasada trzech” faktycznie reguluje poziom szumu wizualnego. Ale to nie zadziała, jeśli nie pozbędziesz się rzadko używanych, przypadkowych i niepotrzebnych rzeczy, które wytrącają się z kolorystyki przestrzeni i stylu. Dotyczy to wielu rzeczy, ale najbardziej uderzającym przykładem są magnesy na lodówkę. Powinny przypominać Ci o szczęśliwych podróżach, ale postaraj się pamiętać – jak dawno temu zwracałeś na nie uwagę, rozważałeś je, unosząc się na falach pamięci? Ledwo niedawno. Ale widzisz je codziennie. Innym źródłem wizualnego szumu jest kolorowy plastik, który można znaleźć zaśmiecony zarówno w kuchni, jak i w łazience, z wielokolorowymi plastikowymi słoikami z kolorowymi etykietami. Spróbuj wlewać mydła, żele i szampony do tych samych dozowników. Lub przynajmniej po prostu odklej etykiety, podgrzewając je suszarką do włosów, aby nie pozostały lepkie plamy. I zwróć uwagę na tekstylia. Pożądane jest, aby była również, jeśli nie tego samego koloru, to przynajmniej w jednej skali.
  • Trochę o ogrodnictwie. Rośliny doniczkowe sprawiają, że wnętrze jest zamieszkane, rodzinne i przytulne, a świeże kwiaty od razu tworzą efekt stylowego domu. Nie trzeba co tydzień kupować w sklepie świeżych bukietów. Bukietem mogą być gałęzie z najbliższego parku, jeden duży liść monstery, kwiaty ogrodowe z daczy, a nawet suszone kwiaty.
  • Wymień sprzęt. Uwierz mi, typowe meble (nawet te, których już nie ma) mają wyjątkowo brzydkie elementy. Prosta wymiana rozwiązuje problem: odkręć mosiężne okucia i zastąp je ceramicznymi lub bardziej efektownymi metalowymi modelami.
READ
14 pomysłów na przechowywanie butów, aby uporządkować zagraconą przestrzeń

Mieszkaj w kompleksie mieszkalnym „Svetly”Nie chodzi tylko o mieszkanie w stylowym domu. Mieszkanie tam to szansa na wspaniałe pole do kreatywnych eksperymentów, to posiadanie miejsca, w którym każdy detal wnętrza opowie dokładnie Twoją historię. I na jakiej podstawie – ty decydujesz. W „Svetly” w domach 8 i 9 można od razu wprowadzić się do mieszkania wykończonego pod klucz i nie martwić się, że remont będzie opóźniony. Mieszkania w budynkach 10-12 są wynajmowane z ostatecznym wykończeniem i są całkowicie gotowe do rozpoczęcia remontu, który można wykonać według własnego uznania.

Nawiasem mówiąc, o tym, jak powiększyć skromną wizualnie przestrzeń, przeczytasz tutaj:

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: