Jak standardy kobiecego piękna różnią się w różnych krajach świata?

Nie ma przeciętnego, powszechnie akceptowanego ideału kobiecego piękna. Teraz modne są smukłe, stonowane ciała, ale kilka wieków temu ideałem były kobiety o bardzo wspaniałej sylwetce. Nawet to, co w jednym kraju uchodzi za piękne, w innym ma zupełnie inną wartość.

W różnych krajach ideał piękna wygląda inaczej

Francja

Aby zostać uznaną za idealną kobietę we Francji, trzeba mieć naturalne piękno. Nie ma szczególnych wymagań dotyczących rysów twarzy, najważniejsza jest naturalność we wszystkim: kolor włosów, brak kosmetyków lub makijażu wykonanego w odcieniach nude. Nie trzeba robić skomplikowanych fryzur, które trudno utrzymać na głowie, lepiej lekko niechlujna stylizacja.

Oczywiście chirurgicznie powiększone usta i piersi, wytatuowane brwi, żelowe paznokcie i przedłużone włosy nie są mile widziane. Dlatego Francuzki zawsze wyglądają słodkie i pełne wdzięku.

piękna francuska kobieta

Ideał piękna we Francji

Brazylia

W Brazylii dziewczyny są uważane za idealne wygląd modelu, o regularnych rysach twarzy: wyraźnie zarysowane usta, prosty nos, wydatne kości policzkowe. Muszą być długie proste ciemne włosy i smukła, stonowana sylwetka.

Również wśród Brazylijczyków modna jest opalenizna. Opalona skóra wygląda zdrowo i atrakcyjnie.

Dziewczyna, która spełnia wszystkie te normy, przypomina modelkę z okładki magazynu glamour

Stany Zjednoczone Ameryki

Przedstawiciele rasy Negroid, Mongoloid, Americanoid mieszkają w Ameryce, gdzie można spotkać osobę niemal każdej narodowości. W tym kraju kocham jasność:

  • włosy w najśmielszych odcieniach,
  • Wielka skrzynia,
  • pulchne wargi,
  • krągłe biodra,
  • wyraźna talia.

Ale nawet chude, asteniczne dziewczyny mają szansę być uważane za piękne.

Najważniejsze to mieć jasne szczegóły w wyglądzie. W przypadku mężczyzn ceniona jest wysportowana sylwetka o szerokich ramionach.

Kogo Amerykanie uważają za pięknego?

Piękno idealne w USA

Niemcy

We współczesnych Niemczech ideałem piękna jest kobieta o jasnych, naturalnych włosach, jasnej skórze i silna budowa ciała. Według Niemców bycie zbyt chudym dla dziewczynki nie jest bezpieczne – mogą być problemy z rodzeniem dzieci.

Niemcy, podobnie jak Francuzi, opowiadają się za naturalne piękno. Niemki nie lubią nadmiaru kosmetyków i często chodzą do pracy bez makijażu.

Turcja

Turczynki wyróżniają się jasnymi danymi naturalnymi: mają długie ciemne włosy i ciemne oczy.

standard kobiety tego kraju nie wymagają od kobiet nadmiernej szczupłości, nawet mały brzuszek jest uważany za piękny. Sylwetka powinna być apetyczna, kobieca, z wyraźnymi biodrami i talią.

READ
Najczystszy znak zodiaku

Chiny

Na pierwszy rzut oka chińskie kobiety wyglądają podobnie z niskim wzrostem, ciemnymi włosami i brązowymi oczami. Ale żeby dziewczyna była uważana za piękną, jej włosy muszą być gładkie, zdrowe i zadbane, bez przesuszenia i rozdwojonych końcówek.

Bardzo ważny jest stan skóry. Chinki poświęcają dużo czasu na uzyskanie idealnie równej cery, bez zaskórników i innych drobnych defektów. Uważany za piękny w Chinach jasna porcelanowa skóra bez śladu żółtawego odcienia.

młoda Chinka

Piękno idealne w Chinach

Japonia

Wcześniej Japonia była odcięta od cywilizacji europejskiej i panowały w niej specyficzne standardy piękna: bardzo długa szyja, lekko skręcone kolana, nienaturalnie mała stopa. teraz japoński aspirować do standardów europejskich: szczupła sylwetka, długie włosy. Podobnie jak Chińczycy wiedzą, jak dbać o skórę. Ich twarze są zawsze czyste i mają doskonały koloryt.

Korea

W Korei uważa się za piękne mieć szczupłą sylwetkę, małą klatkę piersiową, mały zgrabny nos.

Przy pomocy makijażu kobiety próbują wizualnie powiększyć oczy. Operacje plastyczne nie są tu niczym niezwykłym, Koreanki z łatwością zwracają się do chirurgów, aby naprawili to, co im nie odpowiada.

Ideał kobiecego piękna w Rosji

W starożytnej Rusi ważne było posiadanie silnej, powalonej sylwetki, co uważano za wskaźnik dobrego zdrowia. W czasach Piotra I standardy piękna stały się bardziej europejskie, arystokratyczna bladość, sztuczne muchy na twarzy weszły w modę.

W czasach Związku Radzieckiego ceniono figurę atletyczny, niezbyt szczupły i bez nadwagi, długie, gęste włosy i twarz z minimalnym makijażem.

We współczesnej Rosji dziewczyny są uważane za piękne z wyrazistymi formami, podkreślona różnicą między talią a biodrami. Wszystko też jest modne postać sportowa: ujędrnione biodra, mocny brzuch, dobrze rozwinięte mięśnie pleców.

dziewczyna z długimi blond włosami

Ideał piękna w Rosji

Jeśli chodzi o ideały piękna, ludzie dzielą się na dwa obozy. Niektórzy twierdzą, że najważniejsza jest naturalność we wszystkim, inni twierdzą, że w dążeniu do ideału całkowicie normalne jest korzystanie z usług kosmetologów, a nawet chirurgów. Ważne jest, aby czuć się komfortowo w swoim ciele i pamiętać, że ideały i standardy piękna na całym świecie szybko się zmieniają.

Aby uzyskać więcej informacji o tym, jak wyglądają standardy urody w różnych krajach, możesz dowiedzieć się, oglądając wideo:

READ
15 przydatnych artykułów AliExpress, które pomogą bez wysiłku posprzątać dom
Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: