Jak rozwinąć poczucie smaku i stać się eleganckim: porady Wiaczesława Zajcewa

Ten artykuł zawiera wszystkie cenne i skuteczne wskazówki, jak rozwijać swój gust i poczucie stylu. Ta informacja bez wątpienia przyda się każdej fashionistce!

Rodzaj kształtu

Pierwszym pewnym krokiem na drodze do doskonałego wyczucia stylu będzie określenie indywidualnego typu sylwetki. Od tego momentu zaczyna się rozwój smaku, ponieważ dobrze dobrane ubrania powinny nie tylko wyglądać stylowo, ale także uwzględniać cechy sylwetki, czyli podkreślać zalety i maskować niedociągnięcia.

Ogólna charakterystyka ma pięć rodzajów: gruszka, jabłko, trójkąt, prostokąt i klepsydra. Po dokładnym przestudiowaniu swojej przynależności będziesz jak ryba w wodzie w każdym sklepie i będziesz mógł wybrać z całej gamy te modele, które są dla Ciebie idealne.

Ulubiony styl

Wśród różnorodności nowoczesnych stylów każda dziewczyna z pewnością będzie w stanie wyróżnić jeden lub więcej obszarów, które dają jej największy oddźwięk. Być może Twoim osobistym faworytem będzie kierunek romantyczny, etniczny, biznesowy, sportowy lub styl boho-chic, safari, derby, grunge, casual lub etniczny.

Decydując się na kluczowy punkt odniesienia, będziesz mógł zastosować w praktyce udane kombinacje i techniki charakterystyczne dla danego stylu. Nieocenioną pomocą będą kolekcje marek zaprojektowane w Twoim ulubionym kierunku.

Uwaga na kolor!

Słynna teoria rodzajów kolorów wciąż ma duży wpływ na styl i gust fashionistki. Definiując swoją osobistą kategorię, możesz łatwo dowiedzieć się, które odcienie najlepiej podkreślają Twoje naturalne piękno, a jakich kolorów należy kategorycznie unikać.

Kolor może być również punktem wyjścia do stworzenia udanego wyglądu, jeśli pozwolisz sobie na bardzo nietypowe i stylowe kombinacje. Na przykład możesz połączyć dwa lub trzy soczyste odcienie w jednej kokardce naraz. Być może spodoba ci się ta świeża sztuczka tak bardzo, że zrobisz ją we własnym stylu.

Inną skuteczną techniką, często stosowaną w nowoczesnych stylowych stylizacjach, jest zasada monochromatyczności. Jego istota polega na połączeniu w obrazie rzeczy tego samego koloru lub podobnych odcieni. Ta sztuczka zawsze wygląda stylowo i interesująco. Dodatkowo korzystnie napina sylwetkę i dodaje harmonii.

Bardzo ciekawe podejście można wcielić w inspirację naturą. Jest nie tylko najlepszą artystką, ale także znakomitą stylistką. Kontemplując otaczające odcienie, ich proporcje i kombinacje, z pewnością odkryjesz nowe pomysły na stylowy wygląd. Kombinacje stworzone a priori okażą się harmonijne i korzystne, ponieważ sama natura podąży za tym.

READ
Jak zawsze wyglądać stylowo: wskazówki Aleksandra Wasiliewa

Analiza garderoby

Jeśli jesteś na drodze do rozwijania własnego gustu, nie ignoruj ​​​​ważności zmiany garderoby. Ten krok pozwoli bez cienia żalu pożegnać się ze starymi i niemodnymi rzeczami, a także z produktami, które nie znalazły swojego zastosowania od kilku lat.

[tds_warning]Rezultat takiego postępowania będzie oczywisty: zrobisz miejsce na nowe stylowe rzeczy nie tylko w praktyce, ale także na poziomie podświadomości.[/tds_warning]

Podstawa

Jeśli wkroczyłeś na trudną, ale ekscytującą drogę do analizowania swojej garderoby, możesz dodatkowo opracować jej podstawę. Lakoniczne i uniwersalne rzeczy w klasycznym stylu są nieodzownym fundamentem każdego wizerunku, który pomaga w każdej aluzji słynnego kobiecego problemu „nie mam się w co ubrać”.

Rozcieńczając idealną bazę nowoczesnymi dodatkami i stylowymi butami, zawsze możesz wyglądać pięknie i modnie w nowy sposób.

pielęgnacja

Ważną zagadką dobrego smaku jest miłość własna i praca nad pielęgnacją. To praca, bo utrzymanie włosów, paznokci, skóry i ciała w idealnym stanie to naprawdę regularna, ale satysfakcjonująca praca.

Na tym etapie możesz również zwrócić uwagę na wybór nowej fryzury, koloryzacji i manicure, które staną się prawdziwą ozdobą Twoich stylowych obrazów.

przeoczenie

Aby rozwijać swój gust i wyczucie stylu, trzeba przywiązywać dużą wagę do niedopatrzenia – cechy, o której tak wiele mówią współcześni styliści. Oznacza to nic więcej niż wzmożoną uważność. Oznacza to, że możesz czerpać inspirację z udanych strojów celebrytów, blogerów i innych fashionistek. Jednocześnie powinieneś nie tylko przewijać zdjęcia, ale także zauważać stylowe żetony i udane kombinacje.

Pinterest to świetna platforma do ćwiczenia uważności. Ta strona to ogromna kolekcja stylowych i harmonijnych obrazów. Główną cechą tej platformy jest automatyczne wyszukiwanie podobnych obrazów. W związku z tym podróżując po jego otwartych przestrzeniach, możesz łatwo znaleźć dla siebie obraz lub inspirujący potencjał.

Wśród porad eksperta od mody możesz znaleźć inne wskazówki, które pozwolą Ci szkolić swój nadzór. Po pierwsze, powinieneś przefiltrować swój kanał w mediach społecznościowych i pozostawić tylko te osobowości, których obrazy naprawdę przyciągają Twój wzrok. Dzięki temu będziesz mieć codzienną dawkę inspiracji, aby wypracować swój indywidualny zmysł smaku.

Po drugie, styliści radzą nie ignorować Tygodnia Mody. Jednocześnie warto podkreślić to, co potencjalnie jest dla Ciebie osobiście interesujące i zastanowić się, jak możesz zinterpretować nowość we własnych stylizacjach.

READ
Wskazówki dotyczące mody od Marii Ivakovej: 9 stylowych rzeczy, na których możesz zaoszczędzić

Po trzecie, nie powinieneś po prostu kopiować obrazów, które lubisz, ale notować ciekawe sztuczki i doprawiać je szczyptą indywidualności.

Filtrowanie trendów

Być może już zauważyłeś, że nie wszystko, co modne, jest równie stylowe. W związku z tym ślepe kopiowanie obrazów z najlepszych programów jest celowym podejściem do przegranej. Mądrzej byłoby wybrać z całej gamy modnych nowości tylko te, które harmonijnie pasują do Twojej garderoby i skutecznie odmieniają wiele stylowych stylizacji.

Styliści zalecają również zwrócenie szczególnej uwagi na modne dodatki, buty i czapki – kupowanie takich detali nie uderzy w portfel, doda zapału znajomym kokardkom i zainspiruje nowe ciekawe kombinacje.

Zasada nacisku

Aby pielęgnować poczucie stylu, należy zawsze pamiętać o równowadze akcentów na obrazie. Ważne jest, aby ograniczyć się tylko do kilku jasnych detali, które sprawią, że strój będzie naprawdę ciekawy, ale jednocześnie nie pretensjonalny. Poczucie proporcji jest wszystkim!

Zintegrowane podejście

Rozwój indywidualnego gustu to oczywiście nie tylko wirtuozowska orientacja na marki i trendy. Ta jakość może (i powinna!) być rozwijana przez poczucie piękna we wszystkich obszarach. Na Twój styl mają wpływ wszystkie Twoje zainteresowania: ulubiona muzyka, książki, filmy i wydarzenia.

Świadome zakupy

Kobieta z dużym wyczuciem stylu raczej nie znajdzie w swojej szafie miejsca na spontaniczne zakupy dokonywane z emocji czy z okazji wyprzedaży. Przed zarejestrowaniem rzeczy w swojej szafie taka pani w myślach przeanalizuje, czy produkt naprawdę jej odpowiada, czy jest idealny pod względem jakości i dopasowania, z czym będzie łączony i w jakich okolicznościach będzie używany.

Równie ważne jest zastanowienie się, czy planowany zakup ubrań nie jest kopią tego, który już jest w Twojej szafie. Kupowanie kilku niemal identycznych spodni czy bluzek jest prawie zawsze niewdzięcznym przedsięwzięciem.

“TAk!” eksperymenty

Aby rozwijać swój gust i wyczucie stylu, należy okresowo rozpieszczać się zakupami, urządzać dni szalonych przymiarek. Oznacza to, że możesz iść na zakupy i pozwolić sobie na przymierzenie nietypowych dla siebie ubrań. Takie podejście jest o wiele ciekawsze niż kupowanie zupełnie identycznych rzeczy.

Być może, gdy zdecydujesz się zignorować nudne ubrania i wyruszyć w dzicz, możesz znaleźć swój idealny nowy styl sukienki lub spodni albo odkryć nowy ulubiony kolor. Wyjście ze swojej strefy komfortu to zawsze świetny pomysł!

READ
7 rzeczy, które postarzają: opinia stylistów!

część odwagi

Właściwy wektor nienagannego smaku może być również określony przez pragnienie indywidualności, w którym zawsze będzie udział odwagi. Aby wyglądać dokładnie tak, jak lubisz, czasem trzeba odrzucić pewne stereotypy i zdecydować się na głośne stwierdzenie o własnej wyjątkowości. Możesz to zrobić, wierzymy w Ciebie!

Mamy nadzieję, że z tego artykułu nauczyłeś się wielu wskazówek, jak rozwijać swój gust i poczucie stylu. Nawet legendarna Coco Chanel lubiła powtarzać, że moda odchodzi, ale styl pozostaje. Dlatego taka wiedza zawsze pomoże Ci w tworzeniu pięknych i harmonijnych obrazów z niespodzianką, niezależnie od ulotnych trendów w modzie.

lekcje madame chic

Spotykając stylowych ludzi, którzy są gustownie ubrani i atrakcyjni, wielu myśli, że poczucie stylu jest darem, który jest albo zainwestowany w daną osobę, albo nie. A jeśli tak, to niektórzy są skazani na zgubienie się w tłumie, podczas gdy inni zawsze będą wyglądać wspaniale, bez względu na to, co mają na sobie. Ale czy można rozwinąć gust w ubiorze i stać się eleganckim w domu i w pracy?

Styl i francuskie kobiety

Wydaje się, że Francuzki te wszystkie cnoty, w tym rozwinięty smak estetyczny, wchłaniają mlekiem matki. W ostatnich dziesięcioleciach przedstawiciele innych narodowości dokładnie przestudiowali i przejęli swoje tajemnice. A niektórzy nie tylko adoptują, ale także dzielą się zdobytym doświadczeniem z innymi.

To właśnie te tajemnice zostały zebrane w fascynującej książce Jennifer L. Scott, którą napisała po powrocie z Paryża, gdzie przez pół roku mieszkała w inteligentnej francuskiej rodzinie. Czego nauczyła się Jennifer i czy jej doświadczenie jest dla nas interesujące? Czego amerykańska studentka nauczyła się od eleganckiej Madame Chic i jej rodaków?

Dwa słowa o Madame Chic

Łatwo jest być eleganckim, jeśli jesteś bogaty i nie masz nic do roboty – cały swój wolny czas i pieniądze możesz przeznaczyć na udekorowanie siebie i swojego domu. Jednak pieniądze i czas nie są głównym warunkiem. Wiele zależy od „programu” w naszej głowie.

Madame Chic wychowała pięcioro dzieci. Pracuje w niepełnym wymiarze godzin, a także jest wolontariuszką. Nie ma pokojówki, sama gotuje śniadania, obiady i kolacje dla rodziny, a nie z półproduktów, ale z wcześniej przechowywanych produktów. A stół jest zwykle podawany nie z podgrzaną zupą, ale z 4-5 świeżymi potrawami.

Od powrotu z Paryża Jennifer napisała dwa tuziny artykułów na swoim blogu The Daily Connoisseur. Notatki te spotkały się z takim odzewem czytelników, że postanowiła wydać je jako osobną książkę, którą nazwała

READ
Podstawowa garderoba dla kobiety: porady Wiaczesława Zajcewa

Czego nauczyłem się mieszkając w Paryżu

  1. Stosunek do jedzenia.

Nie jedz w biegu i przestań ciągle żuć. Unikaj produktów niskiej jakości. Naucz się cieszyć jedzeniem. To tak, jakby na talerzu przed nami znajdowała się wykwintna delikatność.

Zachowaj umiar w jedzeniu: nie liczy się ilość, ale jakość tego, co jesz. Pięknie podane jedzenie. Nie zaniedbuj śniadania. Jeśli jesteś zainteresowany poznaniem tajników odżywiania, powinieneś przeczytać książkę „Francuskie kobiety nie przytyją” (Mireille Guiliano).

styl życia

2. Ćwiczenia mogą być zabawne

Pomyśl o zakupach spożywczych jako o spacerze i okazją do spędzenia dodatkowych kalorii. Nie bądź leniwy na spacer.

Wybierz aktywne formy wypoczynku, zainteresuj się okolicznymi atrakcjami. Sprzątanie to ćwiczenie.

3. Idealna szafa nie musi składać się z masy rzeczy.

Wszystkie ubrania Francuzki mieszczą się w małej szafie. 10 pięknych, wysokiej jakości, dobrze skomponowanych rzeczy na każdą porę roku wystarczy, aby dobrze wyglądać i nigdy nie denerwować się idąc rano do pracy czy na wieczorny spacer.

Aby uporządkować swoją garderobę, musisz zadać sobie tylko 4 pytania:

  1. Czy podoba mi się ten przedmiot?
  2. Czy go noszę?
  3. Czy dobrze na mnie leży i czy ten kolor mi odpowiada?
  4. Czy ta część garderoby odzwierciedla moją osobowość?

Po dokładnym wyczyszczeniu w szafie jest miejsce na ulubione ubrania, które zostawiasz lub kupujesz w zamian.

Jak ukształtować swój styl

Kosmetyki dekoracyjne czyli korzystna różnica między makijażem tradycyjnym a makijażem naturalnym „bez makijażu”. Skoncentruj się na jednej rzeczy: oczach lub ustach. Jennifer nie tylko opanowała technikę nakładania makijażu od Francuzek, ale także szczegółowo ją namalowała w swojej książce.

Zdrowa skóra to główny sekret piękna. Chroń go przed niekorzystnymi czynnikami. Woda to podstawa zdrowia i świeżości. Kup najlepsze produkty do pielęgnacji skóry, na które możesz sobie pozwolić.

Regularnie dbaj o włosy i paznokcie. Większość Francuzek preferuje eleganckie manicure w naturalnych odcieniach.

Nigdy nie pozwalaj na nieporządny lub zaniedbany wygląd, czy to w domu, w sklepie, czy podczas podróży. Pierwsze wrażenie rzadko jest wymazane.

Postępuj zgodnie z postawą.

Wybierz własne perfumy.

Popraw jakość życia

Zawsze wybieraj najlepsze, na jakie cię stać: naczynia, ubrania, tekstylia i tak dalej. Nie czekaj na wyjątkową okazję, aby otrzymać piękną usługę – korzystaj z niej codziennie. Otaczaj się tylko pięknymi rzeczami, aby rozwinąć upodobanie do tego, co najlepsze.

Oprzyj się pokusie używania mniej niż najlepszego z tego, co masz. Niech ominie cię powszechna choroba „odłóż to na później”.

Przerwij nawyk wydawania pieniędzy tylko po to, by je wydać. Oszczędzanie zarobionych pieniędzy nie jest wstydem.

READ
5 porad stylistki, jak nosić ołówkową spódnicę

Wzrosnąć ponad siebie

Styl Madame Chic sugeruje wiele wewnętrznych zalet. Każda kobieta zasługuje na:

  • Rozwijaj nienaganne maniery, okazuj je nawet w samotności. Pamiętaj o zasadach etykiety.
  • Poszerzaj swoje słownictwo, ucząc się nowych słów i używając ich w rozmowach.
  • Opanuj sztukę sprzątania domu i pokochaj ten proces. Naucz domowników pomocy w sprzątaniu i utrzymaniu czystości.
  • Słuchaj pięknej muzyki, oglądaj głębokie filmy i nigdy nie przestawaj zdobywać nowej wiedzy.

Rozwijaj inteligencję

Zorganizuj „odtruwanie” mózgu, odmawiając oglądania programów telewizyjnych, programów i czytania błyszczących publikacji. Nawiasem mówiąc, im mniej oglądasz telewizję, tym mniej chcesz ją oglądać. Zamiast tego staraj się zrozumieć problemy intelektualne lub artystyczne, doceń muzykę klasyczną, czytaj książki.

Korzystaj z każdej okazji do podróżowania. Jeśli nie ma pieniędzy na dalekie kraje, odwiedź piękne zakątki niedaleko domu. Często ich zasługi przyciągają turystów nie gorzej niż dziwaczne miejsca.

Zapisz się na zajęcia lub kurs. Dlaczego nie nauczyć się nowych umiejętności, biorąc udział w bezpłatnym kursie online?

Nie trzeba wiele, aby być szczęśliwszym

Ciesz się prostymi radościami: zapachem kwiatów, dobrą pogodą, spotkaniami z bliskimi, przyjemnymi wydarzeniami.

Zwolnij, nie spiesz się w ciągu dnia. Nawet jeśli czasu jest bardzo mało, żyj w teraźniejszości, nie spiesz się, aby jak najszybciej dotrzeć z punktu A do punktu B, ponieważ „życie to podróż, a nie cel” (Ralph Waldo Emerson).

Doceń jakość życia. Nie marnuj zdrowia na jedzenie niskiej jakości, tanie ubrania, negatywne doświadczenia. Spędź czas z rodziną, przyjaciółmi i pożytecznymi zajęciami.

Jeśli i Ty chcesz się czegoś nauczyć od Francuzek, przeczytaj książkę Lekcje Madame Chic. 20 sekretów stylu, których nauczyłam się mieszkając w Paryżu. Aby nie przegapić innych przydatnych artykułów, bądź na bieżąco z nowymi materiałami na kanale School of Ladies Telegram.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: