Jak stworzyć świąteczny nastrój w domu? Wybór sztucznej choinki

Trudno wyobrazić sobie obchody Nowego Roku bez choinki. To wspaniałe, gdy istnieje możliwość umieszczenia w domu żywego piękna. Ale najbardziej opłacalne jest kupowanie sztucznej choinki, ponieważ nie trzeba co roku szukać i zamawiać żywej choinki. Redakcja KP wybrała najlepsze sztuczne choinki w 2022 roku, a także podzieliła się wskazówkami, jak wybrać najbardziej odpowiednią opcję

Najlepsze sztuczne choinki 2022 roku

Zanim wybierzesz sztuczną choinkę, musisz wiedzieć, czym one są, jakie są różnice.

Świerk sztuczny to:

 • Rzuć. Gałęzie są odlewane w oddzielnych formach, po czym są łączone razem. W ten sposób okazuje się, że można osiągnąć maksymalne dopracowanie szczegółów i realizm. Najbardziej szczegółowe są świerki plastikowe, ich igły są bezpieczne i nie kolczaste.
 • Folia PCV. PVC jest również bardzo popularnym i powszechnym materiałem do produkcji choinek. Produkty wykonane z twardej folii z polichlorku winylu są miękkie i łatwo przybierają wymagany kształt, tworzą bujną koronę. Igły PVC są najtrwalsze, dodatkowo nie zapalają się.
 • Z żyłki. Choinki z żyłki są dziś rzadkością. Gałęzie i igły z tego materiału są dość kłujące. Do zalet należy zaliczyć to, że materiał jest mocny, trwały, nie zbryla się i nie marszczy.
 • światłowód. W gałęziach takich drzew osadzone są nici światłowodowe. Takie choinki świecą, bo dostają prąd przez przejściówkę. Są bezpieczne, ponieważ napięcie wejściowe nie przekracza 12 W, podczas gdy takie drzewa nie muszą być ozdobione girlandami.

Często zdarzają się kombinowane opcje wykonane z PVC, z formowanymi elementami, girlandami itp.

Sztuczne świerki różnią się między sobą i rodzajem montażu. Oni są:

 • Z mechanizmem przegubowym (zespół ramy). Choinka składa się z kilku części, gałązki są wstępnie przymocowane do ramy. Ta opcja jest najwygodniejsza w przechowywaniu i montażu.
 • Ze składanym mechanizmem (montaż trzpienia). Rama takich jodeł może być składana lub monolityczna, a gałęzie należy przymocować specjalnymi hakami. Instalacja zajmuje około 15-20 minut, a to dużo.
 • Z nierozłącznym mechanizmem (zespół odlewany). Takie świerki są najczęściej małe (do 1 metra). Zdejmowany w nich może być tylko stojak. Nie są zbyt wygodne w transporcie i przechowywaniu.

Gałęzie można przymocować do pnia na różne sposoby:

 • Na hakach. Dołączony ręcznie. Każda gałązka posiada oznaczenie ułatwiające montaż.
 • Na zawiasach. Otwierają się same jak parasol.
 • Na przewodzie. Po instalacji gałęzie są po prostu prostowane, nadając w ten sposób pożądany kształt.
READ
6 przydatnych pomysłów na organizację garderoby

Według sylwetki świerka są:

 • Klasyczny. Sylwetka A najbardziej przypomina naturalny odpowiednik.
 • Wąska. Takie modele charakteryzują się bujnymi, ale skróconymi gałęziami.
 • kompaktowy. Gałęzie niższego poziomu są krótsze, podczas gdy długość gałęzi innych poziomów jest zachowana.
 • niestandardowe. Obejmuje to dowolne projekty i oryginalne opcje choinek: naścienne, sufitowe, wykonane z drewna, metalu itp.

Spośród całej różnorodności sztucznych jodeł nie jest tak łatwo wybrać piękno, które ozdobi dom na święta Nowego Roku. Redakcja KP postanowiła ułatwić to zadanie swoim czytelnikom i przygotowała własną ocenę sztucznych choinek.

ыбор редакции

Zielony Przysmak „Bordeaux” Premium

Klasyczny bujny świerk jest wykonany w kolorze zielonym. Brak dodatkowych ozdób, sztucznego śniegu, pozwala puścić wodze fantazji i ozdobić piękno różnymi kulkami, zabawkami i girlandami. Świerk o wysokości 2,4 m jest dość stabilny dzięki dopasowanemu kolorystycznie metalowemu stojakowi. Gałązki i igły wykonane są z miękkiego w dotyku materiału PVC.

Zalety to wysoki stopień szczegółowości każdej gałęzi, igły, wierzchołka. PVC jest wysokiej jakości i nie kruszy się. Materiał jest nie tylko miękki i przyjemny, ale także hipoalergiczny, ognioodporny. Konstrukcja ma kształt łodygi, dzięki czemu nie ma potrzeby naprawiania każdej gałęzi osobno.

główne cechy

Sheffield Ośnieżona, (igły odlewane PE + PVC), 650 lamp LED o barwie ciepłej bieli. Zdjęcie: market.yandex.ru

Ten świerk jest jednym z najbardziej szczegółowych i realistycznych. Igły wykonane są z miękkiego i wysokiej jakości materiału PVC, który nie kruszy się. Montaż jest bardzo prosty, wystarczy zamontować podstawkę i puch gałęzie. Do kompletu dołączona jest girlanda w ciepłych kolorach, co sprawia, że ​​świerk jest jeszcze bardziej realistyczny i tworzy atmosferę świętowania i komfortu. Efekt śniegu sprawia wrażenie, jakby świerk został właśnie sprowadzony z lasu.

Wysokość 2,28 cm jest optymalna do montażu świerka w pomieszczeniu o różnych wysokościach stropu. Zawiasowe mocowanie gałęzi pozwala każdemu z nich znaleźć się na swoim miejscu. Zieleń to klasyczny kolor, który dobrze komponuje się z różnymi dekorami i wnętrzami.

główne cechy

Sztuczny lany świerk z małą i realistyczną powłoką imitującą śnieg. Oparta jest na PCV, dzięki czemu producentowi udało się stworzyć realistycznie każdą gałąź i dopracować ją do igieł. Brak dekoracji pozwoli Ci udekorować choinkę według własnego uznania i zmieniać ją co roku.

Zielony metalowy stojak jest prawie niewidoczny i zapewnia dobrą stabilność konstrukcji. Wysokość 210 cm wystarczy, aby zamontować świerk w pomieszczeniu o różnych wysokościach stropu. Gałęzie są zawiasowe i nieusuwalne, co znacznie upraszcza proces montażu.

READ
Jak zorganizować łazienkę: 24 pomysły, które na pewno się przydadzą

główne cechy

Drzewo Triumfu „Cesarzowa”. Zdjęcie: market.yandex.ru

Igły tej sztucznej choinki wykonane są z miękkiego i przyjemnego w dotyku PVC. Igły z tego materiału tworzą bujną koronę, materiał nie kruszy się i dobrze zachowuje swój kształt. Metalowy stojak krzyżowy zapewnia dobrą stabilność konstrukcji, co jest szczególnie ważne, jeśli w domu są dzieci lub zwierzęta.

Końce gałęzi mają efekt śniegu, a piękne szyszki nadają świerkowi jeszcze większe podobieństwo do żywego piękna lasu. Choinka jest demontowana, co zapewnia wygodne przechowywanie, a każdą gałązkę mocuje się osobno specjalnymi haczykami do pnia. Minimalna ilość dekoru pozwoli Ci dobrać dowolne dekoracje według własnego gustu i zmieniać je co roku.

główne cechy

Zgrabna, pokryta śniegiem choinka przypomina te znajdujące się na zboczach gór. Wysoka szczegółowość każdej igły i gałęzi, realistyczny pień. Stojak wykonany jest z metalu, jest płaski, ale jednocześnie zapewnia maksymalną stabilność. Świerk nie wymaga skomplikowanego montażu, ponieważ wszystkie gałęzie są już przymocowane do pnia.

Model jest dość wysoki – 215 cm, dzięki czemu wygląda nie tylko realistycznie, ale i efektownie. Pokrywa śnieżna sprawia wrażenie, jakby świerk dopiero co przywieziono z lasu. Gałązki produktu wykonane są z miękkiego i przyjemnego w dotyku PVC, regulacja odbywa się za pomocą zawiasów.

główne cechy

Ośnieżona noworoczna „Królowa”. Zdjęcie: market.yandex.ru

Niedrogi i dość dobrze wykonany, ten realistyczny świerk będzie dobrze wyglądał w Twoim salonie, sypialni i gdziekolwiek indziej. Gałązki i igły wykonane są z miękkiego PCV. Wysokość 122 cm pozwala na montaż świerka nawet w małych pomieszczeniach, w przedszkolu, w kuchni. Na końcach gałęzi powstał lekki efekt śniegu, który sprawia, że ​​igły i gałęzie są jeszcze bardziej realistyczne i obszerne.

Wiele osób lubi klasyczny zielony odcień, a brak girland i dodatkowego wystroju to świetna okazja do udekorowania świerka według własnego uznania i corocznej zmiany zabawek. Łatwy w montażu stojak wykonany jest z tworzywa sztucznego, ale mimo to zapewnia dobrą stabilność.

główne cechy

Oryginalny świerk różni się od klasycznych opcji. Nie wymaga skomplikowanego montażu, wystarczy spulchnić gałęzie, dodać stojak i zamontować w dowolnym miejscu. Wykonana w klasycznym zielonym kolorze, a efekt śniegu nie tylko nadaje naturalności, ale również sprawia wrażenie świeżo przywiezionego ze śnieżnego lasu. Istnieje dodatkowy wystrój w postaci jagód i szyszek, dzięki czemu świerk wygląda harmonijnie nawet bez girland i zabawek.

READ
Ten hack na życie uratuje twoją pralkę! Tylko ocet i nic więcej.

Igły wykonane są z PVC, a zamiast klasycznego stojaka wygląda jak doniczka owinięta tkaniną. Ponieważ świerk ma niewielką wysokość – 90 cm, nie tylko nie zajmuje dużo miejsca w pomieszczeniu, ale jest również wygodny w przechowywaniu. Na długim pniu posypanym sztucznym śniegiem znajduje się imitacja kory.

główne cechy

„Drzewo carskie” „Rosyjskie piękno” premia. Zdjęcie: market.yandex.ru

Budżet, ale jednocześnie wysokiej jakości sztuczny świerk nie zajmuje dużo miejsca. Jest łatwy i szybki w montażu, a plastikowy stojak sprawia, że ​​jest stabilny. Wykończony w tradycyjnym zielonym kolorze. Brak dekoracji pozwoli dobrać zabawki i girlandy do własnych upodobań. Gałęzie na zawiasach są bardzo wygodne, z ich pomocą łatwo nadaje się niezbędny kształt.

Bezpieczny, wykonany z materiałów ognioodpornych. Świerk jest montowany z kilku części, aby nadać dodatkowego blasku, producent ozdobił PCV nie tylko gałęziami, ale także pniem.

główne cechy

Boże Narodzenie (6108-YR1813). Zdjęcie: market.yandex.ru

Puszysta i realistyczna sztuczna choinka ozdobi każdy dom i stworzy noworoczny nastrój i przytulną atmosferę. Igły wykonane są z przyjemnego w dotyku materiału PVC. Dodatkową „zapałkę” tworzy wystrój w postaci czerwonych jagód i szyszek, dodaj girlandę, a noworoczny wizerunek zielonej piękności będzie gotowy. Świerk wytwarzany jest w tradycyjnym zielonym odcieniu, który jest preferowany przez wielu.

Stojak metalowy wykonany jest w kolorze, jest prawie niewidoczny i bardzo stabilny. Montaż prawie nie jest wymagany, wystarczy zmontować stojak i spulchnić gałęzie. Wysokość 150 cm jest optymalna dla pomieszczeń o różnych powierzchniach i wysokościach sufitu.

główne cechy

Świerk różni się od klasycznych opcji tym, że jest wykonany w bogatym niebieskim odcieniu, jasne i chwytliwe kolory pozwalają na użycie świerku nawet bez ozdób w postaci zabawek i girland, ale można go również ozdobić białą girlandą, świecącymi figurkami lub oryginalne kulki. Dzięki wysokości 120 cm świerk można zamontować w niemal każdym pomieszczeniu, zarówno w biurze, jak iw domu.

„Drzewko” wykonane jest z PVC, a jego prefabrykowana konstrukcja nie kruszy się i nie traci kształtu z biegiem czasu. Użytkownicy nie zauważyli obcych zapachów, statyw z białego metalu jest wystarczająco stabilny, aby zapobiec upadkowi drzewa.

główne cechy

Ten model jest jednym z najbardziej niezwykłych w naszej ocenie – jest to niezwykły jasnoczerwony kolor. Świerk ma niewielką wysokość, tylko 90 cm, dzięki czemu nie zajmuje dużo miejsca w pomieszczeniu. Już sam świerk wyróżnia się i wygląda stylowo nawet bez zabawek i girland. Plastikowy stojak sprawia, że ​​jest stabilny. Igły są dość szczegółowe.

READ
Czego nie robić w domu: 10 głównych zakazów

Podstawą jest taki materiał jak PCV, dzięki czemu choinka nie będzie się kruszyć podczas eksploatacji. Dostarczany w kartonowym pudełku odpowiednim do dalszego przechowywania. Podstawa wykonana jest z metalu, gałęzie PCV są początkowo przymocowane do pnia, dzięki czemu można je łatwo wyprostować.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: