Jak radzić sobie z wiekiem: stylowe rozwiązanie problemu

Kobieta ma prawo wyrazić swój wiek, w jakim się czuje. Nie wszyscy muszą wiedzieć, że masz 40, 50, 60 lat . Nie, jeśli chcesz – proszę! Czego chce kobieta, chce Bóg. Wszystko. I wskaż.

Piękne starzenie się to cała sztuka, która w moim głębokim przekonaniu opiera się na kulturze stosunku do siebie, szacunku dla własnego życia. Zgadzam się, jeśli nie szanujemy naszego wieku, to nie szanujemy własnego życia i źle siebie traktujemy. Staliśmy się zakładnikami czasu z jego kultem młodości i pragnieniem doskonałości. Tak, współczesna kosmetologia daje kobietom tak wiele możliwości w dziedzinie dbania o siebie, że głupotą jest z niej nie korzystać. Ale posłuchaj, wszystko jest ograniczone. A naciągnięta sztuczna maska ​​zamiast twarzy również nie jest wskaźnikiem młodości. Na Zachodzie wiek staje się modny. Dlaczego naszym kobietom, słusznie uważanym za jedne z najpiękniejszych, tak trudno zaakceptować ich wiek?!

Проблема заключается в том, что мы не умеем одеваться, наряжаться и быть элегантными. Мы не умеем одеваться со вкусом ни в молодости, ни тем более в зрелом возрасте. Однако в молодости мы можем надеть знаменитую джинсовую юбочку или джинсы и майку, и выглядеть при этом очаровательно, потому что гормоны играют, кровь кипит, природа делает всё за нас. В зрелом же возрасте мы совершенно не знаем, как с этим быть. А между тем у каждого возраста свое замечательное время и свой уникальный гардероб. То, что может себе позволить женщина в 50, 60, 70 лет, не может себе позволить носить двадцатилетняя девушка. Чем старше мы становимся, тем больше шика, лоска, роскоши и элегантности мы можем себе позволить. Как тут не вспомнить слова легендарной Коко Шанель : «Если женщина некрасива в восемнадцать — это от природы, если женщина не красива в тридцать — это от глупости».

Często jestem pytany, co myślę o chirurgii plastycznej. We wszystkim wyznaję zasadę złotego środka. Chirurgia plastyczna dzieli się moim zdaniem na dwie kategorie: estetyczną i wizerunkową. Obraz jest wtedy, gdy przychodzisz do chirurga i mówisz: „Chcę mieć nos jak Nicole Kidman, usta jak Angelina Jolie i piersi jak Sophia Loren”. Zasadzka polega na tym, że ten plastik nie gra na twoim wizerunku. Usta osobno, ty osobno i Angelina Jolie osobno. Ona nie ma z tobą nic wspólnego. Wizerunek to obszar działalności zawodowej stylisty, a nie chirurga plastycznego.

Итак, если вы хотите скинуть лет 10 без пластических операций, вам необходимо к вопросу подойти комплексно. Все: лицо, прическа, одежда, должны быть подвергнуты внимательному анализу.

Z mojego bogatego doświadczenia stylistycznego wiem, że kobiety często wpadają w obraz, który pracował dla nich w młodości. I choć od tego czasu minęło już 20 lat, kobiecie trudno jest odmówić samodzielnie.

READ
Z czym i jak nosić zimowe i jesienne botki sznurowane: 18 opcji

Co to znaczy wyglądać młodo? – wyglądać nowocześnie, w duchu czasu. Co odróżnia kobietę nowoczesną od nienowoczesnej? Być może będziesz zaskoczony. To przede wszystkim brwi.

Pamiętaj, jak w kultowym sowieckim filmie „Office Romance” postać Leah Akhedzhakova uczy bohaterki Alisy Freindlich znajomości mody: „Brwi powinny być cienkie, cienkie itp.” . Więc dzisiaj cienka brew przywróci cię do koniec lat 70., w czasie premiery ulubionego przez wszystkich obrazu. Obejmuje to również źle wykonane tatuaże brwi, oczu lub ust. Zaufaj mi, naprawimy to. Dlatego jeśli rozpoczęłaś ekspresową przemianę, przede wszystkim zwróć uwagę na swoją twarz i kosmetyczkę. Jak dawno temu zmieniłeś jego zawartość? Jeśli rysujesz oczy w taki sam sposób, jak kilkanaście lat temu, zdecydowanie musisz pilnie odmłodzić, czyli udać się do profesjonalnego wizażysty. Bardzo na miejscu jest przypomnienie cudownych przemian w telewizyjnych make-overshow, których sekret tkwi przede wszystkim w odpowiednim, nowoczesnym makijażu i fryzurze.

Nie trzeba dodawać, że „nic nie maluje kobiety tak, jak woda utleniona”. Aby stracić kilkanaście lat wystarczy zwrócić się do dobrego fryzjera. Osiągnięcie pięknego odcienia włosów, który korzystnie oprawi Twoją twarz, naturalnego blasku i stylowej stylizacji – to wszystko to wielka codzienna praca, nie tylko dla profesjonalistów w swojej dziedzinie, ale także dla Ciebie. Z reguły kobiety popełniają te same błędy. W pogoni za młodością albo chwytają się za włosy jak tonący, wzmacniając w ten sposób efekt starzejącej się syreny, albo przeciwnie, obcinają włosy krótko i banalnie. Inna kategoria kobiet lubi rozwiązywać problem wieku za pomocą sterczących grzywek. Wszystko czego potrzebujesz to stylowa, nowoczesna głowa. A o to proszę profesjonalistów (przeczytaj też: Без пластики: 14 звезд, которые не боятся старости).

Szafa

Po pierwsze, co sezon należy go demontować. Nie powinien być zgodny z najnowszymi trendami mody, ale musi być nowoczesny i elegancki. Załóżmy, że masz nowe ubrania, które odpowiadają najnowszym trendom mody. Teraz musisz przymierzyć wszystkie rzeczy i spróbować zaprzyjaźnić się z nimi w nowy sposób. Staroświecki sprzęt jest tym, co odróżnia zwykłą kobietę od nowoczesnej kobiety.

Zaleca się przegląd stylu i globalny demontaż szafy co pięć lat. Jest to okres czasu, w którym obraz świata, styl życia, a nawet światopogląd mają czas na zmianę. Wszystko zmienia się w czasie i z pewnością nie jesteśmy wyjątkiem. A to, co nosiłeś kilka lat temu, dziś może być przestarzałe. Bo dosłownie iw przenośni wyrosłaś z tych ubrań.

Szczerze mówiąc, wdrożenie takiej analizy garderoby nie jest łatwe. Ta klęska żywiołowa będzie gorsza niż generalne sprzątanie czy remont mieszkania. Ale trzeba rozstać się ze starymi rzeczami, jeśli chcesz wyglądać nowocześnie – czytaj młodo. Włącz przyjemną muzykę, nalej kieliszek szampana i w drogę. Pamiętaj, jeśli nie nosiłeś jakiejś rzeczy przez trzy lata, jest mało prawdopodobne, że kiedykolwiek ją założysz. Wszystkie rzeczy muszą być mierzone w różnych konfiguracjach. A co najważniejsze, wszystkie zestawy muszą być sfotografowane. W przeciwnym razie jutro nie będziesz nic pamiętać, a twoja ręka sięgnie po zwykłą bluzkę ze spodniami. Ponadto zdjęcia powiedzą Ci więcej niż odbicie w lustrze i będziesz mógł bez uprzedzeń ocenić swój wygląd z zewnątrz.

READ
Styl biurowy w 40: 11 niepowtarzalnych łuków

Быть одетой в соответствии с возрастом и временем — это, пожалуй, главный секрет успеха. Элегантность, роскошь дорогих тканей, безупречный крой, качество, благородные цвета и стильные аксессуары помогут создать неповторимый образ. Помните, у настоящей женщины три возраста: молодость, вторая молодость и вечная молодость. Уважайте свой возраст, и стильные решения не заставят себя долго ждать.

Elena Mareeva

Producent telewizyjny, ekspert od mody i stylu. Odnoszący sukcesy bloger, stylista, ekspert od stylu osobistego, autoprezentacji, umiejętności zarządzania wrażeniami, komunikacji społecznej i biznesowej, garniturów męskich, trendów w modzie.

Когда-то ученые считали, что мы начинаем стареть сразу же после рождения. Но это не так! Новые исследования показывают, что старость к нам подкрадывается, когда тело достигает зрелости — примерно в 25 лет. Но самое удивительное в том, что процессы старения можно замедлить — в любой момент, на любом возрастном этапе! Сделайте это вместе с MedAboutMe!

Dlaczego się starzejemy?

Naukowcy mogą wymienić kilkadziesiąt teorii starzenia. A wszystko to potwierdza nauka, znajdując uzasadnienie w eksperymentach, analizach i obserwacjach. Wydaje się, że starzenie się to złożony proces, w którym każdy drobiazg ma znaczenie i przyczynia się do wspólnej sprawy.

Na poziomie biologicznym, według Всемирной Организации Здравоохранения, мы стареем из-за молекулярных и клеточных повреждений, которые накапливаются в организме с течением времени. Они не только приводят к снижению физических и умственных способностей, но и повышают вероятность возникновения многих заболеваний.

Но ученые убеждены: существуют способы замедлить эти процессы. MedAboutMe познакомит с некоторыми из них!

1. Nigdy nie rezygnuj ze snu

1. Nigdy nie rezygnuj ze snu

Człowiek jest jedynym ssakiem na Ziemi, który potrafi odkładać sen „na lepsze czasy”. Zaniedbując to na rzecz rozrywki lub pracy, sam przyspiesza proces starzenia się organizmu. W dłuższej perspektywie brak snu wiąże się ze zwiększonym ryzykiem chorób sercowo-naczyniowych, nadciśnienia tętniczego, cukrzycy i choroby Alzheimera. Na przykład jedno badanie z 2018 r. opublikowane w czasopiśmie Materiały Narodowej Akademii Nauk Stanów Zjednoczonych Ameryki, wykazali, że jedna nieprzespana noc może spowodować pięcioprocentowy wzrost beta-amyloidów w mózgu, białek związanych z chorobą Alzheimera.

2. Чаще встречайтесь с друзьями

Ostatnie badania wykazały, że izolacja społeczna zwiększa ryzyko przedwczesnej śmierci ze wszystkich przyczyn i wiąże się z 50% wzrostem prawdopodobieństwa rozwoju demencji. Świadczą o tym opublikowane raporty Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom, USA. Поэтому чаще встречайтесь с друзьями. Искренняя поддержка и беззаботно проведенное время продлевают жизнь!

READ
7 typowych błędów popełnianych przez kobiety w bieliźnie

3. Uwielbiam krem ​​do opalania

Dobry krem ​​przeciwsłoneczny to klucz do zachowania młodzieńczego wyglądu skóry! W 2013 roku przeprowadzono eksperyment naukowy z udziałem 903 osób.

Naukowcy poprosili ludzi o codzienne stosowanie kremów przeciwsłonecznych przez kilka lat. Po 4,5 roku podsumowano wyniki badania. Naukowcy nie zauważyli zauważalnego starzenia się skóry u uczestników badania, a testy laboratoryjne wykazały, że mieli oni o 24% niższe wskaźniki starzenia się skóry w porównaniu do osób, które nie stosują kosmetyków z filtrem przeciwsłonecznym lub robią to od czasu do czasu.

Eksperci medyczni zauważają, że dzisiejsze dzieci osiągają dojrzałość średnio o dwa lata wcześniej niż ich rodzice.

4. Jedz więcej owoców i warzyw

4. Jedz więcej owoców i warzyw

Zawierają witaminy, minerały, przeciwutleniacze i błonnik, substancje, które leczą organizm i przyczyniają się do długiego aktywnego życia.

Обзор, опубликованный в 2017 году в na świecie Czasopismo of Epidemiologia, показал, что употребление на ежедневной основе пяти порций фруктов и овощей снижает риск развитие сердечного приступа и инсульта!

5. Medytuj, aby pokonać stres

W nowym badaniu z 2020 r. zbadano stan mózgu mnicha buddyjskiego, który codziennie medytuje. Okazało się, że medytacja spowolniła proces starzenia się jego mózgu o 8 lat! W wieku 41 lat jego mózg odpowiada parametrom typowym dla 33-latków. Dane te zostały opublikowane przez Neurokaza.

А предыдущие исследования показали, что медитация может замедлить потерю серого вещества мозга и процесс укорочения теломер, от длины которых зависит здоровье клеток и их гибель (если теломеры короткие, клетка не может делиться и погибает).

6. Pij dużo wody

Każda komórka ludzkiego ciała potrzebuje wystarczającej ilości życiodajnej wilgoci. Tymczasem, gdy się starzejemy, pragnienie staje się stępione, organizm może po prostu nie zdawać sobie sprawy, że chce pić – mówią eksperci. Klinika w Cleveland.

Tak więc picie 8 szklanek czystej wody dziennie może stać się dobrym nawykiem długowieczności.

Sondaże wykazały, że ludzie czują się najszczęśliwsi w młodości i. starości – w wieku 70-80 lat.

7. Тщательно заботьтесь о здоровье зубов

Specjaliści Mayo Clinic twierdzą, że istnieje wyraźny związek między chorobami serca a życiową aktywnością szkodliwej mikroflory w jamie ustnej człowieka. Tak więc jedno duże badanie z 2016 r. sugeruje, że pacjenci z chorobami dziąseł mają znacznie wyższe ryzyko pierwszego zawału serca w porównaniu do osób zdrowych.

8. Wolisz zieloną herbatę niż czarną

8. Wolisz zieloną herbatę niż czarną

Анализ двух исследований в журнале Cząsteczki wykazały, że spożywanie zielonej herbaty wiązało się ze zdrowszym starzeniem się i mniejszym ryzykiem rozwoju nadciśnienia w porównaniu z czarną herbatą. Naukowcy uważają, że wyjaśnienie leży w wysokiej zawartości katechin przeciwutleniających w zielonej herbacie.

READ
Jak nosić sweterek i nie wyglądać staro: 5 gorących trendów

9. Ćwicz częściej

Zalecenia naukowców dotyczące aktywności fizycznej sugerują, że osoba dorosła ma od 150 do 300 minut tygodniowo. Jednocześnie im więcej dana osoba uprawia sport, tym lepiej. Ale nawet 10 minut ćwiczeń dziennie jest lepsze niż nic.

Занятия спортом очень важны для здорового старения. Они помогают предотвратить многие хронические заболевания, связанные с преждевременной смертью, а также поддерживают психическое здоровье человека.

Wrażliwość na ból maleje z wiekiem. Po 70 roku życia próg bólu staje się wyższy.

10. Zdobądź więcej witaminy D

Niewystarczająca ilość witaminy D w organizmie prawie podwaja prawdopodobieństwo złapania COVID-19, pokazuje nowe badanie udostępnione przez publikację Sieć JAMA otwarta. Ponadto niedobór witamin słonecznych wiąże się ze starzeniem się i rozwojem chorób sercowo-naczyniowych, upośledzeniem funkcji poznawczych, nadciśnieniem i cukrzycą typu XNUMX.

Ważną witaminę można pozyskać zarówno w postaci suplementu diety, jak i spacerując na świeżym powietrzu w słoneczny, pogodny dzień.

11. Znajdź cel w życiu

11. Znajdź cel w życiu

Aby żyć długo i aktywnie, musi istnieć cel, zrozumienie tego, dla czego warto żyć. Dla jednych to opieka nad dziećmi i wnukami, dla innych to samorealizacja w karierze, a dla trzeciego to chęć pomocy ludziom. Niezależnie od celu, poprawia zdrowie psychiczne i fizyczne osoby. Takie dane zostały przedstawione w badaniu z 2018 roku opublikowanym w czasopiśmie Zarządzanie zdrowiem populacji.

Замедлить старение помогут здоровый образ жизни, правильное питание и регулярный уход за кожей. С первыми двумя пунктами все понятно: нужно много спать, много двигаться, отказаться от вредных привычек и есть здоровую пищу, богатую витаминами и антиоксидантами.

Что же касается ухода, то он должен быть грамотным и последовательным. Лучше всего не экспериментировать самостоятельно с кремами и масками, а обратиться к врачу-косметологу, который даст рекомендации с учетом типа кожи, индивидуальных особенностей, возраста.

Jeśli mówimy o pewnych uniwersalnych zaleceniach, to aby zachować młodość, należy przede wszystkim chronić twarz przed słońcem. Promieniowanie ultrafioletowe powoduje przedwczesne blaknięcie, dlatego na długo przed pojawieniem się pierwszych zmarszczek należy wyrobić w sobie nawyk ciągłego stosowania kosmetyków z ochroną UV. Nie tylko na plaży, nie tylko latem, ale za każdym razem, gdy wychodzisz z domu.

Trzeba też zadbać o nawilżenie skóry. W młodym wieku wystarczy użyć do tego odpowiednich (zalecanych przez kosmetologa) kosmetyków, a bliżej 30 lat (ktoś wcześniej, ktoś później) można już połączyć zabiegi kosmetyczne w klinice – na przykład przejść kurs redermalizacji, bioreparacji, mezoterapii dla głębokiego nawilżenia skóry.

Nie zapomnij o standardowym oczyszczeniu skóry – oprócz codziennego mycia zaleca się przeprowadzenie w gabinecie czyszczenia ultradźwiękowego, wykonanie peelingów węglowych. Przydatne mogą być maski alginianowe i zestawy zabiegów wspierających naturalną równowagę. Zgodnie ze wskazaniami można przeprowadzić inne efekty kosmetyczne.

READ
Jak nosić trampki na platformie: 9 ciekawych opcji

Dziś bardzo modne jest bycie szczupłym, pięknym i zdrowym. Kult piękna ciała nabrał rozpędu. Kluby fitness i regularne „zastrzyki kosmetyczne” od dawna stały się normą.

Istnieją cztery podstawowe postulaty zachowania młodości:

1. Spokój

Często słyszymy, że wszystkie choroby biorą się z nerwów. To prawda!

Od razu widać nerwową, napiętą osobę myślącą: ma zmarszczone brwi, zaciśnięte kości policzkowe, napięte ciało. Zachowaj spokój zarówno na zewnątrz, jak i wewnętrznie!

Postaraj się wyeliminować wszystkie czynniki drażniące. Złap zen i powtarzaj jak mantrę: „Jestem najspokojniejszą osobą na ziemi. I niech cały świat czeka”.

2. Zdrowy, zdrowy sen

Ученые уже давно доказали, что человек восстанавливается во сне! И пренебрегать сном крайне вредно.

Jakość naszego snu zależy od jakości naszego czuwania. To, jak nasze ciało odpoczywa w nocy, decyduje o tym, jak będzie funkcjonować w ciągu dnia. Sen sprzyja produkcji szeregu ważnych hormonów, w szczególności hormonu młodości, który przywraca siły witalne. Zdrowy sen wymaga 6-10 godzin, a 8 godzin jest uważane za idealne. Jeśli masz problemy z zasypianiem, wrażliwym i przerywanym snem, często jesteś zdenerwowany. Coś w twoim życiu idzie nie tak. Trening autogeniczny może szybko pomóc. Włączyliśmy, słuchamy, wyłączamy mózg, spokojnie zasypiamy.

3. W zdrowym ciele zdrowy duch

Ciało jest naszym głównym obrońcą przed stresorami. Jakość ciała również odgrywa ważną rolę w jakości życia i procesie starzenia.

Нужно взять себе за правило регулярно заниматься спортом. Всем известно, что двигательная активность позволяет снизить риски, которые связаны с инсультом, инфарктом и многими другими болезнями. Протрузии, грыжи, беременность спорту не помеха, главное — заниматься с умом и без фанатизма. Если вы никогда не бегали, то вскочить и побежать тут же 10 км будет не очень-то и полезно вашему организму. И приседать со штангой с весом в 100 кг явно не нужно. Начинаем с малого и с каждым разом увеличиваем нагрузку. Вставайте и двигайтесь. Ведь движение — это жизнь!

4. Jesteśmy tym, co jemy!

W rzeczywistości zdrowe odżywianie jest zarówno smaczne, jak i zdrowe. Spróbuj zastąpić kiełbasę mięsem pieczonym w piekarniku. Majonez – do jogurtu lub kwaśnej śmietany gotuj zupy nie na bogatym bulionie, aby tłuszcz unosił się na wierzchu, ale na odtłuszczonym mięsie lub bulionie warzywnym. Uwierz mi: będzie równie smacznie, tylko Twoje ciało podziękuje Ci za prawidłowe odżywianie, bo na pewno nie potrzebuje tych wszystkich szkodliwych rzeczy. Nasze ciało jest jak dobry samochód. Jeśli wylejesz złą benzynę, nie pójdzie. A jedzenie jest naszym paliwem.

Te cztery niezbędne zasady życia pomogą Ci przedłużyć młodość i energię prawnukom! Wybierz młodość i zdrowie!

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: