Jak samodzielnie wykonać modny makijaż przy użyciu techniki pieczenia

Pieczenie pozwala na wykonanie bardzo gęstego i odpornego makijażu. Popularną wśród wizażystów technikę zapożyczyli wizażyści, którzy dzięki niej uzyskali idealnie wyrównany ton na twarzach wielu celebrytów. Możesz to również zrobić, jeśli chcesz ukryć drobne wady i wyglądać idealnie. Powiemy Ci, jak zrobić pieczenie, aby zmienić twarz i w jakich przypadkach jest to właściwe.

Unikalna metoda maskowania wad jest czasami porównywana do maski w sieciach społecznościowych. I to jest całkiem uzasadnione. Dzięki takiemu podejściu możesz nie potrzebować filtrów do zdjęć.

Aby zrobić niewidoczne siniaki pod oczami, rozszerzone pory i drobne wysypki – oryginalna technika pieczenia radzi sobie z takimi zadaniami w makijażu. Jednocześnie pomaga uzyskać matową cerę z nutami miękkiego blasku.

Co to jest pieczenie i jak się pojawiło

Przetłumaczona z angielskiego słowa pieczenie, technika oznacza pieczenie. Ciekawe porównanie z makijażem, prawda? Tylko nie pomyl go z peelingiem oczyszczającym pory z Baking Powder Crunch (Baking Powder Crunch). Produkt ma działanie złuszczające i oczyszczające oraz zawiera drobinki sody i mięty. Czym więc jest pieczenie makijażu i jak można go „wypiekać” na twarzy? Początkowo technika dotyczyła bardziej profesjonalnego makijażu niż makijażu. Potem zaczęły go używać dziewczyny, dla których ciasny makijaż jest elementem sceny i codziennego looku.

Tak na przykład maluje burleskowa diva Dita Von Teese. Ale pieczenie nie ograniczało się do jednego pokazu i stopniowo migrowało do codziennego życia, stając się częścią rutyny piękności dziewcząt na całym świecie. Zakup wszystkich niezbędnych narzędzi do pieczenia – proszku, specjalnej gąbki, profesjonalnych pędzli – stał się dla blogerek i influencerów sprawą honoru. A wszystko zaczęło się od lekkiej ręki Kim Kardashian, jak mogłoby być bez niej! Kim, która jako pierwsza stworzyła konturowanie kultową i modną techniką makijażu, jak zwykle za pomocą mediów społecznościowych.

Kto by teraz wiedział o Kim Kardashian, gdyby kiedyś Paris Hilton nie przedstawiła jej właściwym ludziom! I Kim to przyznaje. „Pomogła mi rozpocząć karierę. W pełni to potwierdzam! Rozumiem, że mało kto chciałby powiedzieć: „Stałem się sławny dzięki Paryżowi”. Ale to prawda” – powiedział Kim. Kardashian i Hilton byli bliskimi przyjaciółmi przez długi czas, ale w pewnym momencie przestali ze sobą rozmawiać. Jaki jest powód, wciąż nie jest znany. Dziewczyny próbują odnowić swój związek, ale jak dotąd nic z tego nie wyszło.

READ
Jak odróżnić moskiewski makijaż od prowincjonalnego makijażu: 7 cech rosyjskiego makijażu

Czego potrzebujesz do pieczenia

Dwa kluczowe produkty do stworzenia odpowiedniego wypieku to puder sypki i korektor. Możesz wybrać tę ostatnią w sztyfcie, jest najwygodniejsza w aplikacji i jest w stanie zamaskować nawet cienie pod oczami czy zaczerwienienia. Jeśli chodzi o proszek do pieczenia, to najlepszy do nakładania warstw (to dlatego pieczenie!) jest sypki. W tej technice celowo odrzucamy kremowe tekstury, aby powłoka była jak najbardziej gładka i matowa.

Recenzje profesjonalnych kosmetologów mówią, że proszek do pieczenia powinien być przezroczysty, jednak pod lampą błyskową wydaje się biały. O ile oczywiście nie przesadzisz, co czasem zdarza się w przypadku gwiazd Hollywood. Produkt dobrej marki nie obciąża makijażu, dobrze się rozprowadza i matuje skórę. Z reguły w produkcie wysokiej jakości będzie tylko talk i krzemionka w składzie. I na przykład Huda Beauty Easy Bake Loose Powder do pieczenia zawiera witaminę E i ultralekkie pigmenty.

Pomocnikami techniki są rozświetlacz lub lekki bronzer (tylko dla delikatnego blasku), a także podkład lub serum podkładowe jako baza pod makijaż. Nie zapomnij też o gąbce w kształcie łezki. Korektor i sypki proszek do pieczenia łatwo się nim zacienia. Aby uzyskać jak najlepszy efekt, zwilż ją wodą i wyciśnij. Przy okazji możesz usunąć nadmiar środków i trochę przyciemnić za pomocą pędzla.

logotyp do makijażu

Pieczenie to technika makijażu, która pozwala uzyskać idealnie równomierny i matowy odcień skóry. Główne pytanie brzmi: jakim kosztem? Istotę metody wskazuje jej nazwa, która pochodzi od angielskiego słowa pieczenia, „pieczenie”. Podczas pieczenia podkłady nakłada się warstwami w zwykłej kolejności (podkład, korektor, podkład), a następnie utrwala grubą warstwą sypkiego pudru. Brzmi jak Twój zwykły proces barwienia? Niezupełnie: technika pieczenia ma kilka ważnych niuansów, które szczegółowo przeanalizujemy poniżej.

pieczenie w makijażu

Cechy makijażu techniką pieczenia

Pod względem intensywności i gęstości aplikacji produktów makijaż wykonany techniką pieczenia bardziej przypomina makijaż. Właściwie początkowo to wizażyści zastosowali tę technikę, aby skóra aktorów na ekranie lub scenie wyglądała idealnie gładko i równomiernie. Potem została przyjęta przez wizażystów, a dziś tysiące dziewcząt na całym świecie uważa pieczenie za codzienną procedurę. Wśród jego najsłynniejszych fanów są Dita Von Teese i Kim Kardashian (to właśnie ta ostatnia wyznaczyła ten trend).

READ
Jaki cień do powiek pasuje do twojego koloru oczu

Kim Kardashian

Ponadto technika ta jest często stosowana przez wizażystów podczas przygotowywania gwiazd na czerwony dywan. Powód wyboru jest oczywisty: oprócz tego, że pieczenie zapewnia idealny ton, wizualnie wygładza skórę i „wymazuje” pory, taki makijaż utrzymuje się znacznie dłużej niż zwykle.

Dita Von Teese

W tym przypadku na pierwszy plan wysuwa się korektor (lepiej wybrać w sztyfcie) i sypki puder (z nim powłoka staje się bardziej równomierna i matowa). Korektor musi być bardzo gęsty, najwygodniej nakładać go bezpośrednio z sztyftu lub pędzlem beczkowym (o czym pisaliśmy więcej w tym artykule).

może korektor beline

Proszek z reguły jest przezroczysty, ponieważ nie jest tak widoczny na skórze. Jeśli ton twarzy wymaga poważnej korekty, lepiej użyć kolorowego pudru. Rozświetlacz lub bronzer, podkład lub serum mogą być również przydatne jako baza pod makijaż.

biały proszek

Plusy i minusy pieczenia

Mimo całej swojej popularności pieczenie jest uważane za jedną z najbardziej kontrowersyjnych technik makijażu, która nie jest odpowiednia dla wszystkich. Co należy wziąć pod uwagę?

Makijażu wykonanego techniką pieczenia najlepiej nie stosować u osób, które mają wysypkę na kościach policzkowych lub wokół oczu. Również taki makijaż jest przeciwwskazany dla posiadaczy skóry suchej i problematycznej – ze względu na dużą ilość użytego pudru skóra może stać się jeszcze bardziej sucha.

Pieczenie jest odpowiednie dla dziewczynek o tłustej skórze. Kolejnym „wskazaniem” do stosowania są rozszerzone pory.

Taki makijaż może podkreślać łuszczenie się i zmarszczki, więc dla starzejącej się skóry nie jest najlepszym rozwiązaniem. Ale to nieważne: wiemy też, jak zrobić świetny makijaż dla cery dojrzałej.

Jedną z zalet pieczenia jest to, że zapewnia naprawdę trwały makijaż.

Wykonanie makijażu techniką pieczenia zajmuje dużo czasu, więc zdecydowanie nie należy go traktować jako ekspresowej opcji makijażu.

Nie należy stosować techniki pieczenia przy tworzeniu nude look, ponieważ nie gwarantuje to naturalności. Wręcz przeciwnie: na skórę nakładana jest duża ilość podkładu, co raczej nie będzie wyglądało naturalnie. Jednak na wieczorne wyjście, profesjonalną sesję zdjęciową lub każdą inną okazję, gdy skóra musi być nieskazitelna, pieczenie może się przydać.

READ
Makijaż z efektem Botoxu: 7 sztuczek
Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: